Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi receptek fórum

Norbi receptek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. tina68
2007. jún. 6. 07:59

Gyümölcsös palacsinta felfújt(1)


Diétás verzióba palacsintákat sütünk. Ujjnyi csíkokra vágjuk, margarinnal kikent kerek tűzálló tálba rakjuk 1/3-át. 3 tojássárgáját 10 dkg cukornak megfelelő édesítővel vanília aromával 2 dl tejjel és a tojások kemény habbá vert fehérjével óvatosan összekeverjük, meglocsoljuk vele a palacsintát. kirakjuk kockára vágott gyümölccsel: meggyel almával vagy befőttel, rá a 2. 1/3 palacsinta, megint gyümölcs, a maradék palacsinta és végül a maradék öntet sütőbe sütjük. Dióval gazdagíthatjuk.

33. tina68
2007. jún. 6. 07:59

Édes zabpehelykása (mazsola nélkül 1)


Hozzávalók: 1 csésze zabpehely, 3 csésze víz, 2 ek. Mazsola, 1 kávéskanál méz vagy édesítőszer, 1 ek. szárazon pirított szezámmag, 1 csipet tengeri só, 2 db alma vagy más idénygyümölcs , kockára vágva


Elkészítés: A zabpehlyet a vízzel, kevés sóval feltesszük főzni. Hozzáadjuk a mazsolát, és addig főzzük, amíg a vizet felszívja. A tűzről levéve belecsepegtetjük a mézet. Ha kicsit kihűlt, hozzákeverjük az almát, majd kis edénykékben tálaljuk. A tetejét megszórjuk szezámmaggal.

32. tina68
2007. jún. 6. 07:59

Bocsi, a pár nap kihagyásért, íme a beigért recik:

Almás palacsinta (2)


Diétás palacsintákat sütünk,(a töltelék kb. 15 db-hoz elég). Töltelék: 5 almát megpucolunk cikkekre vágunk, kevés vízzel ízlés szerinti édesítővel darabka citromhéjjal 2 dkg light margarinnal puhára pároljuk, szárazra sütjük. 1 kanál barackízzel ízesítjük. Megtöltjük vele a palacsintákat, úgy göngyöljük, hogy előbb 2 szélét ráhajtjuk majd felgöngyöljük. Egyenként t.k. lisztbe tojásba zsemlemorzsába(zabkorpába) forgatjuk, olajba sütjük. Fahéjas édesítővel megszórhatjuk.

31. Icus (válaszként erre: 23. - Oolong)
2007. jún. 2. 12:16
Köszi! Elég húzos ára van. Ti ezt a fajta lisztet használjátok?
30. tina68
2007. jún. 2. 10:30

Holnap tésztákat, és édességeket kaptok:-)


Puszi mindenkinek!

29. tina68
2007. jún. 2. 10:29

Köretek:


Csípős pirított karfiol (1)


Hozzávalók: 1 kis fej karfiol, 1 kk. kömény, nagyon pici chilli paprika, só


A karfiolt lereszeljük, vagy aprítógépen apróra daráljuk. Az olajon megpirítjuk a fűszereket, a lereszelt karfiolt hozzáadjuk, és megsütjük. Kicsit lepirítjuk. Ha kész van, belekeverünk egy kis doboz saját lében tonhalat. Kicsit olyan állaga van, mint a kuszkusznak. (majdnem mint a rizs), de ez így 1-es, és nagyon finom!!! A legkevésbé sem hasonlít a karfiol ízére.


Cukkínis köret(1)


10 kisebb cukkíni végeit levagdossuk 2-4-be vágjuk, 4 fej hagymát 8 nagy fej gombát megtisztítunk karikára vágjuk. Tűzálló tálat kiolajozunk belerakjuk a hagyma felét megszórjuk kakukkfűvel ételízesítővel rá őrölt bors, 2 gerezd fokhagyma 1 kanál citrom. Jöhet a másik sor hagyma, fűszerek. Rárakjuk a cukkínit, 2 gerezd fokhagyma. Befedjük a gombával, cseppentünk rá olajat, alufóliázzuk 30 percig sütjük. Fóliát levéve még 10 perc pirítás. Sült húshoz finom.


Diétás sültkrumpli (2)


A krumplit hasábokra vágom, sós vízben megfőzöm (nem túl puhára, nehogy széttörjön), majd teflon tepsiben jól átsütöm. Én egy kicsit olívaolajjal megkenem a tepsit. Szerintem nagyon fincsi. ha a családnak csinálom, akkor tepsiben sütőben sütöm át. Már majdnem mindenhez ezt csinálok( újkrumpliból fenséges)


Hagymás törtkarfiol (1)


A nagy rózsáira szétszedett karfiolt sós vízben feltettem főni,ezzel egy időben 3-4 fej hagymát nagykockára felaprítottam és olívaolajon megdinszteltem. A hagymára ráhalmoztam a lecsepegtetett karfiolt és nagylángon jól összeforgattam megpirítottam. Hasonlít a hagymás krumplira. Fűszere a bors,só,szerecsendió. Ezzel egy időben általában karfiollevest is készítek(ha már egyszer maszatolok). Zöldbabbal is készítettem már ezt a köretet szintén nagyon finom lett.


Hamis krumplipüré(1)


Kis fej karfiolt vegetás vízben nagyon puhára főzzük. Leszűrjük és burgonyatörővel szétpasszírozzuk. Sózzuk, borsozzuk, és 1-2 ek. tejszínt keverünk bele (én tejfölt használtam). Vigyázzunk, ne legyen nagyon híg! Majd tűzálló tálba téve, esetleg vaj darabkákkal megszórva 15-20p. sütőbe toljuk.

28. tina68
2007. jún. 2. 10:26

Íme néhány húsmentes étel:


Cukkíni görögösen, petrezselymes krumplival (2)


A cukkínit felkarikázom, majd besózva állni hagyom, hogy levet engedjen. Olívaolajon megdinsztelem, füstölt fetasajtal, olajbogyóval, mozzarellával díszítem, majd görög fűszerkeverékkel ízesítve addig sütöm, míg a sajt rá nem olvad. Apróra vágott csirkemellet pirítok hozzá és petrezselymes krumplival tálalom. Kedvenc ételeim egyike. Krumpli nélkül 1-es


Finomfőzelék borsó nélkül (1)


Répát lereszelni, olíván megpirítani rászórni csipet sót és natúr vega mixet. Pici tejet ráönteni (1dl)és két kanál korpát hozzákeverni. Amikor el kezd sűrűsödni felönteni még tejjel amennyi jól esik, meg én egy kis vizet is tettem hozzá, mert 2,8-as tejem volt. A végén némi édesítő ment bele. És kész!

Feltét: Maradék végét járó felvágottat bepaníroztam tojásba és zabkorpába! Nagyon finom lett és nem kellett kidobni!


Gombás répás egytál (1)


Hagymát két fejet, finom aprókra felvágtam és megpirítottam, majd az apróbb kockákra vágott répát ( három nagyobb darab) ráöntöttem és fedő alatt 5 percig pároltam, utána hozzáöntöttem a gombát is. (kockázva 30dkg) Miután jól összesült egy egész csokor friss petrezselymet durvára vágtam és rászórtam, picit átforgattam benne sóval, borssal és szerecsennel fűszereztem.

Már így is isteni de a tetejére tejfölt öntöttem, sajtot szórtam és pár percre betoltam a sütőbe. Nyami-nyami.


Hamis rakott krumpli (2)


A krumplit megfőzőm hajába, majd karikákra vágom. A tojás, kolbász, és tejföl helyett, lecsót csinálok (azt gondolom tudjátok hogy kell), végül összerakom és beteszem a sütőbe hogy összeérjenek! Aki gondolja reszelhet rá sajtot és úgy megmelegíteni, így még finomabb!


Juhtúróval v juhsajttal töltött paprika (1)


8 nagyobb paprika, 30 dkg juhsajt v juhtúró, 1 ek olajbogyó, 1 chilli paprika, só, néhány bazsalikom levél


A paprikákat előmelegített sütőben 225 fokon 10 percig sütjük, majd ha kicsit kihűlt tetejüket levágjuk, a csumákat eltávolítjuk. A szétmorzsolt sajtot v az áttört túrót a felaprított bazsalikommal, chilli paprikával, olajbogyóval összedolgozzuk, majd megsózzuk. Fogyasztható így hidegen is v sütőben megmelegítve.

Aki nem szereti a juhsajtot v túrót, készítheti normálból is.


Mennyei krumpli (2)


4-5 burgonyát megtisztítás után vékonyra szeletelünk. Egy tűzálló tál aljába kevés olíva olajat teszünk, majd beletesszük a krumpli szeleteket. 1 főzőtejszínt összekeverünk sóval, 3 gerezd fokhagymával, szerecsendióval és ráöntjük a burgonya tetejére. Takarjuk le alufóliával és süssük amíg puha nem lesz!

27. tina68
2007. jún. 2. 10:24

Citromos csirke (1-es)


Csirkehúst sózol, borsozol, egészben vagy kockázva-szeletelve lábosba teszed, rácsavarsz citromlevet, előbb megpirítod a húst, hogy fehéredjen, aztán lefeded, puhára párolod a citromlében (nyugi, nem lesz savanyú), felöntöd tejszínnel, összeforralod és kész. Rizs a körete, de akkor 2-es kódot kap.


Dijon-i sertésszelet (1)


Sertéshúst vékonyra klopfolsz, bekened a következővel: Dijon-i mustárral elkeversz nyomott fokhagymát vagy fokhagyma krémet, fél órát pácolod, kevés olajon hirtelen kisütöd, végül sózod, borsozod


Fasírt fetával töltve (1)

40 dkg darált marhahús, fél csokor petrezselyem zöld, negyed csokor oregánó, 1 kis fej vöröshagyma, 1 tojás, 2 evőkanál paradicsompüré, só, bors, 10 dkg feta

A darált húst a felaprított zöldfűszerekkel, a felkockázott vöröshagymával, a tojással és a paradicsompürével összegyúrjuk. Sóval, borssal ízesítjük. A sajtot 8 db-ra vágjuk. A húsmasszából 8 pogácsát formálunk és mindegyikbe 1-1 db sajtot nyomunk. A fasírtokat sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk és előmelegített sütőben 175 fokon 25 percig sütjük.

Esetleg lehet 2 evőkanál zabkorpát is keverni a masszába.


Hamis rakott krumpli (2)


A krumpli héjában főzve, felkarikázva, jó vastag réteg alulra (egy pici olívaolajat öntök alá). Megszórom egy kevés vegetával. Aztán egy réteg kockázott párizsi vagy virsli, aztán tojás szeletek, megint egy kis vegeta aztán egy réteg krumpli megint egy kis vegeta.

Leöntöm egy kevés olívaolajjal, hogy ne legyen túl száraz, ha megsül. A végén egy nagy tejfölt kikeverek 2 db egész tojással, ráöntöm a tetejére arra reszelek rengeteg sajtot, be a sütőbe és kész az isteni szaftos rakott krumpli!


Ínyenc tekercs (1)


4 szép nagy szelet marhafelsálat 4 szelet sertéscombot (vagy karajt) vékonyra verjük, sózzuk borsozzuk. 20 dkg darált húst kevés reszelt vöröshagymával gerezd tört fokhagymával sóval borssal csipet pirospaprikával összekeverjük. A marhaszeletre 1 szelet sertésszeletet rakunk hosszába rápúpozzuk a tölteléket, felgöngyöljük. Olajon fedő alatt üvegesre párolunk 1 vöröshagymát, átsütjük rajta a hússzeleteket, kevés borral vagy vízzel puhára pároljuk.


Kínai csirkemell (1)


Lebőrözünk kicsontozunk 4 kis csirkemellet vagy pulykamellet, ujjnyi széles csíkokra vágjuk, sózzuk.

T.k. lisztbe forgatjuk, 5 dkg reszelt edami+3 tojást felverünk ebbe is megforgatjuk a húst. Bő olajba sütjük. 1,5 dl diétás kechupot kevés mustárral szójaszósszal csipet őrölt borssal gyömbérporral összekeverünk. Ebbe a mártásba mártogatjuk.


Mexikói csirke (1 v. 2)

Csirkehúst(comb vagy mell) kevés olajon elősütök, majd egy tepsibe vagy jénaiba teszem. Megkínálom egy kis tejföllel, aztán halmozok rá színes kaliforniai paprika kockákat, újhagymát, paradicsomot, zöldpaprikát, kukoricát. Ja, és persze közben ízlés szerint fűszerezem. Megsütöm. Önmagában(1) vagy párolt rizzsel(2) ehetjük.


Pácolt karaj(1)


1 dl Norbis kechup, 1/2 dl olívaolaj, kiskanál Norbis mustár, 1-1 késhegynyi őrölt bors babérlevélpor, majoránna, 1 kis fej nagyon apróra vágott vöröshagyma, 1 gerezd zúzott fokhagymával kevés sóval kis szójaszósszal pár csepp citromlével pácot keverünk. 8 kicsontozott sertéskarajt jól bedörzsölünk a páccal, lefedve 1 napig pácoljuk. Másnap tűzálló tálba téve alufóliával lefedjük sütőben 40 percig sütjük. Főzelék és burgonya mellé finom.


Paprikás húsgolyó (1)


15 dkg különböző színű paprika, 1 közepes fej vöröshagyma, 1 gerezd fokhagyma, 40 dkg darált hús, 2 evőkanál tehéntúró, 1 tojás, só, bors


A paprikákat apró kockákra vágjuk. A vöröshagymát felkockázzuk. A darált húst a túróval, a tojással, a paprikakockákkal és a hagymakockákkal összegyúrjuk. Sóval, borssal ízesítjük, majd a húsmasszából vizes kézzel 8 golyót formálunk.

Felhevített olajban a húsgolyókat megsütjük.

26. tina68
2007. jún. 2. 10:21
Húsos ételekből nem tudom, mit írtam már ki, úgyhogy kezdem az elején.
25. tina68
2007. jún. 2. 10:20

Sonkagombóc leves(2)


2 szál répát,gyökeret megtisztítunk kis kockákra vágjuk. 1 szál póréhagymát is feldarabolunk,2 liter vízzel felöntjük. Pár szem borssal leveskockával késhegynyi köménnyel 1/2 babérlevéllel pici piros arannyal 10 percig főzzük.1/2 kg krumplit rákarikázunk puhára főzzük. 1 kanál olajon üvegesre párolunk 1/2 fej hagymát, 10 dkg apróra vágott főtt füstölt hússal. Összegyúrjuk egy tejbe áztatott kinyomkodott diétás zsemlével 1 tojással 1 csokor aprított petrezselyem zölddel, só bors csipet reszelt szerecsendióval. A levest összeturmixoljuk, gombócokat formálunk a masszából a levesbe téve addig főzzük míg feljön a tetejére.

24. tina68
2007. jún. 2. 10:20

Íme néhány leves:

Kapros zabpehely gombóc levesbetét(1)


Hozzávalók: 3 ek. zabpehely, 3 ek. teljes kiőrlésű búzaliszt, 20 dkg túró, 2 ek. Olívaolaj, 2 ek. kapor apróra vágva, 2 csipet tengeri só, kevés bors


Elkészítés: A túrót szitán áttörjük, a zabpehellyel és a liszttel, az olajjal, kevés sóval, borssal, valamint a kaporral jól összegyúrjuk. Pihentetjük. Dió nagyságú gombócokat formálunk belőle és belefőzzük a levesbe.

23. oolong
2007. jún. 1. 20:57

Norbi liszt :-) Jellemzője az alacsony felszívódó szénhidráttartalom mellett a magas búza- és szójaprotein (fehérje) tartalom.

Itt akár meg is tekintheted: [link]

22. Icus
2007. jún. 1. 20:35

segítsetek légyszi!


Most hallottam este a Tv-ben hogy Norbi megint segít lefogyni valamelyik hirességnek. Norbi azt mondta, hogy speciális lisztet használnak, majd a sütéshez. Mire gondolt? Gondolom, ti ismeritek a termékeit? Ez valamilyen különleges liszt?

21. Csutka
2007. jún. 1. 15:32

Mentem lelkesen!

Már körvonalazódik előttem a hétvégi menü!

Nem árulon el otthon a receptek forrását, mert akkor a párom is szó nélkül megeszi. De kijelentette, hogy Ő bizony fogyókúrázni nem fog!

De ha nem tudja, akkor jóízűen megeszi, és a lelkének is jó, mert ugye neki lett igaza. Pasiból van tetőtől talpig!

Más téren nem szoktam átverni! Tényleg!

20. tina68
2007. jún. 1. 13:59

Tonhalsaláta (1)


Hozzávalók: Friss citrom, egy konzerv Rio Mare tonhal, egy fej saláta, két nagy fej paradicsom, egy fej vöröshagyma, só, bors, uborka,egy pohár joghurt, Knorr zöldfűszeres öntet (szerintem inkább zöldfűszer, mert ezek cukrosak szoknak lenni - Lienka), két ügyes kéz. :)


Elkészítés: Elöször mossunk meg mindent! A Hagymát az uborkát a paradicsomot vágjuk kockára és rakjuk külön. vegyünk elő egy nagy tálat és abba rakjunk az aljára salátalevelet, amikor ezzel készek vagyunk akkor fogjuk a paradicsomot az uborkát a hagymát és a tonhalkonzervet és rakjuk a tálba a felét! aztán tépjünk kicsi salátaleveleket és azokat rakjuk rá. Ezután keverjük szórjuk fűszerrel ízlés szerint és rakjunk még egy ilyen réteget. Mindezután keverjük össze a joghurtot az öntetporral és öntsük a tetejére. 30 percig a hőben hagyjuk állni és azután fogyasszuk egészséggel!

19. tina68
2007. jún. 1. 13:59

Tejfölös káposztasaláta (1)


Fejes káposztát vékonyra szeletelünk, majd megsózzuk, ízlés szerint ecetezzük és fokhagymát nyomunk rá. Kicsit állni hagyjuk, hogy a sótól levet engedjen, majd megtejfölözzük, esetleg joghurtozzuk.

Tök hasonló a tejfölös uborkasalátához.

Esetleg aki szereti meg is borsozhatja

18. tina68
2007. jún. 1. 13:59

Pikáns paradicsomsaláta (1)

2-3 nagyobb pari, kis fej hagyma v. újhagyma, 1 csokor friss bazsalikom, kevés friss petrezselyem, 2-3 db pepperoni v 1 nagy pepperoni, olívaolaj, egy csipet só, de nem muszáj


A parikat kockákra a hagymát apróra vágom. Beleteszem egy salátás tálba. A bazsalikomot a petrezselymet és a pepperónit összevágom ( a paprikát nagyon apróra) és rászórom a parira. Öntök rá olívát ( lehetőleg szüzet, azzal az igazi) és összekeverem. Be a hűtőbe, hagy érjenek az ízek. Csípős, de nem erős és reggel nem "köszön vissza". A szomszédasszonyom receptje, nem saját, de nagyon finom.

17. tina68
2007. jún. 1. 13:58

Mediterrán padlizsánsaláta (1)


Hozzávalók 4 személyre: 4 kisebb kb.30 dkg-os padlizsán, 1 nagyobbacska lila hagyma, 2-2 paradicsom és zöldpaprika, 15-20 szem olajbogyó, fél mokkáskanál só, 1 mokkáskanál őrölt fekete bors, 2 gerezd fokhagyma, 3 ek. fehérborecet, 5 ek. Olívaolaj


A padlizsánokat 20-25 perc alatt megsütjük, meghámozzuk, kockákra vágjuk. A hagymát, paprikát vékony karikákra, a paradicsomot cikkekre vágjuk. Minden zöldséget egy tálba tesszük, rászórjuk a félbe vágott olajbogyót. A sót, a borsot és a zúzott fokhagymát kis tálkába szórjuk, az ecetet ráöntjük addig kevergetjük míg a só feloldódik benne. Az olívaolajat apránként beledolgozzuk, majd a salátára öntjük, összekeverjük. Letakarva kb. fél órára hűtőbe tesszük, hogy összeérjen. Én fele balzsamecet fele fehérborecettel is kipróbáltam, nekem úgy jobban ízlett.

16. tina68
2007. jún. 1. 13:57

Kukoricasaláta virslivel (2)


20 dkg kukoricakonzervet lecsöpögtetünk 1/2 fej apróra vágott lilahagymával összekeverjük. Hozzáadunk 2 felkockázott főtt tojást, 1 pár fölkarikázott virslit. 1 dl tejfölt 1/2 kanál mustárral kevés édesítővel pici sóval elkeverünk a salátához keverjük, apróra vágott petrezselyemmel díszítjük.

15. tina68
2007. jún. 1. 13:57

Füstölt sajttal töltött paradicsom (2)


15 dkg juhtúrót 1 dl tejföllel, 1 kanál mustárral simára keverjük. Hozzáadunk 10dkg, apróra vágott reszelt füstölt edami sajtot, 1 kanál kapribogyót, sóval borssal ízesítjük. 4 nagyobb kemény paradicsomot félbe vágunk, belsejüket kikaparjuk belehalmozzuk a tölteléket. apróra vágott snidlinggel díszíthetjük. Salátalevelekkel bélelt tálon tálaljuk.

14. tina68
2007. jún. 1. 13:57

Cézár saláta "ezersziget" öntettel (1)


A fejes salátát tépjünk apróbb darabokra. Vágjunk föl paradicsomot, főtt tojást (cikkekre) tehetünk bele új-/lilahagymát is. Fűszerezzünk be néhány szelet csirke-/pulykamellet és süssük ki kevés olajban.


"Ezersziget öntet": tejföl vagy natúr joghurt, updates mustár, majonéz, ketchup(vagy pici piros paprika színe miatt), apróra vágott hagyma, só, fehér bors, édesítőszer ízlés szerint. A végén adjunk hozzá apró kockára vágott uborkát. (lehet csemegeubi is) Néhány órára tegyük be a hűtőbe, hogy az ízek összeérjenek.

13. tina68
2007. jún. 1. 13:56

Céklasaláta majonézzel (1)


1/2kg céklát kefével alaposan megtisztítunk egészben puhára főzzük. Hideg vízbe hűtjük, meghámozzuk, gyufaszál vastagra vágjuk. 1,5 kanál ecetes tormával 5 dkg Norbis majonézzel, 1 dl joghurttal ,sóval, borssal összekeverjük. Néhány órát hűtjük.

2007. máj. 31. 16:31

Csajok! könyörgöm nehogy abbahagyjátok a receptek leírását!!!

Naná h érdekel!!!

még 1 hét és áttérünk családilag az UPDATEre!! addig is nem árt feltankolnom receptekből!!!

köszi köszi köszi

2007. máj. 31. 15:31

Almatöltelékes süti (2)

Tettem bele tojást, natúr joghurtot. tk. lisztet, fruktózt, citromhéját, levét, vanília aromát és sütőport.Almát pároltam vízben, citromlében édesítővel, amíg szét nem főtt. Utána készítettem diétás vaníliás pudingot, fele mennyiségű tejjel (hogy sűrű legyen) és a kettőt összekevertem. Nekem bejön.

2007. máj. 31. 15:31

Almatorta (2)

15 dkg /light/ vajat összekeverni 3 tojással és édesítő szerrel lehet hozzáönteni kb. 20 dkg telj. kiőrlésű lisztet, amibe előzőleg fél csomag sütőport beleszórtam. Gyorsan összekutyulom, adok még hozzá 4 evőkanál tejet, Ezt a masszát, tortaformába öntöm /kivajazott, zabkorpás/.A massza tetejére rakom a vékonyra szeletelt almákat / kb. 3 nagy alma /fahéjjal meghintem, édesítőszerrel meglocsolom. Az egészet 2 dl. soványtejföllel, nyakon öntöm, de előbb még 2 tojást beleütöttem a tejfölbe. Forró sütőben sütöm. Kb. 4o percig. De már félóra után tűvel megnézem, hogy jó-e már. Nagyon-nagyon finom.

2007. máj. 31. 15:31

Almatorta (2)

15 dkg /light/ vajat összekeverni 3 tojással és édesítő szerrel lehet hozzáönteni kb. 20 dkg telj. kiőrlésű lisztet, amibe előzőleg fél csomag sütőport beleszórtam. Gyorsan összekutyulom, adok még hozzá 4 evőkanál tejet, Ezt a masszát, tortaformába öntöm /kivajazott, zabkorpás/.A massza tetejére rakom a vékonyra szeletelt almákat / kb. 3 nagy alma /fahéjjal meghintem, édesítőszerrel meglocsolom. Az egészet 2 dl. soványtejföllel, nyakon öntöm, de előbb még 2 tojást beleütöttem a tejfölbe. Forró sütőben sütöm. Kb. 4o percig. De már félóra után tűvel megnézem, hogy jó-e már. Nagyon-nagyon finom.

2007. máj. 31. 15:30

Almás-zabpelyhes muffin (2)

2 tojást habosra kevertem édesítővel (ízlés szerint). Ezután hozzáraktam 20 dkg tk. lisztet, 1 pohár tejfölt, 10 dkg zabpelyhet, 1 kiskanál szódabikarbónát és fahéjat. Az eredeti recept ír még 1,25 dl olajat én ezt valamennyi olvasztott light margarinnal helyettesítettem (esetleg ki lehetne próbálni, hátha jó nélküle is). Ezt az egészet robotgéppel összekevertem. Ezután 2 db almát nagyon pici kockákra vágtam és azt is belekevertem. Formákba öntöttem, kb. 20 perc alatt megsült.Figyelmedbe ajánljuk még:

)

2007. máj. 31. 15:29

Almás pite light(2)

Összemorzsolok 25 dkg light Ramát, és a Graham lisztet, ami 50 dkg. Majd beleütök 2 tojás sárgát, és 2 dl light tejfelt, és pici édesítőt, jól összedolgozom. Olajozott tepsi aljára teszem a fele tésztát- én csak ellapogattam, de ki is lehet sodorni. Aztán reszeltem egy csomó almát, tettem hozzá édesítőt és fahéjat, kinyomtam a levét, és a tésztára raktam, betakartam a tészta másik felével, megszurkáltam késsel, megkentem tojásfehérjével, és előmelegített sütőbe barnára sütöttem.

2007. máj. 31. 15:24
Persze én is szívesen veszem az új recepteket. Nekem is van egy pár, majd beírok belőlük én is.
5. Csillag75 (válaszként erre: 1. - Tina68)
2007. máj. 31. 15:23

Halihó!

Úgy tűnik vannak még itt rejtett Norbisok!:))

Te most követed is a update-t?

Ha igen szívesen látunk KI MIT EVETT MA-UPDATESEKNEK , ahol leszoktuk írni, hogy ki mit evett előző nap, így ötleteket cserélhetünk, hogy minnél változatosabban tudjuk a saját menünket összeállítani:))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook