Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem szeretem a Halloweent🎃! Nem kell a rútságot,... fórum

Nem szeretem a Halloweent🎃! Nem kell a rútságot,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
22. timycat (válaszként erre: 21. - ,zumba)
2023. nov. 1. 13:17
Gondolom pont annyi mint a családi körben tartott Húsvét és Karácsony esetében.
21. ,zumba
2023. nov. 1. 13:11

Vajon az e napon szervezett bulikban mennyi szó esik a Halloween eredetéről, jelentéséről. A töklámpás legendájáról beszélgetnek-e, vagy csak:

azt kell ilyenkor faragni gondolat mentén történik.

20. ,zumba
2023. nov. 1. 12:58
A 2000-es évek eleje óta tartják itthon. Korábban is lehetett volna tartani.... üzlet.
19. ab8347c45b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 1. 12:52

Én csak nem tudom megérteni, minek kell átvenni egy amúgy nem magyar ünnepet.

Én nem "nem szeretem" a halloweent, meg van annak is a maga hangulata, és biztos jó élmény lenne az USA-ban átélni, de valahogy a magyar kultúrába nem passzol.

2023. nov. 1. 12:48

A halloween eredete, nem amerikai, csak ők is átvették, átvitték:

A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult autentikus "ÍR" ünnep október 31. éjszakáján (a Mindenszentek katolikus ünnep előtti estén), melyet elsősorban az angolszász országokban tartanak. Az ünnep 1840 körül került Észak-Amerikába, amikor sok elszegényedett ír földműves vándorolt ki Írországból, akik magukkal vitték az ősi kelta eredetű népszokásaikat és hitvilágukat is. A történelem során több hasonló római kori ünnep is elvegyült a kelta halálkultusz samhain nevű ünnepével, ezért mai állapotában ez az autentikusnak ismert pogány ünnep az ókori mediterráneumból származó elemeket is tartalmaz, amelyek kiegészültek az ír nép szokásaival és az észak-amerikai, nyugat-európai vidám ünnepi és gasztronómiai bolondozással, töklámpás faragással, jelmezes kéregetéssel, beöltözős partikkal, almahalászattal is.

A kelták hite szerint október 31-én este a holtak szellemei visszatérnek, és mivel beköltözhetnek az élőkbe, az élők félelmükben különféle álcázó maskarákat öltöttek, mert ezzel akarták becsapni és összezavarni a holtak szellemeit. Stefan Moser, a salzburgi kelta múzeum igazgatója szerint „az a tény, hogy a halloween kelta eredetű szokás, olyan mítosz, amely a Halloween elterjedésével kezdődött, és azóta nem távolították el, azonban nincs komoly kapcsolat a két dolog között.” Amerikában az 1900-as évek elejétől vált egyre népszerűbbé, majd a legkedveltebbé halloween ünnepe, az ünnepi fesztiválokon szörnyek, boszorkányok, földönkívüliek, kalózok, rajzfilmek és mesék szereplői, állatok és hírességek maszkjait viselő jelmezesek jelennek meg.

17. cilabogyó (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2023. nov. 1. 12:37
Teljes mértékben igazad van. Az előbb pont erről beszéltem. Lehet, hogy hamarosan nálunk is karácsonykor érkezik a Mikulás, akkor majd ahhoz alkalmazkodunk.
16. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 1. 12:31
Megnézted, hogy mi a Halloween eredete? Ha nem akkor tedd meg, és mindig informálódj mielőtt badarságokat írsz.
15. Kacsahercegno (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2023. nov. 1. 12:30
Meg ugyanide tartozik más népek konyhája, zenéje, stb stb. ezeket élből, megismerés/kipróbálás nélkül elutasítani nagyon fafejű szűklátókörű emberre vall.
2023. nov. 1. 12:27
Sosem értem ezt az élből elutasítást... Más szokások, hagyományok megismerésével csak mi leszünk többek, gazdagabbak. Akkor is ha adott esetben valami újkeletű, vagy "amcsi baromság". Most nem csak a halloween, de általában. Semmi bajunk nem lesz tőle, nyilván nem kötelező semmilyen ünnepet tartani, de aki szeretné, az miért ne?? Attól még nem tűnik el a mindenszentek meg a halottak napja.... 🙄
13. michelle.r (válaszként erre: 2. - Highlander73)
2023. nov. 1. 12:25
Ráadásul ma viszonylag felesleges várni, hogy vége legyen 😎
12. cilabogyó (válaszként erre: 10. - Charlize)
2023. nov. 1. 12:16
Vannak ünnepek, amik akár akarjuk, akár nem, belopják magukat a mindennnapjainkba. Lehet utálni, de lehet alkalmazkodni is hozzájuk. Én próbálok. Valentin napon is meglepem a férjem egy finom vacsorával, nem kell szivecske, stb., de a magunk módján ünnepeljük. Ez a mostani ünnep is ilyen, tettem ki az ablakpárkányokba ledes mécseseket, néhány őszi dekor, ajtódísz stb. még belefér.
11. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 1. 11:55

Azért bevallom, ez már hiányzott a sok "Utálom a Valentin napot" "Utálom a Karácsonyt" "Utálom az anyáknapját" mellé.

További boldog utálkozást!

Sádlá!

10. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 1. 11:24

Halvány lilád sincs arról, miről szól a Halloween, de vetted a bátorságot a butaság kinyilatkoztatására.


Nem kell szeretni, van olyan ünnep, amit én is utálok, de legalább nagyjából tudd, mit utálsz.

9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Utolsó betyár)
2023. nov. 1. 09:41
🤣
2023. nov. 1. 09:37
Pedig ez is magyar ünnep. Mikor Mátyás király elfoglalta Bécs városát így köszönt: helló Wien!
7. unom (válaszként erre: 4. - Gyöngy:))
2023. nov. 1. 08:50
Igazad van, akkor elnézést. Az időzítés rendben van.
6. Neee
2023. nov. 1. 08:40
A halloween lényege, hogy a fény győzedelmeskedik a sötétség felett. Olvass utána.
5. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 1. 08:28
Inkabb olvass utana ha tudsz, akkor rajossz esetleg hogy mi ennek az unnepnek a lenyege es az eredete. Ettol persze meg lehet nem szeretni, vagy nem unnepelni, de butasagokat nem kellene irni...
4. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - Unom)
2023. nov. 1. 08:11
Tegnap írta a vallomást.
3. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 1. 07:50
Azt legalább tudod, hogy tegnap volt? Lemaradtál.
2023. nov. 1. 07:49

Látom átment a lényeg.

Ez nem a rútság ünneplése, egészen más.De felesleges magyarázni,aki akar,az utána tud nézni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook