Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napi 2 liter tejet iszok! Ez normális? Miyen hatásai lehetnek? fórum

Napi 2 liter tejet iszok! Ez normális? Miyen hatásai lehetnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. 42af71f255 (válaszként erre: 24. - E584b61b26)
2009. okt. 31. 13:06
Hiába van állítólag ennyi rossz hatása,sajnos az én kedvem se megy el tőle...
24. e584b61b26 (válaszként erre: 21. - 42af71f255)
2009. okt. 31. 13:01
Na az enyém ettől nem megy el!:))
23. 42af71f255 (válaszként erre: 22. - 99279bb06f)
2009. okt. 31. 12:49

:)


A tej rossz,de a napi vörösbor egészséges,no meg egy kis házipálinke szíverősítőnek!;)

2009. okt. 31. 12:48
Akkor ezek szerint marad az alkohol? Attól legalább "kellemesen" érezzük magunkat? :))))
2009. okt. 31. 12:45
Háát..igen..így kell elvenni az ember kedvét a tejivástól.
2009. okt. 31. 12:27

"Miért nem jó a tej? - dedócikk!

Nem hiszem, hogy az autószerelőnél bárki is megkérdezi, miért kell olaj a motorba. Ugyanigy nem hinném hogy meg kell kérdezni, miért nem jó a tej, a parizer és a mekdonáldsz!

Megtévesztő lehet persze hogy a tápkieg gyártók ráirják a proteines dobozra hogy "tejjel vagy vízzel" - a hülyéknek írják oda, ez van! A gyártót nem fogja érdekelni, mivel isszák meg a termékét. Azok a "komoly" sportolók akik csak tejjel bírják, nyilván elég sokan vannak ahhoz, hogy be kelljen őket etetni valami hülyeséggel!

Te döntesz, hogy sportoló vagy, vagy nyammogni akarsz a turmixodon mint egy kislány!

Kezdjük az első okos érvvel: a tejsavó protein is tejből van akkor miért nem jó a tej?

Azért, mert a tejsavó protein tejsavóból van, nem tejből. A protein gyártás nem úgy működik hogy befarolnak a tehenek a proteingyárba - behajtja őket a Béla egy nagy bottal meg pulikutyával és ott nagy fejés kezdődik - hanem a gyárak már eleve kész tejsavó alapanyagot vásárolnak. A tejsavó a tejfeldolgozás során maradt melléktermék, aminek igen hasznos tulajdonságai vannak. A mi szempontunkból úgy kell felfogni, hogy a tejsavóprotein tejből készült, de a gyártás során megszabadult a tej rossz tulajdonságaitól.

A tej egy állat tejéből készül, nem alkalmas ember táplálására!

Az ember csecsemőkorban iszik tejet, amikor nincsenek fogai és emésztő rendszere nem képes még szilárd táplálékot feldogozni. Ekkor olyan enzimek működnek amelyek az emberi anyatejet fel tudják dolgozni. Később ezen enzimek működése megszűnik, ez okozza pl. sokaknál a laktóz érzékenységet, a hasmenést, amit a tej vált ki.

Tej a csecsemők tápláléka, nem a felnőtt embereké!

Népegészségügyi okból a tejet régóta kívánatosnak tartják, ugyanis élemiszerhiány idején ez volt az egyetlen könnyen és olcsón elérhető vitamin és ásványi anyag forrás. Ma azonban a minőség romlása (műtrágyázás, környezetszennyezés okán) és az ipari feldolgozás a tej minőségét teljesen lerontotta, bár még eredeti állapotában sem igen lenne alkamas. Ezt persze nem fogja reklámozni a tejipar és manapság is sokaknak jobb tápanyagforrás, mint a semmi!

Ma a tej egy tejporból visszahigított ital, amely egy állat tejéből készül, annak emésztőrendszeréhez méretezve, tele az ember számára nem kívánatos allergénekkel és felnőtt ember számára alkalmatlan összetétellel.

De nem ez a legnagyobb baj a tejjel!

A baj az egézség illúziója - az hogy aki tejet iszik, azt hiszi, ezzel megoldotta tápanyagbevitelt. Ez - különösen sportolóknál - nem így van.


Szerecsére egyes tejtermékek - némileg hasonlóan a tejsavó proteinekhez - a tejnél sokkal jobb tulajdonsággal rendelkeznek, így alkalmasak az étrendünkbe való felvételre: ilyenek a sovány túrók és sajtok. A tej önmagában azonba tejzsír és tejcukor tartalma, csekély fehérjetartalma miatt max. élvezeti cikk lehet annak, aki szereti."

19. agis (válaszként erre: 15. - Halacska87)
2009. okt. 31. 12:21
Mivel nem ihatok tejet, én évente 3x1 hónapos kalciumkúrát tartok.....pont az osteoporosis elkerülése miatt. Oda kell figyelni az adagra, mert könnyedén vesehomok lesz belőle (saját tapasztalat:) ).
18. agis
2009. okt. 31. 12:19
Amióta nem iszom tejet (tejcukor-érzékeny lettem) 15 kilót fogytam....és tartom a súlyom. Számokban: tejivás idején voltam 62 kg, s amikor nem ihattam már, elkezdtem fogyni, s 4 hónap alatt lement a 15 kg. Mindenféle mozgás és diéta nélkül...
2009. okt. 31. 12:18

Nem hiszem, hogy a tej káros lehet! Bár ami a bolti tejet illeti... inkább valódi tejet szerezz be. Mindenképpen fel kell forralni,majd a fölét leszedni. Anyósom a tej fölét süteményekhez használja fel.

82 éves nagymamám a tejnek tulajdonítja azt, hogy még egyszer sem törtek el a csontjai (lekopogom), bár elég sokszor elesik.

Egyébként meg azt javaslom, hallgass a saját megérzéseidre! Ha neked jólesik ennyi tej, idd nyugodtan!

2009. okt. 31. 12:16
Hát én imádom a tejet..3,5 %-os a legfinomabb :DD
2009. okt. 31. 12:16

Valamelyik nap a rendelőben a dokinénivel beszélgettünk és valahonnan eléhozodott,hogy Én nem nagyon szeretem a tejet (főleg nem magára inni).És Ö erre azt mondta,hogy elég baj mert ha majd terhes leszek akkor napi minimum 250ml tejet kötelező lessz,hogy megigyak,mert nagy szüksége lessz a Ca-ra a szervezetemnek.Ha bolti tejet iszól az sajnos nem egészséges.De ha házi tejet akkor szerintem bajod nem eshet.

Reggel azért megkérdem a dokinénit,hogy neki mi a véleménye.

Kellemes délutánt mindenkinek

14. Hexike
2009. okt. 31. 12:13
Az attól függ, hogy milyen tej. Ha bolti, akkor az nem jó hosszú távon.... Ha valódi tehéntej akkor az nem gond... de azért ne legyen két liter...Próbáld csökkenteni.
13. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - László5)
2009. okt. 31. 12:13

Nem normális. Én 3-at iszok, ráadásul a zsíros (3,5%) bolti fajtából. Lehet, hogy ez a szerencsém mert eredeti tehéntejből ugyanez a mennyiség már halálomat jelentette volna. 123 kiló vagyok, a legutóbbi laborvizsgálaton (jogsi) csak a koleszterinszintem volt magas. Jól felfogott érdekemben redukálni kellene ezen a mennyiségen, de függője vagyok mint egy kábítószeres.

Kisebb a baj, ha sokat mozogsz vagy fizikai munkát végzel.

2009. okt. 31. 12:09

Nem sok jót hallani mostanában a tejről.

Állítólag néhány éves kortól kezdve csökken valamilyen tejlebontó enzim az emberben, amire csak csecsemőként van szüksége, utána már nem.


Én sosem szerettem, csak a kávémba teszek egy keveset.


Tulajdonképpen nekem egyetlen egy dolog elég határozott érv a tejfogyasztás mellett:

a tehéntej a borjúnak lett kitalálva és felnőtt ember nem iszik anyatejet, más faj tejét meg főleg.

2009. okt. 31. 12:02
Állítólag teát sem egészséges vedelni, nem tudom, szerintem semmi bajod nem lesz tőle:)
10. Meruru
2009. okt. 31. 12:01
Én csak annyit tudok mondani, hogy régebben simán lecsúszott napi 1l tej nálam is. Amióta csak felet vagy egyáltalán nem iszok gyorsabban fogyok. Mondjuk a belgyógyászom azt mondta, a dobozos tej csak fehér, zsíros üdítőital semmi értékes nincs benne már.
2009. okt. 31. 12:01
hát a tej termékek csak jót tesznek a szervezetnek legalább is szerintem
8. Andili (válaszként erre: 6. - 3cf80f2b78)
2009. okt. 31. 11:59
petefészekrák nem fog kialakulni:))))
7. Andili (válaszként erre: 1. - László5)
2009. okt. 31. 11:58

Szerintem az a baj,h a bolti tej már nem is nevezhető tejnek...Igazi, házi tehéntejet igyál!

Az meg mondjuk jó zsíros:)

2009. okt. 31. 11:57

A legtöbb ember komoly dilemmával kerül szembe, amikor megkérdezi magától, hogy fogyasszon vagy ne fogyasszon tejet?

Sok mindent hallani a tej káros hatásairól, ugyanakkor gyermekkorunktól kezdve azt hallottuk, hogy a tejben sok a kalcium, ami szükséges a növekedéshez, a csontok megerősödéséhez, stb.


Most nézzük meg azokat a kutatási eredményeket, melyeket a tej fogyasztásával kapcsolatban publikáltak az elmúlt években.


Az utóbbi időben egyre többen figyelmeztetnek arra, hogy teljesen téves azt hinni, hogy a tej és tejtermékek fogyasztása egészséges. Sokak szerint számos betegséghez köze van a tejtermékek rendszeres bevitelének.


Svéd kutatók pl. azt találták, hogy napi 1 pohár tejnél nagyobb dózis rendszeres fogyasztása duplájára növeli a petefészekrák kialakulásának valószínűségét. A tejcukor ugyanis növeli a hormon termelődést, mely táplálja a tumort.


Tehéntej


A tehéntej fehérjét, kalciumot, cinket, A és B vitamint, valamit jódot tartalmaz. Fél liter tehéntej kb. 22g zsírt tartalmaz!


A tehéntej rendszeres fogyasztása úgy tűnik, nem kedvez az egészségnek, a benne található zsír növeli a mellrák kialakulásának esélyét. A terhes tehén ugyanis ösztrogént termel, s ez bekerül a tejbe, a túl sok ösztrogén pedig mellrákot okozhat. A japánok tehéntej helyett szója tejet fogyasztanak, ezért náluk a mellrák előfordulása alacsonyabb.


A tehéntejben nagyon sok telített zsírsav található, ami növeli a szívbetegségek kockázatát, növeli a koleszterin szintet és rák kialakulásához is vezethet.


Emellett a tehéntej az ekcéma előfordulását is növeli.


A tej fogyasztása emellett növeli a nyáktermelést, ezért pl. asztmában szenvedő betegeknek kifejezetten káros.


A tehéntej fogyasztását szintén kerülnie kell azoknak, akik laktóz intoleranciában szenvednek, mivel ők nem rendelkeznek azzal az enzimmel, amely a tejcukor emésztését biztosítja.


Ami pedig a sok kalciumot illeti, ez kétségtelen, de azért az mégis csak furcsa, hogy Nagy Britanniában és az USA-ban van a legtöbb osteoporosis (csontritkulás), noha az ott élő nők napi tejfogyasztása meghaladja az egy litert, ami a világon a legmagasabb.


A tejben lévő mesterségesen hozzáadott antibiotikumokról még nem is beszéltünk, pedig a tőgygyulladás és a fejőgépek kiterjedt alkalmazása miatt az antibiotikumokat a tehenészetek mázsaszám használják. A kiterjedt antibiotikum rezisztenciának a legkevésbé sem az az oka, ha a torokgyulladásos beteg hét nap helyett csak hat napig szedi az antibiotikumot (persze ez sem jó), de a rezisztencia fő oka az ipari állattartásban keresendő

2009. okt. 31. 11:57

Barátomék ketten a feleségével napi 4 litert fogyasztanak el. Víz és szesz helyett is azt isszák. :)

Ha szereted, nyugodtan. Ha bajod lesz, az nem a tejtől lesz. :)

2009. okt. 31. 11:56
Nőknél elméletileg nagyobb az esély ikerterhességre. Férfiaknál szerintem semmi, hacsak nem érzékeny rá a gyomrod.
2009. okt. 31. 11:56
Átfut rajtad,nem tudja meg emészteni a gyomrod!De ha téged ez nem zavar,akkor semmi baj nincs!Ha szereted igyad!:)
2009. okt. 31. 11:55

Azt jelenti, hogy szereted a tejet:)


Semmilyen, jók lesznek a fogaid:)

2009. okt. 31. 11:53
Napi 2 liter tejet iszok! Ez normális? Miyen hatásai lehetnek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook