Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagy vágyam passzív jövedelemből megélni és életem... fórum

Nagy vágyam passzív jövedelemből megélni és életem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
39. andi6020 (válaszként erre: 12. - K-né Zsóka)
jan. 24. 16:08

Ez a vagyonharácsolás nagyon bántó. Tök jó, ha az embernek akkor is van motivációja, ha már nem kellene plusz pénz a megélhetéshez. Egyelőre mi sem tudjuk elképzelni, hogy ne csináljunk semmit.

Amúgy meg, nincs olyan, hogy sok pénz :D

38. VDSz (válaszként erre: 36. - Amaunet)
jan. 24. 15:53
Mint ahogy minden faluban, csak nem kerülnek az utcára. Megörökölnek egy házat, vizet/villanyt kikapcsolják, mert nem fizetik, fűtenek segély fával. Néha elmennek dolgozni, elvegetálnak.
37. La Ciotat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 24. 15:48
Indulj a következő választáson, attól passzívabb jövedelem nem létezik.
36. Amaunet (válaszként erre: 29. - VDSz)
jan. 24. 15:18
Biztosan van ott is egy réteg, akik semmit nem akarnak tenni a körülményeik megváltoztatására. Mert jól van az úgy, mert nem lesz rabszolga, meg különben is, mennyivel jobb lebegni, mint tobotolni.
35. VDSz (válaszként erre: 33. - Egnisz)
jan. 24. 15:05
Múltkor néztem egy videót, Bukarestben sokan élnek a csatornákban, ahol a melegvizes csövek vannak. A szociális munkás megmutatta a hajléktalan szállókat, üresen álltak. Kérdezte a riporter miért? Erre az volt a válasz: ott vannak szabályok, amiket be kell tartani. Nem lehet inni/kábítószerezni.
34. VDSz (válaszként erre: 32. - A6e86abb96)
jan. 24. 15:02
Sok munkahelyen adnak szállást. Pont pár hónapja vert át egy fiatal, hajléktalan pár. Azóta nagyon óvatos vagyok.
33. Egnisz (válaszként erre: 29. - VDSz)
jan. 24. 15:01
Nem értem, hogy miért van egyre több hajléktalan. Lehet igényelni segélyt, amiből kijön az albérlet és jut a megélhetésre.
32. a6e86abb96 (válaszként erre: 29. - VDSz)
jan. 24. 14:59
Akinek nincs gondolom bejelentett lakóhelye az nem is dolgozhat. Sok a lecsúszott ember mindenfele. Valakit vissza lehet terelni a normális életbe, valakit meg nem. Egyénfüggő.
31. michelle.r (válaszként erre: 27. - VDSz)
jan. 24. 14:58
Ez így van. A gazdag újra gazdag lenne, a szegény pedig maradna szegény.
30. Egnisz (válaszként erre: 18. - A6e86abb96)
jan. 24. 14:57
Elérhető célokat kell kitűzni.
29. VDSz (válaszként erre: 25. - A6e86abb96)
jan. 24. 14:56
Erről meg szerintem annyit, hogy Németországban egyre több hajléjtalan van, miközben mindenféle végzettség nélkül megkeres egy egyszerű raktáros az Amazonnál 2000 eurót. Akkor hogy van ez?
28. Szasza4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 24. 14:55

Már az is dicséretes, hogy van vágyad, és mersz nagyot álmodni! És van fogalmad a passzív jövedelemről is. Amelynek eléréséhez, kialakításához bizony hosszas munkával felépített út vezet (a befektetett tőkén kívül is.) Ha pedig beérik a munkád gyümölcse, akkor bizonyára "jöhet egy kis láblógatás is. "😮

Szívből kívánom, hogy érd el a célodat! De cél nélkül, halott az ember. Ha nem is óriási, de mindenkinek kell a holnapi napra egy éltető, icipici cél!


És meglásd, ha majd elérted célodat, eszedben sem fog jutni a "láblógatás!" Mert mindig lesz olyan, ami inspirálni fog, hogy tovább, tovább az úton és nem a pénzhajszázására gondoltam. Tovább még két gondolat:

- A fáma szerint a vágyakozás, az álmodozás, az élet megrontója.

- Viszont a költő Váci Mihály szerint nem elég álmodozni, a célt látni kell. A cél felé vezető úton pedig menni, haladni kell, majd célbaérni.De nem elég csak akarni, hanem tenni, tenni is kell! Sok sikert kívánok az utadon!

27. VDSz (válaszként erre: 25. - A6e86abb96)
jan. 24. 14:55
Aztán kis idő múlva minden visszarendeződne. Semmit nem érnél vele.
26. a6e86abb96 (válaszként erre: 24. - VDSz)
jan. 24. 14:54
Hogy megint több legyen? Hova? Minek? Ha csak papírokba fekteted.
jan. 24. 14:53
Másnak meg annyi sincs hogy jól lakjon. Elvenném minden gazdagtól a pénzét, aztán szétosztanám a szegények között. Az lenne csak az igazi karácsony.
24. VDSz (válaszként erre: 23. - A6e86abb96)
jan. 24. 14:53
Miért kellene a pénzt tárolni? Megfelelő tőkével+tudással daytradezhetsz is.
23. a6e86abb96 (válaszként erre: 11. - Simple)
jan. 24. 14:52
Felhalmoztok egy csomó pénzt, amit aztan bankokba meg részvényekbe, értékpapírokba raktok hogy a bank tudja használni a pénzetek. Lesz majd valaki aki élvezni is fogja a gyümölcsöt?
22. VDSz (válaszként erre: 12. - K-né Zsóka)
jan. 24. 14:45
Azért, mert ebben az országban átlagos fizetéssel vegetálni lehet, ha albérletet is fizetsz, ha pedig megszűnik a munkád, semmiféle szociális háló nincs, ami megakadályozna az egzisztenciális zuhanásban. Ezért, semmi másért.
21. VDSz (válaszként erre: 19. - Secret8)
jan. 24. 14:43
Nagyon egyszerűen meg lehet valósítani. Egyszerűbben, mint az sokan gondolják 😊
20. birebora (válaszként erre: 12. - K-né Zsóka)
jan. 24. 14:39
Miért ne gyarapodjon? Miért baj az ha valaki nem elégszik meg azzal vagy annyival amennyije van és többet akar. Ha tesz érte, dolgozik és többje lesz mint másnak ahhoz kinek mi köze? Mindenkinek más az elég. Mindenki máskor mondja, hogy állj.
19. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 24. 13:34
Konkrétan hogyan valósítod ezt meg?
18. a6e86abb96 (válaszként erre: 16. - Flóra76)
jan. 24. 13:24
A legtöbb ember élete csak arról szól hogy a cél ott lebeg a szeme előtt. De elérni nem tudja. Nem jobb céltalanul lebegni a végtelenségben? Legalabb nem lesz akkora a zuhanás. ;)
17. unom (válaszként erre: 12. - K-né Zsóka)
jan. 24. 13:21

Egy hajléktalan szemében te is harácsoló vagy, ugye tudod?

Miért lenne baj, hogy más többet akar, mint te, és tesz is érte?

Csak úgy jó, ahogy te csinálod?

16. Flóra76 (válaszként erre: 12. - K-né Zsóka)
jan. 24. 13:14

Miért baj az, hogy van motiváció, van mindig cél, terv?

Én enélkül élni sem tudnék és nem telhetetlenségből vagy nagyravágyásból, hanem el akarom érni a célokat .

15. michelle.r (válaszként erre: 12. - K-né Zsóka)
jan. 24. 13:06

Ez nem harácsolás. A pénz a választás szabadságát adja. Abba nem akarok bele menni, hogy mennyi jóra is használható, mert valaki beleköt. 😎


Csak annyi a különbség köztünk, hogy te nem is vágysz többre. Én/mi meg igen.

14. michelle.r (válaszként erre: 9. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 24. 13:02
El, el. 🙂
13. simple (válaszként erre: 12. - K-né Zsóka)
jan. 24. 12:53
Tisztában vagy vele, mit jelent a harácsolás? Mert esetünkben erről nincsen szó. Mindketten a 0-ról indultunk, mindenféle támogatás nélkül, nekem egy szatyor ruhám volt, sokszor ennem nem volt mit, férjem is éhezett rengeteget. Innen kezdtük felépíteni magunkat, és miután találkoztunk, egyre nagyobb léptekkel haladtunk előre. Szerencsére mindketten ugyanolyan tudatosan bánunk a pénzzel. Nyilván nagy biztonságérzetet ad a stabil anyagi háttér, amit szeretnénk is megtartani.
12. K-né Zsóka (válaszként erre: 11. - Simple)
jan. 24. 12:35
Légyszíves magyarázd meg nekem miért kell a többhöz még több? Nem kötekedni akarok, csak nem értem. Azt igen, hogy valaki nem bír csak úgy lézengeni, de te azt írod, hogy "gyarapodjon a vagyon". Ne érts félre, tisztes jólétben élünk, megvan mindenünk és nem is vágyom többre. Bennetek miért van ez a vagyonharácsolás? Köszönöm ha válaszolsz. Esetleg rossz körülmények gyerekkorban ?
11. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 24. 12:24
Akkor tegyél érte. mi már így élünk, igaz sokat dolgoztunk érte, de ma már a befektetéseinkből jön be annyi pénz, hogy dolgoznunk nem kell. A szó szoros értelmében persze, de továbbra is teszünk azért, hogy gyarapodjon a vagyon, forgatjuk, keressük a lehetőségeket.
10. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 24. 10:52

Fiam már nagyobb %-ban él passzív jövedelemből mint aktív munkából. Nagyon talpraesett, de arra még ő sem képes hogy csupán a lábát lógassa és úgy is dől a lé.

Sokat dolgozott azért hogy legyen passzív jövedelme is.


Ahhoz tudnám hasonlítani a menetét, hogy elvetsz egy magot, aztán nap mint nap nevelgeted a kis növénykét. Szép bokrot akarsz belőle, majd abban gyönyörködni éveken át. Ezt pár év múlva meg is teheted, de ha nem öntözöd, nem metszed vagy kipusztul, vagy elburjánzik.


Az üzlettel foglalkozni kell akkor is ha passzív jövedelmet ad.

A vérbeli üzletemberek nincsenek elpuhulva, tekintetük ragyog, elméjük éles, és a testük is többnyire elég jól néz ki. Nincs punnyadás.😀

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook