Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


402. rebus24
2009. okt. 25. 09:04

Sziasztok!

Tud valaki arról valamit, hogy mikor költözik vissza a Semmelweis szülészete?

És nem tudtok véletlenül arról, hogy mennyi lehet Szalmásnál egy szülés?

Köszönöm előre is

401. eremit
2009. okt. 23. 18:42

A héten a megyeiben voltam egynapos ambuláns beavatkozáson, de be kellett feküdni. A szoba kicsi volt, ahol lábadoztam, de alapvetően nem volt vele semmi baj. A zuhanyzó és a WC lehetett volna még rosszabb is... Valaki itt is lusta volt lemenni cigizni, de az alapvető társadalmi probléma, sokan vannak, akik ennyire tahók... Az ápolónőkkel sem volt semmi probléma, az egyik kicsit sokat beszélt, meghallgattuk, remélhetőleg örült ennek ;-)

A dokik rendesek voltak, Dienes végezte el a beavatkozást.

Persze ez nem olyan volt, mintha napokig bent kellett volna feküdnöm, de tanulságnak és tapasztalatszerzésnek tökéletesen megfelelt.

2009. okt. 22. 19:55

Sziasztok!Most olvastam végig a fórumot-és látom h megoszlanak a vélemények rendesen.

Az én történetem 2008.április 23 ra esett.

Persze hamarabb befektettek mert már nagyon túlhordtam,pontosan a 42dik hétre lett meg a kislányom.

Szóval nekem nemvolt fogadott orvosom,Fenesihez jártam tanácsadásra az Sztk-ba,mert ő rendelt a védőnőmmel.Én sohan em is akartam orvost fogadni,na meg nem is volt rápénzünk,na meg semmi nem garantálja h ott is lesz veled a szülésnél...

Így izgultam h kivel fogok szülni,de nagyon kellemeset csalódtam.

A fórum elején írták h Imri István milyen jó,de már nem vállal szülést.HÁt én nem tudom h válal vagynem,de 2008,április 23 án ő velem volt egész nap.Azt tudom h főorvos.És amit még eltudok mondani róla h olyan emberséges,kedves,figyelmes...stb h csak jót tudok róla mondani. A munkája?Ő adta be az Eda-t is-tökéletesen,majd vele bújt ki a lányom-majd pedig ő varrt össze-mindezt úgy h 9óra hossza volt a szülésem,és végig velem volt szinte.Majd pedig az azt követő napokban is jött megnézni,érdeklődni mintha a fogadott orvosom lett volna.Ennek ellenére sajnos nem tudtam pénzt adni neki-pedign agyon megérdemelte volna.

A szülésznők?Mindegyik rendes volt.Az egyiket még látásból a falumból ismertem is,és ő is engem felismert,persze már csak azután h vette fel az adatokat,és látta a nevem.Szóval nem kaphattam különleges bánásmódot emiatt,de tény h nagyon nagyon rendes volt,végig velünk volt (bennt volt a párom is) mindent elmondott ha kérdeztünk,ha valami volt mindig hívta az orvost,nekünk minden tökéletes volt.Majd a szülés vége előtt fél órával elkellettmennie mert lejárt a műszakja,és ő vonattal ment haza,így értettem h miért hagy ott-mármint a szülésznő.De előtte odajött és bemutatta azt a ki váltja-egy fiatalabb szőke csaj volt-de nagyon rendes,és nagyon aranyos volt ő is.

A csecsemősök?Volt egy két kivétel akiket nem bírtam elviselni,de persze a többiek sem,de azért volt akikkel össze is barátkoztunk,az egyiknek még az egyik csengőhangomat is elküldtem mert annyira tetszett neki. :)

A szülésznő nevét megtudom adni-annak aki kéri-őt ismerem-az biztosh ha őt fogadjátok meg-nem jártok rosszul.Ja!!!!!!!!

ÉSa legfontosabb h a szülés alatt végig csak ő vizsgált tágított,ő ellenőrzött mindent-a doki csak a végén jött már vizsgálni.És nem tudom másnak milyen volt-de szerintem jobb elviselni egy finom pici női kezet akkor ott lennt mint egy durvább -nagyobb pasiét. :))

A tisztaság pedig?

A szobánkban 4ágy volt,saját fürdővel Wc-vel,mindig minden tiszta volt,bár hangya volt,de hát hol nincs?Az is csak az ágyam mellett a földön mert ott hagytam a szendvicset a szatyorban.Utána beraktam a szekrénybe és ott már nem volt hangya.


Ez pedig gondolom már tudjátok a Semmelweis kórház volt.

Bocsi ha sok voltam,de én imádok erről beszélni.Ha valakinek kérdése van írjon.

399. Slambuc (válaszként erre: 398. - Linda74)
2009. okt. 22. 18:02
Köszi!
398. linda74 (válaszként erre: 397. - Slambuc)
2009. okt. 22. 17:40

Szia


A szülöszobára kell törölközö papucs,eü,papir,tusfürdö,viz,telefont be lehet vinni de csak lehalkitva,fényképezö is lehet bent.

Hálóinget minden nap adnak tisztát.

a babának csak az kell amibe hazaviszed,de jo ha lesz bent nálad pelenka mert azt keveset adnak.

Ha semmi gond nincs 4-5 napot kell bent lenni.

397. Slambuc
2009. okt. 22. 16:16

Sziasztok!

36 hetes kismama vagyok, nemrég költöztünk ide Miskolcra a férjemmel; úgy néz ki, hogy a vasgyáriban fogok szülni.

Az lenne a kérdésem, hogy ti mit vittetek a vasgyári kórházba magatoknak a szülőszobába, a 4-5 napra (bár nem tudom ott általában, ha nincs probléma meddig kell bent lenni...). És a babának a benti napokra? Előre is köszi a válaszokat!

2009. okt. 22. 10:37

Igazad van!

Ilyen orvosnak nincs helye az emberek között!!!

395. linda74 (válaszként erre: 386. - D781f12808)
2009. okt. 22. 08:48

Szia

Sajnos még mindig nincs eredmény,azt mondta az ügyvéd hogy ez nekünk kedvez,szinte biztos hogy mühiba volt,mert akihez elmentem kontrollra az is megerösitett ebben,igaz nem mondta ki de a válaszaiból kiérzödött.

Remélem nem tudják az ügyet eltussolni a kórházba,szeretném ha megbüntetnék azt aki hibázott,igaz ez nem változtat a történteken,de akkor is az ilyen ember ne dolgozzon orvosként.

394. d781f12808 (válaszként erre: 391. - Pocok:))
2009. okt. 22. 08:13

A kislányommal én is így jártam!

Mivel nem indult meg a szülés a 42 héten egy kedd este felhelyezték nekem a zselét!

Az éjszakás szülésznők nagyon köcs...k voltak de nekem reggel 5:30- kor elfolyt a magzatvíz úgyhogy már csak 30 percet kellett kibírnom velük!!!

A nappalos nagyon rendes volt és minimális időre hagyott egyedül a férjemmel tehát mindenben segített!

393. Pocok:) (válaszként erre: 392. - Dady2007)
2009. okt. 21. 20:38
Engem ma biztositott a dokim h valszeg császár lesz majd a második is....ha csak nem indul gyors hirtelen dinamikus szülésnek,amire kicsi az esélyem a mostanit nézve....kicsit meg is nyugodtam h nem kell ott szenvednem megint olyan sznők közt akik le sem szartak:(((
392. dady2007 (válaszként erre: 391. - Pocok:))
2009. okt. 21. 20:34

Szerintem pont ez a baj,hogy fiatalok.

Én 3 műszakot voltam bent.Az első nappalos 2 idősebb és 1 fiatalabb volt a fiatal le se sz... még az idősebbek figyeltek az emberre.Az éjszakások közepes korosztály a bánásmód is közepesnek mondható,de inkább még a figyelek a kismamákra irányba,viszont a másnapos nappalos 1 idősebből és 3 fiatalból állt az idősebb valami magasabb beosztású volt viszont teljesen a fialok stilúsába sz... a kismamákra.Még az egyik segítő kész is lett volna,de a másik letolta miért kiakart engedni a WC re,az volt a válasz ott a kacsa intézze abba,de nekem nem ment.

Majd órákon át még az ajtót se nyitotta ránk.

Az egyik gond talán az hogy még nem is élték át azt az érzést amit egy szüléskor lehet,de magyarázni nagyon tudtak.

Én akkor azt mondtam hogy tuti nem engednék szülésznőnek olyat aki még nem szült legalább 1 gyereket.

Most is a szülésznőktől rettegek már előre.Főleg ha kifogom azt akit akkor.

391. Pocok:) (válaszként erre: 388. - D781f12808)
2009. okt. 21. 20:04
Én Dieneshez jártam/járok(pont ma voltam és imádom ahogy megnyugtat mindig)..én nem kérdeztem,de akikkel együtt szültem azok kérdezték és átlagban 40 mondott.Hááát én a szülésznőknek nem adtam egy fillért se.Ugyan császár lett végül de 10 órán át vajúdtam és amit a doki üzent telefonban azt elfelejtették.Kérte hajnal 4kor h adjanak gázt meg koktélt és még mikor reggel 7re bejött még rám se néztek....pedig eü vagyok én is:(((Pedig fiatalok voltak a sz.nők:((
390. 064209f635 (válaszként erre: 380. - D781f12808)
2009. okt. 21. 18:27

Sziasztok!

Háth ma is voltam dokinál:D

Már 3321 grammosak vagyunk:D

és még van 3,5 hét:D

Igen tudom h mennyit adunk:D

Olyan 30 körül gondoltam, feltéve ha bent lesz, de reméljük hogy igen..:D

Szülésznőnek is szánok valamennyit, persze a bánásmódtól függ az egész...állítólag a megyeiben el is várják hogy megfogadjuk őket... hát nem tudom, hogy hogyan lesz, de én nem kajtatok még utánna is ...

389. Mézyke (válaszként erre: 387. - Pocok:))
2009. okt. 21. 18:13
ő is főorvos csak simán magánként van.
388. d781f12808 (válaszként erre: 387. - Pocok:))
2009. okt. 21. 18:09

Szia!

Neked ki a dokid?

Előre megbeszéltétek szülésnél vagy csak amennyit gondoltál annyit adtál?

387. Pocok:) (válaszként erre: 365. - Mézyke)
2009. okt. 21. 18:01
ÚÚúristen..annyit még az én főorvosom se kér....az drága ám..:(((
386. d781f12808 (válaszként erre: 385. - Linda74)
2009. okt. 21. 18:01

Veled mi újság?

Van már eredmény?

385. linda74 (válaszként erre: 384. - D781f12808)
2009. okt. 21. 17:55

Szia


jól tetted hogy otthagytad!

Bár ezt tettem volna én is.


Jobbulást!

384. d781f12808 (válaszként erre: 383. - Linda74)
2009. okt. 21. 17:21

Én 2 hónapig jártam hozzá kb, 1x vizsgált meg 2x voltam nála uh-on, és 2x tanácsadáson.

Ezzel nem is volt gond!

De én okt elején megfáztam, igaz csak c vitamint és citromos teát ittam így 2 hét alatt mentem ki a megfázásból.

Utána elkezdett belőlem folyni valami én azt hittem csak a megfázás miatt van. Mikor mentem hozzá mondtam, hogy ez van meg se vizsgált azt mondta vegyek kenőcsöt a gyógyszertárba!

Én meg nem mertem semmivel próbálkozni így tegnap vissza mentem a régi dokihoz!

Most kiderült, hogy köldöksérvem van és kaptam a folyásra is kúpot ,mert ez a doki megvizsgált!!!

Ennyi röviden!!

383. linda74 (válaszként erre: 360. - D781f12808)
2009. okt. 21. 17:07

Szia


Ugy látom nem én vagyok az egyetlen aki nincs Dudásal megelégedve.

Meg tudnád mondani hogy mit nem csinált hogy nem foglalkozot veled,mert a barátnöm még mindig hozzájár,és szeretném ha vele nem történe valami rossz dolog egy ilyen felületes orvos miatt.

382. dady2007 (válaszként erre: 381. - D781f12808)
2009. okt. 21. 13:24

Szia!

Van egy Január 23 ai időpontom egy január 27 és még egy február 3 is.

Majd a babó eldönti.

381. d781f12808 (válaszként erre: 379. - Dady2007)
2009. okt. 21. 12:14
Te mikorra vagy kiírva?
380. d781f12808 (válaszként erre: 378. - 064209f635)
2009. okt. 21. 12:13

Az utolsó hetekben én is sűrűn jártam vizsgálatra és uh-ra is, sőt nst-re az utolsó héten 2 naponta!!!

De hidd el tudja a doki, hogy mi a sok és szerintem szem előtt akar tartani!

Te tudod már mennyit pénzt adsz szülés után?

2009. okt. 21. 10:48

Sziasztok!


Végül is úgy döntöttünk,hogy csak megkockáztatjuk a régi orvost,hogy hátha nem egybe esik a szülés az ő síelésével.Más nem rábíz másra.Ma felhívtam,hogy mégis csak őt szeretném.

Jövőhéten találkozunk.

378. 064209f635 (válaszként erre: 377. - D781f12808)
2009. okt. 20. 19:10

Szia !

Jaa értem aszittem, hogy valami gáz van...

Én magánrendelésre jártam csak aztán mindíg akkor mentünk uh-ra amikor a kh.-ban rendelt az orvosom és megvizsgált ott:D


Ti az utolsó időkben egyébként hányszor jártatok??

Mert engem a multhéten vizsgált és holnap megint mennem kéne...

De úgy döntöttem hogy nem megyek , csak 36. hetes uh-ra és hozzá meg jövő héten:D

Mostanában minden héten mennem kell...:D

377. d781f12808 (válaszként erre: 376. - 064209f635)
2009. okt. 20. 17:27

Szia Erika!

Visszamentem Farkashoz Kliót is nála szültem a megyeibe csak elmentem a kedvem attól a kórháztól mikor bevéreztem és Farkas akkor szabin volt!

Nem tudtam vele beszélni!

Te a magánrendelésre jársz?

376. 064209f635 (válaszként erre: 370. - D781f12808)
2009. okt. 20. 16:02

Szia.

Miért váltassz orvost?

Nem vált be???



ÉN a megyeiben fogok szülni Dr. Kerek Gyula a dokim...

Idáig teljesen meg vagyok vele elégedve...

2009. okt. 20. 15:58
Igazából a kórház miatt nem mentem eddig vissza a régi dokihoz,mert igen csak megjártam annak idején a kislányommal.Az orvossal semmi bajom nem volt és most sincs,csak a kórházzal és az ottani helyzettel,de majd ki bírom azt a pár napot,remélem csak pár nap lesz és nem + 1 hét mint akkor.
374. dady2007 (válaszként erre: 362. - D781f12808)
2009. okt. 20. 15:51

Szia!


A megyeibe szültem 2 év 8 hónapja,Leskó Róbertnél,most Vrastyákhoz kezdtem el járni,mert a terhesség előtt voltak gondjaim és őt ajánlották.

Mivel Leskó megy síelni azért nem akartam kockáztatni ezért gondoltam akkor Szalmásra,de mostanra csak meg gondoltam és maradok még is csak Leskónál a megyeibe bizvakodva,hogy még sem akkor lesz oda.

373. Mézyke (válaszként erre: 372. - Linda74)
2009. okt. 20. 15:03

Neki ez a tarifája.Megkérdeztem és ennyit mondott.A többi kismamitól is kérdeztem és ennyit mondtak.

Alkalmanként is 10.000.- volt a vizsgálat + uh.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook