Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjasként dolgozni fórum

Nyugdíjasként dolgozni (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. máj. 16. 02:42
Már én is nyugdijas vagyok,élvezem ,nem mennék dolgozni semennyi pénzért.Nem hajszolom az anyagi javakat,a sok kacatot nem gyüjtöm mert halálunk után gyerekeink úgyis csak kidobják.Amit leirtál image13 teljes mértékben így van én is ismerek egy pár ilyen nyugdijast.
25. image13 (válaszként erre: 5. - Hot-rot)
2012. máj. 16. 02:28

Rengeteg katona, rendőr,színész,balettos stb. helyezteti magát korkedvezménnyel 40-45 évesen nyugdíjba. Ezek általában 120 000 és 500 000 Ft közötti nyugdíjjal rendelkeznek.

Mindezek után, nemhogy elmennének pecázgatni vagy kertet gondozni, dolgozni mennek nyugdíj mellett és elfoglalják más bevétel nélküli emberek helyét. Sőt vállalkozásokat vezetnek! Vagyonvédelmi cégek nagy részét teszik ki az ehhez hasonló vállalkozások. Mostanában nagy divat a katonai és rendőrségi tiszti berkekben, hogy reaktiváltatják magukat fél évre, mint tanácsadók, de be sem járnak dolgozni, viszont fél év után újra megállapítatják a nyugdíjuk mértékét pld-l 380000 Ft-ról 450000 Ft-ra. Mindezt a mi adónkból.

24. Bcicus (válaszként erre: 23. - Tixtina)
2012. máj. 16. 01:54

Én szüleim is nyugdíjasan dolgoznak, pontosabban már cska apum, anyum szeptembrebn hagyta abba, marasztalták még, de elege lett és tavaly született az első unokája.

Apukám teljes munkaidőben dolgozik, nagyon ragaszkodnak hozzá, nagy bajban lennének ha eljönne. Mikor kórházban volt akkor is mentek be hozzá tanácsokért meg munkával.

23. tixtina (válaszként erre: 20. - Bcicus)
2012. máj. 16. 00:51

Ja,azóta változott az adórendszer-bocsi:O

Még a pár évvel ezelőtti volt az agyamban.

Igen,anyám orvos volt,és dolgozott nyugdíjasként,mert szükség volt rá,behívták-hiány volt azon a szakterületen,neki meg kellett a pénz.

Nem a fiatalok elől vette el a munkát.

2012. máj. 16. 00:42
Sziasztok, ilyen témában az easyjob-ot, vagy az aprod-ot tudom ajánlani, alkalmi munkák terén... ilyen esetben már szinte lehetetlen alkalmazottnak beállni, de persze próbálkozni lehet. professionon is pl feltehetsz egy önéletrajzot, dehát vagy megtalálnak vagy nem...
21. Guruljka (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2012. máj. 16. 00:38

Azért lassacskán már elfogy a Marxista Estit végzett nemzedék.

Inkább a hozzáértő diplomások dolgoznak még, személyesen is ismerek ilyen embert. Kimagasló a szaktudása és a tapasztalata, ráadásul mellé osztják be a pályakezdőket, akik boldogan tanulnak tőle.

20. Bcicus (válaszként erre: 19. - Tixtina)
2012. máj. 16. 00:38

Általában nem új munkaerőként veszik fel őket, hanem a pótolhatatlanokat megtartják ha lehet hisz nagy szükség van a tudásukra és tapasztalatukra.

Miért adózna duplán. Régen adóalap növelő volt, de most már egy kulcsos adó van így ez nem számít.

2012. máj. 16. 00:31

Hol alkalmaznak nyugdíjasokat?65 év felettieket.

Azt hallom,hogy mindenhol a fiatal,agilis munkaerőt keresik,és többnyire 40 felett már öregnek számít az ember.

Aztán,a nyugdíjas duplán adózik,hozzácsapják a fizut a nyugdíjához,és szinte nem éri meg neki munkába állni.Úgyhogy, nem egészen értem:OO

18. Bcicus
2012. máj. 16. 00:19
Nyilván lehet ilyen is, de nem ez a gyakori.
17. bnedora (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2012. máj. 15. 23:29
Az ilyen embereket és sem szeretem. A régi munkahelyemen is ilyeneket alkalmaztak, akik pedig jobban rászorultak volna a munkahelyre, azokat elküldték.
16. forgatos (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2012. máj. 15. 23:25
Reméljük ilyen csak elvétve akad...
15. jstefan (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2012. máj. 15. 23:22
Akiről írtam az a Marxista Egyetemen végzett, és osztályvezető volt.Amíg dolgozott a fiatal Közgáz Egyetemet végzett beosztottak dolgoztak helyette , mert ő volt a FŐNÖK , a számítógépet bekapcsolni sem tudja, de nagyon jók a kapcsolatai a régi időkből,és ez a legfontosabb.Alapvégzettsége szakmunkásképző,nyugdíjasként tanácsadóként alkalmazzák.
14. forgatos (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2012. máj. 15. 23:02
Mellette nem egy nyugdíjaskorú még ledolgozza a fiatalokat.
13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Jstefan)
2012. máj. 15. 23:01
Tudod...ha valakinek olyan volt a munkája, szaktudása, hogy a nyugdíja ilyen magas,akkor nemigen van fiatal, aki ugyanezzel a tapasztalattal, tudással el tudná végezni az adott munkát. Továbbá már nem akar szülni menni, nem vált munkahelyet...és általában megbízhatóbbnak tertják, hiszen ismeri a céget, mint a tenyerét.
12. Bcicus
2012. máj. 15. 22:54
Elég sok olyan munka van amit fiatalok nem tudnának ellátni, mert nincs meg a tudásuk és tapasztalatuk.
11. Cippora (válaszként erre: 10. - Jstefan)
2012. máj. 15. 22:46
Azért nem ez az általános :) Én legalábbis szinte csak olyan nyugdíjast ismerek aki épphogy nem hal éhen :(
10. jstefan (válaszként erre: 1. - Hot-rot)
2012. máj. 15. 22:41
Igazságtalannak tartom!!! Van nem egy olyan nyugdíjas aki a negyedmilliós nyugdíját kiegészíti félmillióra, ezzel elveszi a helyet egy képzett munkanélküli fiatal elől.
2012. máj. 15. 22:39
Sok nyugdíjasban még megvan a szorgalom, sok fiatalnál pedig nincs.
2012. máj. 15. 22:14
Azért sokszor jó az öreg a háznál, rengeteg tapasztalatuk és tudásuk is van, sokat lehet tőlük tanulni egy-egy szakmán belül.
7. 17edc27aec (válaszként erre: 6. - Hot-rot)
2012. máj. 15. 22:09
Egyetértek. Ráadásul nekik több évtizedes munkaviszonyuk volt/van. Én még olyat is ismerek, aki rokkant nyugdíjat kap, albérletbe ad ki egy lakást, és ezek mellett még biztonsági őr.
2012. máj. 15. 22:00
Sokan mondják, hogy mert rossz nekik otthon egyedül. Más módja is van az elfoglaltságnak, nem kell aktív korúak elől elvenni azt a kevéske kis lehetőséget, ami akad.
5. Hot-rot (válaszként erre: 4. - 17edc27aec)
2012. máj. 15. 21:58
Én is több olyan nyugdíjast ismerek, akinek duplája a nyugdíja, mint az én keresetem nettóban és még dolgozik (és még mellette panaszkodik, hogy nincs pénze). Mások sokkal kevesebből családot tartanak fenn, vagy tartanának, hogyha lenne munkájuk.
4. 17edc27aec (válaszként erre: 1. - Hot-rot)
2012. máj. 15. 21:45

Szia!

Én is akartam már nyitni ilyen fórumot. Nem értem, hogy minek engedik dolgozni a nyugdíjasokat, annyi fiatal munkanélküli van, csak kiszorítják őket a munkahelyekről. Mindig nekik mindn pénzt, majd ők beosztják a "gyerekeknek?"

2012. máj. 15. 21:41
Én megszabnék egy nyugdíj összeghatárt, ami felett nem vállalhatna kereső tevékenységet. Ha annyira unatkozik menjen társadalmi munkába.
2. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Hot-rot)
2012. máj. 15. 21:39

Nekem sem tetszik!

Akkor mikor dolgozniuk kellett volna táppénzre mentek, most meg tepernek...

2012. máj. 15. 21:32
Nekem nagyon nem tetszik, hogy rengeteg olyan nyugdíjas van, akik sokkal több nyugdíjat kapnak, mint más munkabért és még újra elmennek dolgozni. Miért veszik el mások elől a munkát? (Nem a kisnyugdíjasokról beszélek, azt megértem, hogy kell a kiegészítés!)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook