Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban fórum

Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban (beszélgetős fórum)


138. kristo_f (válaszként erre: 118. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 17:13

Nem voltam hasonló kapcsolatban, de többször végigolvastam azérdemleges kommenteket és a netenis olvasgattam

Ez nem nárcisztikusság hanem kevert bipoláris depresszió

137. 50aa831df8 (válaszként erre: 124. - Csikil4ny)
2016. aug. 5. 16:42

Izgalmas kérdéseket hoztál elő.

Bennem azért mozdultak meg ezek a dolgok, mert az az érzésem, hogy Xobacica egy "nem tiszta" tipustól szenvedte el a sérelmeket. Tslán neki is könnyebb volna, ha látni tudná, hogy ami vele történt, annek előidézője nem csupán nárcisztikus. Persze: honnan tudhatnám, hogy mi-hogy-van-és-miért... Ezek mind csak okoskodások.


Hogy "hány lelkileg egészséges ember él a környezetemben" ?

...Én nagyon-nagyon toleráns vagyok... :-) Mondhatom úgy is: csupa-csupa lelkileg egészséges ember között élek! ("Mindenki másképp egyforma.")

136. Magdalénia (válaszként erre: 132. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 16:17

Sokan abban a tévhitben vannak, hogy a kapcsolat megromlásához két ember kell és mindkettő egyformán hibás. Így leegyszerűsítik, mert könnyebb. Pedig sokszor nem így van, mert az áldozatot is a vétkeshez sorolják azonos szinten.


Szerencsés az az ember, aki az áldozat szerepét felismeri és ki tud belőle szállni.

Az olyan embernek, aki pszichésen terhelt és kihasználja a másikat, rátelepszik stb. sosem lesz társa, csak áldozata.

135. massalhangzo (válaszként erre: 132. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 15:58

azert felesleges ez, amit muvelsz, mert a vilag legszemetebb, legbetegebb vagy legrondabb ferfijaba is bele lehet zugni :D sot boldogan elni vele. de csak akkor, ha hasonlo a habitusotok, ertekrendetek, es kolcsonos a szerelem


nem veletlen, hogy a parosok annyira kulonbozoek. valakik egy hangos szo nelkul elnek, masoknal mindennap all a bal, megis egymashoz illenek


ne azon ragodj, a pasira milyen betegseget huzzal ra, hanem azon, mi mindent tett veled, amit nem kellett volna elturnod, erositsd magadban, hogy nem ez kell neked, egeszen mas. mert nalad az a baj, hogy a sok szarsag utan sem szakitottal vele, hanem o hagyott el, es ez nagy kulonbseg. de ha ezzel felnyitotta a szemedet, akkor nagyon is jo, hogy igy tortent, es most, nem pedig sok ev mulva vagy gyerekek mellett


ha pedig ugy erzed, mindezek ellenere neked o kell es ilyen ferfi kell, akkor foleg felesleges a szapulasa. megerdemli persze, mert szemet, na de nem veletlen, hogy sok no soha nem botlik ilyen tipusba. ez nem szerencse kerdese, mert ahogy korabban mas is irta, ha valaki folyamatosan turi a szemetsegeket, azt nem lehet a masik szemely rovasara irni, akkor azzal az emberkevel van nagy gond

134. massalhangzo (válaszként erre: 132. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 15:46

afelett meg igenis itelkezek, hogy tudtad, mas no penzebol eltek, amit egy masik notol csal ki, de nyugtaztad azzal, hogy annak a nonek ugyis sok penze van, es biztos olyan is


nalam ez kiutne a biztositekot, nem tartanek ferfinak valakit, aki ezt teszi, lehetne a vilag legjobb pasija es adhatna nekem a vilag legszebb szerenadjait

133. massalhangzo (válaszként erre: 131. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 15:44

ha nem merulnel el abban, hogy a pasi egy kulonleges pszichotipus, akinek teljesen a hatasa ala kerultel, es nem is volt valasztasod, es ez milyen borzalmas, sokkal hamarabb tuljutnal rajta. most meg tele vagy erzessel, siman vissza is fogadnad, ha jonne


de ha lehamozod rola ezt a pszichorizsat, es latnad, hogy egyszeruen o egy teljesen mas tipusu ember, mint te, mas elvarasokkal, ertekrenddel, es soha nem lett volna ebbol jo kapcsolat, akkor idovel konnyebben elengedned.


hidd el, hogy o is kialakithat egy boldog kapcsolatot, ha megtalalja a neki valo not. de te nem olyan vagy, es nem is azt varnad el egy ferfitol, egy kapcsolattol, mint amit o nyujtott


ennek a pasinak, igy tudnam leirni, egy egyszeru parasztlanyka tipus valo, aki annyit var egy kapcsolattol, hogy otthon szulje a gyerekeket, legyen egy ferje es ennyi. akit nem zavarna vagy eszre se venne, hogy a ferje felrelep, iszik vagy barmi, mert ugy gondolja, ez termeszetes, 'ferfidolog'. ezzel a ferfival neked azert volt annyi konfliktusod, mert te nem ez a tipusu no vagy, tobbet adsz, tobbet varsz


ez a pali nem egy kulonleges fajta, aki hogy az ujja kore tudja csavarni a noket. te beleszerettel hamar, mert vonzott kulsore, gyors elkotelezodest mutatott, es te is hamar ugy elted meg, hogy ez egy szoros kapcsolat, osszetartoztok, mikozben igazabol meg nem ismerted meg. ezert volt, hogy mikor gaz dolgokat kezdett el muvelni, nem ejtetted, hanem probaltad a helyere tenni

2016. aug. 5. 15:36
Olyat sem láttál,hogy én nem vagyok hibás..de tudod mit? Legyek gonosz..Csak egyszer az éleben fuss bele egy ilyenbe..majd meglátod,hogy milyen könnyű ítélkezni. Az meg hogy nem hazudott...ezt inkább hagyjuk...dehogynem..de nem írok le minden dolgot részletesen..
2016. aug. 5. 15:34

Én egy szóval nem írtam olyat,hogy egyedül vagyok a problémámmal.Láttál ilyet valahol talán?

De valahogy mégse bírod felfogni,hogy ez nem egy normális hétköznapi ember. Ezek szerint te vagy olyan szerencsés,hogy ilyet még nem éltél át.

Itt már rég nem arról szól a dolog hogy van e kölcsönös szerelem és egyet értés..

Sajnos ki kell,hogy ábrándítsalak,de a fizikai bántalmazás a kapcsolatunk végén következett be csak akkor még nem tudtam h lassan az majd a vég lesz..Addig is volt agresszív,de ennyire soha nem. Az utolsó 3-4 hónapban fordult ki önmagából teljesen. Az utolsó egy hónapban pedig olyan volt,mintha soha nem is ismertem volna.

Lehet itt belekötni mindenbe.Én azért írtam ide,hogy tanácsot kapjak hogyan vészeljem át ezt az egészet most már és nem azt hogyan kapjam vissza!

Ha nem tudsz értelmes tanácsot adni,akkor örülnék neki ha nem osztanád itt az észt olyanban,amiről halvány lila fogalmad nincs milyen érzés..Lehet,hogy sértő vagyok,de jelen esetben nem hiszem,hogy segít egy hasonló ítélkező ember egy olyanon,aki látja a bajt utólag nézve de azon változtatni már nem tud.

Ha nem tetszik,amit látsz és olvasol nem kötelező ezen idegeskedned,van még ezer más téma.

Köszönöm.

2016. aug. 5. 15:27

azert erdekes, hogy ha egy rossz kapcsolatnak vege, mennyien hajlamosak arra, hogy mindent a masikra kenjenek, hogy ok nem tehetnek semmirol, hiszen elvakitottak, becsaptak oket


pedig ebbol a tortenetbol is latszik, hogy a pasi semmit nem hazudott, szepitett, ami fontos es amit rogton latni. tudni lehetett, hogy nem melozik rendesen, nem becsuletes, a szuleivel el, elveszi a no penzet, pial es meg lehetne sorolni.


arra fogni mindent, hogy de en szerelmes voltam, es a masik milyen szemet, mert miatta voltam szerelmes, elegge ertelmetlen. nem egyszerubb oszintenek lenni onmagunkhoz ilyen helyzet utan es tanulni belole?


persze egy szakitas utan segithet, ha szidjuk a masikat es benne keressuk a hibakat, ezt megertem, mert ennyi jar :D csak nem kene ezt igazsagnak kikialtani. olyan sok kapcsolat van, amiben fel sem merulnek ekkora szemetsegek, mint ami itt a no es ferfi reszelrol is volt, egyszeruen csak elmult a szerelem vagy nem voltak egymashoz valok es ez idovel felszinre tort

129. massalhangzo (válaszként erre: 127. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 15:22
azert nem kell ilyeneket irnod, mert nalatok masfel evbe belefert csalas, penzlenyulas, agresszivitas, fizikai bantalmazas stb. nem hiszem, hogy mindez az utolso 2 hetben tortent
128. massalhangzo (válaszként erre: 118. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 15:19

nehogy azt hidd, hogy a tied ritka jelenseg. csak rahuzol egy trendi korkepet, es lovagolsz rajta


sokkal inkabb notipus es erzelmi kerdes ez, mint ferfitipuse. lefogadnam, hogy legalabb ugyanannyian tartanak ezt a ferfit elso ismeretsegre vonzonak, mint unszimpatikusnak


tudod hany no van, aki szerelmesen sok mindent eltur, sok mindenbe belemegy, amirol nem is erti utolag, hogy miert? de ez valahol termeszetes, hiszen ha szeretsz valakit, nem tudod erzelemmentesen nezni, es ravetited a sajat erzeseidet is. akkor az, hogy a ferfi azt akarja, hagyd ott a munkad, eltart, legyetek kozos kasszan, ne menj sehova, legyel csak vele mind pozitiv dolgokkal valhatnak, az elkotelezodese, az eros erzelmei bizonyitekai. te is biztos azert mentel bele ezekbe, mert akkor es ott pozitiv dolognak elted meg. utolag mar biztos nem igy gondolod, es nem igy cselekednel, nem?


tortenhetett volna minden maskent, ha egymashoz valok vagytok es kolcsonos a szerelem. akkor most is egyutt elnetek nagy boldogsagban

2016. aug. 5. 15:15

Ő valóban nem tudja hogy komoly problémái vannak,mert neki úgy természetes minden ahogy van. Az ő családja sem gondolkodik el mélyebben erről a dologról,mert ők azt gondolják,hogy szimplán csak hülye és egy nyűg nekik..holott ennyi minden után,amit csak én tudok,nekik már régen kezükbe kellett volna venni a gyeplőt,ha a fiúknak nem megy és igenis foglalkozni azzal,hogy valami nem okés. De mit lehet arra mondani,ha az apja is csak nevetett azon h álmában járkál és szétpisil...az volt a válasza,hogy..hát kiskorában is volt ilyen..

Holott ez nem egészséges helló!!!

Nem vette komolyan,amikor mondogattam neki,hogy ennél azért nagyobb a baj. Hogy nem normális,hogy évről évre visszaeső alkohol és gyógyszerfüggő és stb..

Ez nekik nem tűnik fel,hogy valaki csak úgy nem lesz ilyen? Örülnek,ha nem kell találkozniuk vele.Vagy ha nem hallanak felőle.

Én meg úgy éreztem,ha már a család szarik rá és ha vele vagyok valamit tenni kellene.. De ugye aki nem látja magán h beteg azzal nem lehet mit kezdeni.

Hát ez az,hogy az elején hónapokig,évekig olyan angyali teremtmények,hogy az ember ettől ájul el és ettől lesz olyan szerelmes,mint az ágyú!

Ebben nem lehet hibás egy olyan személy,itt ez esetben az "áldozat",hiszen az ő normál értékrendszere szerint ilyen egy normális párkapcsolat.Azt hiszi,hogy minden rendben és joggal,mert semmi de semmi rossz érzés és negatív dolog nem történik.

126. csikil4ny (válaszként erre: 125. - Magdalénia)
2016. aug. 5. 14:29
Vannak érdekes dolgok. Nálunk egyetlen jel sem volt, ami normális az egészséges ember számára, az neki a beteg időszaka, nem volt amiből észrevegyem. Gyakorlatilag 3 évig semmi jele nem volt, akkor jött a "normál" korszaka - személyiséget váltott, aztán 3,5 év után újra visszatért az az énje, amelyiket megismertem. Ha nem velem történik meg tényleg nem hiszem el egyáltalán azt hogy létezik ilyen, s mindezt úgy, hogy pszichológiai alapképzésem van. Meg is kérdeztem a pszichiáterét, hogy én miért nem láttam a jeleket, s ő aki elég gyakran találkozik a jelenséggel mondta, hogy nem volt mit észrevegyek.
125. Magdalénia (válaszként erre: 120. - Csikil4ny)
2016. aug. 5. 14:19

Én sem gyanakodtam az első férjemnél. 4 évet húztam le vele. Jóképű, jó dumás volt és nagyon ragaszkodó. Azt éreztem, hogy belém szeretett. A verbális bántást is azzal magyarázta, hogy szeret.

Csak a második pofon után váltam, de előbb kellett volna.


Visszagondolva, már megismerkedésünk után fel kellett volna tűnni, hogy 8 hónap után a pszichiáter-pszichológus leszerelte a katonaságtól. De fiatalon, szerelmesen?! Lehetetlen.

124. csikil4ny (válaszként erre: 123. - 50aa831df8)
2016. aug. 5. 14:18

Ha a másik emberben lelki károkat okoz a bűnöző (aki maga is sérült ember - szerintem), akkor lényegtelen, hogy csak "szimpla bűnöző" vagy pszichopata - aminek szintén több szintje van.


Értem amit írsz, csak sajnos nem egyszerű. Hány lelkileg egészséges ember él a környezetedben? Az enyémben nagyon kevés, pedig elég nagy körben mozgok.


Csak egy pl. amiben megkerestek, hogy segítsek (mivel nem vagyok pszichológus nem etikátlan kibeszélnem): 25 éves lányt kiskorától testileg bántalmaz a nagykorú szellemi fogyatékos öccse, ebben a szülők partnerek, a lánynak most szereztünk lakást és munkahelyet, ügye folyamatban van. Ki egészséges ebben a családban?

123. 50aa831df8 (válaszként erre: 121. - Csikil4ny)
2016. aug. 5. 14:09
...Egy pszichopata nagyságrendileg nagyobb kárt képes okozni, mint egy "szimpla" bűnöző. Tehát nem élméleti síkon volna érdemes tudni, hogy hol végződik az egyik, és hol kezdődik a másik.
122. Magdalénia (válaszként erre: 118. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 14:04

Ha nincs képben valaki, annak hiába magyarázol. Nincs rá szükség. Ha elkönyvelte a véleményét, akkor ezen semmit nem fog változtatni, akármit írsz.

Mindig vannak olyanok is, akikkel szívesen megosztod a problémádat és megértik a helyzetet.

121. csikil4ny (válaszként erre: 113. - 50aa831df8)
2016. aug. 5. 14:00
Igen, még. Az agykutatás és a pszichológia is gyerekcipőben jár "még".
120. csikil4ny (válaszként erre: 118. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 13:59

De nem mindegy, hogy ő milyen diagnózissal rendelkezik?!


Akik nincsenek képben: a volt férjem skizofrén - azon belül is van vagy 3 féle diagnózisa két orvostól.


Xobacicus! Írtam már neked: te nem tudsz segíteni rajta és nem is kell segítened, ez nem a te feladatod! A skizofrének nagy része pl. egyáltalán nem tudja, hogy beteg mivel a betegség egyik tünete a betegségtudat teljes hiánya - ezért agyi probléma. Ajánlom figyelmedbe

Xavier Amador: Nem vagyok beteg, nincs szükségem segítségre! c. művét.


Én sem tudtam, hogy beteg - sőt a családja se vitte el orvoshoz, még mielőtt megismertem volna - igen, elváltam emiatt, volt is miatta lelkiismeret-furdalásom, de soha senki nem vetette a szememre, hogy erkölcsileg mellette kellett volna maradnom, sőt egyházilag is kijelentenék, hogy a házasságunk nem jött létre, más kérdés, hogy a kislányunk miatt ezt nem lépem meg. Én vittem el orvoshoz, mert kötelességemnek éreztem, de az, hogy tönkretegyem a kislányom és a magam életét már nem a kötelességem!

119. 50aa831df8 (válaszként erre: 114. - PöttyösPanka)
2016. aug. 5. 13:53
Egzaktul semmi.
2016. aug. 5. 13:44

Az lenne a kérdésem,hogy akik annyira ellenzik az én meglátásomat..voltak-e már valaha hasonló kapcsolatban-helyzetben? Mert nem hiszem. Szerintem,ha


csak egy szer átszenvedi ezt valaki rögtön megfog változni a gondolkodása erről. Nem akarok senkit megbántani,de én se gondoltam soha,hogy ilyenbe


keveredek és lám!!!! Megtörtént a baj.

Én tapsztaltam,én szembesültem dolgokkal. Én tudom h pár éve az apja szenvedett vele,mert hallucinációi miatt katonának képzelte magát és a földön


gurult,mert épp megtámadták...és ez azért,mert nagy mennyiségű gyógyszerek leszokásában volt éppen házilag..

Mi mindent kell még feltárnom,hogy az itt kételkedők lássanak is ne csak nézzek,hogy egy egyszerű szélhámos paraszt nem minden esetben rendelkezik ilyen


széles skálájú pszichikai gondokkal. Hogy nem egyszer én is átéltem,hogy éjjel alvajár és borotvahabot evett,meg szétpisilt a szobában konektortól


kezdve mindent?Hogy az utolsó itt töltött egy hetében is rossz irányba indult az erkélyt hitte wc-nek és simán oda pisilt?

Hogy a saját anyját is felkente a falra..ezek után simán lehet kérdezni,hogy minek voltam vele ezek ellenére is..

Megmondom..azért mert ezt az elején nem mesélte el csak mikor már átmosta az agyam.

117. Magdalénia (válaszként erre: 109. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 12:59

Sokan nincsenek képben, hogy egy ilyen pasasba milyen könnyű beleesni, amikor a legjobb arcát mutatja. Ez nem szimpla szélhámosság, mert fenn tudja tartani a függőséget. Nem lehet egy könnyű legyintéssel elintézni.


Nálad, bár ő kezdeményezte, de elkezdődött a leszakadási folyamat. Csak azért álmodsz róla, mert friss az élmény és betölti a gondolataidat. Ráadásul még a hiúságodat is sértheti, hogy ő szakított.

116. Magdalénia (válaszként erre: 100. - Csikil4ny)
2016. aug. 5. 12:42
:)
115. massalhangzo (válaszként erre: 109. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 12:33

ez akkora hulyeseg. egyszeruen arrol van szo, hogy magad ala valasztottal be egy palit. mas ertekrend, erkolcs, eletvitel. ezert nem erted, mit miert tesz, es remenykedsz, hogy felreismerted


maskent kezeli a noket, mast jelent neki egy no, egy kapcsolat, mint amit te elvarsz vagy ami neked alapbol ott van a fejedben. megprobaltad, megprobalod rahuzni a sajat ertekrendedet, de ettol meg a pasi az marad, ami, egy piti szelhamos parasztlegeny

114. PöttyösPanka (válaszként erre: 111. - 50aa831df8)
2016. aug. 5. 12:19
Mi a lényeg? Ha egzaktul felcímkézed a pasit, akkor mi változik?
113. 50aa831df8 (válaszként erre: 112. - Csikil4ny)
2016. aug. 5. 11:40

"Még?"


(Na jó, tudom, a "pszichológia dinamikusan fejlődő tudományág"... De hát narcisztikusok is, pszichopaták is nagyon régóta élnek "közöttünk"...!)

112. csikil4ny (válaszként erre: 111. - 50aa831df8)
2016. aug. 5. 11:25
Két szakember is kétféle diagnózist állítana fel, annyira képlékeny még az egész.
111. 50aa831df8 (válaszként erre: 106. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 11:18

Bocsáss meg, ez azért elég laza körülmények között felállított "diagnózis".

(Én "házihasználatra", mint laikus, abban látom a különbséget pszichopata és a nárcisztikus személyiségjegyeket mutató ember között, hogy a pszichopatától félni kell, a nárcisztikus mellett viszont egyszerűen csak nem vagy biztonságban. Jó lenne tudni, mit szól erre egy szakember!)

110. csikil4ny (válaszként erre: 109. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 10:14
Ahogy látom egyedül nem fogod tudni elengedni, menj el pszichológushoz, megéri!
2016. aug. 5. 09:48

Igen biztosan neki is kevert problémái vannak,mert depressziós is.De hogy nem normális lelkületű az biztos. A pszichopata jegyeit is véltem felfedezni benne így utólag,szóval nem egy normális pánikbetegséggel küzdő ember.

JA arra is extrán hajlamos,mert láttam már pánikrohamok közben.

Ma reggel arra keltem fel,hogy vele álmodtam. Hogy még mindig eljött elvinni holmiját és meglátott egy nyomtatót és hátat fordítottam neki és éreztem éles tompa kisebb fájdalmakat a fejemen. Aztán beszorított az ajtóhoz és hörgött az arcomba ahogy csinálta az életben is.Én meg sikoltoztam hogy hagyjon békén..erre keltem fel és olyan szinten kalapált a mellkasom,hogy azt hittem szétrobban...

És ez csak egy álom volt :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook