Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem értem mit indul meg minden nyaralásszezon elején a... fórum

Nem értem mit indul meg minden nyaralásszezon elején a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
2023. máj. 6. 16:42

Na, jó kis bezzegelős fórum lett:DDD


Engem, igazán nem érdekel, hogy ki és mit gondol a Balatonról. Nem tud senki véleménye meghatni. Olcsóbb a tengerpart, színvonalasabb az ellátás, jobb dolgokat lehet látni.

Hát, menjen mindenki külföldre, ha ott szebb és jobb és még olcsóbb is.


Én egy egyszerű proli vagyok, nekem pont megfelel a Balaton. Nem zavar a tömeg, mert mindig tömegben vagyok, mint fővárosi. Nem luxus szállodában nyaralunk, mert azt nem szeretjük. Több éve ugyan azt az appartmant béreljük ki, ami a parttól 20 méterre van, így nem kell kicaplatnunk a strandra, belépőt se kell fizetni, plédet leteríteni sem, stb. Csak felveszem a bikinimet elsétálok a vízig, fürdök egyet vagy sup-ozok, vagy bármilyen evezőst kibérelek, majd visszamegyek az appartmanhoz, ahol letusolok és kiülök a teraszra a családommal és barátaimmal, ahol jókat beszélgetünk, nevetgélünk, stb..


Én nem szeretek egy nyugágyban punnyadni órákon át, nem szeretek romokat bámulni naphosszat, nem szeretek kipróbálni ismeretlen alapanyagokból készült különleges ételeket. A Balatonban viszont szeretek feküdni egy úszógumin is, vagy bohóckodni egy sup-on, vagy evezni (kajak, kenu, stb.), szeretek beülni bármelyik étterembe, ahol rántotthúst eszek:DDDDD Vagy megenni enni egy lángost. Este szeretek elmenni szórakozóhelyekre ahol jó zene van, lehet táncolni. Mi mostanában akkor szoktunk menni, amikor fesztivál van.


Megfeszülnék, ha a nyaralásom alatt nem találkoznék emberekkel, ha egész nap egy luxus hotel medence partján kellene feküdnöm és bámulnom a savanyú ábrázatú sznobokat.


Egy nyaralás legyen aktív, nyüzsgős, legyenek ott rajtunk kívül mások is, azaz történjen valami. Magamba zuhanva, méla undorral az arcomon, otthon is tudok ücsörögni;)

44. rabankari (válaszként erre: 29. - Kelep3)
2023. máj. 6. 16:41
Lehet idén már 5000 ért adják:-)
43. Channa* (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2023. máj. 6. 16:21

Hát nem tudom....

A repülő már időhöz köt, meg csomagmérethez, meg idegen ország kajájához, amit én nem szívesen eszek.;)

42. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 38. - Puncsos)
2023. máj. 6. 14:57
Te nem tudsz úszni?
41. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 33. - Puncsos)
2023. máj. 6. 14:56
Engem még egy sem harapott meg..-)
40. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 6. 12:32
Én is szeretem a Balatont. Nyaraltam tengerparton, szép volt, jó volt, élveztem mindvégig. A Balaton az más, legalábbis nekem. Bár én csak strandolni járok, mert közel lakom, könnyen megközelíthető, az élmény amit ad, mindennél többet ér nekem.
2023. máj. 6. 12:21
Egy dolog viszont hiányozna. A görög tavernák hangulata. Azt nem pótolja semmi.
38. Puncsos (válaszként erre: 36. - Tumbo2)
2023. máj. 6. 12:19
Az az. Egy lavornyi víz. :D Abba legalabb nem full bele az se aki nem tud úszni. :)
37. tumbo2
2023. máj. 6. 12:19
régen Agárdra jártunk,úszni nem tudok,elég unalmas volt,de a gyerekek élvezték.
36. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Puncsos)
2023. máj. 6. 12:17
elég nekem a pici is.csak ne nyomjam ki belőle a vizet.
2023. máj. 6. 12:12
De lehet veszek egy nagy medencét, pálmafákkal kirakom körbe hogy meglegyen az illuzió.. Keverek magamnak egy dajkirit, aztan meg is vagyunk. :D
2023. máj. 6. 12:08
Idén nyaron nekem is elég lenne Görögország. Vagy Horvátország. Bármelyik a kettő közül jó lenne. Nagyon messzire nem akarok menni. Nehogy ne találjak vissza. :)
33. Puncsos (válaszként erre: 32. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 6. 12:06
Szép. De gondolom itt harapnak a cápák is. Ide tuti nem megyek. :)
32. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 31. - Puncsos)
2023. máj. 6. 11:56

nekem ez a kedvencem, itt van minden ami nekem fontos egy tengerparthoz..-)


[link]

31. Puncsos (válaszként erre: 30. - Timycat)
2023. máj. 6. 11:36
Ah, most írigykedem. Görögország tavasszal. A legszebb. :)
2023. máj. 6. 11:24

[link]


1 hónap múlva 2 görög szigetre megyünk. Az egyik sokkal olcsóbb mint itt a belföld, a másik már zsebbe nyúlós, de a világ egyik leggyönyörűbb helye, ha a kettőt összeadom a 2 hét még mindig itthon a drágább (átlagban azonos elhelyezkedésű, szintű szállodával, ellátással, transzferrel, repjeggyel, kompjeggyel, biztosítással). Mindkét helyen voltunk már, többször is, szóval tudom miről írok, milyen színvonalat kapunk majd.

Viszont turista az qrva sok lesz megint az tuti, még úgy is hogy szezonnyitó hétre megyünk, amikor még a legtöbb helyen suli van. Az eredeti útiterv igaz valamivel drágább lett volna, de sokkal kényelmesebb is, viszont akkora világválság van, hogy túlfoglalás miatt törölték a jelentkezést. Én bactam el, mert nem azonnal véglegesítettem, fizettem ki mindent. 😕 Most sok lesz a transzfer időben, km-ben, mert nem arra a reptérre érkezünk illetve nem onnan indulunk haza ami optimális lenne.

2020-2021. év volt csoda jó e szempontból, bárhova mentél alig lézengett valaki, max az volt a ciki ha törölték a nyaralást vagy nem ment érted a repcsi "érdeklődés hiányában". De legalább lett sztori amin lehet röhögni.

29. kelep3 (válaszként erre: 25. - Rabankari)
2023. máj. 6. 10:45

O, igen!

A "retro".

A legócskább mierelit "Gordon" blue kitálalva 3,5 ezerért, szigorúan papírtálcán :D túl fiatal vagyok ahhoz, hogy a felháborodott fanyalgás helyett nosztalgikus élményeket idézzen bennem :D

28. Myra
2023. máj. 6. 09:51
A Balatonnak is meg van a maga varázsa, sajnos most már nagyon beépítik a partot és nem hiszem, hogy ez jót tesz neki.
27. katt2 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. máj. 6. 09:39

Nyilván, nem Siófokra, vagy Lellére kell menni, mert az tényleg zsúfolt. ( Az északi partot nem ismerem.) De pl. Fonyód nagyon szép, két hegye is van, van tanösvény, kilátók, Dísz tér, Vigadó, hajókikötő és néhány km-en belül mindenféle bolt, ami Bp-en van. És, van 11 strandja. Ebből egy fizetős, a többi ingyenes. És az éttermek. Teljesen normális árak, alig emelték az árakat az utóbbi években.


A zsúfolt helyekre menjen az ifjúság, bulizni, akik nyugodtabb körülményekre vágynak, azok menjenek csendesebb helyekre. Van belőlük és remélhetőleg meg is maradnak.

26. Sirga
2023. máj. 6. 09:05

Idén még nem hallottam bezzegelni emiatt.

Pár éve anyám is mondta, hogy a Balaton olcsóbb, mert a tengerhez oda is kell jutni ... Igaza van, az út drágább. De a Balcsin a parttól távoli apartmant 10 éve is csak 150ezerért tudtunk kivenni, tavaly ennyiért Vir szigetén voltunk. A víz tisztaságát meg inkább ne is említsük! Engem "elrontott" a tenger. :) A Balaton ahhoz képest iszaptenger.

De ez csak az én véleményem/tapasztalatom. Mindenki nyaraljon ott, ahol szeretne és tud! :)

2023. máj. 6. 08:50

Alapvetően már az sem mindegy ki milyen módon tölti az idejét a Balatonnál.

Aki apartmanban főz,annak az étel pont ugyanannyi,mint otthon.

Aki viszont szeretné,ha kiszolgálnák az súlyos pénzeket fizet az ehetetlen,sokszor mirelitből készült ételekért.

Kritikán aluli a szolgáltatás minősége a strandokon és sok étteremben is.

Vagyonokat kell fizetni azért, hogy leteríthesd a törölköződ, a felázott, sokszor kacsákkal és hattyúkkal teli parton,vigyázva nehogy ürülékbe,vagy sárba fetrengj.

Ezért mondják sokan,hogy külföldön olcsóbb,mert ott a pénzedért jár valamilyen színvonal is.

24. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. máj. 6. 08:47
Nincsen messze Zakynthos sem. 1,5 óra repülővel.
2023. máj. 6. 08:32

Ez olyan relatív dolog, hogy kinek mi a drága egy nyaralás alkalmával, mert ez egyszerűen csak "pénztárcától függő dolog."

Én például szeretek téli, locspocsos, sötét időben távolabbi, melegebb éghajlaton meghúzni magam.

Mindenkinek más okoz örömet az életében, és ez az öröm nagyon is korfüggő szerintem.

2023. máj. 6. 08:29
A Balatont csak télen szeretem, a tengert meg csak nyáron. Mi olcsó, mi drága, nagyon szubjektív. Horvátországban is lehet nagyon jó helyeken lakni olcsón, csak oda el kell jutni. Nekem a Balaton nyáron unalmas, nagy a tömeg, mindenhol száll a lángos, rántott hús meg fasírt szag, egymást tapossák az emberek. Nem hiányzik. Horvátországban olyan helyeken voltunk, ahol nem volt tömeg, eloszlanak az emberek, mert nagyon hosszú és szabad a part sok helyen.
21. mimy63 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 6. 08:22

Sosem értettem, mit jelent az, hogy az egyik olcsó, a másik meg drága. Már csak azért sem, mert tök mindegy, melyiket választom, el lehet verni egy vagyont bárhol, és lehet szerényebbre is venni bárhol. Egyéni kérdés.


Személyes tapasztalatom pedig az, hogy ma már számomra nem vonzó a Balaton, holott kicsi gyerekkorom óta minden évben mentem, minimum egyszer 2 hétre. De jó pár éve nem megyek. Már nem az, amiért szerettem. Hosszasan sorolhatnám, mi nem tetszik, előttem jó pár érvet már felsoroltak, amikkel tökéletesen egyetértek.

2023. máj. 6. 08:02

"Hogy alig lehet lejutni a vízpartra, mert eladták az egész partot."


Pontosan így, szállodák, társasház komplexumok, kikötők, mindenhol. De elég csak a vitorlásokat megnézni, régen mi és mennyi volt és most mennyi és mekkorák vannak.

19. timycat (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. máj. 6. 07:57

Nem ilyen volt, nem tudom te régen mit láttál és hol éltél az elmúlt években.


A Balatont az elmúlt 10-15 évben beépítettek, felparcellázták, már csak ebből adódóan is sokkal több a turista, minden egyes talpalatnyi területre hatalmas lakókomplexumokat húztak, elvéve kilátást, part megközelítést, a víz természetes állapotát. Régen a nyarat kellett csak kihúzni, most tavasztól őszig, lezárások, rendezvények, ilyen - olyan napok, fesztiválok amik megbénítják az ottani életet és tömegeket vonzanak.


A covid meg aztán teljesen megborította az embereket és a Balatont is.

2023. máj. 6. 07:54

Ezt olvastam hirtelen, ez ugrott be,,



Nem értem mér indul meg mindig nyálelválasztásom elején

17. kelep3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 6. 07:50

Azért mert a gagyiért minden pénz drága. A tömött strandok, amiért minden nap többezres belépőt kell fizetni egy családnak. Hogy alig lehet lejutni a vízpartra, mert eladták az egész partot.

Szép a Balaton, de nekem elég egy-egy nap belőle, nyaralni nem megyünk oda.

Egyébként nekünk a tenger is drága, de azért oda mondjuk jobban vágyakozom.

16. Channa* (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. máj. 6. 07:24

Én nem teljesen értem őket.

Oda születtek, gondolom a szüleik is ott éltek már előtte is.

A Balaton mindig tele volt turistákkal, csak ugye régen főleg az NDK-sok, oroszok jártak oda, most meg mindenhonnan jönnek akár. Főleg, június-szeptember ilyen, a téli hónapok nyugisabbak most is, ha jól gondolom.


Mindenhol drágaság van. Pesten is drágák az éttermek, illetve ha Budapestet nézzük, akkor pl. az újpesti Pennyben minden olcsóbb, mint a Lehel tériben, és említhetném a Budai pennyt vagy Lidl-t, ahol szintén többe kerül minden, mint pl. a XV. vagy XVIII. kerületi ugyan ilyen üzletekben.


Tehát, nem értem, hogy egy oda születettet, aki ebben nőtt fel, miért zavarja a jelenlegi helyzet, ami ugyan az, mint ezelőtt 30-50 évvel volt.


És ugye ott van a gazdasági része is, hiszen ezek a turisták "tartják" el a balatoni településeket, azaz egy részét biztos fedezik...


Budapest belső kerületei is ilyenek, jönnek a turisták és persze a magyar emberek, oda mennek szórakozni, ott vizelik le a falakat, ott tivornyáznak, ők fizetik az éttermekben a számlát, a hotelekben a szobákat, stb. Ők is ehhez vannak szokva, így szerintem nem is zavarja őket...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook