Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire van hatással a napirend az alvásra egy két évesnél? fórum

Mennyire van hatással a napirend az alvásra egy két évesnél? (beszélgetős fórum)


2021. dec. 6. 18:54

Mindhárom gyermekemnél ugyan azt a napirendet követtem-követem.

Szerintem fontos a gyerek életében az állandóság, a rutin.

5. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2021. dec. 6. 15:08
Minél előbb alakíts ki neki napirendet, a legfontosabb. Indulj ki magadból :) az összevisszaság, káosz nyugtalanná tesz, ugyanúgy a gyereket is.
4. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2021. dec. 6. 15:02
Vannak, gyerekek, akik nagyon igénylik a szigorú napirendet, és vannak, akik kevésbé. A napirend akkor segíthet, hogy többet aludjon a gyerek, ha a kevés alvás hátterében a túlfáradás áll. Ilyen esetben ezt kell kiküszöbölni egy jó napirenddel, és helyreáll az alvás mennyisége és minősége is.
2021. dec. 6. 10:28

Én úgy tudom, hogy fontos.

Mivel ilyen kicsik még az órát nem ismerik úgy, mint a nagyobb gyerekek, nekik a napirend a támpont.

Hozzá fognak szokni ahhoz, hogy mi után mi következik.

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2021. dec. 6. 03:51
Gyereke válogatja:))JÓ valamiféle napirend,,de nem kell kőbe vésni,,és nem is lehet.Inkább fordítva volt ,,a gyereknek volt egy ritmusa,ahhoz alakítottam a napirendet.A napi ritmus nem segít többet aludni ,,de szerintem ha beáll kiszámíthatóbb az idő.
2021. dec. 6. 02:41

Arra lennék kíváncsi akik nem alakítottak ki napirendet a gyereknél és keveset aludtak addig majd miután beszigorítottak napirendben onnantól többet aludt a gyerek?

Mennyire van hatással a napirend az alvásra?

(2 éves)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook