Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudok hívő lenni fórum

Nem tudok hívő lenni (beszélgetős fórum)


1 2
34. rewt (válaszként erre: 1. - Dina2)
2012. aug. 29. 21:42

Véleményem szerint - ez egy szép, értelmes válasz és magyarázat.


Ha kezdettől fogva tanítottak volna portugálul - most szépen beszélhetnél portugálul... No, de így - még kukkani sem tudsz.


Hol itt a válasz? Hát azok akik tudnak hinni...? Azok miért tudnak...? Igeeen , mert megtanították őket a világ 671 regisztrál vallásának valamelyikére - biztos arra az igazira...!


És Te..? - velem együtt "nem tudunk" -azzal a kis különbséggel, hogy engem talán nagyon is tanítottak.

33. 06718ca650 (válaszként erre: 4. - 749ede2517)
2011. máj. 17. 19:48
Mi ebből az okból nem is tervezünk egyházit. :) Többet bulizhatunk majd. :D
2011. máj. 17. 19:47
Én sem tudok, nem is bánom. Ilyen undorító világban nem is lehet Istenm vagy már olyan vén fax hogy nem látja a szenvedést...
31. artista bonita (válaszként erre: 30. - Diuska737)
2011. máj. 17. 19:46

talán a tradíció miatt...

megkérdezted már tőle, így egyenesen? biztos kibökné, hogy miért:)

2011. máj. 14. 11:38

- Érdekes, hogy sokan nem fogadják el őt (szégyellik?) aztán ha beüt a mennykő azért csak elrebegnek 1 imát.


Bocsi, én sem hiszek, de nem azért mert szégyellem, hanem azért mert egyszerűen nem hiszek benne hogy létezik! Ilyen egyszerű! Egy kis nyelvtan! És nem kell kiforgatni a szavakat!

Ennyi erővel én is mondhatnám hogy aki templomba jár, azért jár mert szégyellné ha kimarad a sorból!

Ja, és akkor sem rebegek semmit ha beüt a mennykő!

Ért már pár ilyen dolog, de nem hinném hogy azért mert egy felsőbb rendű így akarta. Szerintem nem is érdemelném meg... szeretem a családom,

nem lopok, nem csalok, nem hazudok,

becsülettel dolgozok, (egészségügyben), segítem az embereket.

Amikor beüt a mennykő, felállok, leporolom magam, és lépek egy nagyot, felemelt fejjel, a jövőbe tekintve!

Nálunk pl. az a helyzet, hogy a párom szeretne templomi esküvőt és meg is van keresztelve, de én nem és nem is akarom!

Egyáltalán azt sem tudom hogy pattanhatott ki ez a fejéből, amikor sohasem jár templomba, még csak nem is emlegeti a vallást beszélgetésekkor sem, és nem is olyan életet él mint egy visszafogott vallásos ember, ráadásul 6 éve együtt élünk...

2011. febr. 9. 14:55

a legtöbb vallásba begyűrűzött a struktúra a történelem során, s valahogy az eredeti dolgok, az igazi alapok, mint szeretet és megértés, stb... felvizeződtek.


szerintem neked már van egy kész "istenképed" és ez az, ami nem illik hozzád. az, hogy látod, mit ad a hit másoknak azt az érzést okozza benned, hogy valamiről lemaradsz. hát kérdezd meg őket nyugodtan, nekik milyen istenképük van. hátha kiderül, hogy másmilyen.

sok ismerősöm van, akik csak a templom és a gyerekek kedvéért keresztelkedtek meg. hát, jól átestek a lovon! nem igazán példa értékű viselkedés.

2010. máj. 26. 16:10

Sziasztok,mi most készülünk a kisfiunk keresztelőjére és kérdeztük mennyibe fog kerülni mondta semmibe de az egyházadót meg kell fizetni ami fejenként 6000!!tehát egy keresztelő 12000 re jön ki.ugye az adó:(Reális ez az összeg??

Én konfirmáltam is,az első esküvőm templomban volt de aztán válás lett belőle,páromnak csak polgári esküvője volt,egyházi nem.Nekünk is polgári esküvőnk volt.Régebben jártam templomba,de mikor édesanyám megbetegedett azóta nem.

2010. jan. 21. 21:31
Nalunk is az ifjusagi misen gitaral enekelnek es termeszetesen a kaplan reszt vesz.
2008. márc. 13. 11:46

Sziasztok! Én református vagyok és A MAGAM MÓDJÁN HISZEK. Ez utóbbi - többek között - azt is jelenti, hogy akkor megyek templomba, amikor úgy érzem, hogy szüksége van rá a lelkemnek. Nem vagyok egy szentfazék, de igyekszem úgy élni, ahogy ebben a mondásban van: "Élni és élni hagyni". Ezt kivetítem a többi vallású emberre is. Egyébként Református Gimnáziumban végeztem, tehát valahol közel áll(t) hozzám a vallás. Ugyanúgy, ahogy a magam egyházában és magamban, úgy más felekezetekben is találok hibát, főleg, ha bort isznak és vizet prédikálnak!!! - sajnos sok ilyent értem meg. Próbálom megérteni, nem mindig sikerül, de ilyenért nem tudnék ölni :)

Csak a példa kedvéért, nem vagyok oda a katolikus egyház szokásaiért (pl. gyónás, "én vétkemezés", főleg gyerekeknél, stb.), de ammellett, hogy elmondom a véleményemet az aktuális beszélgetőpartneremnek, igyekszem tiszteletben tartani annyira, hogy ne sértsem meg az érzéseit.

Még egy utolsó gondolat, mert a minap pl. nagyon kellemesen csalódtam egy katolikus pap bácsiban, aki misét tartott, s úgy adódott, hogy részt vettem én is rajta (ettől sem zárkózom el). Nos, ez az ember gitárral kísérte az egyházénekeket... ettől, ennyitől nagyon emberszerűvé, kedvessé, őszintévé vált az istentisztelet, látni lehetett, hogy a gyerekek is örömmel vettek részt (nem féltek tőle!) a ceremónián és egy percig nem éreztem az egész mise alatt, hogy jaj, hagyja már abba!

Bocsánat, kicsit hosszúra sikeredtem, de csak így tudtam megfogalmazni, hogy számomra mit jelent hinni.

25. 11a91585fe (válaszként erre: 24. - 1a50c86bb0)
2008. márc. 3. 08:38
:)) Rend a lelke mindennek! :)))
24. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - Dindin19)
2008. márc. 2. 23:19
Fura egy pap lehet. Szigorubb, mint Krisztus.
2008. márc. 2. 23:18
Valamiben mindenki hisz.
2008. márc. 2. 23:09
Azt hiszem, még két templomba járónak sem egyforma a hite...a hit az belül van és bár az igaz, hogy tantételek, szertartások révén a hívők hite kapcsolódik egymáshoz, az Istenbe vetett hit mégsem egyforma.Főképp, hogy Isten, akibe hitünket vetjük, minden tantétel ellenére rejtélyes, fel nem fogható...
21. dindin19 (válaszként erre: 16. - 11a91585fe)
2008. febr. 27. 19:08
Az én tapasztalatom szerint ez pap függő, ki milyen szándékú. A faluban , ahol dolgozom, a pap nem keresztelte meg azt a gyereket amelyiknél a szülők nem házasodtak össze, a másikat azért nem, mert nincs apja, ezért a szülők kénytelenek voltak egy másik faluba átvinni, ahol a pap ezekkel nem foglalkozott, ott ez nem vol akadály.
20. 11a91585fe (válaszként erre: 17. - LoLiNa)
2008. febr. 27. 18:43
ok.
19. 7084e2e161 (válaszként erre: 9. - LoLiNa)
2008. febr. 27. 15:10
Nem Istent, igaz, de Isten segítségét kérve, úgymond " megáldva" a köteléket. Szeretetre és türelemre int, és arra hogy aki kősziklára épít azt nem fújja el a szél...
2008. febr. 27. 15:07

Isten szeretete nem kényszer-téma hanem szívből jövő ...áldás?!-ha úgy tetszik.

De csenddel és lelkiismereted gyakori ellenőrzésével könnyen megtalálhatod az utat hozzá.

Érdekes, hogy sokan nem fogadják el őt (szégyellik?) aztán ha beüt a mennykő azért csak elrebegnek 1 imát.

Ha meg akarod ismerni Őt, akkor meg is fogod, de nem biztos hogy tetszeni fog az ár amit ezért fizetned kell...

17. LoLiNa (válaszként erre: 16. - 11a91585fe)
2008. febr. 26. 21:12

Márpedig mifelénk ez van!

további véleményemet magamba tartom :)

16. 11a91585fe (válaszként erre: 15. - LoLiNa)
2008. febr. 26. 14:51

Bárhogy is nézem,a kettő nem ugyanaz.Azt én is tudom,hogy ha nincs kifizetve az egyházadó nem temet el a pap.De hogy ha nincs egyházi esküvő,azért ne keresztelne meg a pap..hát..nem nagyon hiszem.A kettő nem függ össze.Tegyük fel, anyuka és apuka még amikor összeházasodnak nem hívők,s sima házasságot kötnek a polg.mest. hiv.-ban..Attól,még x idő után,lehet meggondolják magukat,s egy szép keddi napon arra ébrednek,micsoda buták voltunk,apus,hát mégiscsak van Isten. :) Közben úton van,vagy már meg is született szerelmük gyümölcse.Gondolod,hogy a papbácsi,akinek eleve ez a feladata,hogy minnél több báránykát gyűjtsön a nyájba,azt mondja:Márpedig Gizike kedves,így jártak! Nem volt templomi esküvő,gyerek jusson csak a gyehennára!

Sarktva,de az a lényeg,hogy bármikor keresztelnek..


Az egyházadó azért kell,hogy a fentattartási költségeket abból is tudják fedezni.Ebbe nem mennék bele,mennyire jogos az,ha egy pap azért tagad meg egy temetést,mert nincs befizetve az egyházadó...

15. LoLiNa (válaszként erre: 13. - 11a91585fe)
2008. febr. 26. 14:09
De van olyan, itt mifelénk is! és eltemetni se temet a pap, mig nincs az egyházadó kifizetve, és azt se fogadja el, ha máshol fizetted! nagymamám itt született... Pesten élt és halt meg. ide temették, de nem vállalta az itteni pap, mert nem ide fizette az egyházadót, hanem pestre. hiába vitte apum az igazoló papírokat, nem fogadta el. 13 km-re lévő kis városból jött a pap eltemetni..
14. 9bc47feccc (válaszként erre: 1. - Dina2)
2008. febr. 26. 05:39
Hát,ha nem,hát nem,ez miatt nem érdemes idegeskedni.Én sem vagyok ideges,nem voltam templomban 30 éve,és egész jól elvagyok,és nem is érzem a vágyat,hogy menni kéne.Azt hiszem nem én vagyok így egyedül,vagyunk páran,nem kötelező.Ha a pap majd nem temet el,ha egyszer odajutok,akkor lesz más,aki mond pár szót.Mert hallottam olyat,hogy nem vállalta a tag a temetést,mert nem volt hívő ember az illető,nem járt templomba,nem fizetett egyházadót,stb... De ez engem már nem fog érdekelni,igaz most sem.
13. 11a91585fe (válaszként erre: 12. - Dina2)
2008. febr. 25. 15:58

Na,akkor itt az én véleményem.


Én nem tudom,ki mondta,és miért akart félrevezetni,de olyan nincs,hogy a gyerkőcöket nem keresztelik meg,ha nincs egyházi esküvő.


A másik kérdés,hogy kimaradsz-e valamiből,ha nem vagy keresztény? Én úgy fogalmaznék,hogy ha Ember vagy,ugyanazt tudod nyújtani és adni,mint egy keresztény. Nem kell sem megkerezstelve lenni,sem esküvőt lezavarni templomban,ahogy,hogy rendes,kedves,erkölcsös,példamutató ember légy. Az,ha elfogadod Jézust,pluszt adhat,erőt adhat,de nem feltétele annak,hogy jó ember legyél.Hogy ki,mennyire hiszi a bibliai csodákat,személy függő.(Nem ettől vagy keresztény.)

12. Dina2
2008. febr. 25. 13:46

Sziasztok, bocs hogy eddig nem irtam, nem voltam netközelben. Szóval: ami az esküvőt illeti, egyrészt a férjem miatt volt templomi is, másrészt pedig a gyerekeink miatt, akiket nem keresztelnek meg, ha nincs templomi esküvő.

Valahol valamilyen szinten biztosan hiszek-valamiben, mert ha bajba kerülök, persze kérem a Jóistent segitségre, bár ez lehet hogy csak olyan nyelvi fordulat, a környezet hatása, megszokás, stb.

A problémám mindezzel? Néha ugy érzem, vagyis inkább attól félek, kimaradok valamiből, abból az érzésből, amikor látom hogy a hivők mekkora szeretettel, feltétlen szeretettel fordulnak a vallás felé, mennyi vigaszt találnak benne. Nekem meg mindig csak kétkedés jut, mert egyszerüen nem veszi be az agyam a bibliai csodákat, akár magát a Jézust, a tetteit meg hasonlókat. Annyira végül is nem okoz problémát, csak kiváncsi vagyok véleményekre a vallásos és az ateista oldalról is.

Származik nekem ebből hátrányom?

11. 11a91585fe (válaszként erre: 9. - LoLiNa)
2008. febr. 25. 11:00
Kinek mit jelent a házasság..Van akinek semmit,van akinek egy szent köteléket..De azért,ha nem hisz valaki Istenben,akkor feleslegesnek tartom a felhajtást a templomban.Csak azért,hogy az is meglegyen egy füst alatt és dicsekedni tudjunk,hogy jajj de szép voltam a templomban is..hát..na ezt álszentnek tartom. De ez az én privát véleményem,ami nem feltétlenül a nagy átlagéval egyező.Bár én konzervatívabban állok 1-2 dologhoz.
10. 4b2f94d8ef (válaszként erre: 8. - 11a91585fe)
2008. febr. 24. 22:37
ez a vélemény belőlem is szólt..:)
9. LoLiNa (válaszként erre: 8. - 11a91585fe)
2008. febr. 24. 22:01
ugyanmár... a házasság nem istent jelent..
2008. febr. 23. 08:05
Azért álszent,met "Isten és Ember" előtt ad össze a PAP..érted?Ha nem hiszel Istenben,elég ha összeadnak a polgárjenő hivatalban..
7. LoLiNa (válaszként erre: 4. - 749ede2517)
2008. febr. 23. 07:05
mi az állszent abban?
6. spinneli (válaszként erre: 4. - 749ede2517)
2008. febr. 22. 16:01
egyetértek, sok nőnek, férfinak köze nincs istenhez, de esküvő előtt lubickolnak kicsit, mert az olyan szép.
2008. febr. 22. 16:01

én sem értem mi a baj ezzel?

amennyibben vágysz rá, megtetted az első lépést, és ha valóban kész vagy azt az általad kijelölt Istent a szívedbe fogadni haladhatsz az úton.

ha nem akarod, illetve kételyeid vannak, igen sok szakirodalom és közösség vár, hogy megoszd velük, és segítsenek a döntésedben, bármerre is hajlasz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook