Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munkahelyváltás 40 felett fórum

Munkahelyváltás 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. aug. 10. 18:26
Na, igen, csak a pénz kevesebb évről-évre, ugyanis infláció van, béremelés meg (nekem) nincs.
15. túrógombócka (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2017. aug. 10. 18:26
biztos, h nem változtatnék a helyedben.
14. 124637ff9b (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2017. aug. 10. 18:24
Egy évet már féllábon is.
13. Érdekes73 (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2017. aug. 10. 18:18
Attól függ milyen munkakört vállalnál de én nem biztatnálak váltásra mert ha 12 évet kihúztál azon a helyen azt az 1 évet is kihúzod még ott.
12. 79331de475 (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2017. aug. 10. 18:07
Hajrá! Csak bátran változtass!
11. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2017. aug. 10. 18:02
Meg kell próbálni hogy a szakmádban van e esélyed máshol.Az önéletrajzot küldözgeted aztán kiderül behívnak e interjúkra.Próba szerencse.
2017. aug. 10. 17:41

Sziasztok!


Én 45 évesen voltam "új hús" :-) De sajnos meg is ragadtam már 12 évre ugyanazon a helyen. Eleinte persze a körülmények hozták úgy, hogy nem ugrálhattam.


De már évek óta nincs béremelés, és most már úgy látom, hogy marhaság volt pár évvel ezelőtt nem továbbállni és itt maradni.


Viszont most meg már csak kb. 1 évem van addig, hogy a 40 év munkaviszonnyal nyugdíjba mehetnék. Ezért ha új helyre mennék, és nem jövünk be egymásnak, akkor ki tudja, mikor találok másikat. És akkor csúszna a nyugdíjba menés is.


Itt viszont már csak azért sem kapok béremelést, mert biztosak benne, hogy kihúzom nyugdíjig.


Ti mit tennétek a helyemben? Kockáztatnátok vagy kivárnátok? A bér nyilván számít a nyugdíjnál is, de nem csak az utolsó évek alapján számítják, hanem 1988-tól (valorizálják).


Szóval lépjek vagy kivárjak?

9. kisj (válaszként erre: 3. - Évanéne)
2017. aug. 10. 14:47

55 múltam és "új lány" vagyok:)

Jót fog neked tenni a munkahely váltás, meglátod.

8. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2017. aug. 10. 13:58

Szia! Ma már azt mondják, hogy 7 évente kell munkahelyet váltani, nemtudomhány (talán 14?) évente meg teljes szakmát, szakterületet. Szerintem egy munkahelyváltás egyáltalán nem korfüggő dolog.

Én 40 évesen kezdtem saját vállalkozásba, azóta sem bántam meg. Előtte 12 évig egy helyen dolgoztam.

Mondjuk én későn érő típus vagyok, mert 42 évesen született meg az első (és egyetlen) gyerekem, a házunk is kb. ekkor épült fel:-)

2017. aug. 10. 13:48

A legjobb munkaerő vagy! A gyermekeid már nem kicsik, kirepültek otthonról (gondolom), tehát a munkáltató nem fél attól, hogy naponta elmégy gyermekápolási táppénzre, vagy éppen bejelented, hogy kismama vagy, és ide mégy, meg oda mégy munkaidőben...

Mind fizikailag, mind szellemileg a leginkább bevonható vagy a melóba... vágj bele bátran, a nyugdíj összegének kiszámításánál csak az utolsó néhány év keresetét fogják figyelembe venni! Minél tovább vársz, annál kisebb lesz az esélyed!

6. évanéne (válaszként erre: 4. - Dominós)
2017. aug. 10. 11:33
Nekem nincs bajom a korommal, félreértés ne essék :-DDDD
2017. aug. 10. 11:32
Eleted egyik legjobb lepese lesz! Hajra!
2017. aug. 10. 11:17

Mi az hogy ennyi idősen?! Fiatalon, tele energiával.

Uccu neki!!!

3. évanéne (válaszként erre: 2. - SDitti)
2017. aug. 10. 11:02

Köszönöm! :-)

Attól nem is tartok, hogy késő, inkább az foglalkoztat, ennyi idősen, ennyi mindennel a hátam mögött milyen "új lánynak" lenni...

2017. aug. 10. 10:43
Azt gondolom, hogy még 20 év van nyugdíjig. Ha úgy érzed, hogy nem jó ez a mostani állapot, akkor igenis kell változtatni. (Hozzánk még a nyugdíjazás előtt pár évvel is szoktak jönni. Soha nem késő!)
2017. aug. 10. 10:34
Biztosan ismeritek az érzést: változtatnom KELL! 10 éve dolgozom ugyanott, humán főiskolai diplomám van, akkoriban még nem kellett nyelvvizsga, és a munkámhoz sem hiányzott soha... Szóval ilyen szempontból nem vagyok túl piacképes :-) Ugyanakkor kreatív, eredményes munkaerő vagyok, a munkahelyem több ágazatában is dolgoztam már, mindenütt felfutás volt az eredmény, de a közszférában ez nem számít, így az alacsony keresetűek közé tartozom. Többek között ezért is érzem úgy, hogy bármennyire is kényelmes a mostani helyzetem, váltanom kell, mert leszív, lelkileg megnyomorít ez az egész. 10 éve a szabadpiacról jöttem át közalkalmazottnak, ott is megálltam a helyem. 43 évesen biztosan nincs már meg az a terhelhetőségem, ami volt, de azt hiszem, most, vagy soha :-) Van ebben valakinek élettapasztalata?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook