Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német gazdasági nyelvvizsga anyagok fórum

Német gazdasági nyelvvizsga anyagok (beszélgetős fórum)


12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Sanyinak)
2018. ápr. 6. 17:52
Én már kezdtem pedzeni, de egy volt egészségügyis, germanisztikás csoporttársamnak átadtam ezt a szektort, hadd fordítson. :D
11. sanyinak (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. ápr. 5. 20:34
A jogi és gépjármű szöveg még "szakmáimba vágna", de a zárójelentést még magyarul sem értem :)
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Sanyinak)
2018. ápr. 5. 00:02

Ezt most tudom, amióta fordítok.


Ja, szavam ne felejtsem: ősztől a TGSZ-re jelentkezem, azaz társadalmi-gazdasági szakfordítóira. Mert az elérhető, a többihez szakmai képzettség kell.


Ott egye a fene, most épp egy enyhébb jogi szöveg és egy gépjármű-szöveg van nálam. Múlt héten volt nyílászáró, azelőtt kereskedelmi. Zárójelentés régebben volt sok.

Utálni fogom egy éven át, de meg kell csinálnom.

9. sanyinak (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. ápr. 4. 22:44

Én külkerül tudtam már, mikor odamentem, nem is nagyon tanultam ott újat...


Nos tényleg nem sok értelme van az ilyen vizsgáknak.

Eleve mit jelent az, hogy gazdasági nyelv? A gazdaságnak rengeteg ága van, mindegyikhez más szókincs kell.

8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Sanyinak)
2018. ápr. 4. 21:40
Ne is mondd... én úgy kaptam meg a német felsőfokú külkert, hogy ékes németséggel előadtam, hogy németül és magyarul tudok, külkerül nem, de a munkahelyem kötelezett a szakmai nyelvvizsgára. Megadták a kettest szakmai szövegértésből... :D
2018. ápr. 4. 21:38
Az nem segítség,ha a vizsgáztató intézménnyel lépsz kapcsolatba?
2018. ápr. 4. 21:25
Amikor anno Wirtschaftsdeutsch-ra jártam a Goethe Institute-ba, a tanár tanult tőlünk, mert ő csak németül tudott, de semmi köze nem volt az üzleti élethez :)
5. Melszi (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2018. ápr. 4. 21:20
Fogalmam sincs mi az elvárás, terjedelem stb. Egyszerűbb lenne látni kidolgozott témákat és max azokat átdolgozni saját gondolatokkal véleményekkel. Lenne kiindulási pont.
2018. márc. 27. 16:34

Nem jobb, ha magad dolgozod ki a témákat? Azt tudod aztán ellenőrizni.


Van német nyelvhelyességi szövegellenőrző oldal is. A szakmai oldalára meg már csak van szószedet a tankönyvekben.

3. Melszi (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. márc. 27. 16:14

Köszönöm, ezt a két oldalt ismerem, de sajnos nagyon kevés használható dolog van rajra. A Nyelvoktatókban talán 2 db 1 oldalas vázlat van ami nekem jó, a másik linken meg csak 16 oldalas részlet van. Nincs fent az egész könyv.

A neten keresgéltem, de inkább olyan célzott anyagokra lenne szükségem amiből mások felkészültek és vizsgáztak.

Köszönöm szépen!

2018. márc. 20. 13:01

Szia! Én németes vagyok, de nem gazdaságis.

Viszont ha beírod a keresőbe, hogy Sprachprüfung Wirtschaft, kiad párat. Nekem 46 ezret, de nem néztem végig... :D


[link]


Ezt ismered?


[link]

2018. márc. 20. 11:22

Sziasztok!

Német gazdasági nyelvvizsgához keresek anyagokat. Főként szóbeli témák kidolgozásait. Van esetleg valakinek? Cserébe én is küldöm ami nekem van. (Angol szóbeli anyag rengeteg van a neten, de sajnos németből nincs.)

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook