Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nálad vagyok otthon fórum

Nálad vagyok otthon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nálad vagyok otthon

1 2 3 4 5
2012. jan. 7. 22:09

Az otthon csak ott a jó ahol jól érezzük magunkat.

Ehhez joga van mindenkinek.

De ha mást és a körülötte lévő embereknek fájdalmat bánatot okoz ahhoz már nincs jóga.

Mert itt jön az, hogy az isten késik de nem felejt.

2012. jan. 7. 15:39
*mindkettőnknél
76. Sly7105 (válaszként erre: 75. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 7. 15:30
Általában így van, de én erre rácáfolnék saját példámmal, ahogyan az első házasságom véget ért. Békében, barátságban, mert mindkettőnként elmúlt... de ehhez sok dolog játszott közre, hogy egyidőben jutottunk el az elhatározásra. Írtam róla egy cikket, de még nem jelent meg, majd ha látod, esetleg olvasd el.
75. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 73. - Sly7105)
2012. jan. 6. 17:09
Attól tartok, olyan, hogy senki nem sérül, nem létezik, mert a "nagy érzés", a ragaszkodás nem egyszerre múlik a két embernél. Az egyiknek mindig jobban fáj...
74. Incó (válaszként erre: 68. - F18a14c8fb)
2012. jan. 6. 15:28
Miért nem mégy a saját boldogságod után?
73. Sly7105 (válaszként erre: 72. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 6. 13:37
Minden embernek joga van a saját maga boldogságához, hiszen mindenkinek egy élete van. Azt gondolom, ha már valami nem működik, ahol már nincs szeretet, és máshol szép az élet, akkor lépni kell, váltani, de úgy, hogy az előző kapcsolatban senki ne sérüljön, nem szabad átgázolni mások érzésein. Szerintem sokkal őszintébb és egyenesebb dolog felvállalni a tutit, mint simlizni, lavírozni "két világ között".
72. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 60. - F5848578d5)
2012. jan. 6. 13:26

Az is önzés, ha szeretsz valakit, és megpróbálsz minél többet vele lenne, az elkötelezettség terhe nélkül, és az is az, ha otthagyod a régi párodat azért, hogy máshol "örömködj"... a kör ördögi:)))

Melyik a nagyobb önzés? Mert az ember mindig csak a maga boldogságát keresi.

71. f5848578d5 (válaszként erre: 64. - Incó)
2012. jan. 6. 09:05
A kétkezi szakma elzavarta öt és fél év után. A diplomás könyörgött a kétkezi szakmának, hogy fogadja vissza, majd amikor nem tette akkor vissza vonta a válópert és azóta is együtt élnek. Közös ismerősünk mesélte, hogy az esküvőm napján (ami közel három évvel a szakításunk után volt) lecserélte a magamról bejegyzést az iwiw-en arra, hogy boldog férjként és családapaként éli az életét.
70. Sly7105 (válaszként erre: 68. - F18a14c8fb)
2012. jan. 6. 07:13
Bizony az életben nem minden fekete és fehér. Nagyon sok érzés megtalál bennünket és olyan történés, amire nem is számítunk. Én nem ítéllek el,dönteni meg nagyon nehéz ilyen helyzetben, hiszen az sem fekete, se nem fehér.... Egy ismerősöm egyszer azt mondta nekem, hogy a család szent dolog, viszont ha rád talál az életben a boldogság, arról nem szabad lemondani. Nem tudom mire gondolt konkrétan, de mindenki úgy értelmezi, ahogyan akarja...
2012. jan. 5. 22:57

"Mindig az a perc a legszebb perc,

Mit meg nem áld az élet,

Az a legszebb csók,

Mit el nem csókolunk.


Mindig az az álom volt a szép,

Mely gyorsan semmivé lett,

Amit soha többé meg nem álmodunk...


Ma a csókra még csak várunk,

Menekülhetsz tőle még,

Megmarad a forró vágyunk,

Mint egy szép emlék.........."

2012. jan. 5. 22:54
Caterina: én értem amit írsz. Nem keresek magamnak mentségeket, mert erkölcsi oldalról, ha nézzük Neked van igazad. Nem mindig fekete és fehér egy dolog. Ha nem lennének ilyen szerelmek, mint az enyém sok költő és zeneszerző nem írna dalt, verset a reménytelen vágyakról, be nem teljesülő szerelmekről. Ilyen is van az életben.
67. f5848578d5 (válaszként erre: 66. - 1c951ab936)
2012. jan. 5. 14:59
Nem értetted amit írtam. Egyébként meg mindenki csak annyira legyen megkeseredett mint én, mert akkor egyetlen szomorú ember sem jön velem szembe az utcán.
66. 1c951ab936 (válaszként erre: 60. - F5848578d5)
2012. jan. 5. 14:48

Na mégegy rosszindulatú keserves ember! :((


Szerintem meg pont a szerelemről és a vágyról szól.

65. 1c951ab936 (válaszként erre: 62. - 2a69f78972)
2012. jan. 5. 14:45
Igen a férfiak véleményei engem is érdekelnek. A Férfi véleménye. :) De ebből süt a rosszindulat és ezért nem érdekel!
64. Incó (válaszként erre: 60. - F5848578d5)
2012. jan. 5. 14:20
És melyik nyert? A kétkezi szakma vagy a diploma?
63. Incó
2012. jan. 5. 14:19

Itt olvasgatva a hozzászólásokat az jutott eszembe, hogy ezt csak az érti meg, aki volt hasonló élethelyzetben.

Régebben elítéltem volna a cikkírót, ha hasonló sorokat, érzéseket olvastam volna. Ma viszont azt mondom az igaz szerelmet megtalálni nagyon nagy kincs. Talán a legnehezebb dolog az életben. Én nem engedtem el azt az embert, aki mellett hasonlókat éreztem. Életem legnehezebb és legjobb döntése volt. Lehet megbántottam ezzel másokat, de ugyan mit adhattam volna még, ha a régi kapcsolatban maradok? Keserűséget, boldogtalanságot, hazug szavakat...

62. 2a69f78972 (válaszként erre: 55. - 1c951ab936)
2012. jan. 5. 13:59
Szerintem nem árt néha egy férfi véleményét is meghallgatni! :) Mi női aggyal gondolkodunk, érdekes lehet az "ellenérdekű fél" látásmódja is!:)
2012. jan. 5. 13:27
Mai eszemmel már nagyon okos lennék tudnám mit kell tenni és hol szeretnék otthon lenni.
60. f5848578d5 (válaszként erre: 1. - F18a14c8fb)
2012. jan. 5. 11:56

Azt írod, hogy "A végletek embere vagyok, vagy szeretek vagy nem. Nincs középút, nincs "csak kicsit". Vagy minden van vagy semmi sincsen."


Akkor ez most, hogy is van? Mégis van kicsit otthon s kicsit máshol? Vele lenni karácsonykor, ez csak döntés kérdése. Tudom, hogy miről beszélek, nekem is volt olyan pasim akinek állítása szerint én voltam a minden, csak épp például karácsonykor felejtette el a mindenét. Te is csak kihasználod azt, hogy valaki más veled mint amit otthon kapsz. Ez nem szerelem, ez egy önző ember kapaszkodása valamiért ami még hiányzott az életéből és amihez szerinte joga van, de mellette úgy gondolja, hogy joga van az eddigi életéhez is.

Ez a cikk nem a szerelmedről szól és nem is a párodról, csak rólad és a te önzésedről.

Bocsánat ha sértő a megfogalmazás, de ismerem amiről írsz, talán csak annyi a különbség, hogy nálunk nem tisztaság és kosz volt szembe állítva, hanem kétkezi szakma és diploma.

59. Incó (válaszként erre: 54. - 7244522f9b)
2012. jan. 4. 14:28

Mikor menstruálsz?:-)))))))

Bocs, nem hagyhattam ki, de tényleg kissé lánylelkű a megfogalmazás.

58. Sly7105 (válaszként erre: 57. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 4. 14:16
Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Sokszor kerülünk válaszút elé az életben, akár érzelmileg, akár más téren, de nem minden esetben lehet egyértelmű döntést hozni, hiszen annyi minden befolyással van ránk. Ez sajnos tényleg nem fekete vagy fehér. Ezerszínű....
57. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 54. - 7244522f9b)
2012. jan. 4. 14:11
Az életben nem minden fekete vagy fehér. És nem mindig lehet azt tenni, amit a szívünk diktál. Vannak kötelezettségeink, amiknek ha tetszik, ha nem, meg kell felelni. Én pedig ezt szűrtem le az írásból.
2012. jan. 4. 13:48
Gratulálok! Szép sorok, jó volt olvasni. Eszembe juttatott régi szép pillanatokat. Minden jót!
55. 1c951ab936 (válaszként erre: 54. - 7244522f9b)
2012. jan. 4. 13:41
Téged biztos megcsalta már egy páran, h ilyen érzékenyen érint a téma:DD Sajna ez van egy női oldalon, nem kell idejönni leskelődni:D:D
54. 7244522f9b (válaszként erre: 1. - F18a14c8fb)
2012. jan. 4. 11:56

Zavarosnak érzem a cikkedet! Szerintem nem vagy tisztességes egyikkel sem. A szerelmed nélküled töltötte a karácsonyt, miközben ódákat írsz arról,hogy hiányzik. Becsapod a társadat, mert férfiként semmibe veszed. Megalázó és aljas dolog, mert ha tudná, akkor talán kezdhetne új életet Ő is.

Tiszta nőként koszban, piszokban érzed jól magad, miközben az ágy felén ott a sok cucc! Nos én férfiként is, azonnal kifordulnék egy ilyen lakásból, és a vágyam is a minimum alá csökkenne. Talán nem így kellett volna,hogy fogadjon, ha tudta,hogy mész. Alapvetően rendetlen tipus az, akár férfi, akár nő, aki az általad vázolt körülmények között jól érzi magát. Vagy fel tudod „emelni” vagy lesüllyedsz az Ő igényeihez. Ez élettapasztalat, nem sértés. Amikor azzal vagy együtt akit szeretsz, akkor mindent igyekszel széppé varázsolni körülötte nem?


El sem tudnám képzelni, hogy ne a szerelmemmel töltsem a legszebb ünnepet, mindent szépségével együtt?! Az Ő helyében alaposan elgondolkodnék azon, hogy van e értelme az egésznek. Főleg, hogy máshoz tartozol. De ahogy olvasom, ennek már vége. A levél is arról szól, hogy mit nem mondtál el neki. És miért nem? Miért nem tudhatta meg, hogy mit jelentett Neked valójában?


Lehet,hogy fontosabb és eredményesebb lett volna, hogy Ő tudja meg, minthogy mi itt a fórumon.

2012. jan. 4. 10:48

"Tedd vagy ne tedd, de sohase próbáld!" (Csillagok háborúja: Yoda)


"A lelkesedés diktálja az iramot, de a kitartás éri el a célt." - Dan Millman

52. Tearózsa (válaszként erre: 50. - Mirtuszvirág)
2012. jan. 4. 10:45
Kérdéseimmel én is ezt akartam kihozni, hogy talán közösen változhatnak a körülmények :)
51. Tearózsa (válaszként erre: 49. - F18a14c8fb)
2012. jan. 4. 10:41

Egy ilyen kapcsolat valóban céltalan, mert ugye téged otthon vár valaki és csak a közös boldog pillanatoknak éltek akkor és ott. A pillanatok, meg "mulandók" és "illékonyak".


Szerintem akkor kaphatott volna célokat, ha tényleg beszéltek arról, hogy ki mit gondol/ki mit érez. Hogy egyáltalán adnátok-e esélyt egymásnak, vagy hogyan működne.


Tudom indiszkrét a kérdés, de meddig tartott???

2012. jan. 4. 10:37

Kedves madolyn!

A hozzászólásokból kimaradt az, hogy történhet úgy így is: Igaz a szerelmetek, a priccset felváltja egy franciaágy a lakás tiszta és takaros lesz. Úgy történik, hogy a szerelem az, ami mindent megváltoztat. Neked elég a kicsi lakás, neki jó, ha tiszta és takaros. Csak együtt legyetek.

Egyszer volt, hol nem volt...volt egy férfi, aki nem tisztelte az életét ezért másokét sem. A férfi a halál torkában járt az ördöggel cimborált. Volt egy nő, szeretett mindent, ami él. Más városban éltek egyszer mégis találkoztak és pattogtak a szikrák, pezsgett a vér. De nem kapott utat az érzés. Mindketten kapcsolatban voltak és amúgy is nagy volt közöttük a szakadék. Fél év múlva újra találkoztak és a levegő megtelt feszültséggel. Már nem voltak kapcsolatban, szinte ugyan akkor szakítottak, egymástól függetlenül. Minden lehetett volna akkor, ott, de a nő elnyomta az érzelmeket. Hazament, de néhány hónap múlva megint találkoztak. Nem volt menekvés, bele kellett vágni, rá kellett lépni az útra. A férfi már a fényben jár. 4 éve él együtt a férfi és a nő,lett egy csodálatos gyermekük és akarnak még. Most is, sok mindenben mások, de egyre több bennük a közös is. Már nincs akkora vonzás, hogy beszippantson mindent maga körül. De van boldogság, szeretet és tisztelet.

49. f18a14c8fb (válaszként erre: 41. - Tearózsa)
2012. jan. 4. 09:59
Nem volt lefektetve semmi. Részemről megijedtem ettől az erős érzéstől és inkább visszafogtam és nem mutattam igazán ki. Szerintem egyikünk se volt konkrét terve, hogy mi legyen, de ha nem hallottunk egy napig egymásról már minden bajunk volt. És minden kapcsolatnak kell valami célja (vége) legyen, ez meg céltalan volt és egy idő után már nem tudtunk mit kezdeni vele. Én féltem lépni ezért írtam a gyávaságot és inkább "elengedtem" Őt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook