Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom, mennyi a férjem fizetése. fórum

Nem tudom, mennyi a férjem fizetése. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
54. c4da557d31 (válaszként erre: 53. - Lolita2112)
dec. 3. 16:53
Szerintem is.
dec. 3. 07:28
ez meglepo!
52. kannanana (válaszként erre: 19. - Globus)
nov. 25. 10:59
Mivel a válások aránya 50% felett van, szerintem teljesen érthető, hogy gondol erre az ember, akár a legnagyobb szerelem közepette is.
51. LBO (válaszként erre: 35. - Plavalaguna)
nov. 24. 22:17
Közös számlánk nekünk sincs, viszont hozzáférünk egymás számlájához. Ha bármi történne...
50. timycat (válaszként erre: 33. - ,zumba)
nov. 24. 20:53
Nálunk a pénz nem téma, max poénkodás tárgya.
nov. 24. 20:50
A sajátomat sem tudom nemhogy a férjemét, mindkettőnknek van fix fizetése meg az egyéb.
48. Nancy Ann (válaszként erre: 26. - Plavalaguna)
nov. 24. 20:36

Én is hasonlóképp gondolom.

Nekem egy db alkalmazotti fix fizetésem van, arról tudja a férjem mennyi. Neki több forrásból van jövedelme, jutalékok stb, el ismondja éppen mennyi, de változó.Nagyságrendileg tudom a bevételeit, de pontosan nem.Külön számlán vagyunk, de rezsit, bevásárlást, nyaralást megosztva fizetünk.

Ha nagyon be kéne osztani a pénzt, biztos jobban nyomon követnénk, de most még nem kell.

nov. 24. 16:44
Váláskor könnyebb lesz... neki :D
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - ,zumba)
nov. 24. 16:39

Tudom, hogy megnőtt ősszel a szorzója, meg azt is, hogy a felsőfokú nyelvvizsga megszerzésével is nőtt valamennyit a fizetése.

Azt nem tudom, pontosan mennyit kap havonta.

45. Sirga (válaszként erre: 25. - Globus)
nov. 24. 16:36
Nekünk is. Én kezelem a család pénzügyeit, és ez így mindenkinek jó. (Tudom, furán hangzik. Sok időbe telt, mire a Párom rájött, hogy ő nem tud bánni a pénzzel.) Nyilván ez nem azt jelenti, hogy szigorúan beosztom a pénzünket, csak igyekszem okosan és előrelátóan gazdálkodni. :)
44. plavalaguna (válaszként erre: 43. - ,zumba)
nov. 24. 16:33

nyilván elmondja hogy wow előléptettek, de az miért számit, hogy mennyivel kap többet? ok, többet kap, de a konkrét pénzek miért számitanának?


szerinem csak más szocializáció, ennyi.


neked ez a fura, nekem az :) azt nyilván tudom, hogy többet kap, de hogy mennyit nem

43. ,zumba (válaszként erre: 42. - Plavalaguna)
nov. 24. 16:21
Pl: magasabb pozícióba léptetnek, béremelést von maga után, talán csak érdekli a férjemet, vagy nem kell erről beszélni? Élünk tovább, mintha semmi nem történt volna. Így értem. Nem tudom, lehet én "öreg" vagyok már az új világ szokásaihoz.
42. plavalaguna (válaszként erre: 40. - ,zumba)
nov. 24. 16:03

mégis arra, hogy valaki nem tudja mennyit keres a másik, úgy reagálsz, nem csak úgy éltek egymás mellett....


csak kérdeztem nyugi :) hogy miért gondolod, hogy attól mert nem tudja az ember mennyit keres a másik csak úgy élnek egymás melett? bennem semmi ítélet nincs. te tettél x kijelentést, én meg érdeklődtem .


látok én sok közös számlás jóműködő kapcsolatot. szerintem ez közös megállapodás kérdése. ez is. mint minden. ahogy adott párnak ok.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Plavalaguna)
nov. 24. 15:57
Pontosan.
40. ,zumba (válaszként erre: 39. - Plavalaguna)
nov. 24. 15:56
Leírtam: "meg egyéb dolgokat". Én sem függök, elég fiatalon munkába álltam, mindig dolgoztam fizetésért.
39. plavalaguna (válaszként erre: 33. - ,zumba)
nov. 24. 15:48
és az hogy pontosan mennyit keres a másik, ha ezt nem tudod, akkor nem is érdekel, meg csak egymás mellett éltek? engem az érdekel mik történtek vele, mit szeret, mit olvas, stb... a pénz része nem. nem függök tőle
38. plavalaguna (válaszként erre: 34. - ,zumba)
nov. 24. 15:44
nem kell ehhez nagy vagyon :) ez csak egy sima gyakorlatias szemlélet, hogy mindenki dönthessen külön is bármiben, ha nincs ott a másik. mondom régen pl vittékl a pasikat katonának, előtte háborúk voltak, szimplán gyakorlatiasság. ne kelljen minden aprósághoz akár a másik
nov. 24. 15:42

tök fura, hogy sokan azt gondoljátok titok, azért nem tudja a másik.


közben semmi titok nincs, egyszerűen csak nem fontos.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - ,zumba)
nov. 24. 15:39
Döbbenet 🤓
35. plavalaguna (válaszként erre: 32. - LBO)
nov. 24. 15:37

ki mondta hogy baj? engem szimpláne nem érdekel. közösen viseljük a terheket, ez számít, nem az hogy ki mennyit keres.


a közös számlát azért nem preferálom, mert bármi történhet, így tudunk könnyen reagálni. nekem mondom, már a nagyszüleimnek se volt közös. nálunk ez a természetes.

a a házuink pl kettőnk nevén van felesben. mondjuk közösen is vettük, bedobtuk amink van :)

34. ,zumba (válaszként erre: 28. - Plavalaguna)
nov. 24. 14:29
Nagy vagyonok a régi időkben is voltak, persze hogy nem közösködtek. A kisemberek meg együtt gyarapodtak anyagilag.
33. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 24. 14:23
Mi tudjuk egymás jövedelmének összegét, a munkaidejét, meg egyéb dolgokat, mert házasságban élünk és érdekel a másik. Nemcsak élünk egymás mellett....
32. LBO (válaszként erre: 27. - Plavalaguna)
nov. 24. 14:19

Mindenhez ugyanaz az a kódunk. Telefonhoz, bankkártyához, mindenhez.

Az miért baj ha tudjuk egymás fizetését? Miért kellene titkolni egymás elől?

31. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 24. 14:14
Van kártyája az én számlámhoz és nekem is van társkártyám az övéhez. De, mivel a cégek közösek, mindkettőnknek van mindegyik céghez, így titok egy szál se😊
30. 55Judit (válaszként erre: 25. - Globus)
nov. 24. 13:58
Ha mellettem lenne valaki, én is csak így tudnám elképzelni. Elvárnám hogy ne legyen több titka mint nekem van ez pénzre és minden másra is vonatkozik. Nekem családon belül gyakorlatilag sosem volt semmilyen titkom. Mindenről beszélünk, mindent megbeszélünk.
29. apeeng (válaszként erre: 14. - Globus)
nov. 24. 13:30

...."Régen pucér seggel, jóval korábban összeállhatott két fiatal, aztán együtt felépítették a vagyont"...


Ezt a nejemmel 57 éve követtük el...

28. plavalaguna (válaszként erre: 11. - Globus)
nov. 24. 13:26
szerintem nem korosztálytól függ. álunk generációkra visszamenőeg nincs igy teljesen közös mindenben. régen voltak háborúk, történhetett bármi. jobb volt ha nem minden közös, hogy nem maradjon szarban aki marad.
27. plavalaguna (válaszként erre: 15. - LBO)
nov. 24. 13:24
mi nem tudjuk egymásét, pedig most hogy mondod, tudjuk egymás kártyakódjait is. még sose jutott eszembe, szerintem neki se megnézni mennyi van a másik szánmláján, van e, mennyit keres. azért tudjuk egymás kódját, amiért minden más kódot is tudunk, bármi történhet, egymásban bízunk meg.
nov. 24. 13:20

én se tudom. külön számlánk van, de a kassza közös. nálunk ez a normális generációkl óta a családban, mindig volt midnenkinek külön pénze, bevétele, nőknek is, már nagyanyáimnak is, sőt az anyáiknak is.


meg nem is bírom a fillérezést. az más mikro vki emgszorul, és minden fillért be kell osztani szigoruan, akkor nyilván midnent bedobtok a közösbe. De jóesetben nem kell így, és nem fontos ki mennyit keres

25. globus (válaszként erre: 23. - 55Judit)
nov. 24. 12:10
Nekünk 1 számlánk és 1 kártyánk van...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook