Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudok segíteni a fiamon, kudarcot vallottam mint anya.... fórum

Nem tudok segíteni a fiamon, kudarcot vallottam mint anya.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Channa*)
2023. ápr. 10. 15:19
Köszönöm Hanna! Bár mindig tudom hogy mit és miért írok,jelene eseteben a "kötegszel" szót írta át amit én "kötekedsz" szónak írtam. mindegy is aranyos vagy hogy segíteni próbáltál. Hansival sajnos nem ez az első problémám,de hagyjuk inkább :-)
44. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 15:15

Akkor viszont valóban nem értem a fiadat. Rendesen eljár dolgozni, tudja, hogy mikor hol a határ, meddig mehet el... ezek szerint valóban úgy néz ki, hogy jelenleg még kézben tartja a dolgokat.

Egyelőre azt kellene tudni, tudnod!! mi az első jele annak, ha kezdenek a dolgok kicsúszni a kezéből? És hogy mi az oka annak, hogy ezt teszi? Lehet, hogy valami régi szép emlék elől menekül egy "másik", szebb világba? Hogy nem akar a jelenben élni, és vágyik valahova máshova?

Érte esetleg valami szerelmi bánat

csalódás? Mert akkor ez az egész viselkedés nekem azt sugallja, hogy az egész nem más, mint menekülés a valóság elől.

43. b39c721a9b (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 15:13

Szívesen! Vannak önsegítő csoportok, az Al-Anon csoport alkoholisták hozzátartozóit tömöríti, élőben és online is tudsz gyűlésekre menni. Ne tévesszen meg, hogy alkoholisták hozzátartozói járnak ide, a program ugyanaz a felépülő drogfüggőknek is, mint az alkoholistáknak, a 12 lépésen alapszik, az egyik legeredményesebb program, a rehabokon a felépülők a 12 lépésen dolgoznak. E-mailt szintén tudsz nekik írni.

Nekem 2 ismerősöm is lejött a heroinról, pedig már csöveztek, úgyhogy remény az mindig van.


[link]

42. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 15:12

Lufthansi erre gondolt:


Ezt írtad: "te állandóan ezt csinálod itt hogy kötegszel?"


De így kellett volna: te állandóan ezt csinálod itt hogy kötekedsz?


Kiemelem a szót, ami problémás:


Nem jó: kötegszel

Inkább így: kötekedsz

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 10. 15:10
Na ugye? Tényleg csak jóból írom,hagyd :-)
40. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 15:05
Woowww, ez igen..
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 10. 15:04
Kedves Hans!"keine ist lufltballon" állj már le,és ne irkálj
38. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 15:02

Bocs, de ezt a gondolatmenetedet már követni sem tudom.

az "M" betűdet nem értem, a kötekedés szót pedig nem "G" -vel írják.

Nem baj, ha nem érted.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - B39c721a9b)
2023. ápr. 10. 15:00
Köszönöm szépen!Én is így gondolom,de a nevében nem beszélhetek :( Sajnos itt én írok.
36. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 29. - Birebora)
2023. ápr. 10. 14:59

Kérdésre nem válaszolunk kérdéssel.


Gondolod, én nem tudom?

De miért is érdekel ez a gyerekkérdés téged?

35. b39c721a9b (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 14:54

Szia! Sajnálom arra ami a fiaddal van, a pszichiátria NEM megoldás az esetek jelentős részében. Minden fajta függőség lelki eredetű, így a gyógyszer csak tüneti kezelést nyújt, ha nem hatolnak le a függőség gyökeréig, akkor nagy eséllyel visszaesik.

Rehabra lenne neki érdemes menni, nem pszichiátriára, ahol teletömik gyógyszerrel. Nekem van szenvedélybeteg segítő ismerősöm, ha gondolod nagyon szívesen beszélek vele!

34. csikil4ny (válaszként erre: 32. - L.luiselotte)
2023. ápr. 10. 14:53
Így van. Ami pozitív ebben a helyzetben, hogy úgy tűnik uralja a droghasználatot, mert a munkába járást nem hanyagolja miatta, el tudja látni a feladatait mellette.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - L.luiselotte)
2023. ápr. 10. 14:50
Köszönöm <3
2023. ápr. 10. 14:48

A 26 éves még nagyon fiatal, még " megjöhet az esze ", rengeteget változhat, jó társaság vagy valamilyen cél reményében. Bizzunk benne, hogy így is lesz.

De ne szekáld, ne idegenitsd el magadtól.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 10. 14:46
Akkor írd le a "kötekszel" szót.nekem m-el adta ki helyesen amit csodáltam is.de így engedte.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2023. ápr. 10. 14:43
Igen,50.000 Ft-ot ad a rezsibe! A SzÉP kártyáját is ide adja ami 30.000 tehát bőven futja. a többi az övé.
2023. ápr. 10. 14:42
Kérdésre nem válaszolunk kérdéssel. Van vagy nincs? Egyszerű kérdés volt. Ha nem akarsz ne válaszolj.
28. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 14:32

"...nem kér kölcsön..."

Annyit keres, hogy a drogozás mellett tudja fizetni a kaja-rezsi, egyéb kiadások rá eső részét is?

27. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 26. - Birebora)
2023. ápr. 10. 14:29
Ez, hogy jön ide?
26. birebora (válaszként erre: 19. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 10. 14:27
Van gyereked?
25. csikil4ny (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 14:27

Azért írtam, hogy a lenti linken keress magadnak szaksegítséget.


Pl. ha veled lakik, el lehet küldeni albérletbe. Ha a lakhatást kell fizesse, kevesebb pénze marad drogra. Ez nem könnyű út, neked sem.


Az ígérgetés szintén egy játszma, arra megy ki a játék, hogy hagyd békén. Megígéri, hogy segítséghez fog folyamodni, így csend lesz egy darabig. Te tűrsz, s aztán megint kifakadsz, ez egy ördögi kör, amiből csak úgy tud ő kijönni, ha te nem veszel részt a játszmában. A kérdés, hogy te mennyire vagy erős, hogy végig csináld?


Vannak olyan csoportok, amelyek direkt a hozzátartozóknak vannak, hogy egymást meg tudják erősíteni, el tudják mondani a saját tapasztalataikat. Oda érdemes csatlakoznod, mert aki nincs benne, fel sem tudja fogni, hogy mivel jár.

24. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 14:21

Már miért kötekednék és kivel?


Az én hozzászólásom a szenvedélybetegségről szól, de hol vagy te ebben megemlítve?

Leírtam egy történetet, ebben mi a Kötekedés??

ha kötekednék, akkor a helyesírásodat emelném ki.."kötegszel"-)

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Csikil4ny)
2023. ápr. 10. 14:17
nagyon kedves vagy! de ha ő nem engedi akkor hogyan? mármint többször volt róla szó ő kérte a segítséget,de mikor komolyra fordult akkor meg nem akar menni :( egyszerűen nem bírom már mint anya :(
22. csikil4ny (válaszként erre: 20. - Violet18)
2023. ápr. 10. 14:14
Sok függő akkor változtat, amikor a családja választás elé állítja: vagy elfogadod a szakember segítségét és teljes mellszélességgel melletted állunk, vagy elhagyunk, útra teszünk stb. Ezt a lépést nehéz megtenni, de sajnos nincs választási lehetőség, mert ameddig a családtagok nem állnak ki határozottan, addig nem változik semmi.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 10. 14:14
Már ne haragudj,de ez mi? Nem kér egy fillért sem kölcsön,saját fizetése van. te állandóan ezt csinálod itt hogy kötegszel?
2023. ápr. 10. 14:09
Nagyon nehéz, főleg a tehetetlenség de ez nem a te bukásod. Ő választotta ezt az utat, te max ott tudsz lenni mellette és fogod a kezét... kitartást
2023. ápr. 10. 14:08

Fura dolog ez a szenvedélybetegség...meg a szülői vakság..


Ma beszéltem egy 69 éves pesti nővel akinek ca. 120 ezer a nyugdíja.

Mondta, hogy várja a 44 éves fiát, mert ígérte, hogy megy az anyját meglocsolni.

A fiú már vagy 20 éve masszív alkoholista.

Kölcsönkéregetős fajta amit soha nem ad meg.

Ilyenkor kiissza a mama italkészletét locsolás ürügyén secc perc alatt, és a mama örül neki, hogy a fia meglocsolta..-)

szóval, nekem a szemellenzős mamák is furcsák, akik nem látják a fától az erdőt.

Ha nekem ennyi nyugdíjam lenne,vagy bármennyi is, én azt biztosan nem pálinkára költeném, de nem értettünk egyet..

Mert ez az ő fia..-))

18. csikil4ny (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 14:06
Tudsz tenni, csak nagyon nehéz szülőként megtenni, ezért is érdemes neked megfelelő szakemberhez fordulnod, aki megtanítja, hogy milyen helyzetben mit kell tenned.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 10. 14:04
igen! ez érdekes,mert hétköznap meg amikor mennie kell dolgozni eszébe sem jut,de ahogy vége a műszaknak akkor azonnal elkezdi. tudom hogy kellene a szakember de 26 éves nem tudok semmit tenni ellene ha ő nem írja alá. pedig már volt róla szó :(
2023. ápr. 10. 13:54

Itt találsz anyagokat, legelőször magadnak. Fontos tudnod, hogy az önhibáztatás nem visz előre, tehát felesleges.


A cikk végén találhatsz megfelelő helyet, ahol segítenek: [link]

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook