Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nincsenek barátaim. fórum

Nincsenek barátaim. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

28. krisztikrisz (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 10. 21:43

Bocsáss meg, de aki szimpla lelki szemetesnek használja a másikat az még nem barátság, sokkal inkább kihasználás, mert nem akarod a párodat terhelni, holott őt kéne, ezért vagytok együtt.


Hiszen te írtad:


"úgy töviről hegyire elmondós problémás lelki szemetes dolog."

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Trapiti)
jan. 10. 20:20
Nekem nincs ilyen gondom, mert tényleg nincsenek igaz barátaim. A barátságot úgy definiálnám részemről, hogy az a kapcsolat, amiben én is kölcsönösen annyit nyújtok (bármely hátsószándék nélkül) amit a másiktól is örömmel vennék. Mint egy testvéri kapcsolat csak kicsivel másabb, nem úgy mint a mai fiatalok, hogy ha "viccelődve bántják egymást" csipkelődnek akkor az barátság jele. Nem. Számomra az igazi köteléket jelenti, hogy ha kell én átmegyek az utolsó vonattal de ugyanúgy azért mert ő is megtenné. Tehát áldozás odafigyelés, figyelem, és egy csöppnyi szeretet és tisztelet.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - New(l))
jan. 10. 20:15
Értem, köszönöm.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Lolita2112)
jan. 10. 20:13
így van, szerintem is.
24. New(l) (válaszként erre: 23. - Trapiti)
jan. 9. 10:25

Ez igaz, tényleg nagyon eltérő, ki mit ért barátság alatt. Én például nem várnám egyiktől sem, hogy ha bajba kerülök, megoldja helyettem az életem. Van neki is sajátja, nem kell a nyakába vennie. Viszont valamennyi lelki támasz nálam például evidens oda-vissza.

Egyébként rám mindig mondják, hogy nagyon szigorú vagyok a barát definiálása tekintetében. :) Meglepő számomra, amikor valaki egy jó munkahelyi kollegiális viszonyt is már annak nevez...

Nincs azzal semmi baj egyébként, ha valakinek a házastársa a legjobb/egyetlen barátja. Talán azért van bennem némi aggály ezzel kapcsoaltban, mert több esetet láttam közelről, hogy - jellemzően nők - a pár megtalálása után felszámolták az addigi kapcsolataikat, mert minek az, ott a társam. Aztán mikor valami nem tervszerűen sikerült, máris megérezték a hiányát egy barátnak. Ezt természetesen nem rád vonatkoztatom, csak megéltem ilyet, és az őrült kepesztést is, hogy feltámassza a régi kapcsolatait (akár velem is), avagy újakat szerezzen. Egyébként én az ilyen "visszatérőket" szívesen fogadtam, nem fogom büntetni, meg játszani a jégkirálynőt, de tanulságos volt.

23. trapiti (válaszként erre: 22. - New(l))
jan. 9. 09:10

Szerintem itt az is kerdes ki mit ert "barat" alatt... mert attol hogy valaki azt mondja nincsen baratja, meg nem biztos hogy ezt ugy erti, nincs senki akivel beszelhetne idonkent.

Nekem pl. vannak jo ismeroseim, van akikkel el tudok beszelgetni dolgokrol, de nincs olyan baratom akire mondjuk komolyan szamithatnek ha baj lenne, ez csak a ferjem. Rizikos vagy nem, ez van... viszont tisztaban vagyok azzal hogy ha vele valami tortenik akkor egyedul kell helytallnom, nincs az az illuziom hogy majd a baratnak velt emberek segitenek (mert legtobbszor nem is). Szoval magamra szamitok, de beszelgetek emberekkel, csak nem hiszek abban hogy igy 50 korul lehet meg olyan igazi, egymasert barmit megteszunk baratsagokat kotni. Haverkodni persze lehet, kinek mennyi ideje, energiaja van ra, de ez nalam nem a barat kategoria... :)

22. New(l) (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 08:53

Hát, szerintem ez rizikós...mármint csak a családra alapozni. A gyerek kirepül, a társsal meg bármi törénhet, a família többi tagja dettó. Ráadásul olyan belterjes, nem igazán szélesíti a világlátást, ha ugyanaz a 2/5/8 (kinek mennyi) ember veszi csak körbe az egyént.

Nekem az is furcsa, mikor azt mondják, de hát van párod, miért nem elég az? Mert nem. A társam lehet a barátom is egyben, de én nem szeretnék mindent vele megbeszélni.

Körülöttem sem hemzsegnek már a barátok, viszont aki megmaradt így 40 éves koromra, ők stabilak. Ettől függetlenül bennem lenne igény újabb ismeretségeket kötni, ha nem is testi-lelki jóbarátságokat, de haverkodni.

Anno fórumokról is születtek jó kapcsolataim, de kicsit elkoptak ezek is.

Szerintem ha barátkozni akarsz, akár itt is találhatsz rá embert, sokan nyitottak, csak el kell kezdeni. ;) Persze nem kell túl sokat várni tőle, de az első lépéseket neked kell megtenned.

jan. 9. 00:27
pedig jo ha van egy baratnoje az embernek hisz egy ferjjel vagy baratnovel megbeszelni vmit az mas es mas!
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - L.luiselotte)
jan. 8. 21:10
Úgy gondolod?
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Trapiti)
jan. 8. 21:10
Megértem
18. Katuska1982 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 8. 10:57
Barátkozz velem! 🙂
jan. 8. 10:45
Egy idő után, család és munka mellett - már nem is hiányoznak, inkább terhére vannak az embernek.
jan. 8. 10:25

Nekem sincs, igazan talan nem is volt soha. Jottek-mentek, idoszakosan amig egyeb dolgok miatt egymas melle sodort az elet, aztan elmultak.

Azt hiszem nem is zavar, 50 leszek, 17 eve hazas es a ferjem nagyon jo baratom is. Neha eszembe jut hogy talan kellen torekedni baratsagra valakivel, aztan jobban belegondolok es rajovok, hogy nem igazan akarom mar azt az energiat beletenni egy idegennel valo kapcsolatepitesbe ami egy esetleges baratsaghoz kellene.

Raadasul engem kevesen szeretnek (akik igen azok viszont nagyon) es meg kevesebben ismernek, tul sok energiat kellene belefektetnem abba hogy ez valtozzon, es ezt nem teszem meg.

Ha nagyon zavarna akkor biztosan dolgoznek az ugyon, de tulajdonkeppen nem zavar (elegge) azt hiszem :)

15. Violet18 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 8. 09:16
Néha a puttonyt jobb egy idegennél letenni 😉
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Ágio8405)
jan. 8. 06:48
Ha jobban elolvastad volna én is erről beszéltem. Viszont a páromat sem szeretném terhelni mindig valami kinommal és nem feltétlen emiatt lenne jó egy barát, hanem mert magányos is vagyok és az sem jó ha mindig a párommal vagyok hisz neki is van egy kis én ideje.
jan. 8. 00:46
ebben mi neked nem tudunk segiteni!
12. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 23:32
Vajon erröl ö mit gondol? Parkapcsolatban szereti a elgribb ember tudni ha calamity gondja van a màdiknak. A Barát amugy nem csak erre van.... Sokkal inkább a közös programokra, arra hogy jol èrezze magàt az ember a màsikkal. èlmèny gyüjtès stb. Azt senki nem dijazza ha csak lelki szemetesládának használja valaki, azon kívül más semmi.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Pteri)
jan. 7. 23:16
Örülök is, de nem szeretném a terheimmel terhelni.
10. pteri (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 22:00
Másnak párja sincs. Örülj, hogy neked van és tudsz vele beszélgetni komolyan.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Regin_a)
jan. 7. 21:53
Így van, akire számíthat az ember. És kölcsönös minden érzés és tett.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Idhikai)
jan. 7. 21:52
Zavar egyébként, mert mély őszinte beszélgetést a páromon kívül senkivel sem tudok tenni. És valahol hiányzik hogy a puttonyom letehessem és feloldjam valaki személyével. :( Egy őszinte nem bántó beszélgetés tényleg jól esne, úgy töviről hegyire elmondós problémás lelki szemetes dolog. Tudom csúnya de valahol a barátság ebben is rejlik nem? Hogy te és ő is elmondja mi bánt és segítetek egymásnak nem csak fizikálisan hanem lelkileg is.
7. Regin_a (válaszként erre: 6. - Idhikai)
jan. 7. 21:40
Barát az akit hajnali 4-kor felhívhatsz és csak annyit kérdez "lapátot vigyek?"
6. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 21:09

... és ez zavar téged?

(Nekem soha nem voltak. Mindig voltak jó ismerőseim, munkatársak, iskolatársak. Elmúltak. Nem zavar.)

jan. 7. 15:02
nekem is csak néhány emberke van akikkel írogatok néha.
jan. 7. 14:55

Ezen könnyen lehet segíteni.

Rendelj az internetről, ott minden van, amit csak akarsz!

3. Myra
jan. 7. 14:39
Keress magadnak, az ember társas lény, jó elbeszélgetni a barátokkal.
jan. 7. 14:35
#
jan. 7. 14:35
A vallomás: "Nincsenek barátaim."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook