Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Norvégiában élők ide! Milyen az élet Norvégiában? fórum

Norvégiában élők ide! Milyen az élet Norvégiában? (beszélgetős fórum)

209. Kopi (válaszként erre: 208. - Trapiti)
2014. máj. 5. 08:03

Szia!


WEB-es fejlesztésekkel foglalkozom most, de van tapasztalatom három különféle ERP rendszer fejlesztésében, bevezetésében, gyártás irányítási rendszerek bevezetésében és testreszabásában is.

Metatrader fejlesztésben is igen sok tapasztalatom van, 3 éve megrendelésre készítettem rendszereket benne, de ma is programozom.

Tulajdonképpen bármilyen fejlesztés szóba jöhet, hiszen a programozási nyelvek között a szintaktika a legfőbb különbség, a többi 30 éve folyamatosan megy.


Ami a norvég tudást illeti, éppen azt hallottam egy ismerőstől, hogy sokszor elég az angol. Egyébként elkezdtem a norvég nyelvet és így angol után nem tűnik nagyon veszélyesnek, de jó lenne valaki, akivel később gyakorolhatom, aki norvég anyanyelvű.


Üdv,

Kopi

208. trapiti (válaszként erre: 206. - Kopi)
2014. ápr. 30. 18:25
Pontosabban milyen fejlesztéssel foglalkozol?
207. trapiti
2014. ápr. 30. 18:24

finn.no :)


A férjem azt mondja, az IT-s állásoknál nem elég az angol :(

206. Kopi
2014. ápr. 30. 17:01

Szép Napot Mindenkinek!

Norvégiában szeretnék dolgozni, tárgyalóképes folyékony angol nyelvtudásom van, elkezdtem norvégul is tanulni.

Informatikával foglalkozom, fejlesztőként és fejlesztési projektvezetőként! Több, mint 15 éves tapasztalatom van!

Keresgéltem IT állásokat a neten, de sajnos elég keveset találtam, talán nem jó helyen kerestem!

Aki esetleg tudna olyan céget, ahol ilyen kvalitású IT-st keres, vagy esetleg egy jó IT-s munka kereső oldalt, kérem írjon nekem!

Előre is köszönöm!

205. dtore123 (válaszként erre: 203. - Abrakadabra777)
2014. ápr. 11. 20:53
erdekes. nekem egy nagyon jo ismerosom norveg es azt mondta hogy siman talalnak munkat. jolvan mar. igy soha nem jutok ki. majd megtanulokk ott es kessz. :D
204. trapiti (válaszként erre: 203. - Abrakadabra777)
2014. ápr. 11. 17:03
Ez így van, az egyetlen kivétel a mérnök, akiket angol nyelvtudással is fogadnak.
203. abrakadabra777 (válaszként erre: 202. - Dtore123)
2014. ápr. 11. 16:59

Szia!

NOrvégiában sajnos csak norvég nyelvtudással lehet munkát vállalni, a takarítónőnek is kell beszélnie - legalább alapszinten - norvégul. Én a Selyemúthoz járok norvég tanfolyamra, mert mi is ki szeretnénk menni, szerintem ti is kezdjétek el :D

2014. ápr. 8. 23:33
Sziasztok, A nevem david es 21 eves vagyok. Arrol lenne szo hogy keszulnek ki apammal Norvegiaba. Angolul beszelunk de ahogy hallom eleg nehez munkat talalni. Apam csoszerelo es en hat akarmilyen gyari munkara elmennek. Nem lenne rossz valami gyari munkat talalni del Norvegiaban. Stavanger,kristiansand vagy Oslo kornyeken. Ha valaki megtudna engem egy kis tanaccsal dobni nagyon megkoszonnem :) koszi
2014. márc. 19. 18:50
nagyon kérlek titeket segítsetek! munkát keresünk férjem számára víz gáz kp fűtés téren ! nagyon fontos és sürgős lenne! nagyon szorít már a 'nadrág'...ha nem tudtok akkor is válaszoljatok légyszi!!!!!
2014. márc. 14. 02:19
karosszérialakatos, hegesztö szakmában mennyíre lehet elhelyezkedni?
199. Joshx
2014. márc. 14. 01:51
Tudna valaki adni par munkakereso oldal cimet? IT-erdekelne elsokent. Oslo es kornyeke vagy Oslotol keletre.
198. jakusz
2014. márc. 13. 11:09
szervusztok !Segitséget szeretnék kérni tudja-e valaki norvégiában norvég személyi nélkül hol vagy hogy lehet interneteléréshez jutni Köszi
197. Lindi_bing (válaszként erre: 195. - Álomvirág1)
2014. márc. 6. 11:32

Szia!


A kérdés az, hogy mennyit esztek.. Munkatársammal laktunk együtt, mind a ketten főztünk, ő kb havi 40e HUF-ból (~1100NOK) jött ki, én 25-30e-ből.

Majdnem minden boltban megtalálod ugyanazt a terméket olcsóbban is, saját márka alatt. Ajánlom a Rema2000-et, a Bunnprist, Rimit és a Coop boltokat. A Bunnprisben például sokat akcióznak, vagy napi bontásban vagy hétfőtől csütörtökig, stb. Most például lazacot, darált húst, csirkemellet kapsz 15NOK-ért. A készételek nagyon drágák, meg a baromfi termékek. Ha szeretnél részletesebb infokat privátban szívesen írok!

196. gjkh
2014. febr. 27. 14:58
Sziasztok!Még mindig nincs senki,aki egészségügyben dolgozik Norvégiában?
2014. jan. 6. 18:01

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, azoktól, akik kint élnek, hogy 1 főre, 1 hónapra hány koronával kell számolni az élelmiszereket nézve, ha spórolósak vagyunk?


Más:

Van valakinek építőiparban, mint mérnök ismerőse?

2014. jan. 4. 08:40
Sziasztok.Norvégiában,Geiloban-vagy a közelben élő magyar-norvég tolmácsot keresnék.Vagy aki beszéli úgy a nyelvet,hogy ügyintézésnél segítene.Van munkám,tanulom a nyelvet,de még a hivatali ügyekhez ez sajnos nem elég.Minden megoldás érdekel. Nem szívességből szeretném.köszönöm szépen. zsofi
193. lami
2013. nov. 28. 05:52
Sziasztok! Páromnak keresünk gipszkartonos munkát, tudna valaki segíteni?
192. Dodó anyuka (válaszként erre: 188. - Gjkh)
2013. nov. 15. 09:25
Szia, ez engem is érdekel... Láttam a hirdetésüket és jónak tűnik. Valaki ismeri a munkásságukat? Az interneten nem lehet túl sokat felfedezni róluk...
2013. nov. 7. 11:32
Bárki aki tudna segíteni,hogy tudnék elhelyezkedni Norvégiában okleveles svédmasszőrként,okleveles gyógymasszőrként,tapasztalattal,jó angol tudással,azt mondják,hogy nagyon jól masszírozok...annak nagyon megköszönném,ha segítene!!!Nagyon szeretnék kimenni!!!
190. gjkh
2013. okt. 16. 20:06
Sziasztok!Szeretnénk Norvégiába kimenni,akár kiköltözni.Férjem ápolónak menne.Nekem is van egészségügyi végzettségem.Leírná nekem valaki,aki Norvégiában él,hogy a milyen tételekkel kell kalkulálni?Lakásbérlet,rezsi,élelmiszer,egyéb tételek érdekelnének.
189. Joshx (válaszként erre: 187. - Trapiti)
2013. okt. 8. 03:08

Lehet ez a dupla annyit kell letenni az asztalra ami sok Sved embert zavar. Kitudja. En tudnek pendlazni igy a Norvegiaban megkeresett penzt itthon(SE) tudnam elkolteni.

Bar nem is tudom mennyi ertelme lenne.Lehet nemsok.

Na mindegy azert koszonom a valaszt.

188. gjkh
2013. okt. 7. 16:39
Sziasztok!Egészségügybe ment ki valaki a MediCarreca-val?
187. trapiti (válaszként erre: 186. - Joshx)
2013. okt. 4. 05:58

Nem tudom, a svédek mit várnak el a munkahelyeken... a férjem második éve dolgozik Norvégiában, nagyon jól érzi magát, szeretik is. Azt mondja, a norvég kollégák rendkívül segítőkészek és barátságosak.

Igaz dupla annyit kell letennie az asztalra, mint egy norvégnak... de ez végülis bárhol így lenne, ott legalább megbecsülik.

186. Joshx
2013. okt. 4. 01:14

Hej alla! Jag har några frågor. Om man pratar svenska och engelska man kan enklare hitta jobb I Norge? Jag är en data IT tekniker och svagströmstekniker också. Jag är 38 gammal Ungersk-Svensk medborgare och bor jag cirka 50 km från Norge.

Sokan pendlaznak Norge-be es azon gondolkodom lehet megkene probalni csak nemtudom a szomszedok hogy allnak hozzank :) Talan a kis plusz amit ott megkeresnek jol jonne pl. ha az ember nyaralni menne vagy barmi mas.

Vannak sved barataim akik dolgoztak mar odaat de mindenki hamar visszajott mert allitolag a munkahelyeken nem valalmi kedvesek.

2013. júl. 21. 16:17
Sziasztok. Van itt olyan aki kamionozik, vagy buszozik Norvégiában? Tapasztalt sofőr vagyok mindkét kategóriában.Érdekelne, hogy kint mik a lehetőségek. Előre is köszönöm, aki válaszol.
184. MsJones
2013. júl. 17. 13:47
Hei! :) Norvég magyarok! .. Ha terhesen mennénk ki, és ott szülném meg a babámat, segítenek, adnak állami támogatást? Van egy gyermekem már 2 éves..
183. nona47
2013. jún. 8. 09:27
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni azoktól akik kint dolgoznak.Igaz a férjem kint dolgozik mint kőműves, de a fiam meg informatikus, hálózatkarbantartó,számítógépszerelő, meg van még van 3 ehhez kapcsolódó szakmája.Menne ki dolgozni, de hová küldjön önéletrajzot?Volt fent norvég munkaközvetítő irodák honlapján, de angolból átvált norvégra és itt a vége, nem tud továbblépni.Vagy ha tudtok nagy Norvég cégeket Osloban akik tudnák Őt alkalmazni írjátok meg a nevüket, felvennénk velük a kapcsolatot.Nem törvényszerű, hogy közvetítő által menjen.Férjem Főnöke azt ígérte, hogy segít, de nem töri össze magát.Ha tudtok cégeket, hiszen mégiscsak a főváros, ott a kormánynegyed, vagy kisebb nagyobb informatikai üzletek, szervízek, kérlek ha tudtok ilyeneket írjátok meg az elérhetőségüket.Gondoljatok csak arra, hogy ti hová hordjátok a számítógépeteket, ha elromlik.köszönöm a segítségeteket előre is.
2013. máj. 27. 18:13

Sziasztok

Esetleg van valaki Tromsö környékéről?

Mit lehet tudna az ottani viszonyokról?

2013. máj. 8. 10:57
Kajáldák vagy büfék vannak azért? Milyen árakkal?
180. db32d06b97 (válaszként erre: 179. - Gyöngyi)
2013. máj. 8. 10:44

Készüljetek, hogy minden drága.:)

A Rema 1000 nevű láncolatot ajánlom, ott minden megkapható, több akciójuk is szokott lenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook