Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem értem mit indul meg minden nyaralásszezon elején a... fórum

Nem értem mit indul meg minden nyaralásszezon elején a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
15. birebora (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. máj. 6. 07:07
Megértem őket. Élhetetlen némely vízparti város.
14. timycat (válaszként erre: 13. - Birebora)
2023. máj. 6. 07:03

A turizmus és a bóvli miatt élhetetlen lett, helybeliként is ugyanannyiért eszel, iszol, színvonal semmi csak a pénz lehúzás, semmi kis faluban tömeg van és az arcoskodás.

Az egyik lánynak balatoni kilátású házban van lakása, a szomszédok már rég nem ott élők, hanem kiadják a lakásokat turistáknak, ami tavasztól őszig csak cirkusszal, bulival, mocsokkal jár. A másik lánynak is vízparti településen van háza, annyiban más hogy ház.

Befektetésnek jók az ingatlanok ott élni már nem annyira.

13. birebora (válaszként erre: 11. - Timycat)
2023. máj. 6. 02:20

"2 közeli ismerős vett el balatoni lányt, sokáig nem értettem miért nem ott élnek, mikor ott is lehetne, aztán elmondták."


És miért nem élnek ott? Kiváncsi vagyok.

12. Fisica (válaszként erre: 10. - Hattori)
2023. máj. 5. 23:51

Ha magasak az igények, akkor igen mindenhol drága.


Hasonlíthatod a partra nézőt, de az egyik tenger a másik csak egy tó. :)

11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 23:45

Te indítottad, de akkor tessék.

Egyik sem olcsó, de a Balaton túlárazott bóvli. Én imádtam a Balatont, de 3 éve úgy menekültünk haza onnan. Azóta nem vágyok vissza, néha mennem kell Badacsonyba munka miatt, de már nem vágyok a Balatonnál időt tölteni, pedig gyönyörű.

Akkor volt utoljára élvezhető (számomra) amikor az még ciki volt hogy mész a Balatonra, kb 10 éve.

2 közeli ismerős vett el balatoni lányt, sokáig nem értettem miért nem ott élnek, mikor ott is lehetne, aztán elmondták.


Nekünk az idei nyár is olcsóbb lesz külföldön mint itthon (az eredetileg tervezett, sokkal kényelmesebb út jött volna ki kb ugyanannyiba). Huszáros forinttal számolva, kb. ugyanazokkal a paraméterekkel.

Én nem láttam még Európa összes tengerét, biztos ez a hiba. Szerintem olyan embert is csak egyet ismerek aki igen.

10. Hattori (válaszként erre: 7. - Fisica)
2023. máj. 5. 23:42

Ez Mo-ra is elmondható. De a körtét a körtével, almát az almával hasonlítsuk, a partra néző 4 csillagos horvátot a partra néző négy csillagos magyarral. Nyilván, ha valaki bevállal egy parttól 2 km-re levő négycsillagos horvátot, akkor ---de az akkor már nem kényelmes.

Mellesleg a horvát Adria borzasztó sós, a szlovén még jobban.

2023. máj. 5. 23:36

Én tudom, hogy mire gondolsz.

Én már többször írtam, hogy Balatonon szoktunk nyaralni, erre mindig azt írja valaki, hogy az drága, bezzeg a külföldi utak nem.


Nem igazán tud meghatni. Nem az ára miatt megyek Balatonra nyaralni, hanem azért, mert szeretem, nincs messze a lakhelyünkhöz, kocsival 1-2 óra alatt odaérünk és vissza is, stb.

8. globus (válaszként erre: 5. - Hattori)
2023. máj. 5. 23:19
Valahol erről olvastam egy összehasonlító cikket. Ha jól emlékszem, minimális előnyben lett jobb a magyar üdülés, nem számottevő összeggel.
7. Fisica (válaszként erre: 5. - Hattori)
2023. máj. 5. 23:19

Az elmúlt 2 évben elég sokszor voltunk Horvátországban és Szlovéniában is. Mindkettőben lehet találni olcsón is megfelelő szállást csak időben kell foglalni.

Persze függ attól, ki milyen igényeket támaszt a szállással szemben.

6. b9e097a9f6 (válaszként erre: 5. - Hattori)
2023. máj. 5. 23:10
Szlovénia a tengermelléki vidéken van túlárazva. Tenger mellett fekvésért és strandolgatásért sosem mennék oda nyaralni. Nem éri még, nincsenek olyan jó partjaik. Piran szép, ahogy Portoroz is, de kirándulásnak bőven elég. Egyébként nem drága ország. A többi része egészen megúszós tud lenni.
5. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 22:22
Mert az agytrösztök összevetik a külföldi apartmant a magyar négycsillaggal. Horvátország messze nem olcsó már, Szlovénia meg sosem volt az.
2023. máj. 5. 22:12
Valahogy nem éri el az ingerküszöbömet. Nem vagyok az a vízparton pihenős nyaraló, így pont sem az árak sem a miattuk való nyünyögés nem jut el hozzám.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 21:59

Nekünk is Balcsi olcsóbb, sőt szinte ingyen volt. Céges apartman, főzési lehetőséggel, Coop bolt az üdülő mellett. Gyereknek víz, napfény, játszótér. Szerettem,.mondjuk most már egyik sem érdekel. Inkább Badacsony, a hegyen.

Én sem láttam bezzegelést. Még...🙂

2023. máj. 5. 21:42
Esküszöm, ha te nem írsz bezzegelésről, nem is hallok róla...akkor ki is nyafikázik?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook