Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nincs diplomám. Ez ciki manapság? fórum

Nincs diplomám. Ez ciki manapság? (beszélgetős fórum)

1 2
50. Pipi57
2014. máj. 14. 13:10
Miért lenne ciki?Mindenki más időben született,.Ha most lennék olyan fiatal minden további nélkül megszerezném.
2014. máj. 14. 12:23
nem hisz a 21,szazadban sincs mindenkinek diplomaja!
48. xxLady
2012. okt. 2. 06:31

Amit még elfelejtettem a végére írni: nagyon jól megfogalmazták helyettem a nyelvtudással kapcsolatos gondolatok a fórumozó társak.

Használható nyelvtudás nélkül nehéz szerintem igazán korrekt és valamennyire érdekes állást találni.

47. xxLady
2012. okt. 2. 06:29

Hirtelen láttam meg ezt a fórumcímet.. nyilván ezen nem érdemes vitatkozni, de én úgy gondolom hogy semmivel sem vagy értéktelenebb, mint egy diplomás fajtársad.

Nekem is van, mégis hat hónapja állás nélkül élek, alkalmi munkákból, önmagában tehát úgysem segít rajtad:).

Azontúl saját tapasztalatom szerint Magyarországnak nem a diplomásokat kellene "kitermelnie" a továbbiakban (mert erről szólt az elmúlt tizenöt év),hanem az értelmiségieket... aki lehet egy nyolc általánost végzett, három gyermekét szeretetre, emberségre nevelő édesanya, egy szabadidejében önkéntes munkát vállaló kőműves, vagy egy érettségivel bolti eladóként dolgozó hölgy, akit ha beültetnek a központi irodába, ugyanúgy el tudja végezni az adminisztratív jellegű munkát, mint aki diplomával került oda.

Szerintem hasznosabbak is a társadalom számára és értéke van a munkájuknak.

46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2011. dec. 22. 12:33

Jó Te nyilván másra értetted...


De..egyébként miért ne lehetne valaki az? Persze nem titokban, meg eltusolva, hanem mondjuk megválasztva... Mert csak.. Persze nyilván nem csőstül, csak néhányan...

2011. dec. 21. 21:24

Nem, egyáltalán nem ciki, csak eddig rossz helyre pályáztál :)


[link]

44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 43. - KétBagoly)
2011. dec. 21. 08:28

Igen, igazad van, hogy nem örülök az építőipar ezen helyzetének..


De ezen kívül nekem is még 5 OKJ-s szintű végzettségem van, az egyikből országos szakmai verseny 2. helyezésem van..


Azért nálam még az építőiparnál is nagyobb "baj" a három gyerek, meg az, hogy a középső autisztikus-problémákkal küzd.. Ha ugyanis "normális" gyerekekről van szó, meg normális gazdasági helyzetről, akkor simán lehet úgy is dolgozni. Amikor a második volt pólyás, akkor csináltam életem legnagyobb projectjét, a cumisüveget a festékes vödörbe hűtöttük... Senkit nem érdekelt, hány gyerek lóg rajtam, amíg szuperül mentek a dolgok..


Egyébként a legkisebb még 1 éves, tehát még van egy évem itthon, csak én olyan vagyok, aki szeretem előre látni, vagy legalábbis építgetni a dolgokat. Most meg akkora a kavar, hogy azt se látom, hogy mit kéne építgetnem...


A témához kapcsolódik, hogy anno kitűnő tanulóként az általánosban hülyére cikiztek, hogy "csak szakközépbe" megyek. Ez egyébként egy kéttannyelvű szakközép volt, amiben az érettségivel felsőfokú nyelvvizsgát, és 4 OKJ-s szakmát kaptunk... Én már akkor nem értettem, hogy miért ér többet egy gimnáziumi érettségi, mint még pluszban 4 szakma... Mostmár nincs szintbeni külömbség sem az érettségiben... Soha nem csinálnám másként, bár már az a suli is gázul kemény volt...

Valószínű, hogy most is ezek a szakmák fognak kihúzni a kakiból...

Remélem.

43. KétBagoly (válaszként erre: 38. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 20. 13:25

Sajnalom, hogy az epitoipar befuccsolt es nem tudsz mit kezdeni a diplomaddal es ez most teged frusztral egy kicsit.


Velemenyem szerint ma azoknak terem baber, akik tobb labon allnak a foldon lasd a ferjedet is.

Minel tobb dologhoz ert valaki annal nagyobb az eselye,hogy munkat talaljon. Nem szabad egy dolognal leragadni, menni kell tovabb fejleszteni es kepezni magunkat, ha van ra mod es lehetoseg persze.


Nem gondolom,hogy az en magatartasom bizonytalanitja el a kedves kerdes elinditojat,hanem talan az, hogy nincs meg a megfelelo hatarozottsaga, magabiztossaga, tudatossaga es ami a legfontosabb hogy nem rendelkezik a megfelelo onertekelessel. Azokkal a parameterekkel amikkel o rendelkezik meglatasom szerint lekene sz......a a sok vircsaftolo kollegajat persze ez csak ugy fog menni ha megtalalja sajat ertekeit es rajon arra, hogy felkezzel a popsijaba teszi ezeket a kollegakat. Ha ez megtortenik akkor nem lesz tobbe ciki, hogy nincs diplomaja.

42. 39694c0c70 (válaszként erre: 41. - Ficusbenjamicus)
2011. dec. 19. 00:40
A tapasztalatom az, hogy egy megbízható nyelvtudás és egy bármely (akár büfé-, vagy erő-szakos) diploma, ma Magyarországon, többet ér, mint egy komoly, tudással, gyakorlattal és tapasztalattal megtámogatott végzettség! :((
2011. dec. 18. 16:56
Érdekes volt olvasni a különféle gondolatokat a témáról, és látom, hogy a nyelvtudás (ill. annak hiánya) is "bejött a képbe". Bár diplomám nincsen, de két nyelvből van nyelvvizsgám, az egyikből felsőfokú, a másikból középfokú. Egyszerűen csak az a tény, hogy 10 évvel ezelőtt abba kellett hagynom a főiskolát (külföldre költözés és egy családi tragédia miatt) nem hagy nyugodni, és sajnos valóban sokszor úgy érzem, hogy nem érek annyit, mint egy diplomás, kisebbségi érzésem van. Megbántam, hogy nem folytattam 1-2 év kihagyás után... Azóta elvégeztem egy 2 éves OKJ-s képzést is kitűnő eredménnyel - egy teljesen új területen tudom kipróbálni magam, s talán ebből fogok megélni a jövőben.
40. ficusbenjamicus (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 18. 16:46
Minden soroddal maximálisan egyetértek!
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - KétBagoly)
2011. dec. 18. 14:09

Azt meg továbbra sem hiszem el, hogyha valaki tényleg anyanyelvi szinten van, akkor nem tud egy KÖZÉPFOKÚ Toffe, vagy akármilyen kintről vezérelt nyelvvizsgát letenni. Középfok feletti papírt azért ritkán kérnek, ahol kérnek, ott meg tuti meg fognak hallgatni egy anyanyelvi szinten beszélő valakit...


Még azon az áron is akár, hogy a kezébe kell vennie egy hónapig esténként a nyelvtankönyvet.. Az meg milyen cég, - ha már itt tartunk - aki egy erre képtelen munkavállalót akar felvenni...


Egyébként én okleveles mérnök vagyok, és a napi munkám során baromira nincs a nyelvre szükségem. Ha néha mégis egyeztetni kell egy külföldivel, hogy hol legyen szerinte a klotyóajtó, akkor egyeztetek..

Most az angol nyelvtanfolyamon - amit egyébként azért csinálok, mert a magam számára tűztem ki célul, nem azért, mert kérték - orvosokkal, egyetemi tanárokkal ülök együtt.. Nekik se kell a napi munkájukhoz, esetleg egy-egy cikket, vagy ilyesmit akarnak elolvasni, vagy éppen frissítik a tudásukat... Pont azért, mert nem használják..


Tehát azért nem mindenki lúzer csak azért, mert nem használ nyelveket nap mint nap anyanyelvi szinten...

38. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - KétBagoly)
2011. dec. 18. 13:30

Az a bajod, hogy csak a magad környezetéből, lehetőségeiből indulsz ki.


Rengeteg olyan cég van, nagyon jó cégek, ahova nem kell nyelvtudás, mert nem olyan a profilja..


Egyszerűen nem mindenkinek az élete erről szól, és nem mindenkinek ugyanaz a "jó" tudás..


Szerintem a fórum indítója pont az olyan magatartások miatt bizonytalanodott el, mint a tied..


Mert a "diplomán" kiívül s másik anyánk a "nyelvtudás"...


Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne tegyen mindeki a lehetőségeihez, képességeihez mérten a siker érdekében, még azkár csak az önmaga fejlődéséért is...

37. KétBagoly (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 18. 13:11
Bocsi, de pont ezt irtam en is, hogy mind1 mit csinalsz csak azt amit csinalsz jol csinald :-)))
36. KétBagoly (válaszként erre: 32. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 18. 13:04

Ez még magyarország egyenlőre, és nem gondolom, hogy mindenki csak akkor kaphat munkát, ha 2-3 évig kint élt... NEM MONDTAM ILYET!


Nem minden cégnél kell perfekt tudás, elég, ha meg tudsz írni egy levelet. EGY MAGARA VALAMIT IS ADO CEGNEK NEM ELEG CSAK MEGIRNI EGY LEVELET. PERSZE OTT VAN A MASIK OLDAL IS AHOL BIZONY ELEG CSAK TENYLEG ALAPSZINTEN KOMMUNIKALNI VAGY CSAK DOCOGNI. Valoban nem mindenki jelentkezhet topmanagernek vagy a kulugyminiszteriumba tolmacsnak.

35. KétBagoly (válaszként erre: 27. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 12:53
Ahol elvarjak es elvarhato a diploma ott nyilvanvalo olyanokat is fognak alkalmazni sztem akiknek van.
2011. dec. 18. 10:49

Visszatérve az eredeti kérdéshez, és összegezve a tapasztalatokat:


Nem ciki, viszont a fejlődés, a tanulás, és a nagyon színvonalas munkavégzés alól semmi sem mentesít... Ez az igazi mérce, legalábbis ennek kéne lennie..


Volt egy nagyon kedves kandidátus fokozattal rendelkező tanárom, majd barátom. Ő azt mondta a fiainak gyerekkorukban, hogy ő nem bánja, mi lesz a szakmájuk. De hogyha lószarsepregetők lesznek, akkor is elvárja tőlük, hogy ők penderítsék fel a sz.t a legmesteribben a lapátra...

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - 39694c0c70)
2011. dec. 18. 10:03
Még annál is jobban kell nekik. Elképesztő, mire képesek érte, tanárokat, hallgatókat megnyomorítva ezzel...
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - KétBagoly)
2011. dec. 18. 10:01

Ez még magyarország egyenlőre, és nem gondolom, hogy mindenki csak akkor kaphat munkát, ha 2-3 évig kint élt...


Nem minden cégnél kell perfekt tudás, elég, ha meg tudsz írni egy levelet.


Nem mindenki topmanagernek jelentkezik valahová, vagy a külügyminisztériumba tolmácsnak. Ott nyilván nem lehet döcögni..


Én itthon a két jó fenékhagymámon tanultam meg egy nyelvet felsőfokon. Az volt a szerencsém, hogy közben is engedték használni, sőt, rá is kényszerítettek... Az ember 2 hét alatt is csodára képes, ha hagyják, és ösztönzik.. Így értettem a döcögő tudást..


Önmagában egy, vagy akát több nyelv tudása nem sokat ér, ha nincs mellette a szakmai tudás.. Egy cégnél azért igencsak nézik azt is...


Ma meg már nem csak Rigó utca van, kb. 30, külföldiek által kiírt, és általuk is ellenőrzött nyelvvizsga van, amiket elfogadnak.. Ha valaki ezeken se megy át a híres tudásával, akkor ott azért mégis csak lehet valami gond..

31. 39694c0c70 (válaszként erre: 30. - B235ac96d5)
2011. dec. 17. 21:43
Köszi! :)
30. b235ac96d5 (válaszként erre: 29. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 21:42
:)))))
29. 39694c0c70 (válaszként erre: 27. - B235ac96d5)
2011. dec. 17. 21:35

Amiért egyetértettél velem, cserébe elmondom a kis történetet.

A bácsikának szürke hályog műtétet csinálnak. (Természetesen helyi érzéstelenítésben)

Már folyik a műtét és a kisöreg kezdi elveszíteni a türelmét és megszólal.

- Ne haragudjanak már a doktor urak, de mit piszmognak egy szar szemműtéttel? Én ennyi idő alatt már egy disznót felbontottam volna!

Erre az operálást végző doki, rezzenéstelenül:

- Oké papa, elhisszük. De nekünk nem elég szétdobni, hanem össze is kell raknunk! :)))

28. b235ac96d5 (válaszként erre: 26. - KétBagoly)
2011. dec. 17. 21:31
Bocsi, de nem arról van szó, hogy ha van diploma, akkor..., hanem hogy ciki-e, ha nincs:)
27. b235ac96d5 (válaszként erre: 5. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 21:28
Pont erről beszéltem! Ahol elvárják és elvárható a diploma, hát nagyon is ciki, ha nincs!
26. KétBagoly (válaszként erre: 4. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 17. 21:11

Aki tenyleg popecul beszel annak valoban nem lenne gond besetalni a Rigo Utcaba, de valoszinu azert nem teszi mert olyan helyen szerezte a tudasat ami nem intezmenyes es ,,csak ugy,, raragadt tehat perfekt beszeli a nyelvet es meg helyesen is hasznalja a nyelvtant, de lehet fogalma sincs arrol, hogy mi az a Present Perfect Countinous, de mondjuk ezt a mondatot helyesen mondja.


Azt gondolom,hogy egy ceg nem engedheti meg a docogo tudasu munkaerot, igy amelyik ceg ilyen igenyt kivan, akkor ott valoszinu, hogy az interju is idegen nyelven fog folyni, ott pedig azonnal kiderul minden, hogy kinek milyen a tudasa es ez fog szamitani nem a papir.


En is kulfoldon dolgozom, az en fonokomet nem erdekelete, hogy miylen papirom van. A munkamra volt kivancsi, kaptam egy nap probanapot es ennyi. Felvett,a munkammal elegedett es szepen leptetett felfele a kis ,,idegenlegiost,, mert az vagyok az o hazajaban. Mikor arra kerult a sort, hogy supervisor-t (felelos-felugyelo) kell valasztani a beosztottak elere, akkor erdekes modon, nem a hazaiakbol akart valasztani hanem engem hivatott be az irodajaba mint idegent.Elmondta, hogy azert engem valaszt, mert en vegzem a legjobban a munkamat es neki ilyen emberre van szuksege. En hivatkoztam arra, hogy ne legyen belole gaz, hogy nem beszelem a nyelvet tokeletesen, es adja ezt a poziciot masnak. Kozolte velem, hogy hagyjam a hulyeseget.Nem volt mas valasztasom meg aznap megmutogattak, hogy mi lesz az uj feladatkorom.


Katisz: Nem gondolom, hogy ciki ha valaki tescos polcot pakol diplomaval lehet, hogy onhibajan kivul teszi, de lehet az is, hogy talan tobb fizut kap igy mint a diplomajaval. En pont ebben a cipoben jarok, hogy a jelenlegi munkam sokkal jobban fizet mint a diplomas szakmam es egyaltalan nem tartom cikinek amit csinalok. Nekem penz kell es a fiamat felakarom nevelni,egy jo es jarhato uton szeretnem elinditani az eletben es ehhez bizony nem volt eleg a diplomas 110.000 ft-os fizetesem.

25. 39694c0c70 (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2011. dec. 16. 17:05

Már réges-rég be kellett volna vezetni a képzési hozzájárulást! Mondom én, akinek jelenleg 2 gyereke is egyetemre jár.

De!

Ha úgy lett volna, ahogy az első verzióban szerepelt (kb. 11-15.000 Ft/hó és a szülő az SZJA-ból leírhatta volna) akkor kinek az érdeke sérült volna?

Na ez ellen indított "forradalmi kormányunk" annak idején még ellenzékben népszavazást.

El is bukott a mutatvány.

Na de most majd ennek többszörösét a nyakunkba fogják varrni és még óvni se lesz módunk. :(

De ezzel a politizálást befejeztem.

24. spinneli (válaszként erre: 23. - 39694c0c70)
2011. dec. 16. 17:01
Azt gondolom, hogy pont ezért lebegtetik a tandíjat.
23. 39694c0c70 (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2011. dec. 16. 16:59

Egyetértek!

De vajon muszáj ezt játszani?

Ennyire kell a pénz az iskoláknak?

Nekünk adófizetőknek miért jó, ha a mi adónkból azok is melegednek az egyetemeken, akik nem odavalók?

22. spinneli (válaszként erre: 19. - 39694c0c70)
2011. dec. 16. 16:57

Persze benne van az alkalmatlanság is sok esetben, de pontosan ezért is támasztanak színvonalas, régi egyetemek kemény követelményeket, hogy kiszűrjék azokat, akik nem oda valók.

A követelmények miatt viszont jobb képességűek sem tudják elvégezni az adott 5 év alatt.

Egyes műszaki szakokon teljesen átlagos az, hogy a diákok 6-7 év alatt végzik el, nem hiszem, hogy az egyetemisták 80%-a kivétel nélkül a linksége, illetve az alkalmatlansága miatt "húzza" az éveket, mert kb. csak a 20%, vagy még kevesebben teljesítik a megadott 5 év alatt az egyetemet.


Ez persze csak bizonyos szakokra vonatkozik, én is ismerek olyanokat, akik 10 évig végeztek egy sima tanítói szakot, nyíván ott más játszik be.

21. 39694c0c70 (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 16. 16:44
:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook