Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nektek milyen a kapcsolat a testvéretekkel?Titeket is szokott idegesíteni? fórum

Nektek milyen a kapcsolat a testvéretekkel?Titeket is szokott idegesíteni? (beszélgetős fórum)


1 2
47. grizus
2013. okt. 25. 02:12
Engem soha, nagyon jó a kapcsolatunk.
2013. okt. 23. 17:15
Drága tesvéröcsémért a világ végéré is elmennék békaügetésben, és vice versa.
2013. okt. 23. 17:00

Nekem eléggé ellentmondásos a kapcsolatom a hugommal, hat évvel fiatalabb.

Valahogy úgy van ez, hogy ha a szórakozásról van szó, meg az élet kellemes dolgairól, akkor nagyon egyet tudunk érteni. Viszont ha gond lenne bármelyikünk életében, - úgy érzem most legalábbis - nem hiszem, hogy számíthatnánk egymásra:(

44. ina87
2013. okt. 23. 16:51
Nem,mert nincs
43. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Ittmost)
2013. febr. 15. 08:52

Annyira nehezen tudom elképzelni ezt a szituációt.


A bátyámat elhagyta a felesége 23 év után (másik pasi is volt).

Én abban a nehéz időszakban próbáltam támogatni mindenben, amiben tudtam. Meghallgattam őt és vigasztaltam, foglalkoztam a gyerekeivel, segítettem intézkedni neki, stb. És soha nem használtam ki az alkalmat arra, hogy szidjam a feleségét, hiszen ő sosem bántott engem meg egy csúnya nézéssel sem. Ismét együtt vannak, és annyira örülök neki:) És annak is, hogy nem bántottam a bátyámat azzal sem, hogy szidjam a feleségét.

A bátyám és a felesége is tudja, hogy tudok mindent, de ez nem okoz gondot a kapcsolatunkban, hiszen nem egymásnak ugrasztottam akkor sem őket, hanem igyekeztem ismét összeboronálni a családot úgy, hogy egyikük se sérüljön.


Na, már megint tökéletesnek tűnök nagyon a családommal együtt:))))

42. a0c1361e44 (válaszként erre: 41. - 9678a02221)
2013. febr. 15. 08:20

Ez azért van, mert tökéletes vagyok:) a fura dolgaim ellenére.

Ha elolvastad, akkor láttad, hogy nem tökéletesek, hanem rendkívül toleránsak vagyunk, így nem hőbörgünk egymással. Mi úgy lettünk nevelve, hogy testvérek vagyunk és ez azzal jár, hogy minden áron elviseljük egymást.

Lehet számít az is, hogy a szüleink régen meghaltak, így mi tényleg csak egymásra számíthattunk.


Nem értem, hogy miért irritál az sokakat, hogy nálunk nincs háború? Nálunk is vannak gondok, de nem megcsalás, nem veszekedés, stb., de mi úgy lettünk nevelve, hogy egymást támogassuk és nem úgy, hogy rúgjunk bele a másikba, akkor is ha a földön fekszik. A gyerekeinket is így neveltük és igen, ha unokatestvér kapcsolatról kérdeznétek, akkor hasonlókat tudnék írni, mert mi az unokatesókkal is jóban vagyunk. Írtam, hogy mindenkinek vannak fura dolgai. Na, ezt kell tudni tolerálni és ekkor nem kell átnézni azon, aki épp furán viselkedik, mert biztos oka van annak.


Sajnálom, hogy vannak olyan emberek, akik szerint az élet az örökös vitákról szól és képtelenek a minimális tolerancia kivitelezésére is.


Az biztos, hogy én azért nem fogom utálni a testvéreimet, mert a gondjaik közepette nem érdekli őket ha a fodrász rosszul vágta le a hajamat, mert ez nem probléma és tudom, hogy ha eltörik a kezem, akkor a tesóm külföldről is rögtön felhív, hogy mi történt jól vagyok e? Nem fogom azért utálni az anyósomat, mert sokaknál ez a divat, hiszen ő nevelte a férjemet, akit szeretek, elfogadok úgy amilyen, tehát az anyósom sem lehet rossz ember, és a sógornőimet sem fogom utálni azért mert sokan ezt teszik. Én nem vagyok rájuk féltékeny, és ha a tesóm szereti a feleségét, akkor én nem fogok neki duruzsolni baromságokat, hogy engem szeressen jobban, mert a szeretet különböző és attól szeret még, hogy megnősült, illetve a férjem nővére a férjem testvére, így nem fogom őket egymásnak ugrasztani a nem létező problémák miatt.


Az életem nem tökéletes sajnos, mert vannak súlyos problémáink. Mi is küzdünk betegségekkel, anyagi problémákkal, de nem csinálunk a nem létező problémákat.

41. 9678a02221 (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 22:28
Mikor meglattam a nevedet mar elore tudtam hogy neked a testvereiddel IS TOKELETES a kapcsolatod..Bocs,ne vedd kotozkodesnek,de a tokeletes eleted minden hozzaszolasodban ott van..Furcsa.
2013. febr. 14. 09:09
Nekünk nagyon változó a kapcsolatunk.Amikor,kiderült,hogy anyukám terhes,már majdnem lemondtak a második gyerekről.Sajnos,vagy nem sajnos,nagyon elkényesztettek,és ezt állandóan a fejemhez vágta(ha balhé van,akkor most is)7év van köztünk. Vannak olyan témák,amiben egyáltalán nem értünk egyet.Mostanában,csak a car házassága miatt vitázunk...De éppen tegnap utaztam hozzá,az egész napot együtt töltöttük,vettem neki ajándékot is mert holnapután születésnapja lesz.
2013. febr. 13. 21:45
mikor mijen a kapcsolatunk :DD jelenleg jó de néha felidegesít és...
2013. febr. 13. 20:48
Naná!
2013. febr. 13. 20:47
mi kinőttünk belőle, de tudom, hogy van olyan akivel nem lehet jól kijönni. :(
2013. febr. 13. 20:38
imádom...soha nem idegesít
35. c33ea6e899 (válaszként erre: 34. - 9c377c7222)
2013. febr. 13. 20:37
Gondolom azért viselkedik tinédzserként,mert régóta nem élt,ezzel semmi gond,határokon belül.
2013. febr. 13. 19:08
Az én tesóm 3 évvel idősebb.Most vált el és úgy viselkedik mint egy tinédzser.Nagyon szeretem, mindig felnéztem rá, de most nem akarom azzal megbántani hogy sok hülyeséget csinál.Az ő élete, ha megmondanám úgyis csak a harag lenne.Ő megmondja ha én valamit elszúrok, de két teljesen eltérő természet vagyunk.Attól én imádom, ha nagyon buta azért finoman elmondom neki.
2013. febr. 13. 17:01
Senki nem mondta neki,hogy ossza meg velem ezt a titkot.Én csak segítettem,nem ártottam neki.Hát ha így lesz,azt később nem Én fogom megbánni.
32. ittmost (válaszként erre: 31. - C33ea6e899)
2013. febr. 13. 16:27
Hm.Szerintem mostmár szégyelli magát előtted,hogy tudod a nagyon ciki titkát,hogy megcsalták,és valószínű még messzebbre fog akarni távolodni tőled,mert rólad mindig eszébe fog jutni az,hogy ilyen kakában volt.
2013. febr. 13. 15:33

Köszönöm,hogy elmeséltétek a történeteiteket.

Igen,az Én anyukám is azt szeretné,hogy jó tesók legyünk,de ez egyszerűen lehetetlen.

Én soha nem szóltam abba bele,hogy Ő hogy éli az életét,vagy hogy milyen módon neveli a gyermekét,pedig higyjétek el,hogy volt egy-két olyan pillanat amikor szájon tudtam volna verni,főleg ahogy szegény kisfiával bánik néha.De nem!Mindig azt tartottam,hogy az Ő élete,és úgy alakítja ahogy akarja.Ő viszont nem ilyen.Mindent jobban tud,ő a tapasztaltabb,ja és ő lazán belekotnyeleskedik az életünkbe,stb.

Ennek ellenére amikor 1 évvel ezelőtt összeomlott,mert a párja megcsalta,Én ott álltam mellette,próbáltam segíteni nekik,hogy helyre álljon az életük,és esküszöm,hogy semmi kárörömet nem éreztem azért hogy ilyen szerencsétlenül járt.

Ő bocsánatot is kért a férjemtől,és tőlem is az eddigi cselekedeteiért.

Most hál'istennek helyre állt a családi béke náluk,és most megint elfelejtette,hogy ki állt mellette a szar időkben.

Nem mondom azt,hogy Én makulátlan vagyok,de Én legalább elismerem,ha tévedek,és nem szégyelek bocsánatot kérni.

Igazából nem is írtam volna ezt ki ide,ha nem tesz ki egy célzást arra hogy milyen rossz testvér vagyok az egyik közösségi portálon.

30. Hudvig (válaszként erre: 29. - Cc6a0cd7c8)
2013. febr. 13. 14:30
Én többre becsülöm a barátaimat, mint a testvéremet. Azért mert egy vérből vagyunk nem kell, hogy szeressem. Nekem az ember maga sokkal fontosabb, mint az hogy ki ő. Csak azért nem szeretem a családomat, mert ők azok. Annyi mindent tettek már ellenem, hogy nem érdemlik meg, hogy tiszteljem őket, tisztelet nélkül pedig nem tudok szeretni. Ja a tesóm nem tett ellenem semmit, egyszerűen mások vagyunk és elhidegültünk. Próbáltunk ezen változtatni, de már nem érzem, hogy lehetne vagy szeretném egyáltalán.
2013. febr. 13. 14:02
4 testvérem van,egy lány három fiu imádjuk egymást,persze van amikor összekapunk vagy inkább duzzogunk de nem sokáig,viszont bárkinek bármi baja van nyugodtan fordulhat bármelyikhez.Édesapám mondta hogy becsüljük meg egymást mert a barátság megszakadhat a testvéri kötelék soha és csak egymásra számithatunk.5 különböző testvér de a vérünk szeretettel összekapcsol.
2013. febr. 13. 13:45
nekem van egy nővérem és egy bátyám, sajnos az egész család én központú szóval mindenki le*szarja, hogy a másiknak épp rossz-e vmi. Velem ordibált a héten is nővérem, hogy bátyám miért, hogyan mi jogon használta a laptopját. Mondom kérdezd meg. azt akkor is rajtam háborgott -.- szóval én itthon ilyen villámhárítóként működök. utálom a tesóimat
27. ittmost (válaszként erre: 7. - C33ea6e899)
2013. febr. 13. 13:45

Igen,az nagyon pocsék érzés,ha a testvérünk nem önmagunkért szeret minket,csak használ,ha szüksége van ránk.

Én sem vagyok jóban az egyik tesómmal,mondjuk nálunk a szülők rontották el,mert őt túlkényeztették,és mindigis azt hitte,körülötte kell forognia a világnak.

2013. febr. 13. 13:42

A bátyám 1 évvel idősebb a húgom 4 évvel fiatalabb nálam.

Mi nagyon összetartó testvérek vagyunk. Ha gond van valakinél, akkor közösen megoldjuk, bár a húgunk kicsit fura szerzet, pedig őt is a szüleink nevelték. Ő csak akkor keres minket, ha gondja van. Nagyon hiányzik egyébként, de ő már csak ilyen. Simán ráolvas a fejünkre nem létező dolgokat:)))) Kitagad minket és még sorolhatnám, de csak kicsit szoktunk rá haragudni, mert mégiscsak a testvérünk:))))))

Ezt ő is tudja és persze ki is használja gyengeségünket.


Az a véleményem, hogy majdnem mindegy milyen a testvérünk, ha nem túl hülye, akkor túl kell lépni a fura dolgain. Persze mondom ezt úgy, hogy mi soha nem veszekedtünk, egyikünk sem alkoholista, agresszív, csak mindhármunknak vannak fura dolgai:)

25. Mazsinka (válaszként erre: 22. - C33ea6e899)
2013. febr. 13. 13:40
27
24. Hudvig
2013. febr. 13. 13:10
Köztünk 8 év van. Hát egy városban lakunk, de az unokaöcsém névnapján, szülinapján, karácsonykor találkozunk, de nekem elég is. Tűz és víz. Nem bírom a képmutatást és az önzőségből fakadó jópofaságot. Mások vagyunk, bár ő apám kedvence, én meg apámmal sem vagyok tárgyaló viszonyban. Engem öegapám kényeztetett ebből fakadóan. Lehet ez az önzés is a kapcsolatunkra ment.
23. Bcicus
2013. febr. 13. 13:05
Csak a legkisebb tesómmal van igazából kapcsolatom a többit évente egyszer látom. A legkisebbel néha piszkáljuk egymást, de ha gond van mindig számíthatunk egymásra.
22. c33ea6e899 (válaszként erre: 21. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 12:42
és te mennyi idős vagy?
21. Mazsinka (válaszként erre: 18. - C33ea6e899)
2013. febr. 13. 12:33
Húgom 24 lesz.
20. c33ea6e899 (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2013. febr. 13. 12:17
Szerencsés vagy.Anyáskodni az Én tesóm is szeret,csak okoskodva,és erőszakosan teszi.
19. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - C33ea6e899)
2013. febr. 13. 12:11
Köztünk 9 év van nővéremmel, nagyon jó a viszonyunk. Minket eleve úgy neveltek ha nem lesznek már a szüleink csak egymásra számíthatunk. Nekem nővérem kicsit olyan mint a 2. anyám.
2013. febr. 13. 11:53
Mennyi idős a tesód?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook