Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Normális dolog ez? fórum

Normális dolog ez? (beszélgetős fórum)

24. birebora (válaszként erre: 13. - F7f780f355)
2022. dec. 12. 07:21
Ez lehet a dolog mögött szerintem is.
23. birebora (válaszként erre: 6. - Globus)
2022. dec. 12. 07:19

Szerintem is időskori sajátosság. Azért irtam mert ezt hallom több családtól. Én sem látok a fejükbe, de nem is akarok. Csak remélni tudom, hogy nem leszek ilyen mert ez nem jó igy. Bizony rosszul tud esni.


Arra tudok gondolni, hogy azért viselkednek igy mert azt gondolják, nekik az jár, jár és kötelező őket keresni és hozzájuk menni. Mi minden nap hivjuk és minden héten megyünk. Ennél többet mig dolgozunk és vannak feladataink, gyerekeink, unokáink nem tudunk. Szerintem ez is szép. Ha majd egyszer beteg lesz az más. Akkor vagy ő költözik hozzánk vagy mi hozzá, de hála az égnek jól van, nem beteg és ellátja magát. Csak én sem értem miért váltak ilyenné.

22. birebora (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. dec. 12. 06:49
Drága Judit értsd jól. Nem a 65 volt a lényeg.
21. birebora (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 12. 06:48
Jó, az én anyám közel 80 és mindent elvár, és nem elég neki semmi. Mi is mindent megteszünk, segitjük, nem elég. És még ki is mondja. Nem érdekli, hogy dolgozunk, az empátiáját elveszitette mindenki iránt. Azért irtam. Nyilván nem a 65 év volt a lényeg. Értsd jól.
20. birebora (válaszként erre: 5. - Bichi)
2022. dec. 12. 06:44
Pontosan. Én is igy gondolom. Nálunk is hasonló a szitu. Azért irtam amit.
19. Fisica
2022. dec. 10. 20:05

Nálunk ez tök normális. Minden héten kétszer telefonálok haza.

Apu nem keres, mert mindig azt mondja, hogy annyit csavargunk, hogy nem tudja éppen hol vagyunk és nem szeretne zavarni. Pedig sose zavarna. De ő így érzi, és nem azért nem hív, mert nem akar beszélni velem.

Ha valami fontos akkor felhív, de egyébként csak én. Nekem ez egyáltalán nem teher és nem is esik rosszul.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Birebora)
2022. dec. 10. 17:28

Ne butáskodj már, ha ilyen az nem az öregkorral függ össze. 65 évesen még dolgoznak komoly felelősséggel járó munkakörökben is. Ha figyeled a mostani háziorvosok nagy része 70 éves, vagy elmúlt. A legtöbb buszsofőr is idősebb 65-nél.

Abban viszont van igazság, hogy itt is sökszor olvasni, hogy állandóan zavar az anyám. Lehet valami ilyesmit érezhet valamiért az a nő is.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 16:38
Nincs rendben,egy nagy átbeszélés kellene,hogy mi gond.
16. tien (válaszként erre: 15. - Sanyinak)
2022. dec. 10. 15:18

Testvéreim a családom.

Szülői házból költöztem el ,és így már nem voltam plussz teher .

15. sanyinak (válaszként erre: 12. - Tien)
2022. dec. 10. 14:39
Szüleid nem élnek, ugyanakkor őrült a családod, mikor megszabadult tőled? Akkor kiből áll a családod?
14. 55Judit (válaszként erre: 3. - Birebora)
2022. dec. 10. 14:21
Mi van? Kikérem magamnak! 😁
2022. dec. 10. 14:20

Ugymond normalis, hogy rengeteg ilyen van es tok hetkoznapi jelenseg. Talan ezt varjak vissza azutan h felneveltek, ami amugy nem jogos, de lehet az oka.

Nalunk is szinte csak en jarok a szuleimhez, de ok keresnek, hivnak, mondjak, hogy menjek es varnak.

12. tien (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2022. dec. 10. 14:19

Szüleim nem élnek, férjem Anyukája nem rég halt meg ,Ő sokat hívott ,keresett minket.

A családom , szerintem örült hogy megszabadult tőlem.

Szeretnek,de jó hogy messze vagyok .

Ha én nem hívom őket,nem biztos hogy felhívnak minket.

Nem baj,itt van a férjem és a kutyám.Ők szeretnek és nekik hiányoznék ha megnyúvadnék.


Amíg élt Anya más volt a helyzet 😟

11. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2022. dec. 10. 14:12
Már úgy értem, nincsen semmi akadálya annak, hogy beüljenek az autóba és jöjjenek.
10. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 14:10
5 éve elköltöztem. A szüleim egyszer sem jöttek el hozzànk. Hiába a szuper autó, hiába a pénz, hiába a jó egészségük, nyugdíjasok is, mégsem jut eszükbe. Se a szülinapom, se a névnapom, semmi. Elfogadtam és ezzel élek együtt évek óta. Nem mondom, hogy nem esik szarul, de nem fogok meghívót küldeni nekik. Bármikor jöhetnének. De nem érünk gyerek nélkül szart sem nekik. :)
9. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 12:26
Ezzel miért nem lehet odaállni? Egy 65 évessel ezt meg kell tudni beszélni, elvileg most lett nyugdíjas. Anyuka csak ilyenkor vagyok fontos?Kinek telefonál?
8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Bichi)
2022. dec. 10. 11:55

Anyósom is ezt mondja, hogy nem akar zavarni...

Jah, amúgy anyósom tán a covid egyetlen nyertese. Beteg nem lett szerencsére, és hozzánk sem kellett átjönni Karácsonykor. Két évig. Kíváncsi vagyok idén mi lesz.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 11:52

Nincs rendben, de nem egyedi eset. Anyósom ugyanilyen. Elfogadtuk, bár nyilván a férjemnek rosszul esik. Sajnálom is miatta. A gyerekek ezt szokták meg, én meg felfogom úgy, hogy jobb mintha a nyakunkra járna.

Ha az anyám lenne ilyen, nos az biztos szarabb lenne.

6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 10:40

Nincs rendben. De ha ezt leszámítva jó a kapcsolatotok, én nem foglalkoznék vele.

Rengeteg idősödő ember ilyen, mi nem látunk a fejükbe. Megtudjuk, ha odaérünk. Én nem vagyok 65 éves, sőt 60 sem, de már hajlok rá, hogy néhány ember abszolút nem hiányzik- na jó, nem saját gyerekem, de el tudom képzelni, hogy létező jelenség.

Telefon feltöltését azért kéri, mert neki nincs rá technikai lehetősége?

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 10:26

Szerintem nem normális, de az én anyám is pont ilyen, és nekem pl. rosszul esik nagyon, főleg úgy, hogy a világon mindenben segítjük, legyen az anyagi, vagy bármi más.

Mikor megunom, közlöm a férjemmel, hogy nem hívom fel, előbb-utóbb úgyis lesz valamikor, hogy kell neki valami.

És hát láss csodát, olyankor mindig megtalálja a telefonját. Ja a telefonszámláját is mi fizetjük, és még engem ingyen is hív...

Persze amikor a fejére olvasom, mert én még a szemébe is mondom, akkor mindenféle kifogásokkal áll elő. Pl. hogy nem akar munka közben zavarni, igaz jól tudja, hogy 8 és 4 között dolgozom, tehát még utána is marad bőven idő, vagy nem tudja, hogy mikor nem jó nekem, hát akkor meg vélhetően amúgy sem venném fel...

Úgyhogy ha van itt olyan szülő, aki szintén ezt csinálja, emelje fel az a rohadt telefont, mert a gyerekének rohadtul rosszul esik!!!!!!!!!

2022. dec. 10. 10:12

Egyedül él? Nem lehet, hogy esetleg kezdődő amnézia jele? Mennyi időt szoktál nála tölteni, hogy esetleg ennek nyomát tudnád-e érzékelni.

Nézz bele a telójába, kiket szokott hívni, vagy tudja-e, hogy a te számodat hogyan tudja elővarázsolni a készülékből? Ebben a korban már sok oka lehet.

De ha egyszerűen csak mondanád neki, hogy jól esne, ha esetenként ő is hívna téged. Majd válaszol rá valamit, miért nem teszi.

2022. dec. 10. 10:10
Nem nincs rendben. De elvárják, hogy a gyerek keresse őket. Öregkori sajátosság.
2. kalmanka511 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 09:18
Szerintem a szülőnek is kelernie kellene a gyerekét.
2022. dec. 10. 09:02
Szeretném megkérdezni hogy szerintetek normális dolog e ha a szülő soha nem keresi látogatja de még telefonon sem keresi a gyerekét. Ez mindig a gyerek dolga? Egyik szülőmhöz hetente, kéthetente megyek hívom, ha nem tudok menni. Ő soha évek óta nem hivna fel csak amikor fel kell töltenem a tel. kártyáját hogy meg ne szűnjön a száma. 65 éves és én érzek mindig kényszert hogy látogassam keressem, de ez nagyon egyoldalú. Rendben van ez így hogy egy szülő soha ne érdeklődjön ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook