Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudok túllépni az első szerelmemen fórum

Nem tudok túllépni az első szerelmemen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem tudok túllépni az első szerelmemen

1 2 3
2013. márc. 26. 08:58
* Különbet.
2013. márc. 26. 08:58

Hasonlóan hozzád, magam is többször összejöttem és szétmentem az exbarátommal, mondjuk nekünk ezt 4 hosszú év fedte be. Azt hiszem elmondhatom, hogy a szakításokat mindig én kezdeményeztem, és mai napig elgondolkodom, hogy érdemes volt-e annyiszor megpróbálnunk. Talán érdemes volt, mert így nem mondhatjuk el, hogy nem adtuk meg egymásnak a körülmények módosulásával az esélyt a boldogságra. Egyszer adódott egy hosszabb, 9 hónapos szünet közöttünk, mármint tudtuk, hogy vége. Aztán a hónapok elteltével megint megkeresett, időnként beszélgettünk is. Talán nem volt ez akkora hiba, de soha annyit nem veszekedtünk talán, mint egy évvel ezelőtt egészen őszig bezárólag. Nekünk mondjuk sok tényezős volt ez a dolog, és október óta nem vagyok vele, azt érzem - tapasztalom -, hogy nézelődik nálam a közösségi portálon, nem ismerősöm, mégis "lájkolgat", és fel nem fogom, hogy nem esett le neki - egy bizonyos okból kifolyólag - töröltem őt és kedves hozzátartozóját még (najó, bocsi, ez már nagyon off). A lényeg, hogy szerintem ő is tudja, hogy jobb külön, meg nem is beszélgetünk, egyszerűen le kellett zárni ami nem megy. Veled ellentétben az a szerencsém talán, hogy én abszolút nem érzek már iránta semmit, csak mint egy régi ismerős iránt. Persze a közös pillanatok megmaradnak, de nem sűrűn jut eszembe az illető.


Ne felejtsd el, mindenkinél van jobb. A srácnál is, nálad is, a kérdés, hogy kinek mi a legjobb? Hiszen senki sem tökéletes, csak tudni kell, te mit tudsz elfogadni, tolerálni egy másik illetőben, mennyire tudtok összecsiszolódni. Fogsz te még különben is találni! :)

31. Aville (válaszként erre: 9. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 26. 00:25
Tökéletesen így van. Én 10 évig hagytam (kisebb-nagyobb szünetekkel), h egy pasi ezt csinálja velem. Nem viccelek. 23-24 évesen jártunk egy évig, és most, 34 évesen elégeltem meg, h kénye kedve szerint ki-be járkál az életemben. Közben neki is, és nekem is párjaink voltak/vannak. Őt még az se zavarta, h terhes a párja. Válaszút elé állítottam. Azt mondtam neki, még egy udvarias 'hogy vagy?'- üzit se akarok, ha nem akar velem élni. 2 hónapja szenvedek, mert hiányzik, de ez az én döntésem volt, és majd elmúlik, és ez a kisebb szenvedés. Azt hiszem a legjobb döntést hoztam. Nehéz, de muszáj.
2013. márc. 25. 21:03
Hiába szereted még midig,boldog nem leszel vele,mert"szemét" ahogy te írtad. Kell-e neked a boldogtalanság?
29. Cucicsillag (válaszként erre: 28. - Syria)
2013. márc. 25. 20:18
Ez marc.25.-ei forum vagy en latom rosszul?... Bar a ketto nem zarja ki egymast:)
28. syria
2013. márc. 25. 18:53
Á, minek ide írogatni! Március 3-a óta be se lépett. Ennyire érdekli a véleményünk.
2013. márc. 25. 15:46

Túl lehet, és túl is kell lépni rajta. Igaz, az elsô szerelem emléke, élménye mindig elkíséri az embert. Jó és rossz egyaránt. De az ember azért ember, hogy felül tudjon emelkedni a dolgokon.

Az egészet berakni a "fiók legmélyére".

Meggyászolni, aztán új élményeket gyûjteni, nem pedig bezárkózni a toronyba és rágni a már lerágott csontot. Jön a tavasz, a nyár, annyi jó várhat az emberre, ha maga is akarja!!

26. virag32 (válaszként erre: 25. - Csipkerózsika)
2013. márc. 25. 15:26
Tudom, racionális szempontból már 16 évesen tisztában voltam ezzel....
25. Csipkerózsika (válaszként erre: 24. - Virag32)
2013. márc. 25. 14:41

Nem egyszerű, de ne mondd, hogy lehetetlen. Nem az. Igenis úrrá lehet lenni a legvadabb érzelmeken is. Főleg, ha keserűségen kívül nem profitál belőlük semmit az ember...

Nekem is volt ilyen "kapcsolatom", de én másfél év huzavona után beláttam, hogy ennél többet és jobbat érdemlek. Nem a pasinál (bár ez is igaz lenne), mert érte bomlottam és majd' megőrültem, de a kapcsolat, abban a formában teljességgel méltatlan volt hozzám.

24. virag32 (válaszként erre: 23. - Csipkerózsika)
2013. márc. 25. 14:34
Persze, ha az olyan egyszerű lenne, hogy mindig döntés és racionalitás kérdése..... Sajnos vannak kapcsolatok, amiken egy élet alatt sem lehet túllépni. Aki szerencsés (vagy inkább szerencsétlen), annak van ilyen, a többiek pedig nem tudják,milyen ez. (amúgy az,hogy nekem is van ilyen, nem jelenti azt,hogy kapcsolatban is vagyok vele, nincs szó "játékról". )
23. Csipkerózsika (válaszként erre: 22. - Virag32)
2013. márc. 25. 14:25
Nem a sors tehet róla, ha te nem szállsz ki a játékból...
22. virag32 (válaszként erre: 9. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 25. 13:24
16 éve megy ez nálam valamilyen szinten...Néha nagyon durván gyűlölöm a sorsot, amiért elém vetette az illető "úriembert".
2013. márc. 25. 13:22
Segít, ha elmondom neked,hogy 32 éves vagyok, és 16 éves korom óta van egy ilyen lezáratlan történetem.......?
20. 204b0f6e6a (válaszként erre: 1. - Mary06)
2013. márc. 25. 12:51
Neked se könnyű!De majd jön másik szerelem.Akkor elfelejted.
2013. márc. 25. 12:40
Nekem is az első és sokáig azt hittem életem legnagyobb szerelemével szinte ugyanígy volt,ahogy leírtad.Én két évig csináltam ezt a se veled se nélküled dolgot,velem csalta a barátnőit,aztán elegem lett,megráztam magam és előre néztem.Nem sokra rá férjhez mentem lett egy fiam.Igaz elváltam,de nem miatta.Az új párommal a sors úgy hozta hogy itt építkeztünk,ahol ő is lakik,soxor találkoztam vele,évekkel ezelőtt is,tudtam hogy már túl vagyok rajta,nem hatott meg,nem rázott ki a hideg ha megláttam.Közben ő lecsúszott életet i él se család semmi,úghogy életem legjbb döntése volt,h továbbléptem,még ha sokáig fájdalmas is volt.Mert a mostani férjem még nála is nagyobb szerelem,de ezt korábban nem is gondoltam.Igaz az én sztorim most volt 20 éves :)
2013. márc. 25. 12:23
Én tudod mit szoktam azokkal a nőkkel csinálni akik megbántottak, szórakoztak velem, vagy valahogy kihasználtak /van pár ilyen sajnos/, de kénytelen vagyok velük összefutni (pl.munkahely, amúgy pár napja is volt erre példa amúgy)? Kerüld ki őket, ne válaszolj az sms-re, ne vedd fel a telefont, Facebookon ha keresnek ott se válaszolj, ne állj vele szóba. Nézd őket levegőnek (még mikor ide kerültem a munkahelyre, egy nő össze akart velem jönni, benne is lettem volna de a viselkedése miatt inkább hagytam a csudába, mert kinézetre sem volt az esetem, amúgy is csak időtöltés lett volna és nem a nagy Ő, most meg nem áll velem szóba, haragszik rám, pedig bunkózni nem bunkóztam vele). Csak akkor beszélj velük ha muszáj. Bár az utóbbi esetben még túl friss a dolog, de 4 napja én sem hallottam a nőről, és ez így van jól. :) Ő sem fog felőlem...... Ezt mondanám neked én is. Ha gyök kettőnél több iq-ja van, előbb utóbb leesik neki a szitu.
2013. márc. 25. 12:14

Szia!


Lenni pasi, de nekem is van hasonló tapasztalatom, csak az én "naaagy szerelemem" fél évig tartott.


Nem érdemes emészteni rajta magad /mondani könnyű tudom/, én pl. több mint 1 év alatt (lehet most is heverem) hevertem ki a dolgot. Közben persze senki nem jött (kivétel ez alól az a pár komolytalan), és ez olyan 2,5 éve volt. Azóta én is egyedül vagyok, és bár elég rossz volt az első 2-3 hónapot leszámítva az egész kapcsolat, de engem pl. marhára megviselt a szakítás. Viszont a nők könnyebben találnak pár maguknak mint mi, látván a barátaimat, meg elég ha tükörbe nézek, szóval regelj be pl. egy társkeresőre, aztán annyi randira mehetsz amennyire csak akarsz, esélytelen hogy ott nem akar veled találkozni valaki, aztán még szanálhatsz is, meg ahogy én tapasztalom ott, még vissza sem kell írnod ha pl. nem tetszik a srác (bár ez utóbbi bunkó dolog, de 24-ből 21 nő ezt ajánlja :D, legalábbis úgy tűnik). Én 3 hete vagyok ott fent, eddig elég rossz tapasztalataim vannak, de én is sok sok nőre írtam rá azóta.

Magamból kindulva én sem szexpartnert keresek, és a legjobb gyógyír az exek elfelejtésére egy új és jobb kapcsolat lenne.

Szóval hajrá, ezt a srácot meg hagyd a csudába. Hadd kínlódjon. :)

2013. márc. 25. 12:11
Arra is felkészülhetsz, hogy késôbb, amikor lesz melletted valaki, felbukkan... és ezt bizony még néhányszor eljátssza... Velem legalábbis ez történt. Az lett a dolog vége, hogy kénytelen voltam a városból elköltözni, mert közel 6 éven keresztül ezt csinálta velem. Akkor még nagyon fiatal voltam, naiv, tapasztalatlan, emberismeretem nulla.
2013. márc. 25. 12:06
Te sem akarod, és ő sem téged elengedni. Mindig van valami kis kapocs ami miatt beszélnetek, leveleznetek kell. Neked is van rá igényed, ha nem lenne, nem válaszoltál volna neki.
2013. márc. 25. 11:52

Hát én már rég szakítottam volna vele. Gondolkodj el rajta, ha ezt megcsinálta a mostani barátnőjével akkor te veled mit enged majd meg magának. Az ilyen soha nem változik meg, ilyen marad.

Felejsd el sürgősen.

Tudom könnyű tanácsot adni, de fogadd meg.

2013. márc. 25. 11:41

Keress egy megbízhatóbb embert, akit szerethetsz, aki nem játsza el ezt veled.


Könnyebben felejtesz,ha van valaki másod.

2013. márc. 25. 10:59
Állj a sarkadra, mert rámész erre a "kapcsolatra" (vagymineknevezzem)! Nyiss mások felé, próbáld nélküle eltölteni a napokat, heteket, aztán hónapokat! Menni fog!
11. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 25. 09:47

Igen ,ez a frappans megfgalmazas,ki-be jarkal az eletedbe!!!

Ne hagyd!

10. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Mary06)
2013. márc. 25. 09:46

Hajajjjj, nagyon ismeros a dolog! Engem 1pasi "szorakoztatott"ily modon, de a mai eszemmel az elso szakitas utan nem folytattam volna. Addig is azt vallottam, ami egyzser tnkremegy, annak oka van, vmit tanulhatunk belole,talaaan, de nem kell eroltetni. Sok xarsagtol megkimeltem volna magam, de az is lehet,hgy annak hianyaban nem tudnak ertelekelni a mostani eletemet. De sztem nem kell megelni feltetlen a poklot ahhoz,hgy boldog legy, mert ez csak carabb lesz!

Hja es ha rajta mult volna, akkor amikor kedve szottyant mindig "megjelent" "felbukkant" az eletemben, az sem zavarta,hgy van kapcsolatom, szval neked kell hatarozottan viselkedned! Sok szerencset:)

2013. márc. 25. 09:41

Addig fog ki-bejárkálni az életedbe, amíg hagyod, ez lehet akár több év is. Ha 5-ig, 10-ig hagyod, addig. Vegyél egy nagy levegôt, rúgd ki; attól kezdve max. a köszönés. Lesz közben még egy-egy próbálkozás... Ha következetesen tartod magad az elhatározásodhoz, le fog szakadni rólad.

Meglátod? Àttérsz az utca másik oldalára!

éz is legalább egy éves idôszak! Ne rágd a régi csontot. Szép volt, rég volt, elmúlt!

Ideje új élmények után nézni!

8. @IviBaba@ (válaszként erre: 6. - 1fbc7619c9)
2013. márc. 25. 09:40
egyet értek! És majd idővel az ember érik, én is ugráltam ki be az első kapcsolatomból...szét is romboltuk...de akkor voltam 17-18éves :) az ember ezekből tanul :)
2013. márc. 25. 09:38
pár év...és menni fog, az idő segít.
6. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Mary06)
2013. márc. 25. 09:35
Te kezdted,ő meg szívatóra tette magát.Gondolom sérti az önérzetét.Egy normál kapcsolat nem arra való,hogy ki be ugráljuk belőle , hangulatunk szerint.Csak,hogy az idő meg múlik .Gondolom megtetszett neki a fene nagy szabadság.Vagy csak rájött,hogy a másik csaj mégis inkább neki való.Ami elmúlt azt le kell zárni.Nem próbálkozni.Zárd le és ne beszélgess vele.Minek az.
2013. márc. 25. 09:28
Az ész legyen a szív felett. Próbáld meg végleg lezárni és lépj tovább, ha valóban nagyon fiatalok vagytok. Jobbat érdemelsz, és meg is fogod találni, csak ne nézz vissza !
2013. márc. 25. 09:23

persze szívassák egymást oda-vissza és csodálkozunk miért mászkál annyi bízni nem képes, összetört szívű önbizalom gyenge ember a világban :/

ki lettél használva én azt látom, a srácnak valami hiányzott a kapcsolatában, visszanyúlt a régi lyukra, a szoftverfrissítés után meg hazament. bocs, de tényszerűen ennyi.

próbálj meg ha máshogy nem megy, akár valami gyakorlattal (találj ki egy szertartást magadnak amivel lezárhatod ezt a dolgot) szembenézni hogy ami elmúlt nem lesz újra, de ha benne tudsz lenni a szoftverfrissítő szerepben akkor meg ne várj többet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook