Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyon rossz tapasztalatom van a vásárlások kapcsán: hogy... fórum

Nagyon rossz tapasztalatom van a vásárlások kapcsán: hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
34. Puncsos (válaszként erre: 33. - Burrit0)
2023. ápr. 24. 13:26
Van sok minden a hazánkban csak meg kéne tanulni használni. De ahhoz értelem is kell. Meg mondjuk hogy nem szarunk oda ahol élünk.
33. Burrit0 (válaszként erre: 30. - Puncsos)
2023. ápr. 24. 13:13
En is magyar vagyok. Vannak az amazon boxok. Automatikus rendszer, nem itelkezik,
32. Burrit0 (válaszként erre: 30. - Puncsos)
2023. ápr. 24. 13:11
Mi bajod van? vagy milyen .....isztanban elsz?
31. b9e097a9f6 (válaszként erre: 28. - Puncsos)
2023. ápr. 24. 12:46
Ezért sem csodálkozok azon, hogy egyre több helyen nem lehet utánvéttel fizetni.
2023. ápr. 24. 12:36
Pedig azonnal nem adjak fel az árút. Van 3-4 napja hogy eldöntse akarja-e vagy se. Akkor még írasban lemondhatja. De nem, megvárja inkabb a kiszállitast. Ezert degradálják sok helyen a magyarokat, azt is aki normalis, meg azert megy a bizti őr is utánatok mert sok az elszánt hülye.
29. Puncsos (válaszként erre: 18. - Puncsos)
2023. ápr. 24. 12:33
Mivel itt élek ezt látom. Nem beszélhetek a franciákról vagy az angolokról. Egyebkent meg nem személyesitettem meg senkit, teged se, csak úgy altalanossagban írtam.
28. Puncsos (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 24. 12:31
De ugyanez elmondható az online vásárlókról is. Sok helyen olvasom hogy utólag meggondolja magát valaki, nem veszi át az árút, a telefont se a futarnak, de akkor mi a f*sznak rendeli meg. Ez a webáruháznak minusz. Magyarorszag vásárlási kultúrája az a béka segge alatt van..
27. Burrit0 (válaszként erre: 21. - Solar-Tochter)
2023. ápr. 24. 11:39
Erre a reszre nem tertem ki.
26. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Tien)
2023. ápr. 24. 08:58
Persze, érthető. Abban a helyzetben lehet, hogy nekem sem ez jutott volna eszembe.
25. tien (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 24. 08:55

Nem tudok ilyen helyzetben hogy reagálni.

Otthon lefuttattam magamban pár szituációt,mit kellett volna tennem.

Konfliktus kerülő vagyok,csak akkor nagy a szám ,ha másokat kell védenem.

Magamért nem állok ki( sajnos)

24. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Puncsos)
2023. ápr. 24. 08:48
Sajnos igen. Borzalmas a mentalitás. Tavaly volt egy eset, hogy valakit feljelentettek lopásért, mert megevett két szem mogyorót a boltban, vagy valami hasonló. Hatalmas felbolydulás volt a neten. Rengetegen írták, hogy ők mindig megkóstolják vásárlás közben a szőlőt, meg elrágcsálnak ezt-azt. A pofám leszakad. A téma kapcsán még kollégákról is kiderült, hogy náluk ez természetes. Van olyan, aki, ha csak pár csavar kell a barkácsboltból, inkább zsebre tesz, mert nehogymár ki kelljen fizetnie.
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 4. - Tien)
2023. ápr. 24. 08:44
Amikor nagyon nézett, akkor kellett volna a képébe nyomni a tampont, és megkérdezni, hogy szerinte melyik szívja fel a legtöbb vért. Hátha kicsit átérzi a helyzet kínosságágt.
2023. ápr. 23. 18:36

Pár hónapja a spárban megszólitott a biztonsági őr, hogy igazoljam, hogy az eltett ásványvizért fizettem. Kicsit ki voltam akadva, mert mindennap 6-7 ezer ft körül vásárolok, ebből elenyésző összeg az ásványviz, azt hiszem 94 ft. Odaadtam neki a blokkot, keresse meg a tételt, és azt mondta , hogy mutassam meg hol van, , mert nem tud olvasni. Mondtam,. hogy azért valami gyorstalpalót el kellene végezni ha már ilyen komoly munkakört tölt be.

ennyit a biztzonsági őrök IQjáról.


A Rossmannról nekem is rossz emlékem van, bár a spáros fószerhoz képest echt úriembertrel volt dolgom, nem szólt hozzám, de legalább 5 percen keresztül mereven bámulta, ahogy a 170 ft-os winston macskakaják közt válogatok. (macska sem eszik meg minden fajtát, csak némelyiket )


Szóval akit nem ismernek, azokkal undoritó a bolti személyzet és tartozékai hozzáállása.

21. Solar-Tochter (válaszként erre: 18. - Puncsos)
2023. ápr. 23. 17:51
Pofátlan nép a magyar? Tényleg? Ez nagyon durva vélemény. Én magyar vagyok.
20. Burrit0 (válaszként erre: 17. - Puncsos)
2023. ápr. 23. 14:59

Sparban is dolgoztam, ott ures 2 decis meg fel literes tomeny uveget is talalam, ami rendszeres.


De a szemelyzet, eligazitas sem volt igazan tokeletes. Az elso napomon betettek egy reszlegre, ahova szinten az aznap kezdot tettek. En legalabb helyi voltam, neha lattam az uzletet, a masik srac meg uj a varosban. Kismillio apro szar kozt talaljuk meg, mi hova kell. Teher alatt no a palma, de mi a logika abban, hogy orakig keresgeljunk? Majd lebasznak, hogy meg nem vagy kesz. Ha egy olyan ember lett volna ott, aki ismeri a terepet, van kitol kerdezni.

3 honapja lejart tejtermekeket talaltam, amiket nem is ott kellett tartani; a masik sracnak magyaraztam a FIFO-t; leszurtak, mert nem kell torolgetni a polcot, csak szord ki a termeket; a lejart termekeket levontak a fizetesbol (ha elotte nem is dolgoztal ott, akkor is); az elso par napomban ko kemenyre szaradt Pekaru volt a polcok alatt, mert ott masok nem soportek; hulyenek neztek, mert a szalagot atporgettem, es vegigtakaritottam, nem csak a felso feluletet zarasnal, es a mocskos kasszabol 7-8 ures uveget dobtam ki, 3 marek felredobott rolni belet, 3 eve aktualis promo cuccot.

A fagyaszokamra ajtaja belulrol torott volt, es mivel a huton keresztul vezetett, senki sem hallotta, ha valaki bent dorombol. Mikor ezt megemlitettem: "a zar ott ket eve torott". De jo, hogy meg csak nem is figyelmeztettek, hogy -20 fokban rekedhetek egy poloban. Az egyetlen kezmoso a csemegepult mogott absolut megkozelithetetlen volt, es mikor a vitrin belsejet akartam a nap vegen letisztitani: "minek?"

Azert az alkalmazottakat duplan kell csekkolni, mert biztos hulyere lopjak magukat a kiflijukkel meg egy majkremmel szunetben.

De amugy nem minden uzletuk ilyen tre. A masik ugyanebben a varosban tok mas. Mas a vezetes.

19. tien (válaszként erre: 17. - Puncsos)
2023. ápr. 23. 13:31

A Kauflandban is.

Néztünk egymásra egy német nővel és csóváltuk a fejünket.

De mit is vársz nagyszoknyás román és bolgár barnáktól😲

2023. ápr. 23. 13:29
Pofátlan nép a magyar. Ezt kéne tanítani az iskolaban hogy hogyan kell viselkedni ha emberek közé mész.
17. Puncsos (válaszként erre: 16. - Burrit0)
2023. ápr. 23. 13:27
Ez mindenhol előfordul. Lidlben csokik felbontogatva, beleharapva, parfüm kibontogatva. Valakinek semmi se szent. Én már csak azt várom mikor hugyozik be vki a zöldségek közé. :D
16. Burrit0 (válaszként erre: 2. - Secret8)
2023. ápr. 23. 13:23
A CCC-ben ez kifejezetten ki van adva. Dolgoztam ott 3 honapot. Amugy tenyleg rengeteg lopas volt, de amitol lehidaltam, egy korlevel volt, amit ki is nyomtattak, es kitettek a szemelyzeti helyisegbe. Ha jol emlekszem, nem a cigany, "csak" nemzetisegi, volt benne, hogy kikre kell ugyelni. Amugy szomoru moon ahol en golgoztam, ott volt egy megjelolt brancs, aki rendszeresen megjelent, es vegiglopta az uzletsort, de hogy vezetokent valaki ilyet leirjon, valaki mas meg kitegye, mikozben a mindenfele szinu emberekkel kapanyolnak ok is...
15. Baba_rózsa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 10:37

Az eladók, vagy a biztonságiak? :D

Az eladók is tudnak ám úúúgy nézni. :D

Épp polcot töltött az eladó, s szinte kinézte a kezemből a parfümöt. :D

Ismerőseim közül többen vagyonőrök, van aki boltban. Sajnos a vevőkre kell szállniuk pl. a KIK, Rossman üzletekben, az eladók legtöbbször jelzik nekik, hogy "kikre" figyeljenek.( ill. amíg hiány van a leltározásoknál, lesznek is őrök) Ahol nincs kamera rendszer, ott ez megy. Nézz meg egy Spar, Auchan, nagy üzletet- kamera őrök vannak, nem is igazán látsz az üzletben őrt, max kassza végeken.

14. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 10:24

A másodikról pedig - „azt feltételezik rólad, hogy lopni akarsz” - na, ennél kínosabb nincs is. Nem bírom, amikor belépek valahová, épp a bejáratnál van a biztonsági őr, aztán bármerre megyek, ott van a nyomomban.

Bezzeg amikor egy „bánda” 3-4 kölyökkel nyomul, randalíroznak a kölykök, ezt-azt bedugnak a zsebükbe - akkor nyúlbéla behúzza fülét-farkát.

Na, ez a rohadtul irritáló!

13. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 10:17

Erről: „te egy márkás terméket úgysem tudsz kifizetni„ - a Pretty Woman 2 vásárlási jelenete jut eszembe.

Ez mekkora volt! 🙂

12. tien (válaszként erre: 11. - Timycat)
2023. ápr. 23. 09:52
Sanszos 🙂
11. timycat (válaszként erre: 10. - Tien)
2023. ápr. 23. 09:46
Biztos kaptak erre a DM-es bizti őrök külön képzést 😉
10. tien (válaszként erre: 7. - Timycat)
2023. ápr. 23. 09:40

Igen, érdekes a Müller-ben,és a Rossmann-ban nem tapasztaltam ilyen szinten.

Ja és Németországban egyik drogériában sem.

Ez valami magyar bekattanás?

Értem én ,hogy vannak lopások ,de ne az összes vevőt vegzálják már emiatt.

9. tien (válaszként erre: 8. - Globus)
2023. ápr. 23. 09:36

Nagyon kínos volt.

Nem is szívesen vettem le a terméket a polcról.

8. globus (válaszként erre: 4. - Tien)
2023. ápr. 23. 09:26
Amikor észrevettem, hogy bámul, otthagytam, nem vettem semmit. Lehet, hogy örömtáncot lejtett, milyen ügyes volt.
2023. ápr. 23. 09:17
Látom másnál is a DM csapta ki a biztosítékot anno 😂
6. tien (válaszként erre: 3. - Globus)
2023. ápr. 23. 09:16
Egyszerre írtuk 😁
5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 09:16
Száz éve a DM volt ilyen, nem is járok oda azóta sem. Ha ezt tapasztalnám elkerülném az üzletet, gebedjenek meg, a netes vásárlások világában nem lehet így viselkedni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook