Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nincs diplomám. Ez ciki manapság? fórum

Nincs diplomám. Ez ciki manapság? (beszélgetős fórum)

1 2
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - 39694c0c70)
2011. dec. 16. 16:40

Ez nem képezi vita tárgyát..


Nem kéne mindenkit felvenni, mert ezzel az szívókázik, aki rendesen tanul, mint ahogy azt már alább részleteztem...


Meg ugyebár én is építészmérnök vagyok, meg az majd mondtam milyen hölgyemény társam is, aki diplomakor se tudta, hány megye van magyarországon, vagy egyáltalán van-e, meg a himnusz első két sorát se... Mellesleg a terve is csak félig volt kész, de hát ha már idáig eljutott.. Végül is ház volt a papírokon... Vagy legalábbis úgy is lehetett olvasni.. Ráadásul ő is hármast kapott, meg én is... No akkor fakadt sírva a tanárom...

Mondjuk ez azért nem tipikus ott a Műegyetemen, de a nagy számok miatt egyre tipikusabb lesz...


Biza baj..


Arról nem beszélve, hogy egy remek műkörmössel lett a világ szegényebb, mert azokat magának csinálta, és hihetetlen tehetséggel... Ez most nem poén, tényleg...

19. 39694c0c70 (válaszként erre: 17. - Spinneli)
2011. dec. 16. 13:41

Azért abban is lehet valami, hogy amióta megszűnt a felvételi vizsga, azóta előfordult olyan év is, hogy többen jelentkeztek felsőfokú tanintézménybe, mint ahányan érettségiztek abban az évben! (Mielőtt nekem esnének a fő kritikusaim, sietve megjegyzem, hogy ez abból eredt, hogy a tandíj meglebegtetése miatt volt egy-két év, amikor nem mertek jelentkezni)

A korábbi években - a "jobb gimnáziumokat" kivéve, általában a végzősök talán 1/3-a ment továbbtanulni.

Nem hinném, hogy a mai gyerekek kivétel nélkül alkalmasak lennének egy-egy főiskolát egyetemet elvégezni.

Persze ehhez azokat az anomáliákat meg kellene szüntetni (talán már meg is történt) hogy egyik-másik egyetemre úgy is be lehetett kerülni, hogy valakinek egyetlen jegye se volt jobb 2-esnél, és az érettségin is csupán egy tárgyból tudta hozni a hármast.

Ezeknek a gyerekeknek minden oktatás, követelmény magas! :(

2011. dec. 16. 13:07

Ciki?? Ne viccelj!


Az a ciki, ha diplomával tesco polcokat pakol az ember, vagy éppen semmit nem csinál. De ez sem az illető szégyene, hanem valami másé, amibe kár belemenni.


Pillanatnyilag, ott tartunk, hogy ha kidobnánk az ablakon egy baltát, esélyes, hogy egy diplomást találunk el vele.

17. spinneli (válaszként erre: 13. - 39694c0c70)
2011. dec. 16. 13:06

Vannak olyan egyetemek, ahol az az alap, hogy 7-8 év alatt végzik el a hallgatók...és ez nem feltétlen a lustaságon múlik.

Simán nehezek ezek az egyetemek.

16. petka
2011. dec. 16. 13:05
Szerintem nem. Többre megy egy jó műkörmös mint egy jogász. (Jogász helyett írhattam volna bármely más túlképzett szakmát)
2011. dec. 16. 13:01
nem
14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13. - 39694c0c70)
2011. dec. 16. 12:49

Úgy általában igazad van, gáz a mai fiatalok hozzáállása, el vannak kényeztetve piszokul...


De azért az építészkaron volt mit csinálni6-7 évig. Maguk a tanárok is beismerik, hogy kb. 6-6,5 év az egészséges, mert akkor azért nem csak végigrohan az ember a tárgyakon, hanem talán ragad is rá valami... Egyéként az átlag olyan 7,5 év körül van.. Sőt, azt is beismerik, hogy ahhoz, hogy a sok felvett közül, meg a végtelen számú vizsgán a tényleg alkalmatlanokat ki tudják szűrni, sokkal nehezebb feladatokat adnak, mint egyébként adnának... Magyarul bevallottan szivatnak.. Ennek viszont sokszor olyan is áldozatul esik, aki egyébként rendesen tanul...


Én 8év alatt végeztem el, de szültem mellette két gyereket, ami meg fehérholló-teljesítmény.. Senki sem hitte el, hogy sikerülni fog.. Igaz a lányom volt a város sztárja, amikor fél évesen az éjszakai buszon mentünk haza egy-egy értékelés után... Hát lett is belőle liberális hölgy, az biztos... A képeimnél éppen egy évfolyamtársunk esküvőjén látható, amint elkobozta a menyasszony fátylát, és fotóztatta magát...

13. 39694c0c70 (válaszként erre: 11. - Db78bacc4f)
2011. dec. 16. 12:30

Igazad van. Bár a műszaki tudást is inkább a gyakorlatban lehet igazán elsajátítani.

A diploma elértéktelenedéséhez azért, valljuk be férfiasan, hozzájárult az is, hogy nem is veszik komolyan a tanulást, a követelményeket a diákok manapság.

Ennek tudható be, hogy jelenleg több, mint 30 ezer diplomát nem adtak ki a nyelvvizsga hiányában.

Vagy a másik, az 5 éves egyetemeket átlagban 8,5 év alatt végzik el a diákok.

Kérdem én, mit csinálnak 17 féléven keresztül?

Jelentkezett hozzánk nyári gyakorlatra egy srác, aki nem is volt a gyengébbek közül való. 4 év alatt 42 db! I.V.-t szedett össze. (Amikor én jártam egyetemre 4 félév alatt a 12 db már kirúgást eredményezett)

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - Db78bacc4f)
2011. dec. 16. 12:23

No azé...

De ott is az a valóság, hogy sokan elmennek másodéven dolgozni (már műszakin), és utána meg az csinálja meg pénzért az egyetemi feladataikat, aki meg hülyegyerek módjára bejár tanulni...


Aztán meg, aki meg cseszik bejárni, utána meg szídja az egyetemet, hogy őneki mimindent nem tanítottak meg... Hát ha ott se volt, akkor nehéz lett volna... Érdekes, nekem annyi volt a váltás az egyetem meg a munka között, hogy egy kicsit nyomta a hátamat az új szék...

2011. dec. 16. 12:04
Ciki? biztos nem. És egyébként sem ér semmit. Bár kérik a papírt, de a legtöbb iskola valós tudást nem ad mellé- Inkább a munkában tanulod meg, amit az iskolában már meg kéne tanítaniuk szerintem. Egy két kivétel azért van. Pl. orvosi, műszaki..
10. 39694c0c70 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2011. dec. 16. 10:05
Hiszen akkor még jobban is járt, hogy elküldték! :))
9. michelle.r (válaszként erre: 8. - 39694c0c70)
2011. dec. 16. 10:04
Nem túl izgatott. Zsebrevágta az egyébkét tisztességes végkielégítését és végre nyugodtan alszik.
8. 39694c0c70 (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2011. dec. 16. 09:54

Ha ez megnyugtatja, diplomával meg azért küldték volna el..., mert "nincs sapka a fején"

(Egyszerű, kellett a hely valakinek, "valamiért")

2011. dec. 16. 09:24
Nem ciki, de lehet kellemetlen. A tesóm barátnője tíz évig volt egy német, de itt működő könyvkiadó ügyfélszolgálati vezetője. A munkáját jól végezte, nincs diplomája. Az ügyvezető felmondott, jött egy másik, aki azzal az indokkal küldte el, hogy nincs meg a végzettsége a pozíciójához.
6. 39694c0c70 (válaszként erre: 4. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 16. 07:56
Igen!
5. 39694c0c70 (válaszként erre: 3. - B235ac96d5)
2011. dec. 16. 07:55

Igazad van, de ha egy nyelvet az általad említett módon "bír" valaki, akkor egy középfokú nyelvvizsgát lazán vesz az illető. Ha meg papír kell, hát kell.

Azért te se vennéd szívesen, ha alkalomadtán valaki olyan végezne rajtad műtétet, akinek hentes mészáros a szakképesítése, és már 3000 disznót felbontott! :))

Erre van egy kis történetem, majd elmondom, ha érdekel.

4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - B235ac96d5)
2011. dec. 16. 07:51

Viszont erre meg azt mondom, hogyha valaki olyan marha jól beszél, akkor miből tart besétálni a Rigó utcába, vagy a Műegyetemre, vagy bármelyik akkreditált nyelviskolába, és egy délelőtt alatt csinálni egy nyelvvizsgát.


Általában az szokott az akadálya lenni, hogy bár jól beszél, de sok alapja hiányzik, és ez ott kibukik. A munkáltató meg lehet, hogy többre becsüli a kicsit még döcögő, de megalapozott, tudatos tudást... Szíve joga...


Egyébként szerintem meg bizony egyre több helyen a tényleges tudást nézik... A férjemet autószerelő állásnál az angol főnök fogadta!! Őt nem érdekelte a papír, hanem az, hogy el tudnak-e beszélgetni...


Egyébként meg meg kell tanulni angolul, németül és nem a hoxa előtt lógni!!


Úgyhogy megyek is a mi szavaimhoz...

3. b235ac96d5 (válaszként erre: 38. - KétBagoly)
2011. dec. 15. 22:11

Lehet, hogy külföldön ez a gyakorlat, de itthon más a helyzet. Pl. Ha egy feladatkör ellátásához előírás a középfokú nyelvvizsga, hiába beszélsz folyékonyan, hiába tudsz perfekt szinkronban tolmácsolni, ha papírod nincs róla, nem vesznek fel. Előbb fel fogják venni a feleannyit tudó másikat, ha ő papírt tud felmutatni a tudásáról.

"sőne ungarise vircsaft":D

2. b486c9cf7d (válaszként erre: 28. - Al_F-A)
2011. dec. 15. 22:08
Nem a tudast banom, hanem az a tudas nem ert annyi energiat es idoraforditast igy utolag. Ha Magyarorszagon maradtam volna, az egyiket folytattam volna tovabb.
1. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2011. dec. 15. 22:05
Az attól függ, hol? Ha a munkakör ellátásához előírás és neked nincs, az ciki. Ha ellátod a feladatod, de nincs, az is ciki. Ha a feladatod el tudod látni, nem lehet gond a diploma megszerzése sem:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook