Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyaralás Egyiptomban fórum

Nyaralás Egyiptomban (beszélgetős fórum)


1 2
2014. ápr. 26. 07:29
Tényleg jó áron dolgoznak.
2014. jan. 31. 08:33
Idén Júniusban készülünk Egyiptomba a családdal (harmadjára,mert a Vörös tenger  valami csodás), a Makadi-öbölbe,eddig Júliusban voltunk.Esetleg valaki/valakik tervezik ekkorra a nyaralást??? !!!
2012. júl. 5. 14:48

Sziasztok!


A véleményetek kérem!


Mennyire telitettek a szállodák Hurghadában?

Vagy idén elkerülik a balhék miatt?

Különböző youtube video alapján elég üresek...


Szeretem ha vannak emberek és lehet nézelődni..barátkozni.


Mindenkinek kellemes nyaralást,jó pihenést kívánok.


-Bodo-

2012. jún. 16. 21:00
Sziasztok! Megerkeztunk, nagyon szép hely, idô szuper, szemelyzet ramenôs, kaja valtozatos nekem bejott bar elsö nap legyet fogtam a sutimbe:/ Vasarolni lehetetlen :/
48. rolle
2012. jún. 15. 13:31
Én itthon váltottam pénzt, eurot és dollárt vittünk, és odakint vettem fel automatából egyiptomi fontot. A dollárt jobban tudtuk használni, mint ez eurot. Fejfedőt mindenképpen vigyetek, és naptejet, mert észre sem veszed, úgy égsz meg a napon.Esetleg még kézfertőtlenítőt vigyél magaddal, mert kirándulás közben nem mindenhol tudsz kezet mosni.
2012. jún. 13. 18:20
Pénzt hol érdemes váltani?
2012. jún. 13. 18:20
Uhh pakolás előtt vagyunk, mit ne felejtsek el ami fontos lehet??:/
45. rolle
2012. jún. 12. 20:56
Mi tavaly augusztusban voltunk. Elmentünk Luxorba is és Kairóba is. Luxorban iszonyú hőség volt ( kb 45 fok), de még így is azt mondom,hogy kár lett volna kihagyni. Reggel 6-kor indult a busz, és este 9-10 között ért vissza Hurghadába. Kairóban nem volt olyan meleg, az is fantasztikus volt, oda hajnali 2-kor indult a busz, és este ért vissza, de elég jól lehetett aludni a buszon. Voltunk még búvárkodni is a tengeren, ezt elvileg bárki kipróbálhatja, van veletek folyamatosan egy búvároktató, aki felügyeli a merülést. Ott is be lehet fizetni rá, de mi még itthonról leleveleztük egy magyar oktatóval. A gyomorrontásról annyit, hogy mi négyen voltunk, ketten elkapták, ketten meg nem, pedig mindenhol együtt voltunk, együtt ettünk-ittunk szinte ugyanazt. Egy infúziós kezeléstől már másnapra meggyógyultak. A tenger kifejezetten meleg, és tiszta, a parton folyamatosan fúj a szél, ezért nem érezni, hogy mennyire meleg van. A fejfedő az viszont kötelező. Nekem a buszokon sem volt halálfélelmem, de az igaz, hogy nem úgy közlekednek, mint itthon. Mi nagyon jól éreztük magunkat.
44. lkatus
2012. jún. 12. 06:27

Gyomor problémákra: Antinal! Csak ott lehet kapni, napi 1-et egyetek, míg ott vagytok. Nekem nem volt semmi bajom így, páromnak 2x,akkor bevett még egyet és hamar túl lett rajta. Ez gyomorfertőtlenítő.

Hughadán voltunk, a hely szép volt, de a tisztaság közepes, kaja szar. Alig ettem.

Nálam marad Törökország, a kettő és és föld egymáshoz képest!

43. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - H.orsika87)
2012. jún. 10. 20:33
lányomék most jöttek haza innen, meg voltak elégedve mindennel, különböző programokra is lehetőség volt befizetni( búvárkodás, tevegelés stb.) egy kis gond azért akadt: az elővigyázatosság ellenére (nem ettek utcai árusnál és nem ittak csak palackozott vizet - még a fogmosáshoz is ezt használták - csak elkaptak valami hasmenéses, émelygést, hányást okozó vírust, így a második, harmadik napon már ott lógtak a kórházi infúzión. kaptak pár gyógyszert még - az ottani orvosok már rutinosak voltak ennek a problémának a kezelésében - aztán a további napok már jól teltek. :)
42. egypt (válaszként erre: 41. - Tavasz007)
2012. jún. 9. 23:05
Szerintem totál szállodafüggő, hogy milyen a kaja, nagyon jót is ki lehet fogni meg átlagosat is.
2012. jún. 9. 20:45

mondjuk nekem a 4. naptol olyan volt a kaja a szallodaban, mint egy menza kaja.


aki ritkan nyaral, es eszik etteremben, annak kuriuzum lesz, amugy nem.

a kajat mennyisegre fozik, nem minosegre, hat gondold el, ott van tobb 100 ember naponta, enni kell nekik adniuk.


sok volt az orosz, az orosz nok teljesen elkenyeztetik az egyiptomi pasikat, fovel-faval lefekszenek, aztan az egyiptomi pasik azt hiszik, hogy ezt minden novel megtehetik, es ra is hajtanak minden nore.


eleg ramenosek, pl a baratnom szobajaba bement egy egyiptomi manager(!), mert mondjuk o kedves volt, az leult az agyra, aztan mar mondta neki, hogy huzza be a fuggonyt :)))


ha tudod kezelni oket, meg nem hiszed el minden szavukat, akkor jokat rohogsz rajtuk vagy veluk.

2012. jún. 9. 19:29

mi tavaly 20 fővel voltunk Hurghadán

fele gyerek

álom szuper volt

idei csapat 2 hét múlva indul

írták már,hogy az ottani 5* itt 3*,de nem kell megijedni:a szállodák álom szépek és tiszták


az eladók nagyon rámenősek,de lazán kell venni

valami hihetetlenül kedves népség:nyugodtan állj le alkudozni,viccelődni

a szállodában a fenekünket is ki*****


nem ettünk,hanem zabáltunk:-D

isteni a cukrászdájuk

első nap furák voltak az ízek,de akkora volt a választék,hogy nem győztünk kóstolgatni és mindig találtunk fogunkra valót


20 főből 3 -nál volt 1-2 napig hasmenés

+2 kidobta a taccsot

de valszeg a túlzabálás jobban ártott,mint a vírus:-)

a pálinka jó ötlet és rengeteg víz nélkül használható kézfertőtlenítő!

nem a kosszal van a gond,hanem a vizükben van egy baci,amit európai szervezet nem ismer

ők a mi vizünktől ugyanolyan betegek lennének

itthoni gyógyszerekből max a smecta ér valamit

ha gond van a helyi patikában pár száz forintért kell venni antinalt(első tünetekre kapkodni s beszedni az egész levéllel!)

egyébként nagyon szuperek és megfizethetőek a helyi gyógyszerek(torokfertőtlenítőt,görcsoldót vettem)



apropó víz:all in. szállodában a karszalagra szolgálnak a bárok(medencénél,tengerparton,mindenhol),nem is hordtunk pénztárcát a szállodában,maradt a páncélban

az ital automatákat palackozott vízzel töltik,nyugodtan lehet vedelni

nagyon finom és gyenge a sörük

gyerekeknek ész nélkül keverték a cukros,színes csoda koktélokat

a minibárt a szobában minden nap megtömték

árban benne van

(cola,fanta,víz)és kérésre is adtak szívesen,de mindig annyit tettek a szobába,hogy nem is kellett kérni(itt jegyezném meg,hogy a bárokban műanyag poharak voltak:na azok tényleg undorító kopottak voltak:megoldás egy rakat papírpohár itthonról és kész)


naptej:nagyon erős legyen:mi az 50-es níveával leégtünk,a legjobb a beba



ruha csak pamut és lenge!


kalap,kendő kötelező!


a szuvenírből a kagyló láncok és a pólók potom áron vannak(és a pólók nagyon jó minőségűek)

ha nem szeretsz alkudozni,akkor menjetek a cleopátra bazárba,az fix áras

helyi iránytaxik(lerottyant kisbuszok)bárhová párszáz forintnyi összegért elvisznek

kedvesek,aranyosak a sofőrök,mondjuk ész nélkül vezetnek:-)

mi mindig megbeszéltük velük,hogy mikor jöjjenek értünk és mindig ott voltak


egyébként pár angol és német szót mindenki pötyög,de vidáman mutogatnak addig,amíg meg nem értitek egymást


amit ki ne hagyjatok:a sivatagi szafari:valami leírhatatlan a naplemente a sivatagban!

a Giftun sziget viszont felejtős,ha maga a sziget érdekel,sznorizni viszont csodás kint a tengeren

a piramisokról írtakat csak megismételni tudom


a tenger korallos és nagyon sekély

hihetetlenül tiszta és páratlan az élővilága

egy sima búvárszemüveggel és egy pipával csodákat látsz


kérdezz bátran,szívesen válaszolok

2012. jún. 9. 19:23

decemberben volta, hurghadan.

voltunk kairoban, luxorban, nagyon hosszu ut, 8 ora oda. 8 vissza. mindkettohoz.


luxorban nekem akkor is mar meleg volt, de en nehezen viselem a meleget. nagyon faraszto volt, nagyon koran kellett kelni, valamikor hajnali 2kor indult a busz, megegyszer nem tudnam megcsinalni.


egyszer jo volt latni, egyiptom jo hely, ha megegyszer megyek, akkor kizarolag buvarkodni.

38. egypt (válaszként erre: 36. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 18:17
Mikor mi voltunk, akkor ugyanazon az érfolyamon váltották a kettőt, így az eurósok nagyon megszívták. Sokkal jobban szeretik ott a dollárt. Azzal nem veszítesz, ha azt viszel.
2012. jún. 9. 16:13
Nyilván a szállodákban azért törekszenek a tisztaságra, hát nem mindig sikerül. A szoba nálunk tiszta volt, az étteremben voltak problémák a mosogatással, kb.ennyi. A város az más kérdés, ott szemét-szemét hátán, eleinte sokkos az ember, mikor hazajössz irtóra értékeled az itthoni tisztaságot. :) Mi is dollárt vittünk, ismerősök tanácsára, ők is azt mondták, ugyanaz az árfolyam, hát nem volt, teljesen reálisak a különbségek.
2012. jún. 9. 16:08
Mit jelent pontosan a higiénia hiánya? Az csak a városban vagy a szállodákban is jelen van? Valamelyikőtök írta, hogy inkább dollárt vigyünk magunkkal, mint eurót. Ugyanaz az árfolyama a két valutának Egyiptomban?
2012. jún. 9. 16:00

Igen, all inclusive-ban kaptok palackos vizet, nekünk az elég volt, de ha nem, akkor is bárhol be tudod szerezni.

Mi édeskettesben is bátran sétáltunk, sőt "arab idegenvezetőnk" is volt. Első alkalommal összebarátkoztunk vele, tavaly már várt minket, amikor mentünk, és (nem lehúzás, mielőtt mindenki nekem esne) elvitt minket olyan helyekre a saját kontójára-nem engedte, hogy bármit is fizessünk, amit általában nem néznek meg a turisták, mert nincs rá lehetőségük. A tenger gyönyörű, a búvárkodást ne hagyjátok ki szerintem. Mi három- ill.négycsillagosban voltunk a belvárosban, tökéletesen megfelelt, de ízlések és pofonok... Nem kaptunk gyomorrontást egyszer sem, persze kellő óvatosság szükségeltetik. A taxi bárhová fillérekért elvisz, nem okoz különösebben gondot. Egyébként az a véleményem, nagy általánosságban, azok a helyek, ahová a turisták járnak abszolút nem veszélyesek, hiszen ők ebből élnek magasabb életszínvonalon, mint az ország többi részén, azaz nem áll érdekükben bántani a turistákat. Persze van egy mentalitás, szokások, higiéna (hiánya inkább), de ezzel azonosulni tudni kell arra a rövid időre, míg ott tartózkodik az ember.

2012. jún. 9. 15:49
Igen, all inclusivera gondoltam. Nem tudtam, hogy ebbe még a víz is beletartozik :) a kaja, pija oké :)
33. andi6020 (válaszként erre: 28. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 15:22
Ha all inclusive szolgáltatásra fizetsz be, annyi vizet kapsz, amennyit akarsz.
32. egypt (válaszként erre: 29. - Timycat)
2012. jún. 9. 15:20
Ha helyi irodával mész mondjuk 2 naposra, akkor bőven van idő mindenre.
31. andi6020 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2012. jún. 9. 15:20

Üres? Hát gyakorlatilag tényleg az, ettől függetlenül azt mondom, jártam már itt-ott, de Hatsepszut fáraónő halotti templománál szebb épületet nem láttam sehol. Nagyon megfogott.


Mondjuk én elfogult vagyok, imádom Egyiptomot.

Legjobb kaját egy koszos, kizárólag helyiek által látogatott büfében ettem, egy kairói sikátorban. :)

30. egypt (válaszként erre: 28. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 15:19
Nem, azt meg kell venned.
29. timycat (válaszként erre: 27. - Egypt)
2012. jún. 9. 15:17
Nem hagytuk ki, de amikor rajtatok kívül van másik 15 busznyi turista, miközben szószerint végigzavarnak a nevezetességek között úgy baromira nem buli
2012. jún. 9. 15:16
És palackozott vizet is biztosítanak a szállodák? Vagy azt magunknak kell biztosítani?
27. egypt (válaszként erre: 25. - Timycat)
2012. jún. 9. 15:15
Oké, csak nem értem, ha egyszer ott voltatok, a történelmi nevezetességeket miért hagytátok ki,
26. egypt (válaszként erre: 23. - Brigitta2121)
2012. jún. 9. 15:15
Mikor mi voltunk, röhejesen olcsó volt minden, fillérekért lehetett kapni bármit. Most hogy ilyen gyenge a forint, nyilván drágább, de még így is megéri. Mikor mi voltunk, dollárt érte meg vinni, nem eurót, ugyanolyan árfolyamon váltották kint, mint az eurót...
25. timycat (válaszként erre: 22. - Egypt)
2012. jún. 9. 15:14
Kismillió helyen voltunk már a világban, Egyiptom csalódás volt.
24. egypt (válaszként erre: 21. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 15:14
Hepatitis ellen érdemes beoltatni magatokat. Mi mindent összeettünk, de nem lett bajunk, azért hasfogót vigyetek meg lázcsillapítót. Ne egyetek nyers zöldséget, olyan italt, amiben jégkocka van, és a csapvizet fogmosásra se használjátok, csak a palackosat. lehetőleg csak a szállodában meg étteremben egyetek.
2012. jún. 9. 15:13
Az árak milyenek ott?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook