Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Népességfogyás fórum

Népességfogyás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
456. pisti70 (válaszként erre: 453. - E71af41436)
2007. júl. 2. 21:34
1958 óta elégtelen a születésszám a népesség szinten tartsásához.
455. pisti70 (válaszként erre: 449. - E71af41436)
2007. júl. 2. 21:33

Persze, hogy nem kaptál, mert minek írjak olyan dolgokat, amik nem tőlem függenek. Beszéljek a levegőbe?


Nagy kakába került Magyarország és egész Európa azzal, hogy az "élet újratermelését" elhanyagolta. Fel sem fogjuk a következményeket. Életünk minden területén szembenéznek velünk az elmúlt fél évszázad népesedési csődjének következményei. Ezt helyre rakni pokoli nehéz és szinte lehetetlen, mert már akkora áldozathozatalt kívánna. És ennek az áldozatnak a meghozatalára van a legkisebb remény. Itt is mindenki csak vitatja.

454. emagdi (válaszként erre: 451. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 2. 21:33

az éghajlat várhatóan jelentős változáson fog keresztülmenni, a lakható területek várhatóan csökkenni fognak, a népek vándorlása valószínűleg fokozódni fog.

ez ellen csak úgy tudunk tenni, ha a káros környezeti hatásokat megpróbáljuk a lehető legkisebbre visszaszorítani. (ami elég nehéz, mint tudjuk)


hiába lesz kétszer ennyi magyar, ha éhen fognak halni.


másrészt ha már itt tartunk a magyar az egy annyira keverék nép, hogy talán nincs is mégegy. itt aztán mindenféle nemzet és vérvonal átvonult, több-kevesebb ideig letelepedett.

szóval nem sok értelme van utálni a szomszéd népet, az ember nem tudhatja, hogy valamelyik ük-ük szülőnk nem közös-e:)))

453. e71af41436 (válaszként erre: 452. - Pisti70)
2007. júl. 2. 21:31
a tanyák nem a 80-as években kezdtek megszünni....inkább a 60-70-es években...
452. pisti70 (válaszként erre: 443. - Emagdi)
2007. júl. 2. 21:29

Környékünkön összeomlana a mezőgazdasági termelés román fekete munkások nélkül. Ha született volna az elmúl öt évtizedben minimálisan annyi gyerek, amennyi kell, akkor most nem rájuk lennénk szorulva. És lenne olyan, aki szőlőt, kukoricát kapál, krumplit ás, stb. Az egykéket nyilván nem erre szülték, hanem arra, hogy ha még butuska is szegény kipofozzák belőle a két három diplomát.


"a nagyvárosok lesznek még zsúfoltabbak!"


Budapest népessége 300 ezerrel csökkent az elmúlt 20 évben. A többi településé is. Csakhogy a nagyvárosban lehet a legutoljára észrevenni a folyamatot. Szét kellene nézne vidéken. Az elnéptelenedés iránya:


tanya-falu-város

451. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 448. - Emagdi)
2007. júl. 2. 21:28

Mivel a jegsapkak olvadnak, sok terulet fog viz ala kerulni. Onnan az emberek majd olyan teruletekre menekulnek, ahol eletben maradhatnak. Mi lesz ebbol, ha nem babeli zurzavar? Nem egy nemzet erdekeirol kellene beszelnunk, a jovoben a problemak ezeken mar jocskan tulnottek lesznek.

Egyaltalan Magyarorszag teruletenmilyen eghajlat varhato? Sivatagosat olvastam valahol. Mi lesz ott a sok emberrel? Ponthogy a nemzeti erdek ilyen szempontbol nem az, hogy "szulj es szulj es szulj"!

450. emagdi (válaszként erre: 445. - Pisti70)
2007. júl. 2. 21:26
jajj, hagyjuk ezt a nácizást, zsidózást, ez nem az a portál ahol ezt feszegetni kellene! (az elmúlt pár napban ez már a második topik, ahol előjön, hihetelten!)
2007. júl. 2. 21:25

erre még mindig nem kaptam választ!!!


Esetleg lehetne?


394. pitzburg 2007-07-02 14:29


azért az érdekelne,hogy miből tudná az állam kigazdálkodni 5 gyerek esetén a havi 20ezer családit és az anyuka 70ezres jövedelmét. ez éves szinten 2 millió forint. És ez egy család!!!

ÉS nem 10 családról beszélünk. MErt azért akadnak bőven nagycsaládosok.

(válasz pisti70 389. hozzászólására) Válasz erre Privát üzenet

448. emagdi (válaszként erre: 444. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 2. 21:24

így van.


néhány évtized múlva már nem tudom mit fogunk enni, most is sokan éheznek (na persze jellemzően nem ezen a kontinensen), és mi zömében iparilag előállított élelmiszereket, és a nagyobb hozam, gyorsabb növekedés érdekében génkezelt növényeket eszünk.

túl sokáig már nem feszíthetjük a húrt sajnos :(((

447. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 446. - Pisti70)
2007. júl. 2. 21:24
Talan nem olvastad egy hozzad intezett hozzaszolasodat. Hany gyermeket nevelsz?
446. pisti70 (válaszként erre: 444. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 2. 21:23

"Nekem az jott le az utobbi par hozzaszolasbol, hogy az egyeni erdekeket helyezzuk a nemzetiek moge, es aki erre nem hajlando, az az eletet sem erdemli meg. Kb."


Szó sincs erről. A kettő között egészséges összhangot kell termeteni. Jelen pillanatban, igen, valóban, az egyéni önzésből kellene lejjebb adni.

445. pisti70 (válaszként erre: 440. - Emagdi)
2007. júl. 2. 21:22

"én nem kívánom, hogy a magyarok kihaljanak"


Csak éppen nacionalizmusról beszélsz, ha a problémát firtatom.


Tudod-e hogy pl. a nácik soha sehol nem írták le azt, hogy a zsidók kiirtását akarják megvalósítani. Miért is kellene ilyen nyilvánvalóan emberellenes dolgokat leírni? Virágnyelven kell erről beszélni. Élhetetlen népség. Nem kár értük. Nélkülük is forog tovább a Föld. Utánuk is lesz élet. Így kell erről beszélni.


Minden élő, a létért küzd. Minden emberi társadalom is. Ott, ahol egyre többen elfogadják a közösség pusztulását, azt ilyen-olyan indokokkal támasztgatják alá, nos, ott a végelszámolás már nem sokáig várat magára.


Az életakartatot kell visszaszereznünk. Önundorból, meg halálvágyból azonban ilyen nem lesz.


"aki akar gyereket, az megszüli, felneveli, a családi pótlék nagyságától függetlenül, aki meg nem, az úgysem fog (és rég rossz, ha anyagi megfontolásból vállal több gyereket)"


Súlyos tévedés, mert itt arról van szó, hogy a társadalom értéknek tekinti-e a gyermeket, egy olyan beruházásnak, amire mindannyiunknak szüksége van, vagy csak egyéni szórakozásnak, időtöltésnek. Nálunk ez utóbbi szemlélet honosodott meg. Szignifikáns a koreláció eme nézet térhódítása és a születésszámok csökkensée között.

444. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 442. - Emagdi)
2007. júl. 2. 21:21

Nekem az jott le az utobbi par hozzaszolasbol, hogy az egyeni erdekeket helyezzuk a nemzetiek moge, es aki erre nem hajlando, az az eletet sem erdemli meg. Kb.


Ha globalisan nezzuk, a vilag bizony nepesedik. Ha figyelembe vesszuk picit is a tudosok figyelmezteteseit, hogy milyen idojarasvaltozasok varhatoak az elkovetkezo 30-50 evben, szerintem ponthogy meggondolatlansag a nepessegnoveles.

443. emagdi (válaszként erre: 441. - Pisti70)
2007. júl. 2. 21:18

elnéptelenedő tanyák? igen. de ha szül mindenki még két gyereket, hidd el, azok nem a tanyákra akarnak majd beköltözni, és nem gyümölcsfákat akarnak metszegetni, hanem a nagyvárosok lesznek még zsúfoltabbak!

valószínűleg te sem egy elhagyatott tanyáról írsz nekünk, hiszen van valahogy interneted:))

442. emagdi (válaszként erre: 438. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 2. 21:16

igen, én értem, hogy ezt írja.

nekem ez már kicsit sok a nacionalizmusból, ezért írtam korábban, hogy ezen kár vitatkozni.


én értem az álláspontját, tudom, hogy milyen problémákat vet fel a társadalom öregedése, ezek tények, ezekkel nem is akarok vitatkozni.

csak szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy azért a magyarok v. európa népein kívül is vannak mások, és az egész Földet tekintve már totál más a probléma lényege.

szerintem izoláltan nézni csak egy nemzet sorsát éppen olyan nagy hiba, mintha nem figyelünk oda rá egyáltalán.

(valahol minden ember, nemzet egyfajta közösséget alkot, mert csak ez az egy bolygónk van, ezen kell osztoznunk, és ezért nem árt az országhatáron túl is nézni néha)

441. pisti70 (válaszként erre: 435. - Emagdi)
2007. júl. 2. 21:14
Értem, tehát az, ha azt szeretném, hogy ez a nép megmaradjon, hogy ne kelljen innen minden fiatalnak elmennie az elöregedés miatti egyre súlyosabb terhek következtében, ha azt szeretném, hogy ne váljanak az itt maradók egy véres etnikai konfliktus áldozataivá, ha nem tetszik az elnéptelendő tanyák, a parlagon maradt, elgazosodott földek, a tönkrement gyümölcsösök látványa, ha nem tojom le az előttem lévő nemzedékek értünk, ma élőkért hozott áldozatait, akkor nacionalista vagyok.
440. emagdi (válaszként erre: 436. - Pisti70)
2007. júl. 2. 21:12

légyszi ne csúsztass, én nem kívánom, hogy a magyarok kihaljanak. annyit mondtam, hogy ez egy folyamat, amit idealisztikus elképzelésekkel nem lehet megfordítani. (azt sem szeretném, ha pl a túzok kihalna, ennek ellenére már nem sok él a földön)

lehet elméleteket és statisztikat gyártani, és idealizált társadalmi elképzeléseket erőltetni, de szerintem ennek nem lesz hatása.


aki akar gyereket, az megszüli, felneveli, a családi pótlék nagyságától függetlenül, aki meg nem, az úgysem fog (és rég rossz, ha anyagi megfontolásból vállal több gyereket)

439. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 437. - Pisti70)
2007. júl. 2. 21:11

Feltehetek egy szemelyes kerdest? Ha indiszkret, ne valaszolj!

Hany gyermeket nevelsz/nemzettel?

438. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 435. - Emagdi)
2007. júl. 2. 21:10
Erted, hogy mirol ir????? Kezdem magam ugy erezni, hogy aki nem sokasodik, az kosse fel magat, mert a nemzet mindenekelott.
437. pisti70 (válaszként erre: 434. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 2. 21:08
De ha megtette, hogy vállalt, felnevelte, akkor eleget tett amannak is.
436. pisti70 (válaszként erre: 430. - Emagdi)
2007. júl. 2. 21:07

Hitler és a többi népirtó gerincesebb álláspontot képviselt. A saját népük pusztulását azért mégsem akarták.


Lemondtam? Miről? Azokról akik már eltűntek innen? Mégis, hogy támasszam fel szerinted az avarokat, a gepidákat, a hunokat vagy a jazigokat? Lemondani te modtál le arról a népről, amelyik még él, amelyiknek a léte csakis rajtunk, ma élőkön múlik. Ezt a történelmi felelősséget vágják a sutba ma rengetegen. Nem baj. Mi a megmaradás pártján állók, vállaljuk arccal, névvel az életet, de a kisujjunkat mozdítani a pusztulást kívánókért nem fogjuk.

435. emagdi (válaszként erre: 433. - Pisti70)
2007. júl. 2. 21:05

erre annyit tudok mondani, hogy van aki erősen nacionalista, és van aki nem :))

én sem foglak meggyőzni soha arról, hogy másképp is lehetne látni a dolgokat, és te sem fogsz engem.

tulajdonképpen mindketten elmondtuk már mit gondolunk a kérdésről, nem hiszem hogy ezt konstruktívan tovább lehetne folytatni, szóval én átadom a terepet másnak, akinek újabb gondoltatai vannak a témában:)))


neked gratula a gyerekekhez, sok erőt és egészséget hozzájuk/nekik (meg persze sok pénzt is:))

434. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 433. - Pisti70)
2007. júl. 2. 21:05
Megette a fene, ha valaki a magyar nep pusztulasa vagy fennmaradasa miatt vallal gyereket.
433. pisti70 (válaszként erre: 431. - Emagdi)
2007. júl. 2. 21:01

Mástól is megkérdeztem, hogy számít ez? Merthogy én nem ez alapján nézem, és ítélem meg azt, aki ebben a témában vitába bonyolódik velem, hanem az alapján, hogy mi mellett tör lándzsát: az élet, szűkítve a magyar nép léte-fennmaradása, vagy annak pusztulása mellett.


Egyébként annyi van, amennyi megadja a jogalapot ahhoz, hogy szerinted erről ilyen vehemenciával szólhassak.

432. pisti70 (válaszként erre: 426. - Emagdi)
2007. júl. 2. 20:57

"sorry, de a gondolataid azért nem annyira egyediek, és ne gondold, hogy ezt más nem látja, vagy nem hallotta. max nem mindenki ért ezzel egyet, mert más szempontjai is vannak, amit lehet hogy te nem látsz v. értesz (?)"


Hogyne érteném. Csakhogy én azokat keresem, akik azzal értenek egyet, hogy élni kell, s nem azokkal, akik azt mondják, hogy ki kell pusztulnunk.


Milyen idilli elképzelések? Idézz légyszíves általam ideálisnak tartott családmodellt!


"ha nem mondod meg, hogy kitől/honnan veszed el azt amit odaadsz másoknak."


Az előbb leírtam, hogy nekem nincs hatalmam elvenni és odaadni. Csak annyit teszek, hogy azt mondom: képviselünk annyi értéket a Földön, mint mondjuk egy hangyafajta és jogunk van élni. Mert sokan még ennyire sem tartják saját népüket.

431. emagdi (válaszként erre: 429. - Pisti70)
2007. júl. 2. 20:56
ne válaszolj, ha személyeskedőnek érzed, de kíváncsi lettem, hogy neked hány gyeremeked lehet?
430. emagdi (válaszként erre: 429. - Pisti70)
2007. júl. 2. 20:56

"Akik előttünk itt laktak, kipusztultak a népvándorlás viharaiban"


ha ez számodra elfogadható, és evidens, akkor majd ha jön egy erősebb nemzet, akkor majd mi is beolvadunk, meg kipusztulunk. nem lesz nagyobb veszteség az egész emberiség, vagy a bolygó számára, mint azoknak az elvesztése, akikről előbb itt 2 mondatban egyszerűen lemondtál.

és ezer év a Föld történetében semmi, mintha tegnap lett volna.

429. pisti70 (válaszként erre: 425. - Emagdi)
2007. júl. 2. 20:52

Akik előttünk itt laktak, kipusztultak a népvándorlás viharaiban. Akik maradtak, azok beleolvadtak a magyarságba.


"szóval szerintem nem egyértelmű, hogy kié a Föld, ki élősködik és ki nem, ki az aki helyesen gondolkodik, és ki szaporodott túl, és kit veszélyeztet a kihalás"


Szerintem meg egyértelmű.

428. emagdi (válaszként erre: 427. - Erikpipi)
2007. júl. 2. 20:46

nem ismerem új zéland gazdasági helyzetét, de attól tartok valamivel jobban állnak, mint mi.

ha van miből, akkor lehet adni.

ha nincs, akkor elég nehéz.


nem azt mondom, hogy ne szüljenek az emberek gyerekeket, tessék csak, nyugodtan. mindenki annyit, amennyit gondol, és fel tud nevelni.

427. erikpipi (válaszként erre: 426. - Emagdi)
2007. júl. 2. 20:45

"nagyon idilli elképzeléseid vannak a társadalomról, az ideális családmodellről, stb, csak sajna ezek elég utópisztikusak."

HA pl. 3 kiskorú gyereked van, és valamelyest beszéled az angolt, esetleg van egy szakmád is, Új Zélandon rögtön megkapod az állampolgárságot. Ők már rájöttek erre az "utópisztikus" népességfogyásra és következményeire.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook