Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napallergia tüneteit mivel lehet gyorsan csökkenteni? fórum

Napallergia tüneteit mivel lehet gyorsan csökkenteni? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 4. 18:11
Hello! Régi ez a fórum, de nekem a napallergiám új! LEgalábbis eddig úgy tűnik hogy az van :( Aki szenved ilyenben, annak mik a tünetei? Mivel kezeli?
2010. júl. 14. 19:39
MAGASFAKTORÚ KRÉMMEL KELL KEZELNI A BŐRGYOGYÁSZ TUD FEL IRNI
21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Bejaaa)
2010. júl. 5. 02:00
én is úgy tudom, nem múlik el.
20. Bejaaa
2010. júl. 5. 01:44
Sziasztok. Tavaly nyáron jött ki nekem először, csak dekoltázson, karon. Tengerparton, pár nap után. Holyagocskák, borzasztóan viszketnek s minimum 3 hét mire elmúlik. Hidrocortizonnal kenegettem csak. Idén már máj 1.-én fél óra napsütés után. -igaz ck pici helyen a nyakam alatt- az is csak máj végére múlt el, pedig nem voltam napon végig. 50-es napvédővel jártam utána strandra sokszor és nem jött ki. Múlt 7en a tengeren mindenhová. A lábujkámtól a homlokomig. Letépem a bőröm. :( Nincs szakorvos, a családi azt mondja nem gyógyít6ó, maradjak a házban :( mitől múlik el nektek pár nap alatt? Hugi nem keni, nem szed gyógyszert, sőt napoztatja tovább s másnapra elmúlik, pedig pont úgy néz ki mint az enyém. Ijesztő,h. mindenkinek múlik csak nekem nem. Mit csinálok rosszúl?! :(((
19. GaKata
2009. jún. 1. 12:06

én hiszem hogy van végleges megoldás

igaz idén méh nem volt nagy nyár, illetve ha vol is csak 3 után mentem ki. De nem jött ki az allaergia. Szóval oda kell nagyon figyelni és akkor már csökkenthető a tünetek előjövetelének az esélye:) más részt a homeopátiás gyógyszerek elvileg magát az allergia forráat kezelik, és szűntetik meg. Azt gondolom minenkinek érdemes kipróbálni.

Szép nyarat!:)

2009. máj. 25. 14:14

Szerintem nincs végleges megoldás, ha egyszer kijön, akkor mindig ki fog jönni.

Én inget hordok a strandon is, nem napozok.

17. GaKata (válaszként erre: 15. - Diegóóó)
2009. ápr. 12. 23:15

csalán kiütés, viszketés a napallergiád tünete? És használ a szolárium?

Már évek óta ezzel küzdök én is. Volt régen egy nagyon jó gyógyzser Tavegyl, használt, de ma már nem lehet kapni. Ami valamennyire használ nekem:

Bioderma 50+ fényvédőkrém. És homeopátiás gyógyszert szedtem tavaly, igaz nem sokat voltam napon- félek. Natrium Chloratum hetente 1x 10gólyócska, és histaminum- ha már viszketsz, és 5golyó akár 10 percenként.

Mit gondoltok van vmi végleges megoldás?

2009. ápr. 10. 11:08
Köszi mindenkinek! :)
15. diegóóó (válaszként erre: 12. - Agis)
2009. ápr. 6. 12:47
Nekem is segít a szolárium.Olyankor nem szokott kijönni.Viszont nyáron Olaszországban kijött.Nagyon erőss volt a napsütés.Hiába kentem magam fényvédőkrémekkel.Akkor csak az segít ha árnyékba húzódsz vagy elfeded a nap elől azt a felületet.:S
2009. ápr. 6. 09:54
legalább egy ilyen témájú topic van már.
13. agis
2009. ápr. 6. 09:22
panthenol (bocs, elírtam)
12. agis
2009. ápr. 6. 09:22
Nekem is van napallergiám, ami segít, hogy a "nappszezon" előtt eljárok szoláriumba, néha-néha, hogy legyen egy kis színem, s akkor nem jön elő...másrészt pedig a pantheol hab ami jó rá, illetve vmi antihisztamin (zyrtec, clariten, erolin)
2009. ápr. 6. 08:29
Tapasztalataim alapján a Forever napotótej szuper ilyenkor.
10. e475b894d7 (válaszként erre: 9. - Hmv.)
2009. ápr. 6. 03:30

Olyan nincs hogy napalergia, olyan van, hogy a nap UVB sugaraira igen érzékeny valaki!


Ha jól tudom, akkor az UVB sugarak barnítanak és okozzák az égéses tüneteket.


Ha ugyanazon napon az átlagnak 20perc után jön a barnaság, akkor 30-40perc alatt károsul fájdalmasan a kötőszövet, akkor a "napalergiásoknak" sokkal hamarabb.


Én ugyanúgy kezelném, mert szerintem az ok ugyanaz(UVB), a hatás ugyanaz(a sejtek vízvesztesége, égés...), csak az illetők érzékenységi foka(40perc kontra 4-10perc) nem ugyanaz!


Bár utánanéztem a dolognak, mielőtt megírtam az első válaszomat, azért nem biztos hogy igazam van.


Ezért írtam oda, hogy gyors segítségképp írom a tanácsot - 20 perccel a kérdés után.


A többit beszéljétek meg, hátha másnak is jól jöhet még ez a topik...

9. Hmv. (válaszként erre: 3. - E475b894d7)
2009. ápr. 5. 22:08
Lehet, hogy rendbe jött a bőröd, de ez nem napallergia volt, hanem napégés!
8. Hmv. (válaszként erre: 7. - Szabot.88)
2009. ápr. 5. 20:59
Privi megy!
7. szabot.88 (válaszként erre: 4. - Hmv.)
2009. ápr. 5. 19:23
Kb mennyibe kerül a gél??
6. marikati (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2009. ápr. 5. 19:17
Szia!Pár éve jelent meg a kézfejemen a napallergia.Akkor a bőrgyógyászhoz kellett mennem,mert nem használt semmi.Minél jobban vakartam annál jobban viszketett és nőttek a hólyagok.Azt tanácsolta a bőrgyógyász,hogy megelőzésképpen már február végén kezdjem el kenni a kezemet önbarnítókrémmel.Nekem ez bevált!Mire erősebb a sugárzás már van színe a kezemnek és ez ad annyi védelmet,hogy nem jön elő a napcsalán.Tudom ezt a tanácsot már későn kapod,de legközelebb hátha eszedbe jut.Talán enyhe ecetes vizes borogatás segíthet.
5. Hmv.
2009. ápr. 5. 17:37

Még annyit, hogy ezzel a már meglévő tüneteket is gyorsan meg tudod gyógyítani, de rendszeres használatával meg is lehet előzni!

Érdemes minden nap használni, még akkor is, ha csak sétálsz a napsütötte utcán.

4. Hmv. (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2009. ápr. 5. 17:10

Ilcsi néni Paradicsomos napozó gélje pontosan erre a problémára kiváló megoldás!

Keress fel egy Ilcsis kozmetikát, ott kaphatsz!

35 ml-s, kicsi flakon, de rendkívül gazdaságos, érdemes beruházi rá, elég lesz egész szezonban.

2009. ápr. 5. 17:05

Gyorsan csak ennyit tudok segíteni:


Kend be valamilyen szimpatikus kérmmel vagy fél centi vastagon, majd ha beszívódott, akkor még párszor!

Nekem ugynacsak nagyon megégett a karom egy nyár elején, motorozés közben (fújt a szél, így egész nap nem éreztem hogy leégett)

Akkor az akkori anyósom níveával kente be gusztustalanul vastagon - nem dörzsölte bele!


Áldom a nevét érte, meg amúgy is!

Pillanatok (pár nap) alatt helyrejött!!!

2009. ápr. 5. 16:48
Tavaly nyár óta napallergiában szenvedek. Ma voltunk lent sétálni, és elfelejtettem bekenni a karom!! :(( Olyan vörös mint a rák...és nagyon viszket....valaki segítsen....:(
2009. ápr. 5. 16:47
Napallergia....s.o.s

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook