Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akarok gyereket! fórum

Nem akarok gyereket! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
710. Noarashi (válaszként erre: 709. - Rewt)
2012. jún. 19. 17:04
Én olyan történetet ismerek, hogy volt két anya.Mindkettőnek volt két gyermeke. De az egyik meghalt, az anyja ráfeküdt álmában, és megfulladt a csecsemő. De váltig állította, hogy a másik baba az övé. Salamon meg úgy döntött hogy vágják ketté a gyereket. És az igazi anya inkább lemondott róla, csak épségben maradjon. Innen tudta Salamon, ki az igazi anyja a kisgyermeknek.
709. rewt (válaszként erre: 697. - Csgybzs)
2012. jún. 19. 17:01

Az már nagyon kozmetikázott - igaz.... gyerekek részére van átírva.

Egy volt az apa a harcos katona akinek volt neje is ágyasa is.

Aki pert indít, ha nem bizonyítja , nem nyeri meg - kegyetlenül megfenyítették.

És a második nagyon alapos megfenyítés után mondták az édesanyának.

"No már elég volt, vagy akarod a harmadi pert is - de akkor ha nem fogod tudni bizonyítani állításodat a büntetés halál"

Erre az édesanya:

"Pert akarok indítani..."


Ha Édesanyáról, akkor Róla beszélek - Nekem is ilyen Édesanyám volt. Ő lemondott az élet szinesebb oldaláról, csakhogy én élhessek. Ma tudom biztosan - soha senki annyit nem adott nekem mint Ő.

Ilyenek az Édesanyák..! Tiszteletem és kézcsókom minden Édesanyának

708. pepitaofélia (válaszként erre: 706. - 130454e42d)
2012. jún. 19. 16:59
:-))))
707. Noarashi (válaszként erre: 706. - 130454e42d)
2012. jún. 19. 16:58
:) Erről jut eszembe egy Kundera kisregény, csak a címe nem jut eszembe :)
706. 130454e42d (válaszként erre: 703. - Csgybzs)
2012. jún. 19. 16:56
Nem véletlenül jártak anno fürdőkbe azok az asszonyok akik megtehették, Ha a víz nem is, de a fürdőmester lehet, hogy segített :D
705. csgybzs (válaszként erre: 704. - Pepitaofélia)
2012. jún. 19. 16:56
Komolyan. Minden elismerésem azoké az anyáké, akik úgy gondolkodnak, ahogy te.
704. pepitaofélia (válaszként erre: 702. - Csgybzs)
2012. jún. 19. 16:52
ha komolyan mondod, köszönöm! :-)
703. csgybzs (válaszként erre: 699. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:51

Ennyi a reagálásod? Szakértők beszélnek róla, hogy akkoriban ha a pár valamelyik tagjánál nem stimmelt valami, akkor oda volt a gyermekáldás. Húsz százalék.... a mai 3-5 százalékhoz képest.

Erre mit mondasz????

702. csgybzs (válaszként erre: 701. - Pepitaofélia)
2012. jún. 19. 16:50
Ez nagyon szép volt!
701. pepitaofélia (válaszként erre: 683. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:49
Elég baj,ha teher. Az "ügyes valakiket" meg nem kizárólag az országon kívül kell keresni. Hogy is mondjam Neked, mert nem célom a megbántás...Én várandós voltam, nem terhes ( a szót is utálom, bocs). Nem akkor voltak álmatlan éjszakáim, hanem inkább, ahogy nő, sokasodnak. DE, nem várok érte semmiféle elismerést, anyagit sem, mert amikor belevágtam, tudtam nagyon jól, hogy nem csillagfényes leányálom lesz. Nem a társadalom, a köz a felelős a felneveléséért, hanem én, és az édesapja. Vannak szépségei, és van kínlódás is, de nekem még mindig a szép a több, mert a rosszat az ember lánya könnyen elfelejti.
2012. jún. 19. 16:48
Én azt a történetet ismertem, hogy vágják ketté a gyermeket.
699. rewt (válaszként erre: 691. - Csgybzs)
2012. jún. 19. 16:48

Nagyon úgy néz ki - plagizálni fogok. Ezt a mondatot:

"...100 évvel ezelőtt a párok 20%-a meddő volt, mégse siránkozott senki. Ezzel akkor mi van????"

innen ellopom, a legjobb tudásom szerint lefordítom és más fórumokra felteszem...

(Ékeskedés idegen tollakkal...)

És megfigyelem hogyan fognak rá reagálni...

Psszt! Senkinek egy szót sem...!!!

698. Noarashi (válaszként erre: 697. - Csgybzs)
2012. jún. 19. 16:45
Oké köszi :)
697. csgybzs (válaszként erre: 696. - Noarashi)
2012. jún. 19. 16:44

Akkor beteszek ide egy linket, ezen sokkal értelmesebb formában el tudod olvasni:

[link]

696. Noarashi (válaszként erre: 694. - Csgybzs)
2012. jún. 19. 16:41

Elég szomorú, hogy amúgy ma sokan csak az anyagiak miatt szülnek 3-4 gyereket. Ezt ugye már egy másik fórumon kiveséztük...:)

Amúgy én nem ismertem a krétakörös történetet ( ma is érdemes volt idekerülni), nekem valahogy az volt meg, hogy Salamon, a két nő, a gyerek, és a kard.

695. 130454e42d (válaszként erre: 690. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:38

És anyának lenni nem volt egy hatalmas teljesítmény ami jutalmat érdemel, hanem természetes dolog, ami ellen nem lehetett tenni. Néhányan megtehették, hogy más utat választottak, apácának álltak, de a többségnek kijelölt útja volt, választási lehetősége nem.

Ma megvan a választás lehetősége, és mindenkitől elvárható, hogy tiszteletben tartsa a másik döntését, ugyanis semmi köze hozzá.

Semmi kedvem visszatérni a múltba, te viszont megteheted, hogy kivonulsz a mai társadalomból.

694. csgybzs (válaszként erre: 688. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:37

Figyelj, a krétakörös sztorit mindenki ismeri, elég rá hivatkozni, nem kell mindig okoskodni. Hozzáteszed még hogy Salamon király, és könnyű rákeresni annak is, aki nem tudja miről van szó.


Ez való igaz, nem vagyok édesanya és ugye, mint tudjuk, nem is leszek.

A hozzászólásom pedig arra vonatkozott, hogy ez a havi 83 ezer nem akkora ötlet, mint gondolod, nem sokat változtatna, mert nem nagy összeg.

És amúgy meg ha te is pénzzel akarod ösztönözni a szülést, miért ne lehetne nekünk nőként is úgy állni ehhez, mint egy üzlethez?

693. rewt
2012. jún. 19. 16:35

Bocsánat a fórum az nem főrum. csak a fő ruum.


Még meg kell szokni az új billentyűzetet.

(Köszönöm a toleranciát és megértést.!)

692. Noarashi (válaszként erre: 690. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:33

Régen mennyi anyagi támogatást kaptak a NEMZET ANYJAI?

De most ezt őszintén kérdem.

691. csgybzs (válaszként erre: 690. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:33

Csak nélküled, vagy a saját gondolataiddal, nem valami történetbe átültetetett műtanulsággal.


Egyébként pedig 100 évvel ezelőtt a párok 20%-a meddő volt, mégse siránkozott senki. Ezzel akkor mi van????

690. rewt (válaszként erre: 687. - 130454e42d)
2012. jún. 19. 16:32

Ezt neheztelem én... Hogy rossz prioritásai vannak társadalmunknak..


Ma, ha hasznos tudsz lenni a cégnek - jutalmat érdemelsz, prémió kiemelt fizi. Ha édesanya vagy - kitartott vagy, felesleges kiadásokat alkotsz...

Ma ez a felfogás az uralkodó..


Pedig...!

Pedig az élet, a lét célja nem a nyereség a pénz a siker, a boldogság a kizsákmányolás, az érzéketlen szupremáció...


Nem voltak cégek, kartelek és volt világ. Nem volt pénz dzsíbíszí és volt élet - külömb mint most...


Szerintem a megoldást erre-felé kell keresni. Ezeket a dolgokat kell alaposan átgondolni megbeszélni - és a főrum erre jó...

689. Noarashi (válaszként erre: 688. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:28
Biztosan jól tudod a történetet?
688. rewt (válaszként erre: 676. - Csgybzs)
2012. jún. 19. 16:24

És helyben vagyunk..! Előbb utóbb a szög kibújik a zsákból...

Erről a hozzászólásról a "krétakör" jut eszembe amikor az ágyas elvitte a feleség gyerekét mondván, hogy az az övé. Az édesanya mivel nem tudta bizonyítani, hogy az ővé - és zaklatta a bírót, jól megverték.

De ő újabb pert akart. Akkor mondta Salamon. Tegyétek a gyereket egy körbe, és a két asszony fogja meg egy-egy kezét. Aki magához húzza - azé a gyerek...


És ekkor az édesanya azt mondta: Legyen inkább az övé... - mert úgy szeretett mint egy Édesanya..

Nos ebből a hozzá-szólásból arra lehet következtetni üzletember a hozzá-szóló - nem édesanya...

Én elhiszem...

687. 130454e42d (válaszként erre: 684. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:21
Szerinted az anyák érdemlik meg a biztos megélhetést szerintem mindenki. Az, hogy valaki szül vagy nem magánügy, senki nem lesz tőle több vagy jobb. Akármilyen fellengzősen fogalmazol nem a nemzetért szül valaki hanem azért mert ő gyereket akar, legalábbis jó esetben.
686. csgybzs
2012. jún. 19. 16:19

Szerintem be kéne fejezni itt ezt a vonalat, nem szeretném ha szét lenne offolva ez a topik. Te egyébként is pasi vagy, keress magadnak hozzád illő témát, a női érzéseket nem nagyon tudod taglalni velünk.


Köszi.

685. Noarashi (válaszként erre: 684. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:18

Én nemzetem Anyjai....oké.

Akkor hajrá, szerezz támogatókat és indulj a köv választásokon!

684. rewt (válaszként erre: 682. - Noarashi)
2012. jún. 19. 16:14

Mert most amit fizetünk kamatot az nem az adózók pénzéből megy...? Azt Sörös Gyuri fizeti?


Hát ha az én családomban osztom a pénzt, akkor az én gyerekeimnek nem adok..?

Ha az én országomban az én nemzetem Anyjainak ne adjak..?


De látom a lényeg nincs megértve. Ez nem arról szól, hogy miből - hanem arról, hogy miért kell a magyarok országának a világbank felé olyan sok pénzt küldeni. Én tudom - csak nem írhatom le..


Miért inkább ne maradjon itthon...?! (Mert másoknak vagyunk a haszonállatai.. - képletesen mondva)

683. rewt (válaszként erre: 678. - Pepitaofélia)
2012. jún. 19. 16:09
A gyermeket szülő Édesanyáknak, az állandó lakhelyének címére, vagy számlájára, vagy a kezébe - a gyerekért, a nemzet gyarapításáért (azért mert ő vállalta, pedig ő is tudta, hogy deformálódni fog az alakja, hogy terhet fog cipelni 9 hónapig, hogy lesz sok álmatlan éjszakája - és vajmi visszajelzés, köszönet - és ő mégis vállalta - azért) - Most abból az összegből amelyet "ügyes" valakik elszippantanak Magyarországról.
682. Noarashi (válaszként erre: 679. - Rewt)
2012. jún. 19. 16:09
az adózók pénzéből
681. rewt (válaszként erre: 676. - Csgybzs)
2012. jún. 19. 16:05

Igen..., valóban... Ti jobban érzékelitek .

Talán éppen ezért jobb volna a mindenkori átlag fizetés az Anyáknak...

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook