Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Öngondoskodás-avagy hogyan és miből szeretnénk majd időskorunkban élni? fórum

Öngondoskodás-avagy hogyan és miből szeretnénk majd időskorunkban élni? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. júl. 19. 17:09
remélem idős koromban már nem fogok élni...
34. cumus
2013. nov. 14. 23:24
Sziasztok, én nem sokat fizettem be a nyugdijkasszába, mert már sok évvel ezelött rájöttem , hogy nincs értelme befizetni , igy inkább saját zsebre dolgoztam. Mivel a két gyerekemet egyedül neveltem, igy otthon kellett maradnom velük, de egyidejüleg pénzt is kellett keresnem. Kibéreltem egy sportvendéglöt, és felette volt a lakás. Amit csak tudtam feketén csináltam, hogy legyen nyereségem is. Az utóbbi években vettünk a párommal nagyon olcsón lakásokat , mi ketten renováljuk és eladjuk majdnem dupla áron. Egy lakással kezdtem és most már van négy. 900 e Ft volt a kezdö tökém , amit össze szedtem és azt forgattam. Amikor megvolt az elsö lakás, utánna erre már kaptam kölcsönt és abból vettem a másikat. Most egy házat renoválunk éppen, jövöre szeretnénk eladni, ami többet hoz, mintha dolgoznánk más ember zsebére.
2013. nov. 9. 17:05

Amit összeteszek abból, mert szerinted mi fiatalok megérjük a nyugdíjat? Jó, persze jó lenne..de valószínű szép álom.

Nem magamnak teszem össze, hanem a következő generációmnak!

32. M0ncsa (válaszként erre: 27. - Annie1130)
2013. szept. 23. 20:29

Nem magyar eghajlaton, de nem nem is messze :) Magyarorszagon is lehet befektetni, mas dolgokba, ott kellene elnem egy kis ideig, hogy kitapasztaljam, mibe.


Igen, alaposan utanaszamoltunk. Lenyegeben ha nem is hozza minden evben a vart termest, befektetesnek jo. Ha masert nem, hat azert, mert a telek igy letakaritva, rendbehozva, beultetve mar most a ketszereset eri, mint amennyit belefektettunk (telekar + olajfak ara + munkagep-berlet, a mi munkank erteket nem szamolom). Es eladhato, ez a legfontosabb. Szoval vesztartaleknak is jo, nem csak hosszu tavu befektetesnek :)

31. M0ncsa (válaszként erre: 29. - Silany)
2013. szept. 23. 20:25
Pont azert irtam, hogy mi tettunk erte valamit, mert a "masikat" hibaztatni hulyeseg, mindenki a maga szerencsejenek a pogacsa... Mint te, magam is untam mar a siramokat olvasni, tessek, egy kulonvelemeny :)
30. Annie1130 (válaszként erre: 29. - Silany)
2013. szept. 23. 14:21
Talán ennek hatására fognak....Ki tudja?!Én is kivagyok attól, amikor valaki a rendszert, a munkáltatót, a másikat hibáztatja.
29. silany (válaszként erre: 27. - Annie1130)
2013. szept. 23. 14:18

Most látom csak, hogy ez egy régi topik, csak valaki felhozta :)

Lehet, hogy kár volt, rossz olvasni, hogy mindig más a hibás (a munkáltató, a rendszer, a bárki). Tenni kevesen tesznek...

28. silany (válaszként erre: 15. - Cirmoscicajaj)
2013. szept. 23. 14:17
És így gondoltál élni egész életedben?
27. Annie1130 (válaszként erre: 26. - M0ncsa)
2013. szept. 23. 14:15
Köszönöm a hozzászólást!Sajnos már régen írtak ide, úgy látszik az embereket nem annyira foglalkoztatja ez a kérdés...Feltételezem, nem magyar éghajlaton ültettetek olajfákat! Jó az elgondolás, bár nem tudom, mekkora a hozama, és milyen kockázattal bír ez a fajta befektetés, gondolok itt a különféle betegésgekre, időjárási tényezőkre például, de ti biztos alapos számításokat végeztetek, mielőtt megléptétek.
26. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Annie1130)
2013. szept. 23. 14:07

Jo a kerdes, nagyon jo.


Nyugdij 30-40 ev mulva nem lesz, ezt nem en mondom, hanem nalam sokkal okosabb penzugyi tanacsadok, sot, meg a nyugdijpenztarnal is ezt mondtak... Ugyhogy:


Mi a ferjemmel befektettunk. Vettunk egy hektar susnyast, leirtottuk az erdot, es beultettuk olajfaval. Ezek kb. 15 ev mulva fognak elkezdeni komolyabb mennyiseget teremni, es az olivaolajbol szarmazo bevetel boven fedezi az eves koltsegeinket. Aztan ha lesz ezen kivul egyeb bevetel, remek, ha nem, ugy is jo.


A gyerek meg majd orokol annyit a nagyszuloktol, amivel el tud indulni az eletben, a tobbi az o dolga.

25. 130454e42d (válaszként erre: 24. - Cirmoscicajaj)
2012. okt. 9. 13:25
Az egész rendszer alapjaiban rossz. A munkavállaló nincs tárgyalási helyzetben, mert ha nem vállalja el a melót kevés pénzért, bejelentetlenül akkor akár éhen is pusztulhat. Ezzel a cégeknek könnyű visszaélni nagyon.
2012. okt. 9. 13:19

igen csak ez nem igazságos. én mit tehetek róla,h a munkáltatóm nem hajlandó bejelenteni??????

pedig még támogatás is van!

7 éve dolgozom,de ha 1,5 évet voltam bejelentve,lehet,h sokat mondok.

23. 130454e42d (válaszként erre: 21. - Cirmoscicajaj)
2012. okt. 9. 10:59
Az évek és az átlagkereset is számít, ezek alapján számolnak.
22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 21. - Cirmoscicajaj)
2012. okt. 9. 10:58

Hát a képviselőknek ez nagyon jó...

A közmunkások meg akik elvesztették a munkájukat haljanak éhen. Akik lusták dolgozni, azokra ebben az országban nincs szükség.

Az nem számít, hogy tajra tették a munkahelyeket.

Semmiféle önfoglalkoztatási lehetőség nincs. Az ev. nem az.

Lesznek még itt nagy bajok :((

2012. okt. 6. 08:34
valamit hallottam az rtl-en a házon kívülben,h nem az éveket számolják nyugdíjként hanem az átlagkeresetet.de lehet,h csak fél infot hallottam :(
20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 17. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 2. 15:21

:))

Háááát nem az országnak kéne elvándorolni...

Az öngondoskodás tényleg jó, már akinek van munkája és jó fizetése...

Na számoljunk, az országban mennyi is az az annyi?

Szerintem jelenleg nagyon kis réteg :((

2012. okt. 2. 15:13

Részemről nem hajazok a nyugdíjra, kizárt, hogy lesz 40 év munkaviszonyom, vagy esetleg majd 74-78 éves koromig dolgozom, esetleg meg úgy alakul, kihalok a melóhelyről, már ha lesz akkor még....



Bocs, de nem tudok optimista lenni! :/

18. autspoken (válaszként erre: 13. - Annie1130)
2012. okt. 2. 15:11

Egy nagyon kicsi részben tudod függetleníteni magad az éppen aktuális kormánytól, de egészében véve nem!

Társadalomban élünk, jogszabályi keretek között. Van egy kormány aki azt tesz amit akar. Jogszabályokat változtathat saját kénye kedve szerint. Megsarcolja a fizetésünket, szintén saját elképzelés szerint. Mit tudsz tenni? A fizetésem (amiért megdolgozom) túlnyomó része a "nagy pénztárcába" megy. Fizetem a sok tb-t , ha beteg leszek akkor pedig saját zsebembe kell nyúlnom mert ha az állami egészségügyre hagyatkozom akkor meg is válthatom a sírhelyem egyúttal....

Elnézést ,biztosan sarkítottam, de sajnos ez van....

Ha egy egyszerű ember félre akar tenni hogy öngondoskodjon, akkor annak vagy ügyesen kell csalni, becsapni az államot (nem befizetni az adókat, ha megtudja tenni) vagy megszakad a munkában de a jövedelmét oda adja azoknak akik luxus körülmények között elosztják egymás között.... esetleg egy kevés marad neki is....

És akkor még arról a szerencsés rétegről beszélek akinek van munkája.....

17. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2012. okt. 2. 13:00

Igen, ismerem. Tóth András csak abban van kicsit lemaradva, hogy válság van, és rohadtul nincs miből tartalékolni. Szóval tök jókat ír, csak azt nem mondja meg, hogy mondjuk borsodban valaki hogy keressen annyit, hogy tudjon félretenni.


Nyilván, el kell menni, de mint tudjuk, az egész ország nem fog elvándorolni.

16. Annie1130 (válaszként erre: 15. - Cirmoscicajaj)
2012. okt. 2. 12:35
Most erről Az ősember a pénztárcámban című könyv jutott eszembe. Ismeri valaki? Tóth András, elismert pénzügyi tanácsadó csodálatosan leírja, hogy mi, mai emberek még ősember program szerint gondolkodunk. Gondoljunk csak bele, régen leterítették a mamutokat, lakmároztak belőle, amíg volt, sőt gyorsan fel kellett falni mindet, nehogy megromoljon a hús.
2012. okt. 2. 12:00

én 25 vagyok szóval mire oda jutok a korhatár lesz vagy 100 év :))))))))

azt jósolták nekem,h nagyon fiatalon (65 évesen)fogok meghalni,szoval anníira nem izgat a dolog.munkahelyem évek ota nincs,ha meg van alkalmi,szoval a nyugd.alapot nem nagyon fizeti senki.ha meg bejelentenek akkor ált. minimális összeget fizeti a munkáltató.ha még ehhez hozzávesszük,a majdani élelmiszer+gáz,víz,stb. árakat,akkor te is láthatod,h csupán az állami nyugdijjal nem sokra mész.Mikor melóztam azt javasolták nekem,h minden bevételemnek csak a 10 %-át rakjam félre.így hetente 2000,havi 8000,évi 96000 is össze jöhet akár.sajnos eddig nem jutottam el,mert egyszer késtek az utalással 1 hetet a páromnak így fel kellett törni a perselyt.(én olyan perselyt szoktam venni aminek csak "bemeneti"nyílása van,mert nem nagyon állnám meg, másképp,h kivegyem.)

14. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 13. - Annie1130)
2012. okt. 2. 11:44
Ez teljesen igaz. Mindenkinek kéne.. A gond az, hogy a lakosság 90%-nak fogalma sincs, hogy miből, mert a rezsire nem futja.
13. Annie1130 (válaszként erre: 9. - Autspoken)
2012. okt. 2. 11:42
Kormányok jönnek-mennek...Nyilván mindenkinek megvan az éppen aktuális rendszerről a véleménye, de szerintem ezt a témát úgy kell megvizsgálni, hogy az egyén kívül helyezi magát a hataloméhes "vezetőink" kormányzásán és a saját kezébe veszi az életét. A "hogyan" az nem az ő dolguk, nem is más dolga, hanem a miénk.
12. 130454e42d (válaszként erre: 11. - Annie1130)
2012. okt. 2. 11:41

Nem azt mondom, hogy nem gondolkodom rajta :)

ismerem a problémákat, foglalkozom is velük, de nem látok a jövőbe sajnos.

11. Annie1130 (válaszként erre: 8. - 130454e42d)
2012. okt. 2. 11:38
Te hagynád, hogy mások döntsenek az életed felől?Abban egyetértünk, hogy a jelenlegi rendszer fenntarthatatlan, de tévedés, ha azt hisszük, hogy van még 30-40 évünk a gondolkodásra!Már most súlyos problémák vannak és nem létező, "buborék milliárdokat" használnak a mai nyugdíjak zökkenőmentesnek tűnő folyosításásra!
10. 130454e42d (válaszként erre: 9. - Autspoken)
2012. okt. 2. 11:36

Sokan látják ezt, keresik a megoldást, de tényleg nem kap a téma nyilvánosságot.

Politika nélkül nem lehet erről beszélni, így elég nehéz.

9. autspoken (válaszként erre: 8. - 130454e42d)
2012. okt. 2. 11:35

Kár hogy ezek az elképzelések nem ismertek széles körben. És az pedig főleg nem világos hogy ki, kik tudnák ezt megvalósítani.

Bocsi ,tudom nem szabad politizálni, ez nem az a fórum. Nekem csak ezek a gondolatok fogalmazódtak meg az olvasottak láttán.

Egyébként ,én sem tudom elképzelni mi lesz velünk 20 év múlva. (kb. addigra leszek nyugdíjas..)

8. 130454e42d (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2012. okt. 2. 11:27
Nem lehet tudni, mi lesz 30-40 év múlva. Szerintem nagy változások várhatók, ez a rendszer hasszú távon fenntarthatatlan. Vannak elképzelések, milyen irányba kéne változtatni, de kérdés, mennyi fog belőlük megvalósulni.
7. Annie1130 (válaszként erre: 5. - Era06)
2012. okt. 2. 11:25
A 65 évet az állam mondja, de nyilván mindenki akkor vonul vissza (direkt nem a "vonul nyugdíjba" kifejezést használtam), amikor szeretne...Ezt pl. 45 évesen is meg lehet tenni. Na igen, csak akkor ugrott az állami nyugdíj! Tényleg a 22-es csapdája lenne ez az egész? Az én értelmezésem szerint az öngondoskodás az "ÖN" vagyis az egyén saját magáról vaó gondoskodását jelenti. Kényes téma, tudom, de inkább gondolatébresztőnek, mint sem vitaindítónak szánom a felvetésemet!
2012. okt. 2. 11:19
De akkor mi lesz? Én erre szerettem volna rávilágítani. Mi lesz, ha majd a mostani kerestünk egy töredékét kapjuk majd meg nyugdíjként x év múlva? Hogyan fogjuk magunkat az első nyugdíjunk (ha egyáltalán lesz) érkezésekor érezni? Sokan bele sem mernek ebbe gondolni, pedig attól még, hogy nem gondolunk rá, be fog következni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook