Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudok dönteni, hogy maradjak-e a gyógyszerkísérletben,... fórum

Nem tudok dönteni, hogy maradjak-e a gyógyszerkísérletben,... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Ildike2)
2023. ápr. 17. 21:33
Jaj, kívonni nem akarom magam a rendszerből, meg a munkám miatt nem is tehetem, mert megkövetelik a betegségek karbantartását. 🙂
21. Ildike2 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 21:20

Azért ez nem teljesen így van, dönthetsz úgy is, hogy teljesen kiszállsz a vizsgálatból.

Ehhez jogod van, nem kérhetik számon, sőt meg sem kérdezhetik, hogy miért döntöttél így.

20. Ildike2 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 21:19

Igen, ez így működik, hogy az utánkövetés során mindenki a vizsgálati gyógyszert kapja. Ha eddig is ezt kaptad, akkor minden ok. Ha pedig nem, akkor még inkább ok, hiszen mostantól a vizsgálati gyógyszert kapod. (Nem szeretem ezt a szót, hogy "kísérleti", hiszen mint már előbb írtam, itt ebben a fázisban már rég nem kísérletről van szó, hanem arról, hogy 1-2 év múlva törzskönyvezik, patikában kapható lesz - ezek már csak a finomhangolások.)

Csak jól tudsz járni vele.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 21:18

Szerintem maradj!

A máj enzimek mástól is lehetnek emelkedettek.


Nekem akkor lett emelkedett, amikor kiderült a pm. betegségem, de ekkor még csak a felső referencia duplája volt, aztán az epekőtől még magasabb lett.

Az orvosok nem igen izgultak emiatt;)

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. ápr. 17. 21:04
Ha nem maradok, három havonta lesz kontroll akkor is.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. ápr. 17. 21:03
Nem tudom, hogy a kísérleti szert kaptam-e. Ha nem azt kaptam, váltani fogok olyanra, aminek nem ismerjük a hatását.
2023. ápr. 17. 21:01
Nyilván terhes nem lehetek (nem is akarok) és továbbra sem ehetek egzotikus citrusféléket, áfonyát, vörösbort (perszehogy hiányzik, mivel tilos. Amúgy nem igazán ittam vörösbort, de így, hogy tilos akarok...😀)
15. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 20:58

Én a helyedben maradnék, főleg, ha jól voltál a kísérlet alatt.

A következő 5 évben pedig a kontrollok miatt adott lesz az orvosi ellenőrzés, ami manapság nagyon fontos, ismerve az egészségügyi ellátásunkat.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Ildike2)
2023. ápr. 17. 20:57
Esélyes, hogy ez lesz, de nem könnyű döntés.
13. Ildike2 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 20:56
Akkor pedig annál inkább nincs vesztenivalód..
12. Ildike2 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 20:55

Most olvasom, ezek szerint mégsem vérzsír-problémád van...

Az autoimmun betegségek terápiájában most forradalmi változások vannak, a biológiai terápiákkal.

Szerintem maradj, és használd ki, hogy a téma szakértői foglalkoznak veled.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Ildike2)
2023. ápr. 17. 20:55
Nem koleszterin és sosem adtak placebót, vagy a kísérleti szert vagy egy már forgalomban lévő szert kapok, csak nem tudjuk, melyiket.
10. Ildike2 (válaszként erre: 3. - Kisj)
2023. ápr. 17. 20:52
Ezek már az ún." fázis 3 " vizsgálatok, tényleg nem veszélyesek. Meg baromi szorosan kontrollálnak. Csak nyerni lehet ezekkel.
9. Ildike2 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 20:50
Szerintem maradj. 5 év nagy idő, és ha jól gondolom, és koleszterincsökkentő új gyógyszert kapsz, az a patikában 3-400000/hónap lesz, ha majd elérhető lesz.
8. Ildike2 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 20:47

Mindenképp jó döntés volt, szerintem is.

Mire egy hatóanyag emberi felhasználásra kerül, minimum 20-25 év kutatás van mögötte. Ebben a fázisban már nem arról van szó, hogy feldobod-e a prakkert, vagy lesz-e valami károsodásod tőle. Nagyszámú (20-30-50000 emberen, nagy beteglétszámon végzik a további megfigyelést, melynek célja pl. dózisfinomítás, vagy optimális hatás/mellékhatás titrálás.

Hátrány nem érhet, max. placebót kapsz, előny viszont annál inkább: hozzájuthatsz olyan terápiához, ami széles körben csak 5-8 év múlva lesz elérhető és akkor is nagyon drágán.

De a legnagyobb előny szerintem, hogy baromi szoros orvosi kontroll alatt vagy, és ráadásul ingyen.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. ápr. 17. 20:47

Nem gyógyítható autoimmun betegségem van. A tudomány jelenlegi állása szerint a gyógyszerekkel szinten tartható-jó esetben- az állapotom.

A kísérlet alatt viszonylag jól voltam, persze nem tudni, hogy nélküle mi lett volna.

A nyomonkövetés -ha nincs romlás, ami miatt ki kell szállnom- öt év, az első fél évben kettő hetente vérvétellel.

A mellékhatás vagy nem ismert, vagy májenzim növekedés lehet, mint ahogy eddig volt valamelyik szertől.

2023. ápr. 17. 20:39

Ez attól függ, hogy milyen betegséged van és van e más lehetőséged a gyógyulásra, illetve egy másik kezelés, ha van, tudja e biztosítani a minőségi életet.


És persze kérdés, hogy ez a kísérleti kezelés használ e?


Mennyi ideig tart? Mikor lesznek vizsgálatok? Okoz e panaszt, azaz van e mellékhatása?

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Myra)
2023. ápr. 17. 20:37
Ez már nem kérdés. Részt vettem, jó döntés volt.
2023. ápr. 17. 20:35

Benne vagyok a kisérletben, lassan lejár a két év, még egy hónapig tart. Ha maradok a nyomonkövetésben is, onnantól fél évig megint két hetente vérvétel, mert azért a májenzim időnként megszaladt a kusérlet alatt. (Meg amúgy is szerintem ez a protokoll.)

Ha maradok, onnantól a kísérleti gyógyszert kapom mindenképp még 5 évig.

Vagy döntsétek úgy, hogy a nyomkövetésben már nem veszek részt, kiszállok és kapok valami már törzskönyvezett gyógyszert.

Viszont azt nem lehet tudni, hogy eddig a kísérleti gyógyszert, vagy a már törzskönyvezett gyógyszert adták.

Tehát 50 % az esélye, hogy gyógyszert váltok, ha maradok. Ha kiszállok, és eddig a kísérletit kaptam, ami végülis jó volt, akkor fejest ugrok az ismeretlenbe.

3. kisj
2023. ápr. 17. 20:12

Férjem résztvett egy ílyenben. (valamilyen új inzulin)

Semmi baja nem lett tőle.

2. Myra
2023. ápr. 17. 19:43
Én biztos nem vennék részt ilyen kisérletben🤔

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook