Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nők a szülés után! Ti hogy éltétek meg a testi-lelki átváltozást? :) fórum

Nők a szülés után! Ti hogy éltétek meg a testi-lelki átváltozást? :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
86. Lebogli (válaszként erre: 82. - Célia88)
2007. szept. 17. 20:34

Biztosan sablonos a szövegem, és ezerszer hallottátok már, most mégis mondom, mert igaz. Egy kapcsolat nem azon múlik, hohy milyenek a cicik. vagy ha igen, az nem igazán jó dolog. Persze, jól esik, ha az utcán utánam néznek, de az intelligens emberek azért nem csinálnak ilyet, és nem is szólogatnak be, még ha diszkréten meg is néznek egy nőt.

A másik szempont, hogy szerintem, mielőtt az ember kés alá feküdne, "fel kell leltároznia" az egyéb részeit is, hiszen a combon, fenéken sebész nélkül is sokat lehet segíteni, ezek ugyanolyan "fontos részek" Ha minden más tökéletes, csak akkor mennék kés alá.

Egy harmadik szempont, hogy azért a férfiakat is meg kell nézni. Milyen sok van, aki pocakos, kopasz, vagy esetleg elfelejt eléggé gyakran tisztálkodni. Nekik is igyekezni kéne... ha ők nem adnak magukra -tisztelet a kivételnek, persze- akkor én miért költsek egy vagyon ilyesmire?

85. egypt (válaszként erre: 82. - Célia88)
2007. szept. 17. 16:47
Nem felvarrás, csak a szalagok meghúzása. Ez más dolog.
84. Anita123 (válaszként erre: 75. - Rhea)
2007. szept. 17. 15:45
En is ugyanugy "jartam",mint.Igaz az en lanyom mar eleg nagy de meg mindig nem tudtam elfogadni ezt az allapotot.
2007. szept. 17. 15:31
Sajnos a felvarrás, kisebbítés sokkal komolyabb műtét, mint a szilikon berakása, bár olcsóbb, de veszélyesebb, több a kockázat... pedig néha rámjön, hogy úgy megcsináltatnám... Az üres tejeszacsi kiábrándító... :(((
82. célia88 (válaszként erre: 79. - Egypt)
2007. szept. 17. 14:28
500 ezer körül van, hogy mennyire tartós...hát ezt nem tudom. Erről még nem hallottam tapasztalatokat. Viszont nekem a doki azt mondta, hogy a mellfelvarrás sokkal időigényesebb és bonyolultabb műtét, mert olyan mintha szobrászkodna, meg kell formálni az új mellet. :)
81. célia88 (válaszként erre: 78. - Egypt)
2007. szept. 17. 14:23
Lehet...
80. Rhea (válaszként erre: 77. - Célia88)
2007. szept. 17. 13:41
a barátnőm anyukája azt mondta, neki nagyon pici mellei voltak szülés előtt, utánna "asszonyosodott meg". a lánya - vagyis a barátnőm - is ebben bízik, mert neki tényleg nincs cicije, most 37 hetes terhes, én nem sok változást látok a mellein, de szerinte megnőttek. lehet, hogy a szoptatás után is elégedett lesz magával, majd kiderül.
79. egypt (válaszként erre: 74. - Lebogli)
2007. szept. 17. 13:36
Azt mondják, ilyenkor a szalagok nyúlnak meg, és akkor ugye hiába erősít mellre az ember, mert nem az izmokkal van gond, a szalagokkal meg tényleg nem lehet mit kezdeni. Azt hallottam, van olyan plasztikai eljárás, hogy nem tesznek be semmit, csak meghúzzák a szalagokat, hogy megint feszesek legyenek. Olcsóbb jóval, mint egy mellplasztika, de nem tudom, mennyire tartós.
78. egypt (válaszként erre: 73. - Célia88)
2007. szept. 17. 13:34
Szerintem csak úgy maradhatnak, ha hízik is mellé, és nem adja le a fölösleget, mert ugye a hízással együtt a mell is nő.
77. célia88 (válaszként erre: 75. - Rhea)
2007. szept. 17. 13:31
Hát lehet hogy az "én emberem" az a bizonyos kivétel, aki erősíti a szabályt...? :(
76. célia88 (válaszként erre: 74. - Lebogli)
2007. szept. 17. 13:30

Én úgy tudtam, hogy 5 év elteltével, de képzeld a csajok a "mellplasztikás" topicban azt mondták, hogy 15-20 évig jó, vagy még akár tovább is. :)

Csak hát ugye nem olcsó mulatság. Az egyik plasztikai sebész nekem azt mondta, hogy a mellfelvarrás kb. 500 ezer, egy szilikon 700-800 ezer forint körül van, ami valljuk be nem kevés pénz. :(

75. Rhea (válaszként erre: 71. - Célia88)
2007. szept. 17. 13:26
várándósan szép nagy kerek melleim voltak, tetszettek. aztán szülés után, a szoptatás kezdetekor még nagyobbak lettek..most, 9 hónappal a kisfiam születése után kicsit "zacskósak", és nem tudom milyenek lesznek mire befejezem a szoptatást. szépek biztosan nem :(
74. Lebogli (válaszként erre: 72. - Egypt)
2007. szept. 17. 12:57
Eredeti méretére... Az enyém szerintem a kezdeti nagyobbodás után még kisebb is lett, mint eredetileg volt... Viszon, cserébe a bőr megnyúlt, így aztán nagyon szuper helyzet állt elő... A "ceruza próba" erősen pozitív... 4 éve rendszeresen mozgok, dolgozom keményen mellre is, csodaszép mellizmaim vannak, csak éppen a mell maga ugyanúgy lóg az izmok tetjén... csak a plasztikai sebész segíthetne, ha fontosnak tartanám annyira, hogy áldozzak erre... De azt hiszem, az sem végleges, megoldás, ha jól tudom, 10 évenként újra kés alá kell feküdni.
73. célia88 (válaszként erre: 72. - Egypt)
2007. szept. 17. 12:54
Én hallottam már olyanról, akinek kicsi mellei voltak és szülés után sokkal nagyobbak lettek és maradtak is ekkorák szoptatás után. Ő nagyon örült neki. Persze lehet, hogy formára nem volt tökéletes....:)
72. egypt (válaszként erre: 71. - Célia88)
2007. szept. 17. 12:51
Úgy tudom, a nagyobbodás csak átmeneti állapot, és utána visszamegy eredeti méretére.
2007. szept. 17. 12:50
Csajok! Van egyátalán olyan köztetek, akinek jobban tetszettek a mellei szülés után (úgy értem nagyobb lett v. ilyesmi)? Mert állítólag ilyen is van...:)
2007. szept. 15. 18:49

nem az első 6 hóban kapta el a barit, hanem 2 évesen, és valóban nem volt súlyos a lefolyása. De rokoni körben 4 hós szopós baba is elkapta, szal minden alól van kivétel. ;-)

De az viszont tényleg butaság, hogy ne tartalmazná a védőanyagokat, épp fordítva, akár még többet is tartalmaz! Hasonló lesz megint az előtejhez, sűrűbb, de tartalmasabb.

Nem észosztás akar lenni, csak a védőnők ebben a témában elég furákat tudnak ám mondani...

69. 80ASIQ (válaszként erre: 68. - 9c5ea9abb5)
2007. szept. 15. 15:25
Nem is kell! :)
68. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 67. - 80ASIQ)
2007. szept. 15. 15:15
köszi, mi is reméljük, bár ne mestem kétsége hogy pótlásra szorulunk:-)
67. 80ASIQ (válaszként erre: 66. - 9c5ea9abb5)
2007. szept. 15. 13:50
Akkor jó. Reméljük a legjobbakat! :)
66. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 46. - 80ASIQ)
2007. szept. 15. 10:26

szia

szopik és sajnos pótlásra is szorulunk, igaz még több anyatejet kap mint tápszert, és remélem még pár hónapig lesz is tejem:-)

a nyaralásnak semmi hátránya nem volt, ha el is megyünk valahová mindig úgy időzítjük hogy a következő etetés vagy otthon vagy olyan helyen legyen ahol lehetséges.

65. egypt (válaszként erre: 64. - 754c7e07c3)
2007. szept. 15. 10:03
Én nem vagyok szakember, csak azt mondom, amit a védőnőtől hallottam::)
64. 754c7e07c3 (válaszként erre: 62. - Egypt)
2007. szept. 15. 09:55

Tartalmazza. Egy 2 éves gyerek, ha csak néhány cseppet is szopizik, azt mondják felér egy védőoltással.

Én is sokáig szoptattam, de a gyerekeim mégis voltak betegek. Viszont az nem mindegy, hogy 2 hét alatt győznek le egy kórt, vagy 5 nap alatt. A nagyfiam ebben az évben már 3-szor kapott el olyan bacit, amivel szinte mindenki kórházba kerül. Nekünk kivételesen enyhe lefolyású volt a betegség. Szerencsére. Ezt az anyatejnek tulajdonítom.

63. egypt
2007. szept. 15. 09:36
írtam
62. egypt (válaszként erre: 61. - Egypt)
2007. szept. 15. 09:36
Mert amit ítam, csak az első hónapokra igaz. Később már az anyatej összetétele is változik, és nem tartalmazza már a védőanyagokat.
61. egypt (válaszként erre: 60. - Virgilius)
2007. szept. 15. 09:35
Az első 6 hónap alatt?
2007. szept. 14. 23:43
Pedig a fiam még szopott, amikor elkapta a barit. Erre pontosan emlékszem, mert kevéssel előtte derült ki, hogy terhes vagyok, ezért aztán nagy volt az aggodalom, nehogy baj legyen a bariból...
59. egypt (válaszként erre: 50. - Célia88)
2007. szept. 14. 23:23

Nem azt mondom, hogy aki tápszeres, az biztos allergiás lesz később, aki meg anyatejes, az tuti nem, de az allergia kialakulásának esélyét nagyban növeli, ha nem anyatejen nő valaki, pláne ha a családban van, akiől örökölheti.

Másrészt míg szopnak, addig bizonyos betegségek ellen védve vannak, pl. konkrétan a bárányhimlőre emlékszem, tehát egyszerűen nem kapják el. Utána aztán persze lehe, de amíg nagyon picik, addig legalább védve vannak az anyatejesek.

2007. szept. 14. 23:16

Enyémek addig keltek éjszaka, amíg szoptak. Vagyis összesen 6 évig. :(

És eszükben sem volt elválasztani magukat ;-DDD Nagyon nem. :)))

57. Rhea (válaszként erre: 56. - 80ASIQ)
2007. szept. 14. 23:08
nálunk az a baj, hogy inkább érzelmi kötődés a szopás. neki nagyon fontos. nappal 2 alkalommal szopik, meg éjszaka is sokszor felébred. néha óránként. kicsit fársztó 6 hónapja az éjszaki műszak, 3 hónapos koráig ugyanis szépen aludt, max.1 alkalommal ébredt fel. azt, hogy maga leválasztja magát, sokaktól hallottam, de én ennek nem látom reményét. de majd kiderül.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook