Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem szeretem a Halloweent🎃! Nem kell a rútságot,... fórum

Nem szeretem a Halloweent🎃! Nem kell a rútságot,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
nov. 17. 18:01
Én is igy vagyok vele.
nov. 6. 07:11
80. csemár (válaszként erre: 71. - PöttyösPanka)
nov. 4. 07:48

Vagy "fanyalgó magyar" vagy, vagy minden divathóbortnak behódoló - a minősítgetés a másképp gondolkodók irányából így is, úgy is "adva van".


Az elüzletiesedésről pedig csak annyit: akinek jut díszes (és morbid) jelmezekre, ajándékul osztogatott cukorkákra, faragni való tökökre garmadával, annak elég a pénze, hogy kenyérre is jusson.

79. tumbo2 (válaszként erre: 78. - Tumbo2)
nov. 3. 14:59
a főnököm tojást kért,mert másnap rakott krumpli lesz.
78. tumbo2 (válaszként erre: 75. - Unom)
nov. 3. 14:59
itt már senki sem jár locsolkodni,utoljára a szomszéd,akkor még kisfia locsolt meg,mert kint nyírtuk a füvet.pénzt adtam neki.
77. Főnix3 (válaszként erre: 74. - PöttyösPanka)
nov. 3. 14:56
Én általánosságban írtam, ha vissza olvasod láthatod! Az Fi meg tájékozatlan. Rá pedig szándékosan nem is reagáltam!
76. tumbo2 (válaszként erre: 68. - Panna.33)
nov. 3. 14:56
nekem is azért nem kell okostelefon,nehogy már okosabb egyen,mint én.a vejem apja is kapott egyet,nem sokra megy vele.pedig okosabb,mint én,történész.
75. unom (válaszként erre: 73. - ,zumba)
nov. 3. 14:55

A locsolkodás nálunk régóta a pénzgyűjtésről szól. Ha nem adsz pénzt, megsértődnek, volt olyan, hogy a tojást az ajtónkhoz vágták. Kösz, ebből Inkább kimaradok.

Ha Halloweenkor is pénzt kérnek majd csoki helyett, az se lesz népszerű.

74. PöttyösPanka (válaszként erre: 72. - Főnix3)
nov. 3. 14:22
A FI azt írta, hogy a rútság miatt nem szereti. Nem azért, mert más is utálja.
73. ,zumba (válaszként erre: 71. - PöttyösPanka)
nov. 3. 14:02

Én is így érzem.

A locsolkodást nem szeretik sokan a Húsvét kapcsán, pedig akkor is gyűjtenek csokit, édességet a gyerekek. Inkább elmennek otthonról. Az új ünnep kapcsán meg tetszik a házról-házra járás és gyűjtés. Kicsit sem ellentmondásos. Egyikünk sem érzi, hogy be kellene építeni az életünkbe. Oly régi ünnep, mégsem tartotta a lakosság 50-100 éve. Pedig tök is volt, lepedő is, filctoll is és cukorka is.... Szerencsére különbözők vagyunk.

72. Főnix3 (válaszként erre: 69. - PöttyösPanka)
nov. 3. 13:20

Sokan azért nem kedvelik, mert más nem kedveli! Lásd be ez így van!

Szerintem addig meg nem utálunk valamit, míg nem tapasztaltunk! Olyan gyorsan rálehet mondani mindenre, hogy utálom!

Pl. Mi nem tartjuk a Valentin napot, de nem azért , mert utáljuk , csak így alakult! Utálom a sóskát, mert nekem nem ízlik! Nem azért utálom, mert más utálja! 🤷🏻‍♀️De minek is magyarázom!? Aki akarja érti, aki meg nem az nem! 😁

71. PöttyösPanka (válaszként erre: 70. - ,zumba)
nov. 3. 12:56
És az elüzletiesedés nem csak a halloweent érinti. A többi ünnepből, de főleg a karácsonyból, is giccsvásárt csináltak. Tudom, hogy én vagyok a fanyalgó magyar, akinek semmi sem jó. De mire eljön a karácsony, addigra a fülemen is folyik kifelé. Megölik a várakozás és a készülődés időszakát azzal, hogy előre, készen és túlprögetve próbálják letolni a torkomon.
70. ,zumba
nov. 3. 12:50

Szellemtől nem félek, így nincs mit elijeszteni. A médiáknak hála terjed a világban ez a szokás-üzlet.

Szegény fekete cicák, remélem nem lett belőlük áldozat.

69. PöttyösPanka (válaszként erre: 65. - Főnix3)
nov. 3. 12:12
Ha nem kedvelem a halloweent, akkor egyből begyepesedett magyar csürhe vagyok XD Az sem baj, hogy nem azért nem kedvelem, mert nem magyar vagy mert új dolog.
68. Panna.33 (válaszként erre: 67. - Panna.33)
nov. 2. 23:05
Tabusítást írtam, csak ez a piszok telefon azt hiszi, hogy jobban tudja.
67. Panna.33 (válaszként erre: 63. - ,zumba)
nov. 2. 23:04
Én is láttam már jópár halottat, és nem is tartom jónak a halál tanúsítás. Ugyan úgy a létünk része, mint a születés, a szoptatás vagy a szex.
66. Charlize (válaszként erre: 65. - Főnix3)
nov. 2. 22:43

1993-ban az USA-ban Halloweeneztem. Azóta imádom.

A baptista óvónőnk meg éppenhogy nem sátánistázott le, mert meghallotta, hogy a munkahelyemen tökfaragó program lesz a dolgozók gyerekeinek.

Igen, a magyar mentalitással borzasztó nagy baj van! 😔


Nem kell ezt túlgondolni. Nem kell többet agyalni rajta a Farsangnál.

nov. 2. 22:37

Én szeretem a Halloweent. Nagyon áthangolódom. Olyan fantasztikus, hogy lehet bohóckodni. Beöltözünk és megyünk cukorkát gyűjteni. Sok ház nagyon durván fel van "öltöztetve". Felnőttek nyitják az ajtót és Boo, ijesztgetik a gyerekeket. Majd kis ajándékokat, cukorkákat adnak. Igaz második éve, hogy megáztunk, de így is töretlen lelkesedéssel mentünk, élveztük a csodás kivilágított házakat,a játékos, vicces felnőtteket, teszek fel pár képeket. Majd mikor hazaértünk , mi ijesztgettünk.:D Nem értem miért gondolják sokan azt, hogy ez az üzletről szól. :(

Mi élvezzük, hogy kizökkenünk a szürke hétköznapokból, beöltözünk és elijesztjük a holtakat, na meg az élőket is. :)

Ha nyitottak vagyunk az újra, akkor "gazdagabbak" leszünk kicsit, nem "szegényebbek"! Sajnos sokan elfelejtik élvezni az adott lehetőségeket!

Utálod a Halloweent? Nem is ismered, ha nem ismered, hogy tudod utálni? Ismerj meg valamit, éld át, majd utána mondhatod, hogy utálod. Persze nem hibáztatlak ezért, hisz a magyar ember nehezen fogad el bármi újat. Ha elfogad, azt többen elítélik, és nem mer kiállni magáért,majd inkább beáll a csürhe közé,és elítélik az új dolgokat,ünnepeket.

64. tumbo2 (válaszként erre: 63. - ,zumba)
nov. 2. 12:45
én is tudom,de tényleg nem láttam.az anyám előtt az öcsém volt,aki fölakasztotta magát.a húgom volt,aki megtalálta,de nem engedte,hogy fölhívjon engem.ráérek majd reggel megtudni.
63. ,zumba (válaszként erre: 54. - Tumbo2)
nov. 2. 12:39
Én többet is, gyerekkoromban is és nem lett semmi bajom, lelki problémám a látványoktól. Elfogadom a halált, mert aki a világra jött, annak egyszer véget is ér a földi élete.
62. tumbo2 (válaszként erre: 60. - Vigyefene)
nov. 2. 12:34
belebotlottunk hétfőn egy temetésbe,számomra nagyon visszatetsző volt,ahogy ott kántált a pap.fölsorolta az összes ismerőst,szomszédot,boldog,boldogtalant.mi megmondtuk,hogy a nevünket se sorolja föl,ki búcsúzik az anyámtól.rövid szertartás volt,kérte,hogy ne nyilvánítson senki részvétet,mivel covid volt,páran voltunk.a szomszéd azért odajött.
61. tumbo2 (válaszként erre: 60. - Vigyefene)
nov. 2. 12:28
értem én.de én azt szeretném,ha a nevem sem maradna sehol.szórjanak szét.a lányom sem megy az apjához,valami alagsorban vannak az urnák,még egy szál virág sem fér el.nyomasztó az egész.
60. vigyefene (válaszként erre: 59. - Tumbo2)
nov. 2. 12:10

Értem. De a temetés arra való, h elbúcsúzzunk tőlük.

Persze attól is függ, h nyitott vagy zárt a koporsó.

59. tumbo2 (válaszként erre: 56. - Vigyefene)
nov. 2. 12:07
mire odaértem,már mindenkit elvittek,kivéve az apámat,de nem szerettem volna látni.
58. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Tumbo2)
nov. 2. 12:05
egy öregasszonyról beszéltem,bár én is az vagyok.de hálistennek még eszemnél.
57. vigyefene (válaszként erre: 55. - Tumbo2)
nov. 2. 12:05
Elhiszem.
56. vigyefene (válaszként erre: 54. - Tumbo2)
nov. 2. 12:05
Én láttam. A kedves feleségemet is muszáj volt mégegyszer utoljára megnézni, elbúcsúzni tőle.
55. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Vigyefene)
nov. 2. 12:04
nem lopok,más feleségét nem kívántam,a többit nemigen tudom.na jó,a más férjét.
54. tumbo2 (válaszként erre: 50. - ,zumba)
nov. 2. 12:02
én már 71 éves vagyok,de halottat még nem láttam.hál istennek.
53. vigyefene (válaszként erre: 52. - Tumbo2)
nov. 2. 12:02
A 10 parancsolatot nem rólad írták.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook