Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

2013. febr. 19. 13:23
Tavaj májusban kérvényeztük a kinti kindergelded,mert itthon megvonták a csp-t(februárban ment ki a férjem,az ő nevére kaptuk itthon).Aztán szeptemberben a Gyesemet is elvágták.Azóta semmi.Se kint,se itthon.A németeknek 4 szer adtuk be a papirokat!Egy éve fizet minden járulékot a németeknek,de semmilyen szoc ellátást nem kapunk.
24. munkáskéz (válaszként erre: 17. - Bodiandrea)
2013. febr. 8. 00:14

Bocsi, az még lemaradt, hogy minden nagyobb városban talál a férjed magyarokat. Akik tudják megfelelően a nyelvet, azt megkéri, hogy segítsen az ügyintézésban.

Úgy tudom, a fordítást kint érdemes intézni, de biztos azt is megmondják az illetékes szervnél, hogy ez hogyan intézhető.

23. munkáskéz (válaszként erre: 17. - Bodiandrea)
2013. febr. 8. 00:09

A magyar munkáltatói státusz nem akadály, amennyiben kint is szerez jövedelmet, és annak a kinti szabályok szerint befizeti a járulékait. 3 hónap után kell itthon jelezni, hogy férjed kint van. Kint megállapítják neki a családi pótlékot, ami a kinti és a te általad kapott itthoni pótlék különbözete. Akár több évre visszamenőleg. Az a lényeg, hogy kint is legyen ott adózott jövedelme.

Sokan dolgoznak úgy, hogy itthon van határozatlan idejű kinevezése, esetleg valamennyi alapbért is kap itthon, kiküldetésben pedig (jellemzően órabérrel) további bért kap, ami után pedig kint adózik. Kérheted a két évre visszamenőleg, mert a nyomtatványon be kell jelölni, hogy mióta tartózkodik kint, és minden olyan hónapra járni fog, amely hónapban adózott jövedelme volt, akár csak 1-2 nap is.

22. munkáskéz (válaszként erre: 18. - Anyuka 39)
2013. febr. 8. 00:03
A korábbi időpont a kért nyilatkozatoknál szerintem nem probléma, de az a nyomtatvány, amin kint igényeled a családi pótlékot, ettől az évtől változott.Ezért az én férjem is visszakapta, és az új nyomtatványt kell kitölteni és újra beadni. Németországban az elévülési idő 3 év. Eddig visszamenőleg biztosítanak mindent, úgyhogy nem veszíthetsz semmit, legfeljebb nélkülöznöd kell ezt az összeget, de egyben visszamenőleg megkapod. Volt olyan, aki a 3 évet egy összegben kapta meg. Ez az adókedvezményekre is igaz. Ha valaki év vége fele kezdi meg a munkát és járna neki adókedvezmény, nem érdemes 2-3 hónapért felvállalni a procedúrát, hanem vár még egy évet, mi pl. majd 2014 elején fogjuk 2013 évre vonatkozóan visszamenőleg kérni az adókedvezményt, és akkor fogjuk a 2012 év végit is megigényelni, mert procedúra, és nem éri meg elaprózni.
21. munkáskéz (válaszként erre: 19. - 441d52ec13)
2013. febr. 7. 23:57
Nem tudod megigényelni, mert szükség van egy nyilatkozatra, hogy a férjeddel egy háztartásban éltek. Ezt kéri a kinti szerv a családi pótlék igénylésénél a férjedtől, mert ha te itthon vagy, akkor ő a kinti és az itthoni családi pótlék különbözetére jogosult, de feltétel a közös háztartás.
20. 441d52ec13 (válaszként erre: 18. - Anyuka 39)
2013. jan. 24. 19:42
Szia! Én úgy hallottam, hogy néhány hónap is lehet az átfutási idő, de utána valóban rendezik visszamenőleg is.
2013. jan. 24. 19:40

Sziasztok! Sok mindent hallottam már én is erről a témáról. Én azt szeretném tudni, hogy ha elváltunk, és a volt férjem Németországban dolgozik, akkor is megigényelhetem-e a családi pótlékot Németországból.

Ha valaki tudna segíteni, előre is nagyon köszönöm.

2013. jan. 23. 15:43
Sziasztok!ha valaki tudna nekem segíteni meg köszönném! Az lenne a kérdésem, hogy Németországban meg igényeltük a családi pótlékot,és minden papirunkon tavaj november,decemberi dátum van,de még nem rendeződött el.Így is meg kapjuk vissza menőleg is. ha valaki tudja kérem írjon nekem.
2012. nov. 19. 10:07
Sziasztok valaki nekem is segíthetne ,mert az én férjem is kint dolgozik már 2 éve,igaz hogy ő magyar vállalkozástól van kint kiküldetésben .Ebben az esetben is jár nekünk kintről családi pótlék,és ha igen tudnátok segíteni abban hogy nincs-e valaki akivel el tudnánk ezt intéztetni.
2012. szept. 11. 16:02
* * Nekem a férjem kint dolgozik,Németországban és most nem tudom igazán eldönteni jár-e a családi kint nekünk,mert én itthon vagyok a 3 kiskorúval 1 nagykorú gyerekemmel és az unokámmal.Kisfiam tartósan beteg én pedig mozgáskorlátozott vagyok,így már nem merek útnak indulni,ki költözni,de az itteni pénzből a sok gyógyszer ,gyerekek miatt nagyon kevés.7hetente jár haza,mivel messze van.Így ,gondolkodtam ha tényleg járna a kinti csp.szólnék neki járjon utána!!!Köszi,ha alaki esetleg tud valami infót!!!! :) :)
15. siskane77 (válaszként erre: 14. - Babu222)
2012. márc. 20. 18:55
Jó régen jártam már itt!Igen van fejlemény!Kb 2 hete kifizették visszamenőleg 9 hónapra ami 2300 euro volt.Márciustól kapjuk havonta ami kb 300 euró.Jól jön ez a pénz de sajnos a hátránya hogy a férjem ritkán van itthon.De sajnos muszály volt!
2012. febr. 5. 12:03
fejlemények vannak?
2011. jún. 11. 08:47
igen azért van különbség a két csp között.A pici elmúlt 2 éves ugyhogy amit itthon kapok az egyenlő a nullával.A munkahelyem megszünt visszamenni dolgozni nem tudok egyenlőre.Akinek van gyerkőce tudja mi mibe kerül!Köszi mindenkinek a hozzászólást!
2011. jún. 10. 16:20
egészen pontosan 184 euró egy gyerekre.
11. Lili74 (válaszként erre: 10. - 5239d91094)
2011. jún. 10. 15:01
Ekkora a különbség a kinti és az itthoni csp között?? Ez durva.
2011. jún. 10. 14:57
Ha jár, tényleg ki kell használni. Látom két gyereketek van, az havi kb. 100. 000 Ft-ot jelent.
2011. jún. 10. 14:43
Mindig okosodik az ember, ezek szerint rosszul tudtam. Akkor meg használd ki, amit itt kapsz az még csak nem is pelenka pénz, hanem bakkfitty.
2011. jún. 10. 14:29
Járni jár az biztos.Igaz hogy nem élünk kinnt de a férjem minden 7. héten jön csak haza 1 hétre.Kinnt lesz a bejelentett lakcíme.Aki felvette ő mondta neki hogy igényelje meg mert jár és az ittenihez képest jóval több.Ha van ilyen lehetőség miért ne használjam ki?Sok ismerősöm dolgozik kinnt ausztriában és ott a férj a különbözetet kapja a feleség itthon ami jár.Nem tudom németo-ban hogy van.2hét múlva megy ki ott elmegy elintézni a dolgokat csak érdeklődtem hátha van valaki ilyen helyzetbe.
2011. jún. 10. 14:03
Szerencsétek van, tényleg jár.
2011. jún. 10. 13:58
2011. jún. 10. 13:58

Sziasztok!

A párom egy éve dolgozik kint No.-ban, és neki direkt szólt a könyvelője, hogy megigényelheti a családi pótlékot.

2011. jún. 10. 13:56

Szia, szerintem sem lehet itt-ott kapni pénzt.

+minden biztosítás (TB), vagy munkahely függvénye (amelyik országban vagy, és adózol, onnan kapsz pénzt)

Az viszont tuti, hogy az államok nem dolgoznak össze, hogy különbözetet számoljanak ki..

3. 5239d91094 (válaszként erre: 1. - Siskane77)
2011. jún. 10. 13:54

Én No-ban élek és úgy tudom, hogy csak akkor kapnál csp-ot, ha kinn élnétek.

Szerintem ez így van rendben, miért kéne innen kapni, ha nem itt éltek.

2011. jún. 10. 13:43
Én úgy tudtam, csak akkor kaphatná kint, ha a gyerekek is életvitelszerűen kint élnek.
2011. jún. 10. 13:38
Sziasztok!A férjem megy ki dolgozni németországba.Szeretné ott kinnt megigényelni a családi pótlékot.Nekem le kell itthon mondani vagy kapja ott a különbözetet.Az nem baj ha itthon az én nevemen van?Sokat olvastam már erről de mindenhol mást.Én ugy tudom nem kell nekem lemondani nembaj ha itthon az én nevemen van ő ott kinnt a különbözetet kapja meg.Van valaki ilyen helyzetbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook