Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akarok alkoholista lenni, de félek, hogy az leszek fórum

Nem akarok alkoholista lenni, de félek, hogy az leszek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. fd681950b6 (válaszként erre: 17. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 13:53
A múlt soha nem tér vissza, de így jövőd sem lesz.
59. ce24db56a5 (válaszként erre: 44. - Noarashi)
2013. jún. 19. 13:31
Nem is számít mit hiszünk.Ugyanis az alkoholfüggő ugyanúgy képtelen megállni, hogy "száradjon" mint mondjuk én, vagy te a tüsszentést.Hidd el, mindkettőt próbáltam már!
58. ce24db56a5 (válaszként erre: 45. - Tavirózsa :))
2013. jún. 19. 13:27

Szóval azt mondod, hogy "nem itt kell "tanácsokat" kérni és nyavajogni, hanem álljon a sarkára és tegyen érte"?


De akkor te miért itt kérsz tanácsot a cöliákiával kapcsolatban, ahelyett hogy tennél ellene?


Ja...nekem sem segített senki, de olvasni tanulni sem ... És ez nem azt jelenti, hogy pökhendien leszólok ezentúl bárkit, akinek nem olyan pallérozott az elméje, mint másoknak akik a Magyarországon többszázezer beteget érintő problémát úgy oldják meg, hogy annyit mondanak: Ne...

57. ce24db56a5 (válaszként erre: 46. - Cilumiluci)
2013. jún. 19. 13:17

Francot! Az alkoholisták jelentős része megengedheti magának, hogy minőségi italt igyon.


Az a fajta piás, akit a társadalom megvet mert az utcán látja őket, kopott ruhában és kannásborral csak 10-15 százaléka a hazai alkoholbetegeknek.


Az igazi alkoholfüggők között orvosok, mérnökök,rendőrök, jogászok és megannyi más megbecsült szakmában dolgozó ember vagy "celebek" és tisztes családapák, családanyák vannak. A pia nem válogat.

[link]

56. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 12:28

Az, ha nosztalgiázásból iszol, lehet akár időszakos is. Ha azért kezdessz inni, mert sz@r az élet, ott vannak a gondok. A fiatalok nagyrésze azért iszik pl. bulikban, hogy legyen "szabad", érezze jól magát. Idejében kell a miérteket átgondolni, mert minnél mélyebbre mész annál kevésbé leszel reális.

Az elrettentő példák, akikkel találkoztam, hatalmas cirkuszok árán "hagyták abba", magyarul áttértek a zugivásra. Abban az a buli, hogy két pohár után hidegen hagyja, hogy zugiszik, vagy nem. Ha iszik azért elviselhetetlen, ha nem akkor azért. Az alkoholisták tapasztalataim szerint, nem válogatnak. Van aki utálja a sört, de ha nincs más jó az is...

55. Cilumiluci (válaszként erre: 54. - Pzm3)
2013. jún. 19. 12:16
Hát igen,sajnos én is ismerek ilyet és sajna a tágabb családban is volt hasonló,így tudom miről beszélek.
54. pzm3 (válaszként erre: 52. - Cilumiluci)
2013. jún. 19. 12:02

Ilyesmire gondoltam én is..

Ez a csaj is alattunk jól menő fodrász volt.Szépen megélhetett volna a kisfiával.De az ital fontosabb.Most meg nincs munkája,mindenhonnan elzavarják ahova jelentkezik,ha jelentkezik,mert ugye csak rá kell nézni...

Kefél bárkivel,hogy legyen bor,meg cigi.

53. Cilumiluci (válaszként erre: 50. - Pzm3)
2013. jún. 19. 11:53
Én olyat még nem láttam,ellenkezőját igen.És lehet hogy előszőr jó piákkal kezdik,de késbb mivel kezdik elveszteni az egzisztenciájukat,megfelel már a kannás bor is.
52. Cilumiluci (válaszként erre: 50. - Pzm3)
2013. jún. 19. 11:53
Én olyat még nem láttam,ellenkezőját igen.És lehet hogy előszőr jó piákkal kezdik,de késbb mivel kezdik elveszteni az egziszteniájukat,megfelel már a kannás bor is.
51. pzm3 (válaszként erre: 49. - Noarashi)
2013. jún. 19. 11:52
Nagyon igaz....
50. pzm3 (válaszként erre: 46. - Cilumiluci)
2013. jún. 19. 11:52

Biztos vannak úri alkoholisták is...akik Whisky-től bódulnak,csak az alkesz miatt ők is lesüllyedhetnek a kannás bor szintre.

A legröhejesebb,hogy szerinte példás családban élhetnek alkeszek...

2013. jún. 19. 11:50
Az elején még lehet hogy Finnlandia vodka, meg villányi vörös borokkal üti ki magát az ember. Aztán ahogy csúszik lefele, elveszíti állását, meg mindent, úgy marad a kannás bor.
48. Cilumiluci (válaszként erre: 43. - Ce24db56a5)
2013. jún. 19. 11:50
amikről Te írsz azok a zugívók.
47. pzm3 (válaszként erre: 43. - Ce24db56a5)
2013. jún. 19. 11:48

Hát ez a nő ilyen.

Nem tudom elképzelni,hogy lehet egy család példás ahol alkoholista van,mivel az ivászat nem példaértékű magatartás.

46. Cilumiluci (válaszként erre: 43. - Ce24db56a5)
2013. jún. 19. 11:45
De,szerintem meg az alkoholisták kannás bort meg egyéb szarokat isznak.,
45. Tavirózsa :) (válaszként erre: 43. - Ce24db56a5)
2013. jún. 19. 11:43

És nem úgy hagytál fel vele, hogy nem ittál????

Ha valóban le akar szokni, akkor nem itt kell "tanácsokat" kérni és nyavajogni, hanem álljon a sarkára és tegyen érte!

44. Noarashi (válaszként erre: 43. - Ce24db56a5)
2013. jún. 19. 11:42

"Kérem én, próbált már valamelyikőtök nem tüsszenteni, csuklani, köhögni? "


Gondolom az ivászat és ezek egy tőről fakadnak? Mert szerintem nem.

2013. jún. 19. 11:39

Elhasalok ezeken a tanácsokon.

" Ne igyál...azonnal hagyd abba az ivást és/vagy én sem iszom te se igyál"

Szerintetek azért írt ide a csaj, mert ezeket nem hallgathatja meg bárkitől?

Fenét.

Kérem én, próbált már valamelyikőtök nem tüsszenteni, csuklani, köhögni?


Vagy nem nassolni és meghízni?

Ugye ez már neccesebb, mert a Hoxa portál fele fogyókúrázik:)


Ez olyan, mint azt mondani valakinek, hogy azonnal hagyd abba az evést, hogy ne hízz tovább :)és ne kapj koszorúérszűkületet, meg infarktust!


pzm3!

A legtöbb alkoholista nem kannásbort szürcsöl és nem lepuukant repedtsarkú, hanem példás családban él, dolgozik és a kutya nem veszi észre rajta. Volt egy főnököm, aki déltől éjfélig viszkizett és sosem volt részeg...Megkérdeztük, hogy nem zavarja-e, hogy piás erre kikelt magából. A valódi iszákos hazamegy a tűsarkúban, vagy a hatszázas mercin és otthon csapolja a bárszekrényt. Közben persze megveti azokat, akik tablettás szűrnek a sarki becsületvesztőben.


Aki nem volt még ilyen gondban, nem fog tudni érdemi tanácsot adni - én még tanakodom, mit javasoljak, mert én már kétszer felhagytam ezzel az időtöltéssel.

2013. jún. 19. 11:26

Pár napja néztem meg egy filmet, Ha a férfi igazán szeret. Azt hiszem ez a címe. Ott asszony pajtás indul meg az alkoholizmus útján. Talán nézd meg, youtube-on fent van.

Egyelőre 2 hét ivászat miatt nem feltétlen kellene orvoshoz menned. Már az is egy jó lépés, hogy itt felvállaltad. Most már önuralom kérdése. Ne igyál és kész. És akkor ezek szerint akkor teszed a legjobban, ha egy kortyot sem iszol. Ha nem tudod megállni továbbra sem, akkor keress fel szakorvost.

2013. jún. 19. 11:19

Ennek egy módja van, hogy nem iszol.

Ekkora hülyeséget! :P

40. pzm3 (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 09:21

Hagyd abba az ivást,azonnal!

Alattunk egy alkoholista nő lakik,és látom ahogy napról napra csúszik lefele.Már csak erről szól az élete.Mindenféle jöttmentek járnak hozzá,persze férfiak,műanyag üveges borral a kezükben.

Cserében mindenki megkaphatja a nőt.Van egy 13 éves fia,aki minden nap a szomszédba menekül,mert rendszeresek a cirkuszok,ordibálások,ajtócsapkodások.

5 éve mikor ideköltöztünk,már akkor is látszott rajta,hogy piás,de valamennyire mág próbált adni magára.Mára már egy igénytelen,összeesett nő lett,akiből árad az ital szag,még akkor is ha néha józan,mert már bevette a bőre.

Undoritó életet él.Most van egy pasija,aki ha néha elmegy vidékre,már mások hozzák a nőnek a piát.Múlt héten 3 éjjel nem aludtunk a hatalmas balhék miatt.

Biztos ő sem ilyen volt,de már csak az élteti,hogy meglegyen a napi adag,és ezért mindenre hajlandó.

Te is ilyen akarsz lenni???

39. ce24db56a5 (válaszként erre: 38. - 97f33311ff)
2013. jún. 19. 08:03

Nos ez azért nem egészen úgy van.

Én úgy 25 éves koromig el sem tudtam képzelni, hogy egyszer úgy kelek fel reggel, hogy innom kell. Aztán a munkám, majd a magánéletem is egyre nehezebben elviselhetővé vált és az átkajtatott éjszakákat és a végighajtott nappalokat a kollégákkal, vagy egyedül vagy alkalmi kocsmai ismerettségekkel végigpiáltam. 2000 december 23-án rámjött egy roham, amit az alkoholelvonási tünetek okoztak és innentől kezdve Xanaxkúrára fogott a doki ami el is tartott jónéhány évig. Elmúlt a függőségem, legalábbis úgy véltem, de kisvártatva rájöttem, hogy bizonyos élethelyzetekben bizony a megoldást abban látom, hogy borba fojtom bánatomat. Ha ehhez társult egy-egy olyan partner, aki vagy teljesen intoleráns volt, vagy felszínesen úgy tett, mint aki a napi gondjaimban osztozni kíván, de valójában a saját privát szférájának építésével volt elfoglalva és sikerült kialakítani bennem a mellőzöttség érzését - akkor ismét a pohár fenekére néztem.Aki iszik, mindig talál rá okot és aki egyszer elkezdi a rossz nyelvek szerint mindig fogékony marad rá. Pár éve volt egy kocsmában is üzletrészem - ott éltem az életem, ha már otthon nem lehetett:)


Most tudok egy pohárral is inni és nincs folytatás ha nem akarom.


Szakirodalom Vörösmarty Mihálytól - idézet Erkel Ferenc Bánk Bán című operájából:


" Ha férfi lelkedet

Egy hölgyre föltevéd

S az üdvösségedet

Könnyelműn tépi szét;

Hazug szemében hord mosolyt

És átkozott könyűt,

Míg az szívedbe vágyat olt,

Ez égő sebet üt.


Gondold meg és igyál!

Örökké a világ sem áll;

Eloszlik, mint a buborék,

s marad, mi volt, a puszta lég.

S marad, mi volt, a puszta lég"

38. 97f33311ff (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2013. jún. 19. 06:37
egyetértek :)
2013. jún. 19. 06:13
Köszönöm a válaszokat! Igaz, hogy fejben dől el sok minden, uralkodnom kell magamon most már!
2013. jún. 18. 22:26
ez nagyon kemény.minél hamarabb menj orvoshoz.
35. 55416fb8e2 (válaszként erre: 32. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 18. 22:23

de egyszerubb nem megvenni a doboz sort, mint flortolni vele :) mert igy az alkoholizmus melle esetleg agybajt is beszerez :)


viccet felreteve, szerintem meg siman megelozheto a baj, talan fel kene venni a regi tarsasaggal a kapcsolatot, akar neten is, ha ez a hiany es elhagyatottsag oka

34. Evakarma (válaszként erre: 33. - 342402de6d)
2013. jún. 18. 22:03
Leirtad,amit én is gondolok erről. Minden fejben dől el. Hozni kell egy döntést,és kész. Azért a piálástól sokkal értelmesebb dolgok vannak a szabadidő eltöltésére..
33. 342402de6d (válaszként erre: 30. - Kristo_f)
2013. jún. 18. 21:54

Nem szokásom ítélkezni.Véleményem meg lehet:nem kell elkezdeni sem inni sem drogozni stb...........

amúgy meg mindenki úgy bassza el az életét ahogyan akarja.Befogtam.

2013. jún. 18. 21:53
Az egyik megoldás: magad elé teszel egy doboz sört és kacérkodsz, beszélgetsz vele. Aztán fogod és elteszed. Aztán újra és újra megteszed, mintegy szertartássá válik. A végén fogod és... odaadod valakinek. Mintegy önuralmat gyakorolsz a gondolataid, vágyad, érzékeid felett. Kegyetlenül hangzik, de mûködik, ha tényleg akarod. Én az energiaitallal vagyok majdnem így.
31. Dodi44
2013. jún. 18. 21:51

Mindenki a salyat engedelyevel indul el, de maga hatarozza el, hogy belemegy e a mely vizbe, vagy nem. Azert senkit sem hibaztathat, ha megis bele megy, es nem tud uszni!

Akkor belefullad.

Nem a mi hibank nem a te hibad, hanem az o hibaja.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook