Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem értem mit indul meg minden nyaralásszezon elején a... fórum

Nem értem mit indul meg minden nyaralásszezon elején a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
105. timycat (válaszként erre: 104. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 16. 08:22

Írtam nem csak az utazásban nyilvánul meg.


Channara jellemző, hogy sziklaszilárd véleménye van mindenről, a totál ismeretlen dolgokról is, ha visszakérdezel, hogy mégis miért akkor jellemzően a mert csak, meg mert nem érdekel, mert nem is akarok a magyarázat.


Sokan azért nem mennek, változtatnak, mert félnek az ismeretlentől, fél mert úgy érzi elveszíti a kontrollt. Barátnőm volt ilyen, hiába volt pénze, csak a megszokott dolgokhoz, helyekhez ragaszkodott, mert nem tudja a nyelvet, mert mi lesz ha eltéved, ha akármi történik, nem megyek messzire mert onnan gyorsan haza tudok jönni stbstb., aztán talált magának egy férjet, aki kimozdította a mesterséges burokból, azóta oda-vissza körbeutazták a világot, tök jót tett a személyiségének is és nem csak helyek, utazás hanem úgy általában nyitottabb lett a világra.

104. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 103. - Timycat)
2023. máj. 16. 08:14

Én nem látom a nagy különbséget a bezzegkülföld, bezzegtengerrel .


Teljesen valid szerintem, hogy valakinek a nyaralás vagy pihenés ismerős helyeket jelent.


Amúgy attól mert ezer fele jártál még maradhatsz lokálpatrióta. Nem az a nyitottság hogy máshol nem veszem észre hogy pont ugyanolyan a világ.

103. timycat (válaszként erre: 100. - Channa*)
2023. máj. 16. 07:43

Nem érdekel? Jézusom. A világlátottság kinyitja a látókört, de nem csak az hogy utazzon az ember, hanem a nyitottság az újra, másra, ismeretlenre. Ebből lesz tapasztalat, ismeret, jót tesz az önbizalomnak is. Hogy te nem ilyen vagy ez minden témában, hozzászólásodban megnyilvánul, és mindig felrántod az orrod, ha leírom hogy na már megint a szűklátókör.

Ha az ember nem akar kimozdulni az ismerős dolgok közül "csak mert nem érdekli" meg neki az "kínlódás" az általában félelemből és önbizalomhiányból ered, amire tök jó egy ilyen fórum, lehet kompenzálni és bizonygatni hogy nem nincs olyan, persze leginkább magadnak. Ja és alap a többi h.lye és/vagy sznob.

102. timycat (válaszként erre: 98. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 16. 07:27

Ja én nyitott vagyok az újra, másra. Járunk, nézünk, tapasztalunk és van hogy rosszba futunk bele, a Balatonnál ez arányaiban sokkal többször fordult elő, mint máshol, legyen az belföld vagy külföld.


Nem azt írtam, hogy itthon minden rossz. Dehogy. A vásárhelyi kávé jó volt, de qrva drága.

101. Channa* (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 16. 07:11
Na jó, de ha nem azt meséljük, hogy 20 ezres rántott húst ettünk, akkor ciki, mert még azt gondolják, hogy sz@r helyen nyarunk:DDDDDD
100. Channa* (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 16. 07:04

Dehogy nem!😉


Ma majd írják sokan, hogy sokkal jobb külföld, és sorolják majd, hogy olcsóbb, minőségibb minden, stb.


De én is úgy vagyok ezzel, mint te. Bár én nem megyek külföldre, mert nem érdekel.


Nekem, tökéletes a Balaton, ahogy írtam már.

Nem vágyok külföldre.


Távol áll tőlünk a sznobság, hogy csak azért végig kínlódjunk valamit, hogy elmondhassuk, itt is voltunk.


Ez is kb. olyan, mint minden más. Sokan csak azért végig kínlódnak egy könyvet, egy 5 felvonásos zeneművet, stb., hogy azt mondják: ezt szeretik, és ők aztán roppant kulturáltak és csupa hasznos, értelmes, stb. dolgot tesznek velünk ellentétben...


Én meg tök jól szórakozok a ponyvákon, jót tombolok egy R-GO koncerten, stb.;)

99. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 89. - Channa*)
2023. máj. 16. 06:58

Mi legutolsó Balatoni utainkon kevesebből kijöttünk ott, mintha otthonmaradunk, kajával. Na ennyit a drágaságról. Pedig nem főztem ott.

Olcsóbb volt nem egy dolog mint itthon. Nagyon nevettünk is a híreken.

98. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 91. - Timycat)
2023. máj. 16. 06:54

Ezt totalisan nem értem. Direkt keresed a minősíthetetlen helyeket itthon??? Én általában tök jó ételeket ettem sima kajásoknal is, étteremben is. Pedig soksok helyen voltam máshol is, ott is ettem jókat ( meg rosszakat is előtte sokak által feldicsert, de ha ott jársz egyel ott helyeken)

Ezekszerint egy másik Balatont ismerünk. Sőt, egy másik európát, mert en ittam olaszországban pocsék kávét nem egyszer. Meg ettem vacak kaját is ott.

Hja


Amít írtok, hogy x éve 80 euró, a kaja annyiból itthon is volt jó kaja étteremben. Sőt.

97. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 94. - Channa*)
2023. máj. 16. 06:44

Hat en nagyon sok helyen jartam kulfoldon, es lattam europa majd osszes tengerpartjat.

De igy se szerettem meg a tengert. Fürdeni nekem a tavak jönnek be.


Es egyáltalán nem jobb minden külföldön.

Balatonfelvidék pedig gyönyörű.


Mondom úgy hogy megyek tengerhez is. Igaz nem ezt a nyilt tengert szeretem, az nekem egy sivatag csak vízből.


Az áron sose agyaltam, míg nem néztem fórumokat. Így számoltam ki először, de mindig a Balcsi nyert árban, akárhogy számolom.


Ez a minek egyek karajt ha ehetek bélszínt..


De minek fizessek a bélszínért egy fillért is, ha nem is szeretem? A karajt viszont igen.


És itt is pont az megy amiről szól a felvetés.


Nekem most is tetszik a Balcsi, gyerekkoromban is tetszett. Pedig én már gyerekként is voltam tengernél is.


De továbbra is azt nem értem, miért kell kényszeresen bizonygatni a balatont szeretőknek, hogy bezzeg a tenger?

96. Channa* (válaszként erre: 95. - Timycat)
2023. máj. 16. 00:02

Voltam már külföldön, de nem sokszor. Tengernél nem voltam még.


Igen, szoktunk máshol is nyaralni, nem csak Balatonnál.


Az attól függ, hogy Balatonnál hol vagy. Azért vannak még helyek, ahol nem a fentiek nyaralója van a parton.

Én mondjuk Földvárat, Boglárt, Fonyódot és Lellét szeretem legjobban, de Zamárdi és Világos sem rossz. Fenyves régen unalmas volt, állítólag már nem az.


Az északi partot annyira nem szeretem.


Én azért megyek, hogy jól érezzem magam és pihenjek. Szeretem a vízi sportokat, ezt mind tudom csinálni, pl. vitorlázni és evezni. Nem érdekel, hogy esetleg vannak ott celebek, stb., nem foglalkozok velük.


Nekem ami nem tetszik mostanában Balatonon az az, hogy lassan csak pizzát és az új fajta kajákat lehet kapni. Gondolom ez a reform étkeztetés miatt van. Alig van hely, ahol van halsütöde, lángosos. Klasszikus hamburgert sem lehet kapni, csak menüben és kézművesnek nevezett vackokat. Inkább veszek egy félkészet a lidlben és megmelegítem:DDDD


És persze igen, egyre kevesebb étterem/büfé van. Egyre kevesebb a szórakozási lehetőség...

95. timycat (válaszként erre: 94. - Channa*)
2023. máj. 15. 23:39

Csak két kérdés:


Próbáltad már a külföldet?


Itthon mást mint a Balaton?



A Balatonnal nem a szépség a gond, ezt nem egyszer leírtam már, hanem az amit csináltak belőle.

94. Channa* (válaszként erre: 91. - Timycat)
2023. máj. 15. 23:05

Én semmit nem vonok kétségbe. Azt sem, hogy te is tapasztalatból mondod, amit mondasz.


Elhiszem, hogy neked és sokaknak jobb hely a külföld, minőségibb minden. Neked és sokaknak!


De nekem és sokaknak meg a Balaton jó. Valószínű, hogy némi nosztalgia is van benne;) De ez van. Én senkit nem akarok rábeszélni arra, hogy ezentúl csak is a Balatonnál nyaraljon, mert olcsóbb, vagy jobb, vagy szebb. Ellenben, nekem sem kell bizonygatnia senkinek azt, hogy külföld jobb, vagy olcsóbb, vagy szebb.

93. timycat (válaszként erre: 91. - Timycat)
2023. máj. 15. 20:57

2021-ben voltunk utoljára külföldön, egy turisták által igen kedvelt helyen, városban, ahol a tenger nyaldosta az asztal lábát ettünk 4-en egy felkapott olasz étteremben 80 euroért és abban volt glutén és tejmentes étel, alkohol, főétel, desszert és gyümölcs... hát miről beszélünk? A helyi ételeket pedig ennek az árnak a töredékéért adják.


A magyarországi élet drága, már a külföldön élő barátok is felszisszenek itthon a számlák láttán pláne látva hozzá a minőséget, a Balaton meg ezen belül a kibebacott drága kategória.


Általam sokszor emlegetett, hogy életem legdrágább kávéját Hódmezővásárhelyen egy kultivátor mellett ittam, pedig ittam már kávét Santorinin a Caldera felett is, meg Velencében a Florianban is.

92. globus (válaszként erre: 82. - Channa*)
2023. máj. 15. 20:50
Egyszer ettem szarvasgombás krumplipürét. Olyan aromája volt, mint a gázolajnak, pedig azt sosem ettem 😀
91. timycat (válaszként erre: 89. - Channa*)
2023. máj. 15. 20:45

Én tapasztalatról írok mindig, nem hallomásból. 2020-ban 2 presszókávé feketén 2500 volt, valami fantázinevű csoda menü, ami fagyasztott krokett volt, bolti meggybefőtt, rántott szelet 10ezer. Észak-Balaton. Ezeket én fizettem, csak ezért emlékszem és semmi fancy hely. Onnantól nem voltam hajlandó szállodán kívül enni, még a 4*-ban is olcsóbb volt enni, mint bárhol út szélen, de a minőség ott sem volt nagy szám. Kávézni pl egy Shell kútra jártunk, mert ihatatlan lőre volt.


Mi péntektől vasárnapig járjuk az országot, mindig étteremben eszünk, a Balaton kiemelkedően drága és minősíthetetlen. Ha tehetem kerülöm.

90. timycat (válaszként erre: 87. - Tumbo2)
2023. máj. 15. 20:36

Azt a táskát el lehet adni és elég jól tartja az árát, 1-1 ritkább darab befektetésnek sem utolsó.


A tatár beefsteak ha nincs benne huncutság a legjobb minőségű bélszínből készül.

89. Channa* (válaszként erre: 88. - Kelep3)
2023. máj. 15. 20:19

Minden évben, ahogy jön a nyár elkezdik mondogatni, hogy nagyon drága a Balaton!


Nem tudom, hogy mi lesz idén a nagy áremelkedés miatt, de pl. tavaly alig voltak magasabbak az árak, mint az az előtti években.


Mindenki azt mondta, hogy a lángos megfizethetetlen és 2 ezer alatt nem lehet kapni. Mi 750 Ft-ért vettük. Balatonföldváron volt 350 Ft-éert is;)

Étteremben 1 adag kaja 2500-3500 között volt és még sorolhatnám...


Ez mind azért volt, mert valamelyik celeb, volt olyan hüle, hogy vett egy adag sültkrumplit 7 eft-ért. Az ilyen meg is érdemli. Én még egy ezresért sem venném meg, hiszen 400 Ft kb. 1 kg krumpli és legalább négyen eszünk belőle.


Sokszor, hazugságokról szólnak az ilyen hírek. Ott meg szembesülünk vele, hogy nem igaz a fele sem.


Persze, nyaraláskor többet költünk kajára, mint itthon, de ha itthon is étteremben kajálnánk csak, akkor itt Pesten is elmenne kettőnkre ugyan annyi, mint Balcsin...

88. kelep3 (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 16:47

Engem nem zavar, hogy valaki a karajt szereti jobban, hovatovább el is hiszem.

De ez teljesen megfér amellett az állítás mellett, hogy a karaj túlárazott a felhozott példámban, és így érzem a Balatonnál kapcsolatban is.

87. tumbo2 (válaszként erre: 80. - Channa*)
2023. máj. 15. 12:50
a táska nekem sem kéne.a faluban furán néznék ki egy kínai kabátban,meg egy ilyen táskával.igaz nem akadnának fönn rajta,mert azt sem tudják,mi az.nekem is az igazi az emberes rántott karaj,de gondolom a bélszínt sem vetném meg.nem tudom,mert még nem ettem.bár a tatár bifszteket egyszer kóstoltam,lehet,hogy abból készítik?
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - Kelep3)
2023. máj. 15. 09:39

Aham.. kuolon kiemelted a relativ dragasagot...


Hmm... meg minek egyel karajt ha ehetsz belszint ...

85. kelep3 (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 20:30

De, éppenséggel pontosan leírtam, hogy van olyan, hogy valaki a karajt szereti.


Csak a vallomás meg pont arról szól, hogy miért mondják mások hogy a bélszín a jobb? Ők sem azért szeretik a bélszínt mert Michael Korsból van. :P

84. Channa* (válaszként erre: 83. - Timycat)
2023. máj. 14. 19:49

Nem tudom, hogy mire gondolsz, amikor azt írod, hogy az arcoskodás is zavar.


Azt a fórumot nem is értem!

Mit számít, hogy ki, mit vásárol?


Azzal, hogy valaki megveszi a nyomot dobozos konzervet, semmi exrát nem csinált. Nem mentette meg az emberiségét, nem segített senkinek és nem tett semmi jót sem. Kinyitja a horpadt konzervet és megeszi a tartalmát, majd kidobja a horpadt fémdobozt a szemétbe. Mi a különleges ebben?


Vajon azt is jócselekedettnek tartaná, ha teljes áron megvenne egy olyan ruhát, ami kimoshatatlan foltokkal van tele?


Vagy lenne olyan rendes, hogy örökbe fogad egy szívférges kutyát? Na, ez valami lenne, de egy nyomott kenyeret megvenni...

83. timycat (válaszként erre: 82. - Channa*)
2023. máj. 14. 19:37

Egyébként a Balatonnal a színvonal és az árakon túl az arcoskodás is a bajom.


Az egyik fórumon le lett h.yézve az aki megveszi a nyomi kenyeret, meg a horpadt konzervet, mert hogy mindenki színvonalat vár el a pénzéért. Itt meg fordítva. Ez van. Máshol is vannak furcsa dolgok, itt miért ne lenne

82. Channa* (válaszként erre: 81. - Timycat)
2023. máj. 14. 19:18

Ingyen se kellene! Maradjunk ebben;)

Rondák, nem tetszenek.


A szarvasgombát se szeretem, ahogy a kaviárt sem és a libamájat sem.


Ha máj, akkor csirkemáj. Ha gomba, akkor csiperke. Halikra sehogy.

81. timycat (válaszként erre: 80. - Channa*)
2023. máj. 14. 19:15

Ferdítesz, megint, azt írtad ingyen se kellene LV, mert nem bajlódnál az eladásával.

Én meg olyan csóró vagyok, hogy nem utasítanám vissza.


Én a bélszínt szeretem, de pl a szarvasgombától, kaviártól, libamájtól rosszul vagyok.

80. Channa* (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 19:12

Áááááű, itt azt sem hiszik el, hogy nekem pl. nekem kellene Louis Vuitton táska, mert nem tetszenek.;)


Az itteniek szerint azért nem kellene, mert nem tudom kifizetni, pedig biztos folyik érte a nyálam😁


Egyébként, a bélszínt sem szeretem. Akárhogy sütik, nem kell. Maradok a rántott karajnál;)

79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Kelep3)
2023. máj. 14. 19:00

És neked az elképzelhetetlen, hogy valaki tényleg nem szereti a borjúbélszint, de szereti a sertéskarajt?


Értem én hogy a mangó fancybb mint a laposbarack, de ha valaki a laposbarackot szereti?

78. Epresturmix (válaszként erre: 71. - Michelle.r)
2023. máj. 14. 07:46
Tényleg? Mondjuk én alapból nem rendelek soha magamnak ilyesmiket. :)
77. Hattori (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. máj. 13. 22:25
Balcsivan nem lehet instán gyűjteni a lájkokat a barcsinőktől...
76. kelep3 (válaszként erre: 75. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 11. 10:27

Szerintem elhangzott a gyökérok: szolgáltatások rossz minősége

+ RELATÍV drágaság.

A relatív drágaság persze mindenkinek máshol kezdődik...


Ha a borjúbélszín 8000 a sertéskaraj meg 7500 akkor lehet azt érezni, hogy a sertéskaraj AZ olcsó, meg azt mondani hogy a sertéskarajt ÉN jobban szeretem, ezért nem érdekel a borjúbélszín. Bezzegelés ha valaki azt gondolja, hogy nem fog 7500-ért sertéskarajt enni, ha kicsit többért kap borjúbélszínt?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook