Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » NaPro technológia alkalmazása meddőség esetén fórum

NaPro technológia alkalmazása meddőség esetén (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 27. 14:32

Hivatalos magyar nyelvű oldal:


[link]

2012. aug. 27. 14:24

Az utóbbi cikk, ezen a linken található, ennek a végén van egy e-mail cím. Írtam rá, hogy kihez lehet fordulni, remélem valászolnak!


[link]


Köszi a blogot! Áttanulmányozom!

2012. aug. 27. 14:17

Köszi! Ha sikerül valahonnan egy nevet vagy telefonszámot előkeríteni, akkor közzé tennéd? Ezt a cikket hol találtad? Nem lehetne írni a szerkesztőnek, és megkérdezni, hogy ki a magyar oktató?

Én is találtam egy blogot,ahol összegyűjtötték a magyar cikkeket: [link]

2012. aug. 27. 11:16

Én is csak olyanokat tudok, amiket itt a neten olvasgattam. Itt egy másik cikk, ez egy kicsivel több konkrétumot tartalmaz:


Család |Hetiújság 2012.05.20. Orvos kerestetik A NaPro-technológia magyarországi bevezetéséről

Múlt év decemberében Cser István tollából beszámolót olvashattak lapunkban a meddő pároknak reményt adó Na-Protechnológiáról, amely élvezi a katolikus egyház támogatását, kidolgozóját VI. Pál pápa enciklikája ihlette. Mikortól alkalmazhatják a módszert hazánkban is? Kihez fordulhatnak az érintettek? Megkérdeztük a NaPro magyarországi koordinátorait.

A NaPro-technológia (Natural Procreativ Technology) segítsége révén komoly eséllyel válhatnak termékennyé addig meddőnek hitt párok. Nem „csodamódszer”, hanem egy olyan természetes orvosi módszer, amelynek segítségével már sok ezer esetben segítettek olyanoknak is, akik korábban akár többször is részt vettek lombikprogramban, mégsem válhattak szülőkké.


Orvosok, oktatók és gyermekre vágyó párok együttműködésén alapul, a termékenységre vonatkozó, nagyon részletesen kidolgozott Creighton-táblázat naponkénti kitöltését igényli, amelyet a módszer oktatója (Magyarországon egyelőre csak egy működik) segítségével tanulnak meg a párok. A cél a meddőség okainak feltárása, hogy azokat aztán hagyományos módszerekkel, például gyógyszerekkel vagy műtéti beavatkozással kikezelhessék. A módszer specialitása az egyéni ciklus aprólékos megfigyelése, amire az orvosok általában nem fektetnek ekkora súlyt. Pedig a női ciklus huszonegy naptól akár kilencven napig is terjedhet, így ha az orvos mechanikusan huszonnyolc naposnak tekinti (mint ez általában lenni szokott), könnyen megeshet, hogy téves következtetésre jut a nő ciklusát illetően. Különösen is bátorító az a tény, hogy a minisztérium tanácsadó testületeként működő egészségügyi szakmai kollégium szülészet és nőgyógyászat tagozata is ajánlja a NaPro-technológiát, és magyarországi bevezetését is támogatja. A módszer kifejlesztése Thomas Hilgers amerikai nőgyógyász nevéhez fűződik. VI. Pál pápa Humanae vitae kezdetű 1968-as enciklikája ihlette, amelyben arra kérte a tudósokat, hogy tegyenek meg mindent a magzati élet védelme érdekében. Másik inspirálója a Billings házaspár módszere volt, melynek finomításával és részletesebbé tételével kidolgozta a Creighton-táblázatot. Ez az alapja a NaPro-technológiával történő diagnosztizálásnak és kezelésnek. A teendő gyakran a női ciklus normalizálása, a hormonális gondok orvoslása, amelyekre kizárólag a hagyományos diagnosztikai módszerek révén sajnos gyakran nem derül fény. Ha a termékenységgel kapcsolatos gond szervi jellegű, akkor sebészeti beavatkozást javasolnak. A meddőség nem betegség, hanem tünet; fontos, hogy a szervezet jelzéseire nagyon odafigyeljünk, azokat tudjuk értelmezni, és az észlelt problémákkal foglalkozzunk, kezeljük – ezek a NaPro legfontosabb üzenetei.



Múlt novemberben Magyarországon járt és előadásokat tartott Phil Boyle, aki 1998 óta Írországban alkalmazza a módszert, és Tadeusz Wasilewski, az egyik a huszonöt lengyel orvos közül, akik eddig NaPro-képzést elvégeztek. Azóta nagyon megélénkült a módszer iránti itthoni érdeklődés. Magyarországi meghonosításának koordinátorai most azon dolgoznak, hogy olyan magyar – a módszer szigorú kritériumait vállaló –, angolul tudó nőgyógyász vagy endokrinológus orvost találjanak, aki már ősszel elkezdi a NaPro-képzést. A közel harminc újabb lengyel és más közép-európai orvos képzését a nagy érdeklődésre való tekintettel az omahai VI. Pál Intézet idén kivételesen Európában, Lengyelországban tartja. Újabb Creighton-táblázatoktatókra is szükség lenne már, hiszen Magyarországon is sok az érintett pár. Az oktatókat Írországban képzik, és a jelentkezőknek az orvosokhoz hasonlóan anyagi áldozatokat is kell vállalniuk az ügy érdekében.

Noha ma még külföldre kell orvosi konzultációra utazniuk a magyar oktatóval együttműködő pároknak, sokak lelkesedését ez sem csökkenti, pedig az utazás költségével is számolniuk kell. Joggal bizakodnak – mondják a koordinátorok –, mivel jók a módszer alkalmazásának mutatói. A négymilliós Írországban 1998 óta ezerkétszáz gyermek született a NaPro-technológia szakembereinek segítségével.

3. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 2. - Almafa8)
2012. aug. 27. 11:10

Nem hallottam róla, de igazából ez a cikk sem írja, hogy mégis miképpen érik el a célt ?! Érdekes cikk, és érdek felkeltő.

Tudsz esetleg többet róla?

2012. aug. 27. 11:01

Egy cikk az internetről:


Meddőségkezelés természetesen

2012-01-05 16:20:11, csütörtök


Hazánkban is bemutatták a meddőségkezelés egyházilag elfogadott, természetes módszerét



November 24-én a budapesti Sapientia főiskolán, 25-én pedig - két püspök jelenlétében - a Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján ismertették a NaPro Technológiát. A meddőségkezelés természetes módszere Európában már nem új, ám hazánkban eddig nem alkalmazták.


Budapesten főleg az érintettek számára hirdették meg az előadást, amelyen Phil Boyle, a NaPro Technológia európai központjának vezetője és Tadeusz Wasilewski nőgyógyász számolt be tapasztalatairól. Wasilewski doktor 1993 és 2007 között Lengyelország első, lombikeljárással foglalkozó klinikáján dolgozott, ahol mesterséges megtermékenyítéssel segítette gyermekhez a meddő párokat. E területen komoly szaktekintélynek számított. 2007-ben azonban orvosi és erkölcsi meggyőződése más irányba terelte. Több hónapos keresés, kutatás és tanulás után rátalált a NaPro Technológiára, és 2009. február 1-jén Lengyelországban elsőként nyitotta meg e természetes módszert alkalmazó meddőségi klinikáját. Wasilewski a lombikeljárásokról, illetve saját szakmai döntéseinek folyamatáról, lelki, anyagi, emberi következményeiről is beszélt.


A pécsi konferenciát szakemberek számára hirdették meg. Bódis József egyetemi rektor bevezetője után Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia családreferense szólt a család és az élet értékéről. Kiemelte, hogy az Egyház nem ellenzője a technikának, ill. a technika fejlődésének, de ezek céljának mindig az életet tekinti. Az emberi élet soha sem alacsonyodhat eszközzé, még jó cél érdekében sem - hangsúlyozta.


Ezután került sor az ír Phil Boyle előadására, aki nem erkölcsi oldalról, hanem szakmai érvek alapján mutatta be a szakembereknek a NaPro Technológiát. Esettanulmányokkal igazolta, hogy a technológia komoly eredményeket ér el a meddőségkezelés terén, sikeressége összehasonlítható a jelenleg Magyarországon alkalmazott mesterséges technológiák arányszámaival. Magáért beszél az adat, hogy Írországban már 1300 gyermek fogant és született NaPro-val; a szülők közül 250 pár többszöri sikertelen lombik után érkezett a programba. A NaPro ,,kedvenc kategóriája" a PCOS okozta meddőség; itt tudnak a legnagyobb arányban segíteni, mert a tüneteket meggyógyítva elősegítik a normális ciklust a természetes foganáshoz. Noha a NaPro a párokat együttesen kezeli, a férfiakat sem hagyja magukra; százezres spermiumszámmal is elértek már természetes várandósságot.


A konferencián a családreferens püspök mellett jelen volt Udvardy György pécsi megyéspüspök is. A két egyházi vezető jelenléte nemcsak emelte a konferencia rangosságát, hanem a magyar katolikus egyház érdeklődését és támogatását is jelezte a meddőségkezelés erkölcsileg elfogadható és az emberi szervezet számára ártalmatlan módszere iránt.

2012. aug. 27. 10:53
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a NaPro technológiával kapcsolatban? Úgy tudom Magyarországon még nem alkalmazzák, de külföldről nagyon jó eredményekről számolnak be. A Pécsi Tudományegyetem már elkezdett valamit e területen. Esetleg, aki vett már ilyenben részt külföldön, leírhatná a élmányeit. Köszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook