Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom, mennyi a férjem fizetése. fórum

Nem tudom, mennyi a férjem fizetése. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
24. 55Judit (válaszként erre: 22. - Violet18)
nov. 24. 12:00
Biztos megérdemled ezt a szuper aranyos férjet. Rendes csajszi lehetsz. Vigyázz is rá, mert ilyen férj nem terem minden bokorban!😀
23. 55Judit (válaszként erre: 14. - Globus)
nov. 24. 11:58
Főleg akkor jött létre a külön kassza, mikor bevezették hogy számlára megy a fizu. Mikor sorban álltunk érte a bérszámfejtőnél és fizetési szalaggal együtt kaptuk kézbe a pénzt, otthon letette mindenki az asztalra, és el lett osztva. Ez számláka, ez kajára, erre-arra. Amit félre akartunk tenni, ment egy külön borítékba, és ráírtuk: Ne vegyél ki!😀
nov. 24. 11:18
Szerencsére párom ugyanúgy gondolja mint én, mindent ő fizet, nem is engedi h bármiért pénzt adjak ki ha együtt vagyunk. Az ő pénze a mi pénzünk az én pénzem az én pénzem 🤭
21. semleges (válaszként erre: 19. - Globus)
nov. 24. 08:56

Az okos ember bizony erre is gondol. Egyszer egy ügyvéd mondta, hogy lehet tapintatoskodni és nem beszélni róla, de az milliókba fájhat ha nincs megbeszélve vagy lepapírozva még az elején.

Persze senki nem úgy indul egy házasságba, hogy egyszer vége lesz, de hasznosabb előre gondolkodni. Ép a lent említett példa miatt, hány olyan van, hogy az asszony gyerekkel belekényszerül a sz.r házasságba mert nem tud hová menni vagy köti őket a közös hitel.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Globus)
nov. 24. 08:46
Nekem ez a legfurább az egészben;)
19. globus (válaszként erre: 16. - Kannanana)
nov. 24. 08:33
Az is új jelenség, hogy már a kapcsolat elején azon gondolkodunk, hogyan lesz vége 🙂
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Bichi)
nov. 24. 08:28
Nagyságrendileg persze. Kb másfélszerse az enyémnek.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Flóra76)
nov. 24. 08:24
Olvastam valamit és eszembe jutott, hogy ebből lehet akár vallomást is csinálni.
16. kannanana (válaszként erre: 14. - Globus)
nov. 24. 07:40
Ezzel egyetértek, ez is benne van. Viszont sok rossz házasságot látok a környezetemben, aminek leginkább a közös ház, közös kassza miatt nincs vége. A nő a semmire kicsi gyerekekkel nem tud lépni, félretenni, gyűjtögetni sem. Rosszabb esetben nem is dolgozik épp. Család meg vagy az ország másik végén, vagy nincs is. Szerintem nagyon fontos a biztonsági tartalék.
15. LBO
nov. 24. 07:39

Én tudom a férjemét, ő is tudja az enyémet. De nincs is ebben semmi titok. Ettől még van mindkettőnknek félretett pénze. Bármire kellhet. Nem kell egyszerre válásra gondolni. Egy szülinapi ajándékra pl. Hogy nézne már ki, hogy kérek a férjemtől pénzt hogy vehessek neki valamit vagy fordítva?

Sőt, elárulom, egymás bankkártya pin kódját is tudjuk. Sőt, van hogy nálam van az ő kártyája 😉 bár lehet azért adja oda olyan szorgalmasan, mert van neki egy másik 🤣 amúgy tényleg van 🙃

14. globus (válaszként erre: 13. - Kannanana)
nov. 24. 07:35

Régen pucér seggel, jóval korábban összeállhatott két fiatal, aztán együtt felépítették a vagyont.

Manapság mire összekerülnek, többnyire mindenkinek van valamije, amit óvakodik közösbe tenni. Kiforrottabb a személyiség, magasabb életkor, nehezebb alkalmazkodás. Ami tkp. normális jelenség, minél idősebb valaki, annál nehezebben viseli mások rigolyáit. Így összességében állt fel, jött létre a külön kassza intézménye...

13. kannanana (válaszként erre: 11. - Globus)
nov. 24. 07:23

Igen.


Ma már sokkal több a válás, nem lehet úgy tervezni, hogy minden közös, mert aztán jön a pofára esés, egyezkedés a bíróságon…

12. birebora (válaszként erre: 11. - Globus)
nov. 24. 04:37
Ez pontosan igy van. Attól függetlenül én tudom a férjem fizetését. Ő is az enyémet. Nem baj az ha mindenkinek van egy kis dugipénze.
11. globus (válaszként erre: 8. - Bichi)
nov. 23. 23:57
Ez a régimódi szemlélet, bizonyos korosztálytól felfelé. Ma már nem így van, jobbára mindenki igyekszik bebiztosítani magát.
10. Flóra76 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 23:44
Ha nem érdekel, miért lett belőle vallomás?
9. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 23:43
Mi olyan rendkívüli ebben, hogy vallomás lett belőle?
8. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 23:37

Gondolom azért nagyságrendileg csak tudod, főleg a tiedhez viszonyítva azért nem árt ezzel tisztában lenni.

Mondjuk az én elvem szerint, egy házasságban minden közös, és nem külön-külön gyűjtögetünk. Közös ágy, közös kassza...

7. Myra (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 22:14
Ez így korrekt.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 21:51
Mindegy is ha elég
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Liliom10)
nov. 23. 21:48
Mert nem érdekel. Nem vállalkozó. Ha megkérdezném, megmondaná. A költségeket megosztva fizetjük, van amit ő, van amit én.
nov. 23. 21:03
Az első férjem fizetését én sem tudtam mennyi. Adott belőle valamennyit, a többivel nem tudom mit csinált. Most nem így van, kérdezés nélkül elmondjuk egymásnak, megbeszéljük és így sokkal jobb, bár engem a pénz soha nem izgatott. Annyit osztottam be amennyi volt.
3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 20:41
Miért ? Vállalkozó ? Ha alkalmazott, könnyebb megkérdezni. Nem mondja meg ? Hogy fizetitek a költségeket ?
nov. 23. 20:37
Nálunk fordítva volt, én mindig tudtam az övéket de ők soha az enyémet 😉
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook