Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munkahelyváltás 40 felett fórum

Munkahelyváltás 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
46. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2017. aug. 12. 14:43

Esetleg15 év múlva majd el tudod képzelni:-)


Egyébként mellette lehet dolgozni, csak lazábban, szabadabban, nem kényszerből.

45. évanéne (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2017. aug. 12. 13:33
Hm... ez a fő visszatartó erő bennem, pedig 2 jó lehetőségem is volt az elmúlt másfél évben, de féltem, mi lesz, ha próbaidő alatt befigyel a baba :-)
44. Érdekes73 (válaszként erre: 38. - Jessica32)
2017. aug. 12. 12:48
Jól teszed még én is keresgélem az igazit de lehet hogy a mostani új helyem hétfőtől végre az lesz :)
43. trapiti (válaszként erre: 39. - Sanyinak)
2017. aug. 12. 11:17
Igen egyébként én is 7 év után akartam nagyon váltani, aztán maradtam a biztonságosnál. Most nem tudom hogy lesz az újjal, mindenesetre most azt szeretném ha nem kéne pár év után megint váltanom...
42. trapiti (válaszként erre: 40. - Évanéne)
2017. aug. 12. 11:14
Az örökbefogadás a 14 évig tartó munkahelyem közben volt kb. a közepénél. Eredetileg utána már nem akartam visszamenni, de mivel kis gyerekkel se jó új munkahelyet kezdeni, ahol bizonyítani kell, maradtam.
41. évanéne (válaszként erre: 38. - Jessica32)
2017. aug. 12. 10:39
Miután az építkezés minden tartalékunkat felemésztette, sajnos kénytelen vagyok biztonsági játékot játszani :-) Bár összességében egyetértek veled.
40. évanéne (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2017. aug. 12. 10:38
Megkérdezhetem, az örökbefogadás időrendben hogy volt a munkahely-váltásokkal? 10 alatti a sorszámunk...
39. sanyinak (válaszként erre: 8. - Mézgapaula)
2017. aug. 12. 09:54

Hét év a mérföldkő, mint a kapcsolatokban :).

Nos nekem sem volt még 7 évnél hosszabb munkaviszonyom.

Már csak az érdekesség kedvéért is megérheti váltani. AZ ember egy idő után belefásul ugyanabba a munkába.

2017. aug. 12. 08:44

Engem érintett a béremelés, jelentősen jobb lett a fizetésem. Nem emiatt, most más miatt, de váltani fogok.

A volt kolleganőm 55 évesen körözött le állásinterjún fiatalokat, de úgy, hogy azt is megkérdezték tőle, hogy kit szeretne maga mellé. Nem ezen múlik. Ő 55 évesen aktívabb, mint némelyik 30-as. A 40-es évek éppen jók a váltásra. Nem tudom, miért kell itt túldramatizálni a 30-at, vagy a 40-et.

Ha valahol nem jó, lépni kell. Én, ha elegem van valamiből, rosszul érzem magam, mindig váltok és sosem bántam meg, mert valahogy mindig jobb lett. Most is fogok, úgy alakult, bátran, valahova, aztán hosszú távon van még egy nagyobb célom. És nem vagyok huszonéves.

Nem kell túlgondolni, menni kell és kész.

37. Channa* (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2017. aug. 12. 06:40

Ez sok mindentől függ.

Én is elmehetek majd nyugdíba 58 évesen, ha megmarad a nők 40 éves nyugdíjazása, és én is el fogok menni nyugdíjba, ha a nyugdíjam összegét megfelelőnek fogom találni, főleg akkor, ha lesz már unokám:D

Mert ha lesz már unokám, akkor bizony az a jó, ha a nagymama otthon van, mert bármikor tud segíteni a fiataloknak, ha kell. Én pl. azt tervezem, hogy addigra veszek a Velencei tónál egy kis házat, ahol egész nyáron unokázhatunk a férjemmel:)

És esetleg ha olyanom van, akkor még dolgozhatok mellette.

Én is nehezen tudom elképzelni, hogy ne dolgozzak, és csak reménykedek abba, hogy nem fog megölni az unalom, mert most, ha nem megyek 1 hétig dolgozni, akkor már nagyon unatkozok:D

36. trapiti (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 00:48
58 évesen nyugdíjba akarsz menni? (Jelen állás szerint én minimum 67 éves koromig fogok dolgozni, remélem tényleg... most 43 vagyok, de hogy1 15 év múlva nyugdíjba menjek, azt el sem tudom képzelni...)
35. trapiti (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2017. aug. 12. 00:44
41 éves koromig egyetem után 2 munkahelyem volt, az egyiken 2 a másikon 14 évet töltöttem. Ezek után országot, nyelvet és munkahelyet váltottam, aztán munkahelyet még egyszer. Most telt le az új munkahelyen az első hét :) Eddig minden váltással jobb lett mint előtte volt, így én azt tudom mondani, hogy ha ennyire foglalkoztat, váltani kell. Pontosabban elkezdeni keresni, aztán ha van olyan ami vonz és be is jön, akkor váltani.
34. Érdekes73 (válaszként erre: 28. - Manó2000)
2017. aug. 11. 22:47
Attól függ milyen munkakörben. Fizikai melókra könnyen.
33. indasik (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2017. aug. 11. 13:34
Ne hülyéskedj már. Ha úgy érzed, akkor változtatni kell!!! Különben depis leszel a végén. Az én férjem már közel állt hozzá (igaz 38 évesen), 15 év után mert valami újba kezdeni, pedig szinte csak én támogattam. Sokak szerint egy jól fizető melót nem szabad ott hagyni. (Nekem meg a pénznél fontosabb egy kiegyensúlyozott férj.) Először csak meló mellett kezdett bele, aztán kiment teljesen vállalkozásba. És ezerszer jobban érzi magát és így az egész család. Ráadásul a pénz sem kevesebb és pozitív gondolkodású emberekkel van körülvéve, ami szintén tök jó.
32. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - Channa*)
2017. aug. 11. 10:28

Köszönöm, valószínűleg neked van igazad és kár már ugrálnom. Ezek szerint máshol sem jellemzően emelkednek a bérek, hát gondolhattam volna, hogy csak propaganda.


Kíváncsian várom, hogyan alakul neked. Remélem, hogy nagyon kedvezően és jól fogod magad érezni az új cégben is.

31. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2017. aug. 11. 07:10
Dobd fel a labdát az életnek: keress másik munkahelyet. Amennyiben találsz olyat, ahol jobb a fizetés, és fel is vennének, akkor most kell lépned!
30. Channa* (válaszként erre: 21. - Bözsi néni)
2017. aug. 11. 06:13

Az tudod, hogy nem igazak sem a béremelések, sem az, hogy munkaerő hiány van, illetve hiány szakma sincs, csak ezzel kábítanak minket....


Én 8,5 éve dolgozok ezen a munkahelyemen, volt bér emelés, de az elmúlt 4 évben nem nagyon. Idén volt. Nem kaptunk 5%-ot sem. Nem minimálbéresek vagyunk.

Az ismerőseim különböző szakmákba dolgoznak, különböző helyeken, és jellemzően ők sem kaptak bér emelést, ahogy én sem. Van aki még idén sem, azaz hazugság, hogy nagy béremelések vannak. Lehet, hogy a vezetők felemelik a magukét és a sleppjükét, de a sima alkalmazottét nem. Hacsak nem minimálbéres volt valaki. Nekik azért talán emelgetik, de itt is azt figyeltem meg, hogy inkább nekik sem, hanem lecsökkentik a munkaidejüket papíron.

Így azt gondolom, hogy ha a fizetésedet elegendőnek tartod, akkor kár már ugrálnod, új helyet keresned, újnak lennei egy ki tudja milyen helyen. Lehet, hogy utálatosak lennének a kollégák. Az meg kinek hiányzik, hogy az ilyenek megkeserítsék az életét? Ez az 1 év alatt keresett kicsit magasabb kereset már nem fog sokat lendíteni a nyugdíadon.



Ja, én lehet, hogy nem sokára új leszek, de nem keresek állást, hanem a cégünk meg fog szűnni, azaz beolvadunk egy másik cégbe. Mostanság épp azt mondták, hogy a fele társaság már lehet 1-2 hónapon belül új helyen lesz. Majd mesélek, bár én más helyzetben vagyok, hiszen az új cégnél dolgozókat is ismerem már közel 20 éve....

29. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Manó2000)
2017. aug. 10. 19:48
Attól függ, mennyire piacképes tudása van az illetőnek, és hol keres állást. Bp-en pl. sokkal több lehetőség van, mint pl. falun.
2017. aug. 10. 19:37
Kérdés az, hogy mennyire könnyű elhelyezkedni 40 éves kör körül?
27. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Érdekes73)
2017. aug. 10. 18:57
Akkor pont ezért ki kellene lépnem talán :-)
26. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Bözsi néni)
2017. aug. 10. 18:52
Leírva de a valóság más pont a te korosztályodnak máshol se emelnek mert úgy se lép ki...
25. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2017. aug. 10. 18:49

Ne haragudj, hogy kicsit elvittem a topikodat. Szerintem nyugodtan válts, ha úgy érzed.


Manapság nagy hiány van a dolgozni tudó és akaró tapasztalt, képzett munkaerőben.


Azért a nyelvtanulásnak nekikezdhetnél, mert az bizony egyre több helyre kell. Már csak a piacképesség miatt is...

24. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Túrógombócka)
2017. aug. 10. 18:40
De dolgozhatnék ott még tovább, csak már mint nyugdíjas. A cégnek buli, mert még a minimálbért sem kötelező papíron megadni, gondolom én, tekintve, hogy nyugdíjasról van szó...
23. túrógombócka (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2017. aug. 10. 18:38

ha 1 év múlva nyugdíjba akarsz menni, akkor már "nem éri meg" felvenni téged sehova.

ne haragudj, nem akarlak megbántani, ez nem a saját gondolkodásom, hanem a munkáltatóké.

22. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Túrógombócka)
2017. aug. 10. 18:38
Az új helyre nyilván többért mennék, mint ami most itt van.
21. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - Érdekes73)
2017. aug. 10. 18:38
Persze felette, de azért az elmaradt béremelés miatt nem vigasztal, főleg, hogy mindenhol azt olvasom, hogy mekkora béremelések vannak.
20. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Túrógombócka)
2017. aug. 10. 18:37

Felvennének, azért annyira öreg még nem vagyok:D C

"Csak" 57 éves.

19. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2017. aug. 10. 18:34
De ezek szerint még így is a minimálbér felett kapsz ha nem kell neked emelni :) Tudom sovány vigasz de sokan csak annyiból vagy még kevesebből( közmunkásbér, rokkantsági akármi , minimál nyugdíj ) élnek...
18. túrógombócka (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2017. aug. 10. 18:27
már az új helyen se lenne. már, ha egyáltalán felvennének valahova.
2017. aug. 10. 18:27
Köszi a válaszokat♥
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook