Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom további tolerálni a férjem italozását. Ha megyünk... fórum

Nem tudom további tolerálni a férjem italozását. Ha megyünk... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

22. csikil4ny (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 10:04
Ha nem segít, akkor még mindig ott hagyhatod, amikor átlépi a határt az adott helyszínen, vagy utána el sem mész. Vannak fokozatok. A lénywg, hogy ne összeszorult gyomorral kelljen részt vegyél egy ünnepségen, arra várva, hogy mikor lépi át a határt. Viszont ezt egy nyugodt időszakban beszéljétek át. Próbáld meg én-üzenetekkel megfogalmazni neki, hogy ne vádaskodásnak hasson. Pl. "Számomra roppant kellemetlen, amikor...", "Előre félek, hogy..."
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Csikil4ny)
dec. 25. 08:46

Igen,Betta80 jó ötletet adott.

Alkalmazni fogom,ha olyan helyre megyünk megint... Talán segít.

20. csikil4ny (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 08:39
Lehet tényleg érdemes lenne felvenni, amikor túllő a célon, a szembesítés segíthet. Főleg ha a többiek kikacagják, azt senki sem szereti...
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Csikil4ny)
dec. 25. 08:26
Igen,amúgy nincs vele semmi probléma. 15 éve vagyunk házasok,szeretjük egymást a mindennapokba is.
18. csikil4ny (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 08:23
Más témákban lehet vele beszélgetni? Társak tudtok lenni?
17. fidel
dec. 24. 22:48
Akik a piás bolondokat nehezen viselik, azoknak kívánok egy józan bolondot !
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Betta80)
dec. 24. 22:40

Nem is rossz gondolat. A legutóbbit sajnos nem vettem fel,pedig adta magát a helyzet.

Amikor annyira sikerült elvetnie a sulykot,hogy a medencében kötött ki az esküvőn. Gondolhatod,hogy "égtem" miatta ott.

De hozzá kell tenni,hogy olyankor legalább nem agresszív,hanem ínkább olyan bújósabb,aki másnap persze nem emlékszik semmire. Persze,ez nem mentség semmire.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Csikil4ny)
dec. 24. 22:32
Igen,van egy gyerkőcünk,de már "kirepült". 22 éves nagyfiú.
14. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Csikil4ny)
dec. 24. 14:06
nem értek ehhez....én "csak" napi szinten részeg alkoholistákkal találkoztam ,na az az igazi pokol...ettől függetlenül nem állítom,hogy a fórumindító szerencsés,de beszélni még lehet róla.
dec. 24. 13:53
….én amúgy csináltam kétszer is már hogy felvettem videóra mit csinál ilyenkor 🤣🤣🤣.Ugye nálunk nincs agresszív viselkedés és leégetés .Másnap mikor már századjára elmondta mekkora barom volt hogy ennyi ivott és természetesen tökre rosszul volt -elküldtem neki hogy nézze meg és véleményezze.🤣🤣🤣Na akkor volt meglepődés és utána nagyon nagyon sok évig nem is itta túl magát
dec. 24. 13:34

Nyilván mindenkinél mások az elfogadhatósági határok. Ahogyan többen is írták beszélni kell róla, olyankor, amikor semleges helyzet van, nem pont egy buli előtt. Vagy olyan helyzet elé állítani, amit el kell fogadnia, pl. nem fogsz vele menni vagy egyáltalán nem mentek el ilyen helyre. Meg kell , hogy értse ez nem "jópofizás" hanem ez egy előbb-utóbb lealacsonyító jellemvonásként épül az ismerősök tudatába , ami jellemet határoz meg és ez komoly társaságban igenis fontos.

Kocsma haverok előtt mindegy.

Egy idő után sajnos már nem elég otthon beszélni róla. Sokszor a szakembernek is feladja a leckét, nem egyszerű dolgok ezek.

Ha egy kezelést is vállal támogatni kell - ha még van miért- a családi szeretet meghatározó tud lenni, de nem belenyugvóan hanem határozottan és irányítóan.

11. csikil4ny (válaszként erre: 10. - Miss Angel)
dec. 24. 13:20
Ennek a szakirodalomban kontrollvesztő alkoholista a neve. Itt nem rendszeresség van, hanem a mérték elvesztése. Az, hogy kit miért zavar, vagy nem zavar a dolog, az más kérdés. Amennyiben a FI-t zavarja, akkor beszélni kell róla. Valószínű a beszélgetésnek nem sok eredménye lesz, mert a kultúránkban elfogadott a férfiak esetében a mértékvesztéses alkoholfogyasztás. A ebben a nő mindig magára van hagyva, mert megmagyarázzuk, hogy ő milyen szerencsés, mert nem verik, nem csalják stb.
10. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 12:10
ha nem napi szinten,az nem alkoholizmus,de gáz ,ha téged ezzel kellemetlen helyzetbe hoz és biz van olyan aki ha csak spicces,akkor sem tud viselkedni...mindenképp beszéljetek erről!
9. Betta80 (válaszként erre: 5. - Zsoffka002)
dec. 24. 11:41
Ez így van .Főleg úgy ha amúgy meg tök jó ember és az egy rossz szokása csak ez .Nyilvan ha agresszív vagy hasonló akkor lépni kell azonnal !
8. Betta80 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 11:40
Nálunk ugyanez a gond .Én fodrász vagyok és havi 150-180 nővel dolgozom .Sajnos 90% ugyanezt meséli -hogy bár nem napi szintű ivó a férje de ha van alkalom akkor totálkárig issza magát .Az én férjem ugyanez …ő mondjuk szerelmesre🤣 issza magát de ő se tudja hol a vége .En 12 éve vagyok a felesége …mondogattam egy darabig .Mar nem érdekel -hála isten nem esik kel ,nem cirkuszol ,tök jó fej -csak hát egy nő tudja ha egy ponton megáll másnap legalább használható állapotban lesz 🤣🤣
7. csikil4ny (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 11:14

Pont ott, ahol "nem tud mértéket tartani". Ezt is érdemes átbeszélni. Csak ugye a szokásos "mindenkivel koccintani kell", a jönnek a haveroktól az ugratások "beteg vagy, hogy nem iszol?", de nem vagy köteles ebben részt venni, csak benne van a pakliban, hogy az alkoholt, haverokat választja.


Nem könnyű a helyzeted. Vagy megszoksz, vagy megszöksz, de egy biztos, ez a te döntésed. Gyerek van?

dec. 24. 10:52
Az én férjem talált egy társaságot,akik lényegében mindig isznak,méghozzá rövideznek. Ezt én nem szeretem. Férjem korábban kerülte a röviditalt.
5. zsoffka002 (válaszként erre: 4. - Myra)
dec. 24. 10:27
igen, szeretet nélkül így gondolkodunk a dologról, ha szeretett személyről van szó, akkor már más a helyzet!! tanácsot adni nagyon-nagyon nehéz!
4. Myra (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 09:58
Én egy percig se tolerálnám. Nem évekig. Mielőtt iszik valaki tudja mit csinál, mi a következménye.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Csikil4ny)
dec. 24. 09:54
Nem tudom,hogy az alkoholizmus az hol kezdődik,mert lényegében nem napi szinten iszik. Ez olyankor jön elő,ha hivatalosak vagyunk valahová,viszont olyankor nem tud mértéket tartani,sajnos. Mert az állítása szerint olyankor koccintani kell mindenkivel. Legutóbb egy esküvőn ütötte ki magát nagyon,és olyankor nem nagyon tudja kontrollálni magát!
dec. 24. 09:29
Nem is kell mert, amíg te nem lépsz, addig nem lesz változás. Jól is elsülhet a dolog, mert sokan akkor realizálják, hogy baj van, amikor a család választás elé állítja az alkoholista beteget. Innen már az ő döntése, hogy szaksegítséget kér, vagy tovább csúszik a lejtőn...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook