Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Update programja - tapasztalatok fórum

Norbi Update programja - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2013. júl. 28. 13:26
csorenehomororsi -tól szeretném megkérdezni, hogy számoltad ki a heti bmi-t.Esetleg eltudnád küldeni egyik táblázatod, h lássam, egy heti ütem tervedet?! Előre is köszönöm a segítséget.
49154. bimm2
2013. júl. 28. 11:42
Nah. Mar tudunk mindent. A dr.schwartz fele UJ Norbi update peksutemenycsalad csoda lenmagliszt es SIMA FEHERMEREGLISZT kevereke. Na ennyit errol :)
49153. Frumilla
2013. júl. 27. 20:57
Sziasztok! Képzeljétek el egyik ismerősöm paleos lett.Fogyni akart,de a sok hús ,zsiros kajától 1 hónap útán 3 kg-ot hízott!! Legjobb az update!!!
49152. jecsim
2013. júl. 27. 20:25

És ezt is:

kókuszos zabpelyhes keksz


200 g zabpehely

150 g vaj

250 g kristálycukor

50 g darált mandula / dió/ mogyoró

50 g kókuszreszelék

1 db tojás

1 citrom frissen reszelt héja

2 kk sütőpor

1 mk mandulaaroma


A cukrot kikeverjük a puha vajjal, a mandulaaromával és a tojással, majd alaposan összegyúrjuk a többi hozzávaló keverékével is.

A tésztát folpackba csomagoljuk, és 1 órát hűtőben pihentetjük.

A tésztát deszkán vékonyra nyújtuk egy kis liszt segítségével (érdemes mindig visszatenni a hűtőbe), és kisebb pogácsaszaggatóval korongokat szaggatunk, melyeket sütőpapírra vagy fóliára helyezünk, lehetőleg elég távol egymástól, mert szépen kiszélesednek.

Addig sütjük őket, amikor már kicsit aranyszínűek a széleik.


sütési hőfok:

180°C

49151. jecsim
2013. júl. 27. 20:24

Én ezt akarom kipróbálni:

Mézes zabpelyhes keksz

20 dkg zabpehely

10 dkg teljes kiőrlésű liszt (rozs, búza)

fél tk szódabikarbóna

1 tk fahéj

1 tojás

5 ek méz

10 dkg Rama

1 marék durvára darált dió (opcionális)


Elsőként elkeverjük a száraz alapanyagokat, hogy a szódabikarbóna megfelelően eloszoljon. (Én egy marék dióval még megtoldottam az eredeti receptet.)

Ezután hozzáadjuk a nedves alapanyagokat. Érdemes a vajat először mikróban vagy fűtőtesten megmelegíteni. Ezeket egy darabig kevergetjük, majd amikor darabossá válik a tészta, elkezdhetjük gyúrni.

Amikor végleg összeállt, ízlés szerinti méretű halmokat gömbölyítünk, majd kilapítva sütőpapírral kibélelt tálcára rakjuk őket.

Hamar megsül (25-30 perc vagy hamarabb). Kb 40 keksz lesz belőle.


sütési hőfok:

160°C

sütési mód:

alul-felül sütés

2013. júl. 27. 06:08

Azt meg azert hozzateszem h vanbak erdekes emberek,volt aki megkerdezte h azert fogytam-e igy le,mert szules utani depressziom van vagy kicsibalbak a gyerekek???

Nem is ertettem,hisz alapbol egy mosolygos vidam vki vagyok,nem voktam lepukkanva...de hat van ilyen is.

Anbyit mondtam az illetonek h a sport es az egeszseges taplalkozas meg a vilag ket legjobb gyereke csodakra kepes:-))))

2013. júl. 27. 06:03

Szia Sztep!

Bimmnek igaza van!fejben dol el,ra kell keszulni.

En pl igy kezdtem novemberben,h oktoberben volt a 30. Szulinapom,visszaneztem a kepeket es vmi bekattant!!!:-))

Gobdoltam itt a ket gyonyoru egeszseges gyerek,basszus ne kelljen mar egni h az anyjuk meg egy amorf pacaaa:-)

Utanaolvastam h a heti 0,5-1 kilo fogyas a normalis utem,az nem volt kerdes h norbit valasztom.

Kiagyaltam mennyiz akarok fogyni,elso korben a -18-at talaltam ki,83,5 voltam akkor,gondoltam ha 65,5-re lemegy az tuti,akkor voltam kb ennyi,mikor osszejottem a ferjemmel 20 evesen.

Kitalaltam h 10 bapot adok magambak kilonkent,igy jott ki a 180 napos utem(6 honap)

Szepen megcsinaltam magamnak a heti merlegelos tablazatom bmi-vel centimeressel kilomeressel,es november1-el belevagtam.

Mindig csak egy hetre terveztem elore kajaban mozgasban,felretettem az agyamban a vegcelt es total atra koncentraltam h a kovetkezo heti merlegelesemen elerjem az 1 kilot!

Apro lepesekbol allt ossze a dolog.

Nekem ez segitett,mert nem volt pofam sem zabalni,sem ellogni az edzeseket,szar lett volna rossz eredmenyt beirni a tablazatomba,szoval engem bazira motivalt ez igy.

Par het utan meg mar az motivalt h olyan jo vokt visszanezni,h haladok elore,es az is h ha hetente megtudom csinalni a dolgot akkor aprankent hsladva meglesz a terv!!!:-)))

Igy is lett.

Plusz vettem egy 29-es gatyot,motivaciokent,kb altalanosban hordtam ekkorat:-))))

Ki vokt akasztva,mindenbap belebujtam mar amenbyire tudtam es egy szep reggelen ramjott...azt a boldogsagot:-))))

Szocal tenyleg morivalbi kell magunkat,megeri...az egeszseg miatt is meg az onbecsules miatt is!

Folyamatos bokaradatot kapok most mar noktol is,h sugarzom,meg h jobvan nezek ki ket gyerek utan mint elotte barmikor.

49148. bimm2
2013. júl. 26. 23:11

jecsim igen,

zabkeksz receptet en is kerek!

49147. bimm2
2013. júl. 26. 23:03

StepByStep,

az en modszerem pedig a FOKUSZALAS! Az, hogy DONTSD EL! Egeszen addig zabalsz sokat, korlatlanul es kontrollalatlanul, amig el nem dontod, hogy mashogy akarod. EHhez persze kell az, hogy legyen MOTIVACIOd a valtoztatasra. Itt a csaoknak igaza van, hogy csak kis tervekkel lehet indulni. Mert a dolgok lassan mennek, sok a tanulnivalo a kajalassal, magarol az osszetevokrol is.

Es nincs KIFOGAS! Neha meginoig az ember, rosszabb napokon, buliban, casladi osszejovetelen, de akkor megint ott van hogy FOKUSZAL, nem felejti el a MOTIVACIOT es NINCS KIFOGAS, meg aznaptol folytatja tovabb.

En nem hiszek a kinlodas nelkuli fogyasban. Igenis erosnek kell lenni es felulbiralni onmagad - ami a legnehezebb. Mert hajlamosak vagyunk legyinteni, hogy aaah, ugyszem eszem sokat, meg fel tudok menni a dombon meg a hasonlok es az csak egyre es egyre nehezebben megy.

nekem motivacioban Rubint Reka sokat segitett. Sot. csak o segitett.


Szoval hajra :) FOKUSZALJ, legy MOTIVALT es NINCS KIFOGAS!


udv a klubban

49146. pallasathene (válaszként erre: 49135. - 61a4b0dc10)
2013. júl. 26. 20:39

Szia!Lelkesitsd be magad vmivel,amit elhiszel,h jó. Kezdj kicsivel, es alakul majd!

En elöször vettem egy slim fl.vin nevü kapszulat és kiszedtem. De közben elkezdtem vigyazni a kajaval is, de ugy voltam vele,ha csak kicsit is segit, ...! Lement 3kg..!Elkezdtem,h csak reggel ettem kenyeret, ebédre probaltam kerülni a köretet,helyette zöldsegköretet ettem. Es fökent vacsira probaltam salit enni ill. valami ch nelkülit,vagy kevés ch-t..! Kell mindig vmi ösztönzö..nekem legalabbis! Nincs vmi osztalytalalkozo,szülinap...akarmi a lethataron? Ez is segithet. Bele kell kerülni a programba, es ha mar a fejedben meg lesz menni fog. Vegyel alakreform ujagot,tökjo..szerintem. Engem ösztönöz:-)!Persze nem tudom,h önellato vagy-e vagy föznek még Rád?MErt ugy nehezebb asszem. Sok sikert, csinald meg!Magadért!!!

49145. pallasathene (válaszként erre: 49132. - Bimm2)
2013. júl. 26. 20:30

köszike:-))!Mármint a feloldozást:-)!Ah,de tenyleg nem érzem én sem gáznak, az 1kg már most csak fél kg.


Zabpelyhes keksz? Ropog? Kérek receptet!

49144. jecsim (válaszként erre: 49143. - 61a4b0dc10)
2013. júl. 26. 16:10

sok sikert. :)

Én is voltam már hű de vékony, de az nem fogyókúra volt, aztán felszaladtak a kilók :)

Eddig kétszer próbáltam fogyózni, mindkétszer abbahagytam, de most nem akarom. Ezért is csinálom a naplót, hogy ne adjam fel. Beleolvastam én is a naplódba:)

49143. 61a4b0dc10 (válaszként erre: 49141. - Jecsim)
2013. júl. 26. 16:08
Azért lehet, hogy majd kipróbálom. :) Hátha beválik, bár először az evésemen kell változtatnom. Nem lesz könnyű. 1x sikerült nagyon lefogynom, azóta semmi nem válik be, még az sem, amivel akkor 1x összejött, szóval... :) Remélem majd most sikerrel járok.
49142. jecsim
2013. júl. 26. 16:07
viszont azt hozzátenném, ha fehérje por után korog a gyomrom, akkor pár falat csirkemell sonkát vagy egy pici sajtot eszem rá, de ez tényleg nem sok, csak egy pici falatka
49141. jecsim
2013. júl. 26. 16:05

hát néha éhes maradok, de ez főleg este van, ha mondjuk uzsira csak egy joghurtot ettem. De ha táplálóbb az uzsonna, akkor vacsira ez pont elég.

Szerintem jó dolog a fehérje por, de sokak szerint fölösleges.

49140. 61a4b0dc10
2013. júl. 26. 16:02
Meg van. ;) Jó is, hogy belenéztem most, mert korábban is gondolkoztam ebben a fehérje porban. Tényleg elég egy étkezés helyett? Nem maradsz éhes?
49139. jecsim
2013. júl. 26. 16:01
de amúgy próbálok vacsira fehérje tartalmú ételt enni, inni. pl. én iszok fehérje port is, de van, hogy torna után iszom, akkor nem iszok estére. Ha viszont tornázok, de nem iszom fehérjét, estére kell
49138. jecsim (válaszként erre: 49137. - 61a4b0dc10)
2013. júl. 26. 15:59

hát, néha engem is elfog a nagy kajálhatnék, de azért próbálok nem elcsábulni. van naplóm, benne van, miket eszem nap mint nap.

És az is benne van ha elcsábulok :)

49137. 61a4b0dc10 (válaszként erre: 49136. - Jecsim)
2013. júl. 26. 15:57
Értem. :) És vacsorára mit eszel általában? Nekem ezzel van a gondom, mert rossz szokás, hogy lefekvés előtt eszem teli magam (általában) és van, hogy megy mellé valami édesség is. :(
49136. jecsim (válaszként erre: 49135. - 61a4b0dc10)
2013. júl. 26. 15:52

az a lényeg, hogy keveset egyél többször, ha lehet legyen egészséges, és mozogj. Én is ezt teszem, és az első hónap - 4 kg, de a combom, csípőm, hasam, sokkalta kisebb már:)

A kenyér kis szénhidráttartalmú legyen, vagy update kenyér, esetleg teljes kiörlésű, sok fehérje alapú élelmiszer.

49135. 61a4b0dc10
2013. júl. 26. 15:27

Sziasztok. Még soha nem próbálkoztam az Update-tel, de most úgy gondolom, kipróbálnám. Már semmi nem mozdítja meg igazán a mérleget, egy jó ideje rajtam van ez a kb. 15-16 kiló súlyfelesleg és még csak 22 leszek. Szeretnék lefogyni. Senki nem hisz bennem, nekem meg így igen kevés akaraterőm van. Tudom, hogy magamért kell csinálom, de annyira "visszahúz" a sok negatív vélemény...

Nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki. Ti hogy kezdtétek? Esetleg van valami használható oldal vagy saját jegyzet, bármi... aminek hasznát vehetném? :)

49134. jecsim (válaszként erre: 49132. - Bimm2)
2013. júl. 26. 13:39
én amúgy szeretem a zabkását, kedvencem, amiben gyümi van, és több félét ki akarok próbálni, sőt, már keresgélem a zabsütiket, recepteket :)
49133. bimm2 (válaszként erre: 49131. - Pallasathene)
2013. júl. 26. 13:30

Itt mi mar csak lezengunk :)

Azt hittem, benyelt a garda :) egy kilo a bufereggelivel az semmi. SEMMI!

Majd mi jol beinditjuk a fogyoraketaidat.

49132. bimm2 (válaszként erre: 49130. - Jecsim)
2013. júl. 26. 13:29

En nagy zabpehely raongo vagyok!

Nagyon szeretem!

Kokuszreszelekkel es edesitovel is siman benyomom.

A kedvencem nekem is a gyumolcsos-magos-piritott :)

En ugye tejet nem iszom - korabban en is tejtermekkel foztem meg vagy ontottem le.

A baratnom bircher muzli receptje pedig az egy ejjelen keresztul almalebe aztatott zab. Aztan kis joghurt, mag, aaszaltgyum. Amit csak akarsz. Hidegen.

Szerintem ha hozzaszoksz,le se fogsz jonni rola :)

2013. júl. 26. 12:00

Sziasztok, gyors életjel csak,megjlttünk,szuper volt nagyon-nagyon. És nem hagytam ám ki az olasz fagyit meg tesztát,de persze csak módjával. Így csupan 1 kg-t hiztam:-S ennek is örülhetek. De lemegy tudom és aztán meg még lejjebb:-D


Majd probalok olvasgatni,bizti ügyesek voltatok!Puszi Nektek

49130. jecsim
2013. júl. 26. 10:43
képzeld, ma zabpelyhet csináltam, még sosem csináltam ilyet :) de melóhelyen már ettem, de abban gyümölcs is volt. amit én csináltam, abban csak méz és faháj volt, meg viz és tej. Nem volt rossz, de legközelebb gyümivel csinálom inkább:)
49129. jecsim (válaszként erre: 49128. - Bimm2)
2013. júl. 26. 10:40

igen, az is kenyérrel jó :) bizony.

ráadásul én ha rendes töpörtyűt ettem, akkor sok kenyér-töpörtyű-pari vagy paprika-egy falat lett, így szerettem enni. hmmm:))

49128. bimm2 (válaszként erre: 49127. - Jecsim)
2013. júl. 26. 08:35
Szerintem nem... de te irtad mar, hogy a rantottat sem eszed meg kenyer nelkul, szoval akkor a toportyut meg plane. szoval kenyerrel hizlal... huuuu egy jo kis liba vagy kacsatoportyu lilahagymaval paradicsommal... esetleg langyosan... dejolenne:)
49127. jecsim (válaszként erre: 49126. - Bimm2)
2013. júl. 26. 08:31

töpörtyűt, jó rég ettem, de a kenhetőt szeretem. de hónapokkal ezelőtt volt utoljára.

az is nagyon hízlal, mi?

49126. bimm2 (válaszként erre: 49124. - Jecsim)
2013. júl. 25. 23:03

jah es 2 hete toportyut ennek...

ti mikor ettetek utoljara?

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook