Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem hagyományos tojásfestés - dekupázs tojások fórum

Nem hagyományos tojásfestés - dekupázs tojások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem hagyományos tojásfestés - dekupázs tojások

2017. ápr. 20. 09:42
Csináltam húsvétra tojásokat. Idén pillangós szalvétákat használtam. Tetszett a locsoló rokonságnak. :)
2017. ápr. 13. 13:09
köszi az ötletet! Van otthon ilyen ragasztó, meg szalvéta is, egyet kipróbálom :)
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. ápr. 11. 22:02
Tettem még fel párat....
16. Channa* (válaszként erre: 14. - Habszivacska12)
2017. ápr. 11. 21:23

Szerintem helyettesíthető. Ez tapasztalat.

Amiket kiraktam tojásokat én úgy csináltam, hogy sima kenős (stift) ragasztóval lekentem a tojást vagy a papírt (én nem csak szalvétával szoktam csinálni, sőt! inkább sima papírral, bár ezzel nehezebb) és úgy ragasztottam a tojásra a mintás papírokat. Kelemen Annácskát is sima A4-es lapra nyomtattam ki, kicsit be kell vagdosni, hogy kisimuljon. A ragasztás után az egészet le kell viszont lakkozni, azaz a decoupage lakk kell, mert azzal lesz igazán szép.

Szerintem könnyebb is ragasztóval dolgozni, mint a lakkal, mert a lakk teljesen eláztatja a papírt/szalvétát, a kezünk is lakkos lesz és azzal is rongáljuk a mintákat, de a ragasztó csak átitatja a papírt, azaz megpuhul és nem ragad rá olyan könnyen a kezünkre.

Ha tehetitek, akkor nagy tojásokat vegyetek, mert azokkal könnyebb dolgozni. Nekem van 6 cm-es (Annácskás), és van 12 cm-es (koponyás, verdás, hercegnős).

15. babyapocakban (válaszként erre: 14. - Habszivacska12)
2017. ápr. 11. 08:18
Szia! Sajnos nem. Ez egy speciális ragasztó erre a célra. Szerintem a sima ragasztókba azonnal beleragadna a vékony szalvéta réteg és nem tudnád így kisimítani. A decoupage ragasztó aztán átlátszóra szárad és kemény felületet képez a szalvétán, ettől tartós és szép lesz. Szerintem ezt másféle ragasztóval nem feltétlenül sikerülne elérni.
2017. ápr. 8. 19:26

Nagyon szépek a tojások.

Szeretném megkérdezni, hogy semmi más ragasztó nem helyettesítheti az úgynevezett decoupage ragasztót?

13. babyapocakban (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. ápr. 4. 17:33
Jesszusom.
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Babyapocakban)
2017. ápr. 3. 16:21

Kelemen Annácska.

Egy fiú barátunk nagyon kedveli, neki készült:DDDD

2017. ápr. 3. 14:24
Mi is ilyeneket csinaltunk a hetvegen a jatszohazban. :) Meg maradt tojasom, a heten csinalnom kell a tojasfara is :)
10. babyapocakban (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. ápr. 3. 08:31
Paris Hilton-os húsvéti tojást is csináltál? Vagy ki az a második sorban? :)))
2017. ápr. 2. 23:36
Szépek!
2017. ápr. 2. 21:37

Én is hasonlókat szoktam csinálni:D

Tettem ki az adatlapomra....

2017. ápr. 2. 15:52
Jó ötlet! Szeretem a dekupázst. Tojásta még nem csináltam, de a gyerekekkel talán könnyebb is lesz, mint festeni ;)
2017. ápr. 2. 13:09

Kezdőknek azt ajánlanám, hogy fessék a tojást olyasmi színűre, amilyen a minta körüli szalvéta. Így a mintát nem muszáj annyira precízen körbevágni és könnyebb eldolgozni is.


Ha tojásra ragasztjuk a mintát, akkor mivel "görbül", először próbáljuk kicsi szalvéta darabokkal, akkor kisebb a gyűrődés és könnyebb a munka.

2017. ápr. 2. 12:05

Szuper!

Kiskoromban próbálkoztam vele de akkor eléggé barbár módon sikerült a képeket ráapplikálni a tojásra. :)

2017. ápr. 2. 10:12
nálunk az idén liba tojást is próbálunk mert van igaz kifújva festjük
2017. ápr. 2. 09:47
Nagyon szépek! Köszönjük!
2017. ápr. 2. 09:41
Végre nem egy gyerekes cikk! Ez tetszik!
2017. ápr. 2. 09:08
Egy ötletet szeretnék megosztani azokkal, akik a hagyományos piros-színes tojások helyett vagy mellé szeretnének mintával díszítetteket is készíteni. A decoupage (dekupázs) a technika nagyon egyszerű, csak egy kis ügyesség és türelem kell hozzá.

Ugrás a teljes írásra: Nem hagyományos tojásfestés - dekupázs tojások

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook