Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudom kifizetni a volt férjem...ha perel mire számíthatok?A házon lévő hitelt én fizetem. fórum

Nem tudom kifizetni a volt férjem...ha perel mire számíthatok?A házon lévő hitelt én fizetem. (tudásbázis kérdés)

2011. jún. 28. 15:30
Egyébként figyelembe veszi a bíróság azt is, hogy mennyi az a rész amit együtt fizettetek, és mi az amit már csak Te fizetesz. Tehát ha ő csak pl 2 millió kifizetéséig élt veled együtt, akkor nem követelheti a ház valódi értékének a felét, hiszen annak a kifizetéséhez ő már anyagilag nem járult hozzá!
2011. jún. 28. 15:28

Több dologra kötelezhetnek. Attól függ, mit akar az exed.

Kérheti a fele ház használatát (birtok védelem) Kérhet albérleti díjat az ő része után, valamint kérheti a rá eső rész kifizetését. Mindegyikra kötelezhetnek.

Sztem az lenne a legegyszerűbb, ha megállapodnátok, hogy pl mondjon le a házban lévő tulajdonjogáról a gyerekei javára, cserébe te nem kérsz/kapsz gyerektartást! Ez egy köztes megoldás, ami mindenkinek jó lehet.

2011. jún. 28. 11:10

A ház jó állapotban van és reális áron volt meghirdetve.

Patt helyzet...

11. salabakter (válaszként erre: 10. - Felhőjáró)
2011. jún. 28. 10:54
Attól is függ,milyen állapotban van a ház,és nem túl drágán áruljátok-e?A bíróság kötelezhet rá,vagy pedig ha megosztható,akkor megossza a használatot,de arra gondolni sem jó!
10. felhőjáró (válaszként erre: 8. - Salabakter)
2011. jún. 28. 10:50
De ha nincs aki megvegye???Rajzoljak vevőt???Vagy hogy gondolod?
2011. jún. 28. 10:50
Nem én akartam válni...elhagyott egy másik nő miatt.Mikor a válóper volt még akkor is kértem jöjjön haza..nem tette.Fontosabb volt a barátnő mint a gyerekei.Ettől függetlenül kifizetném ha lenne rá megoldás.
8. salabakter (válaszként erre: 7. - Salabakter)
2011. jún. 28. 10:49
Akkor talán jobban rajta lennétek,hogy el legyen adva a ház!
7. salabakter (válaszként erre: 5. - Felhőjáró)
2011. jún. 28. 10:48
El kell adni,és őt kifizetni.De azért az nagyon durva,hogy az új pasi ott lakik,ahová a házhoz az ex kereste a pénzt.Én a helyébe,mint fele rész tulajdonosa,még albérleti díjat is kérnék a mostani párodtól:)
6. pgiz
2011. jún. 28. 10:44
Szánj rá egy pár ezer forintot és keress egy ügyvédet.Legalább tanácsot kérj tőle.
5. felhőjáró (válaszként erre: 2. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 28. 10:43
Benne lakunk a két fiam a párom meg én.A volt férjem elköltözött 3 éve...rokkantnyugdíjas lettem évekkel ezelőtt.Jelenleg 6 órában dolgozom de így is épp hogy megélünk.A bank lakáshitelt nem ad.A ház kettőnk nevén van.Az én részem nem eladó hisz benne lakunk a gyerekekkel és a párommal.
4. felhőjáró (válaszként erre: 3. - 6f4ed91892)
2011. jún. 28. 10:41

De ha nem ad a bank mert olyanok a feltételek hogy nem felelünk meg...akkor hogyan?

Arra kötelezhet hogy adjam el?Megpróbáltam de nem igen vesz házat senki...

2011. jún. 28. 10:31
Hat arra, hogy kotelez a birosag, hogy fizesd ki...
2011. jún. 28. 10:24
Hát ennél azért több infora van szükség ahhoz, hogy valaki tanácsot tudjon adni!
2011. jún. 28. 10:20
Nem tudom kifizetni a volt férjem...ha perel mire számíthatok?A házon lévő hitelt én fizetem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook