Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagy vágyam passzív jövedelemből megélni és életem... fórum

Nagy vágyam passzív jövedelemből megélni és életem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
99. Channa* (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
jan. 25. 20:05

Amikor 2 éve 2 lakást adtunk el, akkor nagyon sok ingatlanossal találkoztunk.

Kizárolagost nem kötöttem senkivel, mivel nem akartam, hogy emiatt ne tudjam eladni.


Volt aki lehúzta a lakásainkat (az egyiket volt is miért, mármint a ház volt randa), volt aki lehetetlennek tartotta azon az áron eladni, amire gondoltunk, stb.


1 ingatlanos nő volt, aki nem játszmázott. Azt mondta a rossz házban lévőre, hogy adott már el lakást, ebben a házban, és ezt is el fogja adni.

Kíváncsian vártam az eredményt.

És valóban! A harmadik érdeklődő megvette. És nagyon jó áron.

A másikat egyszerűbbnek gondoltuk, mert egy kis panel volt. Kb. egyszerre lett vevő mind a kettőre.


Abban biztos vagyok, hogy ingatlanos nélkül nem sikerült volna ilyen gyorsan (3 hét alatt), mert az emberek bizalmatlanok.

De azt nagyon nem bírom, amikor játszmáznak, fikáznak, próbálkoznak.


Az egyiknek a kérdésétől a szemeink a duplájukra nőttek, pedig nem olyan kérdés volt, csak számunkra.

Azt kérdezte, hogy ezt a tisztaságot, tudjuk e tartani?

Lehet, hogy tényleg azt hitte, hogy azért tiszta a lakás, mert eladom?


Amikor nézegettük az eladó házakat, akkor rájöttünk, hogy miért kérdezte. Nagyon koszos volt az összes, amit árultak. Mármint azok, amiket mi megnéztünk. A képeken csilivili, a valóságban egy szemétdomb.

Teljes döbbenet volt számomra, hogy sokan, micsoda körülmények között képesek élni.

Igénytelenség...

98. timycat (válaszként erre: 94. - Levarosbukta)
jan. 25. 19:32
Közeli ismeretségben saját vadaspark, vadásztársasággal, vadászházzal, vadásszal hagyjuk hogy "mekkora biznisz".
97. michelle.r (válaszként erre: 91. - Bichi)
jan. 25. 11:19
Annak, akinek ezt írtam, még nincs, csak álmodozik arról, hogy de jó lenne, mert onnantól a lábát lógathatná.
96. michelle.r (válaszként erre: 87. - Timycat)
jan. 25. 11:14
A kollégium/diákszállás még mindig nagy üzlet, de annyi pénzem nincs.
95. michelle.r (válaszként erre: 88. - Globus)
jan. 25. 11:13

Az összese lakásunkat ingatlanossal vettük. És most szintén ingatlanos adja el. Mondjuk ő nem a futottak még kategória, és nem azért ingatlanozik, mert máshol nem talál munkát. 20 éve ezt csinálja, csak kizárólagossal dolgozik, és csak ajánlás alapján.


Normál esetben egy ingatlanos azt hozza ki a lakásodba, akivel az irodában találkozik, akinek ismeri az adatait. Akivel ott átbeszélik a lehetőségeket. Kiválogatnak néhányat, amit megnéznek.


Ha a vevő őszinte, az ingatlanos ért a szakmájához, akkor max. 5 megtekintettben ott van az, amit megvesz.

De ehhez a szakmához sajnos a vevők és az eladók éppúgy nem nőttek fel Magyarországon, mint az ingatlanosok nagy része.

94. levarosbukta (válaszként erre: 85. - Timycat)
jan. 25. 09:15
Az erdő most pláne jól megy ha van vadásztársaság a területeden. Jobb ha tőlem tudod :) :)
93. Highlander73 (válaszként erre: 92. - Zakariás napja van)
jan. 25. 05:30

Jövedelem,nem segély!

Passzív, vagyis nem kell tennie érte.Ilyen pl.egy jó befektetés kamata,vagy egy kiadott ingatlan után befolyó bérleti díj.

jan. 25. 00:30
Szociális segély, rokkantsági vagy mire gondolsz?
91. Bichi (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
jan. 24. 23:10

A "seggét mereszti" és a tovább dolgozik között azért van némi átmenet.

Teljesen lényegtelen, hogy mitől passzív jelenleg a jövedelme, ha most az, tehát létezik.

Többet ismerek, és egy percet sem unatkozik, hanem jellemzően járja a világot, és mindig új helyeket ismer meg, így kimondottan aktív életet él. Amikor meg véletlen itthon van, akkor tervezi a következő útját, ami lévén nem egy luxus hotelbe döglik 2-3 hetet, nem kis szervezést igényel, ha azt akarja, hogy ne csak egy legyen a helyi turistákból...

90. timycat (válaszként erre: 89. - Globus)
jan. 24. 22:48

Azért írtam le, mert itt is az volt, hogy ölbe tett kézzel.... hát hogyne.


Munka-munka-munka, ha állat is van akkor pláne nincs megállàs egy fél napra se, kockázat is akad és iszonyú adminisztrációs teher.

89. globus (válaszként erre: 85. - Timycat)
jan. 24. 22:45

Nálunk a faluban van egy pasi, aki bérli a környék szinte összes termőföldjét, műveli komoly nagy gépekkel. Még kombájn is van, aratáskor kint dolgozik szombat-vasárnap. Bérelt földekért megegyezés alapján év végén terménnyel vagy annak árával fizet. Ezen kivül kellemesen összekötve tyúkállomány is van, család nőtagjai tojásozással foglalkoznak. Ami végképp nem fogy el, feldolgozza a cukrász rokon, jól megszervezték.

Biztos, hogy kap á. támogatást, de nem ingyen. Gondolom,van vele kazal adminisztratív feladat is. Néha beszélgetünk róla, mindenki a pénzt irigyli, munkát nem.

88. globus (válaszként erre: 86. - Channa*)
jan. 24. 22:34
Ingatlanosban annyi biztonsági elem van, pl. a legutóbbi szívást elkerültük volna. Bankjeggyel jó könnyet törölgetni 😀
87. timycat (válaszként erre: 84. - Globus)
jan. 24. 22:11

Én eddig ismeretségi körben megúsztam a csalódást. Mondjuk "baráti" a bérleti díj is, pedig vagy új vagy nagy felújításon átesve adtam ki. Nekem megéri.

Én anno lepukkantakat vettem, mindig "fű alól", kp és így még lejjebb ment az ár. De most már nem lehet annyit elkérni bérleti díjban, hogy értelmes összeget "kamatozzon" a befektetés, a nagy árugráson túlvagyunk, szóval még azt sem mondom, hogy a lakás értéke nő (jó mondjuk Szeged most igen, de az véletlen) így én befejeztem az lakóingatlanosdit. Ami van az van, de befektetésnek lakóingatlant mostanában nem veszek.


Sokan csinálták hogy vettek nagy házat/lakást és/vagy lepukkantat és felosztottàk több lakásra, plusz full felújították. Az jó pénz volt, olyan 7-8 évvel ezelőttig, de aaah mindennek úgy felment az ára, szakember nincs, egy nyüvedék fűtéskorszerűsítéssel is vérbe .opatják az embert, így az a hajó is elment.

86. Channa* (válaszként erre: 84. - Globus)
jan. 24. 21:36

Nem gondolom, hogy biztonságosabb az ingatlanoson keresztül.

Az ingatlanos elkéri a saját jutalékát és utána soha többet nem látod. Nem fog mellég állni, ha gondod van, nem vállal felelőséget sem és semmit, csak annyit tesz, hogy hoz neked érdeklődőt.


Ingatlannál is haszontalannak érzem őket, pont ezért. Semmit nem tett, csak siettetett a döntéssel, a vételi ajánlat tétellel, hogy neki mielőbb meglegyen a jutaléka, de az átadásra egy kinyomtatott birtokbavételit sem hozott.

Hagyta, hogy én vívjam meg a harcomat az eladóval és semmit nem segített.


Egyébként én se szeretem ki adni a saját lakásunkat, mert tuti, hogy lelakják úgy ahogy nekünk évek alatt nem sikerülne...

85. timycat (válaszként erre: 78. - Levarosbukta)
jan. 24. 20:40

"földterület, erdő, szántó. Ezeket mindig jól ki lehet adni, ráadásul földre, erdőre, szántóra lehet igényelni szinte majdnem minden évben vissza nem térítendő támogatásokat."


Hivatalosan arra vehetsz fel támogatást, amire földhasználatod van, akkor meg ugye nem adhatod bérbe. Ha földhasználatod van akkor a terület alapú ló.asz,vagyis már BISS, korábban még a terület alapú és a zöldítés együtt legalább arra elég volt, hogy kultúrállapotban tartsd, ugyanis ha nem tartod akkor büntetnek, amiben nem is effektív a pénzbünti a sok, hanem az hogy eltiltanak 5 évre támogatástól, új föld vásárlásától, használatától. Szóval BISS, az nem adja ki a kultúrállapotban tartást, erre jöhet CRISS, AÖP, AKG stbstb de akkor már termelned is kell. Ha nem értesz hozzá, akkor pedig mínuszos. Ha kevés földed van, akkor nem éri meg a géppark, ha géped akkor minden szolgáltatást keményen fizetsz, így ha minden frankó jó ha kijössz 0-ra. Ha sok föld van, saját gép, akkor már kell telep, kellenek emberek, traktoros (havi bér nettó 500kiló, és alig lehet találni olyat akire rábízhatsz egy 80-100-150milliós gépet) agronómus/növényorvos (havi bér nettó 800ezer-1millió) stbstb. Kiszolgáltatva az időjárásnak, belföldi és külföldi piacnak (2021-2022 évben 300ezerért lehetett eladni 1 tonna naprat, 2022-2023-as évben ez 130ezer) óriásit lehet kaszálni és bukni is.

Szóval ez a támogatósdi ez nem arról szól, hogy ölbe tett kézzel csak úgy várod a nagypénzt.

Ja ami a bérbeadás, ha nem vagy közel a tűzhöz akkor iszonyú drága a föld és vérre menő a harc érte, hektárja 3,5-4-5 millió, bérbeadni évi (!) 80-100ezerért lehet. Ez se az a pénz, amiért egy szál magad megéri drágán földet venni.


Erdő pedig az extra .opó, régen hatalmas pénz volt, de az a történet véget ért.

84. globus (válaszként erre: 46. - Channa*)
jan. 24. 20:26
Óvatosnak kell lenni a kiadással, mi eddig beszo.tuk. Nem publikus, miért. Most ingatlanirodával hirdetünk, ott nincs jelentkező. Nálunk van, de tapasztalat nyomán inkább nem. Egyelőre bukás az üres lakás rezsije, akkor sem adjuk ki bizonytalannak még egyszer. Ingatlanoson keredztül biztonságosabb.
83. Channa* (válaszként erre: 78. - Levarosbukta)
jan. 24. 20:08
Óóóó, köszi! Akkor ez is passzív jövedelem, hiszen itt is kiadunk;)
82. a6e86abb96 (válaszként erre: 81. - Enissa)
jan. 24. 20:00
Jajj, tényleg. Azzal kavartam. Valahonnan emlékeztem rá. Pedig nem jártam Auschwitzban. De most már megjegyzem egy életre. ;)
81. Enissa (válaszként erre: 65. - A6e86abb96)
jan. 24. 19:44

Tévedés Hölgyem. :)

A munka nemesít "mondták, volt" a 'cocalizmusban'.

Amiről te írsz az sajnos még nagyobb átverés volt.

Az auschwitzi bejárati kapu felett az „Arbeit macht frei” -A munka szabaddá tesz- felirat volt olvasható.

80. vigyefene (válaszként erre: 74. - A6e86abb96)
jan. 24. 19:21

Nem. City of Brookfieldben élek.

Elmentem.

79. michelle.r (válaszként erre: 67. - Vigyefene)
jan. 24. 19:17
És már nem is a telefont, hanem az órát. 🙃
78. levarosbukta (válaszként erre: 46. - Channa*)
jan. 24. 19:16
Vannak üzleti befektetések is, Bár engem nehezen tudnának rábeszélni mert az mindig necces. A legtutibb az ingatlan. Lakás, földterület, erdő, szántó. Ezeket mindig jól kilehet adni, ráadásul földre, erdőre, szántóra lehet igényelni szinte majdnem minden évben vissza nem térítendő támogatásokat. Gyakorlatilag ölbe tett kézzel várod hogy dőljön a lé! :)
77. a6e86abb96 (válaszként erre: 76. - Levarosbukta)
jan. 24. 19:11
Senki. Csak találgattam. :)
76. levarosbukta (válaszként erre: 23. - A6e86abb96)
jan. 24. 19:09
Ki mondta azt a marhaságot, hogy bankban van a pénzük? Nyakamat rá hogy befektetés alatt nem részvényeket és értékpapírra gondoltak. Valószínű már ők is élvezik a gyümölcsöt és majd a gyerekeik is fogják.
75. Channa* (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
jan. 24. 19:09

Az állampapírokat ismerem;) És a bankbetétet is.

A lakás árak irreálisak szerintem.


Nekem sincs fogalmam, hogy mibe érdemes...

74. a6e86abb96 (válaszként erre: 73. - Vigyefene)
jan. 24. 19:08
Kár. Pedig olyan jót beszélgettünk. :D Fogadjunk nem is ott élsz. :D
73. vigyefene (válaszként erre: 71. - A6e86abb96)
jan. 24. 19:08

Egerek, patkányok, és a macskák vadászni.

Furcsa ízlésed van, de nekem mennem kell.

72. vigyefene (válaszként erre: 69. - A6e86abb96)
jan. 24. 19:06
Voltam, de csak rövid ideig. Borzasztó sok a bűnözés, a komcsik uralkodnak ott.
jan. 24. 19:05
Vagy valami iparváros. Detroit, mondjuk. Imádom a lepukkant gyártelepeket is. Olyan jó hangulatuk van. :)
jan. 24. 19:04
A kerítés kolbászból, a kolbász pedig kerítésből. Hahaha.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook