Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nők a szülés után! Ti hogy éltétek meg a testi-lelki átváltozást? :) fórum

Nők a szülés után! Ti hogy éltétek meg a testi-lelki átváltozást? :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. nov. 7. 11:22
Én próbálok vigyázni na persze ez nem azt jelenti hogy fogyózom:) Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszek, húsokat, halat, megpróbálok vigyázni és nem sok édességet zabálni:) mert hát a fehér liszt és a cukor nem is egészséges és csak hízunk tőle!
115. célia88 (válaszként erre: 114. - 09ca1d3343)
2007. nov. 7. 11:10
Nálunk hál' Isten más a helyzet. Nincsenek igazán nagy súlyú családtagjaim, de ez persze nem jelenti azt, hogy nem szedhenék fel jó sokat. :P
114. 09ca1d3343 (válaszként erre: 113. - Célia88)
2007. nov. 7. 11:00
Azért van benne alkati dolog is. Igaz,végig szedtem az Elevit-et,de az sem mindenkinél okoz nagy túlsúlyt. A babám is 4 kg felett volt. Nálunk amúgy is hízásra hajlamos családtagok vannak...sajnos. A természeti adottságok ellen pedig nehéz küzdeni!
113. célia88 (válaszként erre: 112. - 09ca1d3343)
2007. nov. 7. 10:58
Igen, a testi átváltozástól legalább annyira tartok. Igaz, most nem vagyok egy hízékony típus, de hallottam már, hogy a sok vitamintól, amit ilyenkor ajánlatos szedni a kismamának, attól is lehet hízni, elég rendesen. Viszont a vitamin meg kell...
2007. nov. 7. 10:55
Lassan másfél éve,hogy szültem. Lelkileg végig nagyon jól voltam,vagyok. Hát,a testem jobban megváltozott,mert elég sokat, 20kg-ot szedtem fel. Na,ez készít ki mostanában!!!
111. célia88 (válaszként erre: 110. - A560c5eb8c)
2007. nov. 7. 10:55
Jaj, nincs! :) Még várni akarok vele egy pár évet, pont azért mert nagyon parázok magától a szüléstől is, és minden mástól ami vele jár... .P
2007. nov. 7. 10:50

Én se szeretnék egyedül maradni:( Az nagyon rossz lenne!! Biztos lesznek nehéz időszakok, de valahogy csak megbirkózunk vele!

Mennyi idős terhes vagy?

Vagy már van babád célia?

109. célia88 (válaszként erre: 108. - A560c5eb8c)
2007. nov. 7. 10:42
Hát, én nem hiszem, hogy meg lehetne ezt előzni, inkább tenni azért, hogy ne alakulhasson ki. Mondjuk figyelni arra, hogy a szülést követően ne maradj nagyon egyedül. Én is félek attól, hogy a monoton hétköznapokon, csak a gyereknek élve én is belefásulok majd az egészbe....:(
2007. nov. 6. 08:54
Sziasztok! Én régen pánikbeteg voltam, amit aztán orvosi és gyógyszeres kezeléssel szerencsére vissza szorítottunk! Félek hogy engem is elkap a szülés utáni depresszió! Szerintetek hogyan lehet ezt megakadályozni?? A depresszió csak ugy jön, mint derült égből a villámcsapás, vagy meg lehet előzni valahogyan?
107. célia88 (válaszként erre: 105. - 7934d1ac97)
2007. okt. 30. 21:23
Húúú, látod én is ettől félek. Szerintem a hajlamom megvan hozzá, elég gyenge a lelki világom, sokszor sokminden kétségbe ejt, bizonytalan, határozatlan tudok lenni nagyon. :(
106. veres
2007. okt. 18. 08:28
a mellszívóval kapcsolatban. Nekem nem volt, de mivel nagyon pincur lett a baby nem tudott szopizni, és anyuék rohangáltak mellszívó után. A kórházit is lehetett használni, ott Medela volt és mi is azt vettünk. Én 10 hónapig fejtem vele és volt tejtestvérünk is. Gondolhatod, naponta 6x fejtem a gyerek már négy hónaposan végigaludta az éjszakát én meg így is keltem 2x, de volt hogy addigra minden tiszta tej volt.
2007. okt. 5. 14:24

Az első négy hónapba nem volt semmi baj, aztán észrevétlenül kijött rajtam, a szülés utáni depresszió. Az unokatesóm hívta fel rá a figyelmemet, miután látta hogy az egyik percben még harsányan nevetek, aztán ordítottam mint a hülye, utánna meg összecsuklottam és bőgtem, aztán meg meg se tudtam mozdulni mert úgy kimerültem az érzelmi hullámzástól. Szóval elég gáz volt.

De sztem ez a kamaszkori deprssziómnak köszönhető, hogy szülés után "vissza estem". Szerencsére, azóta nincs baj, hogy akkor észrevették és kikúráltak, de most jön a kistesó, hát nem tudom, hogy a mostani szülés után majd hogy lesz, remélem nem lesz ilyen többet. Nem tudom. :S

104. Anita123 (válaszként erre: 97. - Magdolna23)
2007. szept. 18. 21:54

vigasztaljon az,hogy az enyem se jobb!!!

Csak kicsibe. :)

103. Eve20
2007. szept. 18. 21:31
A lelki változások nem viseltek meg egyáltalán, szinte észrevétlenül változtam meg gyökerestül:) Hát a külsőségekre már nem ezt mondanám...sajnos sokat híztam terhesen, aztán szülés után 3 hónappal már majdnem leadtam, de jött egy jó kis hormonális-betegség, aminek következtében, most épp abban a súlyban vagyok, amivel a kórházból hazajöttünk:S Szóval ezt a nyavalyát nehezen viselem, magamat okolom továbbra is, hogy meghíztam, hiába mondja az orvosom, hogy nem tehetek róla...A másik ami eléggé zavar, a hasam, nagyon megnyúlt, olyan mint egy jól megviselt gatyamadzag:) Sajnos plasztikázva nem lesz, nem telik rá. Úgyhogy kénytelen leszek megbarátkozni vele. Ettől függetlenül, nem bánok semmit, mert a fiam minden kellemetlenségért kárpótol!:)
102. daroki
2007. szept. 18. 20:25
Nálam a lelkiváltozással nem volt gond.Alkalmazkodtam hozzá.A testi dolgok?Kéne hasplasztika,mellplasztika,kikapatnám a felesleges visszereimet is...Aztán majd ha még vmit utálok magamon megírom:))
101. 0c97fbb607 (válaszként erre: 97. - Magdolna23)
2007. szept. 18. 20:25
Szép dolog az önirónia,de azért ennyire ne húzdd le magad.Adj időt a testednek,hogy vissza változhasson.
100. egypt (válaszként erre: 95. - Magdolna23)
2007. szept. 18. 20:23
Jó, majd megkérdezem a tesómat, ha találkozom vele.
99. 80ASIQ (válaszként erre: 97. - Magdolna23)
2007. szept. 18. 20:19
Azt írod, hogy tök jól éltek! Ez a lényeg! Ha viszont egyszer majd elvész az önbizalmad akkor csináltatást javallnám, de feltétlen beszéld meg a férjeddel, mert vannak emberek akik a természetest részesítik előnyben minden tökéletlenségével, mint a csináltat.
98. Ritu (válaszként erre: 89. - 4b2f94d8ef)
2007. szept. 18. 12:46
Tudod egy Anyának az is fontos hogy nő is maradjon belőle.Vannak olyan szerencsések akiknek megsem látszik a szoptatás utáni eredmény de sajnos a többségének lógós melle lesz.Én is ide tartozom és nagyon zavar.Nem másnak akarok tetszeni hanem önmagamat akarom elfogadni és ha ez plasztikával jár hát akkor bátran megteszem amint lehetőségem adódik rá.Sajnos a nők többsége depressziós lesz a szülés utáni változásoktól és sok nőnek tanácsolják hogy csináltassa meg ha ennyire zavarja.
97. magdolna23 (válaszként erre: 75. - Rhea)
2007. szept. 18. 12:20
hát légy nyugott az enyémtől bisztos nem csaúnyábak 23 éves vagyok és olyan fonnyatak a melleim mint egy 80 éves nőnek szó szerint a mellbimbóm a hasamat éri el úgy néz ki mint egy lepényhal:((((((((
2007. szept. 18. 12:18
Hát ja, ez olyan butaság, kijelenteni, hogy én akkor se... Úgysem tudjuk beleképzelni magunkat a másik helyébe. Én aztán nem vagyok egy külsőségekre nagyon adó valaki, de ha kisebb lenne a felvarrás kockázata, igenis megcsináltatnám. Erről a szalaghúzásról nem hallottam még, de úgy képzelem, azok egy idő után ugyanúgy kinyúlnának, nagyon lazák a szöveteim. :( Nem kritizál miatta senki, egyszerűen én utálom és kész. Ez van.
95. magdolna23 (válaszként erre: 85. - Egypt)
2007. szept. 18. 12:15
szia ha tudsz valahol olyan kórházat ahol olcsón megcsinálják a szallaghúzást kérlek írd meg nekem magdolna23@freemail.hu köszike
94. magdolna23 (válaszként erre: 89. - 4b2f94d8ef)
2007. szept. 18. 12:12
Szia én két gyereket szűltem én nem szoptattam sajna sokáig és mégis lóg a mellem. Én is meg csináltatnám. Ha neked is lógna vagy nem tetszene hidd el hogy te is megcsináltatnád. Egyébként ha nekem olyan lenne hogy megfelel akkor én is így beszélnék mint te.
93. célia88 (válaszként erre: 90. - Egypt)
2007. szept. 18. 09:16
Húú, az jó lenne, kíváncsi vagyok. :)
92. célia88 (válaszként erre: 89. - 4b2f94d8ef)
2007. szept. 18. 09:15
Akkor te szerencsésnek mondhatod magad.
91. LoLiNa (válaszként erre: 89. - 4b2f94d8ef)
2007. szept. 18. 06:07
azért megnéznélek lógó tejeszacsikkal vajon ugyanezt mondanád? én is ezt mondtam mindig.. de most.. amúgyis elég méretesek voltak.. és nost szoptatás alatt vhogy nem az igaziak.. nagyon nem.. ami kezd nagyon zavarni...
90. egypt (válaszként erre: 87. - Célia88)
2007. szept. 17. 21:52
Tesóm pont most kérdezte meg, mert elég erős mellben, és rengeteget fogyott, így lóg neki, és őt eléggé zavarja. Majd megkérdezem, mennyibe kerül a szalaghúzás.
2007. szept. 17. 21:45

Nem is értem miért kell műtétekre gondolni?????

Megszültem két drágát, történetesen a páromnak is, aki ennek "hozadékait" tessen elfogadni!!!!-sztem

Nekem 1teljes év kellett a viszafogyáshoz, még szoptatom 1év után is a kicsi lányom, a cicim érdekes módon nem löttyedt meg, és nem is fog eztán sem.

Ha ilyen előordulna, akkor sem "késelnék"-maradjunk a természetnél....

88. célia88 (válaszként erre: 86. - Lebogli)
2007. szept. 17. 21:20
Én sem most gondoltam, hogy megcsináltatom őket, de ha tényleg olyan csúnyák maradnak a szoptatás után, lehet én is hajlok majd az efféle műtétre. Most sincs nagy önbizalmam, hát még akkor...:(
87. célia88 (válaszként erre: 85. - Egypt)
2007. szept. 17. 21:18
Igen? :O
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook