Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon megszerettem a testvérem gyerekét, de sajátot nem szeretnék. fórum

Nagyon megszerettem a testvérem gyerekét, de sajátot nem szeretnék. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Yeti70)
márc. 6. 00:25
Így nekem nagyon jó,meg a testvéreméknek is.A gyerekét ugye nagyon szeretem,de a függetlenségem is megmarad egyben.Mindenkinek jó,mert gyakran van velem,így ők is kicsit jobban kitudnak mozdulni.
45. yeti70 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 6. 00:21

Nyilván.

Szeretem ahogy élek , a sok utazást, szabadságot.

Egy gyerek teljesen lerombolná ezt a függetlenséget.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Yeti70)
márc. 5. 23:21

Ezt sosem tudhatjuk sajnos..

De,én nem ezért nem akarok gyereket.Szeretem a függetlenséget.

43. yeti70 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 5. 22:38

Igen , láttam már halott gyermeküket örökké gyászoló szülőket, a közvetlen családi környezetben is.

Borzasztó.

Ez is arról győzött meg, hogy soha nem akarok gyereket.

márc. 5. 15:24
Nem baj ha nem akarsz. Nem mindenki akar. És nem is mindenkinek való. Ha téged kielégit a tesód gyerekének szeretete akkor ez jó. Mindenki éljen úgy, ahogy neki jó.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Globus)
márc. 5. 15:14

Persze,hogy más..

Csak ugye van itt aki szerint akkor van értelme az életnek ha gyerek van.

40. globus (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 5. 15:09

Az más, végleg elveszíteni, pl. halál miatt, tényleg tragédia. Kirepült már, de ha meghalna, abba lelkileg belepusztulnék.

Az, hogy most nincs itthon, hónapokig nem látom, nem vészes.

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Csemár)
márc. 5. 15:02
Igen.🙂
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Yeti70)
márc. 5. 15:01

Nem beszélve arról amikor valaki elveszíti a gyerekét sajnos..akkor az ő élete teljesen értelmetlen már?..

Lehetne ezt a témát boncolgatni..

37. yeti70 (válaszként erre: 3. - Szegfűrózsa)
márc. 5. 08:12

Nagyon egyetértek.

Ismerek néhány párt, akik tök jó szándékkel vállaltak gyereket, és mindnet megtettek , de a degenerált korszellem miatt a gyerekeik valóságos ostenacsapássá váltak, viszolyog az ember ha rájuk néz..:(

36. csemár (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 5. 03:33
Így van!
márc. 5. 01:36

A szeretet formái végtelenek,csak azt kell kiválasztanod,amelyik boldogabbá tesz.


(Ez egy nagyon igaz gondolat.)

márc. 5. 01:16
Nem értem,hogy egyáltalán miért is kaptam kukoricát a vallomásomra.Hiszen boldog vagyok és a keresztfiam is az,hogy vagyok neki.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - K-né Zsóka)
márc. 5. 01:13

Így igaz!

A boldogság több mindenből fakadhat és nem biztos,hogy mindenkinek egy és ugyanaz váltja ki.Én így gondolom és érzem.Ha pedig nem a boldogság az élet fő célja ,akkor mi?

32. K-né Zsóka (válaszként erre: 6. - Papája)
márc. 4. 19:11
Azért ez megér egy kis kiigazítást :) Nem minden gyerektelen besavanyodott koravén és nem minden gyerekes boldog. Kivételek mindig vannak!
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Amaunet)
márc. 4. 17:44
5 éves,fiú.🙂
30. Myra
márc. 4. 17:25
Ez mindenki saját döntése. Ha te így érzed jól magad, akkor jó.
29. Amaunet (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 4. 17:23

Milyen korú a gyerek? Fiú vagy lány?


Nekem a hugom fiával van ilyen nagyon jó, baráti kapcsolatom. Órákon át tudunk beszélgetni. Ma már komoly dolgokról is, hiszen már 16 éves.:)

28. Szegfűrózsa (válaszként erre: 6. - Papája)
márc. 4. 17:11

"...besavanyodott koravén gyermektelenek..."?!

Nagyon sok -gyermekeik miatt- tönkrement, örömre képtelen, , életfogytig tartó bánatban élő szülőt ismerek...

és

Nagyon sok gyermektelen, kiteljesed(ő)ett életet élő, mások javát szolgáló egyedülálló/párjával boldoguló embert is ismerek.


Mint minden más témában, ebben sincsenek "gránitba vésett" törvényszerűségek.

Szerintem.

márc. 4. 15:52
Nagyon szeretem és ez kölcsönös is!💞 😊
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Papája)
márc. 4. 15:45

Egy pillanat csak!

Nekem olyan szoros ,jó a kapcsolatom a testvéremmel,hogy a gyerekét sajátomként szerethetem!A gyerek is úgy szeret mintha csak a második édesanyja volnék!


Arra nem gondoltál,hogy esetleg valakinek nem is lehet sajátja és pont olvassa a kedves hozzászólásodat?..

Nem hiszem,hogy egyformák vagyunk és ahogy olvaslak ,egyre inkább örülök is ennek.

márc. 4. 15:15

Szerintem teljesen jó így. Ha te ezt akarod, rendben van. Semmiképp nem lenne jó, ha azért szülnél, mert ezt várja el tőled mindenki pusztán azért, mert nő vagy.

Régebben is volt így, csak akkor nem ítélték el ennyire azokat a nőket, akik nem szültek.

24. papája (válaszként erre: 22. - Epresturmix)
márc. 4. 13:29

Írtam, hogy gyerek mellett is teljes életet élünk. Nem szoktam vele dicsekedni, de 41 országban jártunk és ezt majd mind a gyerekkel (2) és később az unokákkal (4). Ez az igazi élmény. Legtöbb esetben kempingeztünk.


A fórumindító maga érzi úgy, hogy nem szeretne gyereket. Én erre reagáltam és nem arra, amikor valaki nagyon szeretne és sajnos nem sikerül neki.

23. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
márc. 4. 13:26
ez tökéletesen igaz.a lányom 18 éves korától önállóan él.akkor ragasszam magamhoz?élje a saját életét.én örülök,hogy jól élnek,de semmi esetre sem akarnék a terhükre lenni-
22. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Papája)
márc. 4. 12:43
Engem jobban felvillanyoz az utazás, élmények szerzése mint a szülés gondolata! Hidd el nem olyan rossz az életünk, mint hiszed! 😂
márc. 4. 12:29
Szeretni sokféleképp lehet. 💕 Ha te így szeretsz, akkor hát így. Biztosan te is sok szeretetet kapsz tőle. 😍 Kívánom, legyen sok együtt töltött időtök!
20. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
márc. 4. 11:33
nem tudtam.
19. Egy lány 789900 (válaszként erre: 18. - Egy lány 789900)
márc. 4. 11:12

Van*

Elő*

márc. 4. 11:10
Legalább őszinte vagy. Mivel lenne jobb egy olyan helyzet ahol már gyereked is lenne és ugyanúgy így éreznél? Inkább legyen így mint úgy. Egyébként sok előnye vagy és hátránya is egy gyereknek. Mérlegelni és véleményt nyilvánítani viszont mindenkinek joga van erről. Én szerintem úgy jó gyereket vállalni ha tényleg készen állsz rá. Ha van kellő anyagi, családi, érzelmi, tudási háttered. Nem elítélendő egyik hiánya sem mert lehet valakinek véletlen sikerült, valakinek úgy hozta a sors és ebben a helyzetben "ragadt". Szerintem a gyerek nélküliség akaratunk ellenére egy olyan világot képez bennünk amire titkon mindig vágyni fogunk. Amikor egy random pillanatban is össze találkozunk az érzéssel. Akár egy boltba, akár egy játszótér/iskola elmenetele mellett és ahol igazán vágytak rá ott élő fog lobbanni az az érzés ha meg nem nem is baj ha nincsen. De azt tudom hogy sokan szeretnének gyereket akiknek sajnos nem lehet pedig minden féle egzisztencia megvan és vannak akik még magukat sem tudják ellátni és úgy szülnek a világba. Nem mindenkihez kegyes a sors de ha te így látod akkor jobb is így cselekedni.
17. Kacsahercegno (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
márc. 4. 10:46
Szándékosan nem tervezek, de így is végtelenül taplónak, bántónak és szükségtelennek gondolom az ilyen kijelentéseket. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook