Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munkahelyváltás 40 felett fórum

Munkahelyváltás 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
76. Bözsi néni (válaszként erre: 75. - Globus)
2017. aug. 12. 22:36
Akkor most megszívják, mert az sztem nem számit bele:-)
75. globus (válaszként erre: 73. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 22:33
Erről még eszembe jut, hogy a tanulók többsége erre rendszeresen táppénzes papírt íratott :)
74. globus (válaszként erre: 73. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 22:33
Heti 1 nap... nekünk is volt kötelező szakmai gyakorlat - igaz, fizetés nélküli.
73. Bözsi néni (válaszként erre: 72. - Globus)
2017. aug. 12. 22:30
Nem a tanulóéveik, csak a kötelező szakmai gyakorlatuk. Kvázi, amit munkával töltöttek.
72. globus (válaszként erre: 70. - Channa*)
2017. aug. 12. 22:23
Régebben a köztudottan kevésbé jó képességűek jelentkeztek szakmunkásképzőbe. Ők kaptak ösztöndíjat, a jó tanuló szakközepesek nem. Több, általánosban hármassal, szakmunkás suliban kettessel vegetáló ismerős pofán röhög, hogy az ő tanulóéveik munkaviszonynak számítanak, miénk nem... tényleges munkakezdés között 1 évnyi különbség van. Az élet már csak ilyen :)
71. Channa* (válaszként erre: 69. - Túrógombócka)
2017. aug. 12. 22:18
természetesen. Én csak azért hoztam fel ezt a témát, mert szerintem a magas képzettség nem jár feltétlenül magasabb fizetéssel, illetve kereshet jóval többet egy olyan, akinek van egy jó szakmája és nincs diplomája.
70. Channa* (válaszként erre: 68. - Globus)
2017. aug. 12. 22:16

Én ezt tudom, de Trapiti azt írta, hogy ők később kezdtek el dolgozni, mert többet tanultak, így ebből az következik, hogy többet fizetnek a közösbe, ami ugye nem igaz, mert az orvosok köztudottan keveset keresnek, azaz kevesebbet is tesznek a közösbe, nem?


A korábbi nyugdíj azért jár nekem, mert már 18 évesen dolgoztam, így ha marad a lehetőség, hogy a nők 40 év munkaviszony után nyugdíjba mehetnek, akkor bizony én is mehetek...

2017. aug. 12. 22:04

az tud többet befizetni, akinek van miből.

aki nem kap többet a melóért, csak annyit, amiből éppen megél, az nem tud többet befizetni.

68. globus (válaszként erre: 66. - Channa*)
2017. aug. 12. 22:01
Már bocsi, a több befizetésért nem koraibb nyugdíj jár, hanem magasabb összeg :)
67. Bözsi néni (válaszként erre: 66. - Channa*)
2017. aug. 12. 22:00
Ha többet fizettél be, magasabb nyugdíjat kapsz. Szerintem a korai nyugdíj annak járna, aki jobban elhasználódik, de ezt ugye elég nehéz megitélni.
66. Channa* (válaszként erre: 64. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 21:52
Ez is igaz, de azért én is sokat dolgoztam az íróasztal mellett, és nem mellesleg sokkal többet fizettem a közösbe, így azt gondolom, hogy jár nekem a korai nyugdíj:D
65. Channa* (válaszként erre: 63. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 21:50

Erről beszélek....

Minimálbér után adózik a legtöbb doki elvileg, hiszen mindig azt hagoztatják, hogy keveset kereseknek, hogy itthon nem fizetik meg őket, ezért mennek külföldre.

Ezzel semi bajom, de ha ilyen rosszul keresnek, akkor miért gondolják azt, hogy ők többet raknak a közösbe?

Én mindig sokat teszek bele, nem is sírok, hogy keveset keresek, és simán elmegyek majd nyugdíjba, ha lehet 40 év után, mert szeretnék a férjemmel nyugdíjas lenni:D

Nem pedig akkor elmenni nyugdíjba, amikor ő már nem él. Persze, ez meg az én bajom, miért nem mentem hozzá egy fiatalabb pasihoz...

64. Bözsi néni (válaszként erre: 62. - Channa*)
2017. aug. 12. 21:45

Az egységes 65 éves korra gondoltam.

Nem mindegy, hogy 64 évesen a boltban kell pl. pakolnod az árut vagy ülsz a légkondis irodában.

63. Bözsi néni (válaszként erre: 61. - Channa*)
2017. aug. 12. 21:43
Mármint kevés az, amit bevallsnak és leadóznak, ugye. Fogadjunk, hogy a kötelező, elvárt hálapénzt egy orvos sem vallja be, adózza le.
62. Channa* (válaszként erre: 59. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 21:42
Az egységes nyugdíjkorhatárban nincs semmi rossz, és a 40 éves lehetőséggel pont ezt teremtették meg.
61. Channa* (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2017. aug. 12. 21:39

Jaj, ne csinálj már úgy mintha nem tudnál az egészről.

2 éve élsz kint? Ennyit nem felejthetsz:DDD


Tehát, a nyugdíkorhatár mindenkinek 65 év jelenleg, de biztos vagyok benne, hogy hamarosan felemelik. A 40 év utáni nyugdíj néhány éve van, és nem hinném, hogy megmarad sokáig.


Életerős 60 alattiak? Igen, szerencsére már egyre inkább így van, de sajnos a munkáltató még mindig ott tart, hogy 40 felett már öreg az ember, azaz nem akarja nagyon alkalmazni.

Lehet, hogy már nem így van, én már rég kerestem állást, így csak hallom, hogy még mindig ez a felfogás van....


Magasan képzett úgy is lehet az ember, ha nem nappalin ücsörög x évig. Természetesen tudom, hogy vannak szakmák, amiket nem lehet estin megtanulni. Én estin szereztem diplomát és 18 éves korom óta dolgozok, jelenleg még van lehetőségem elmenni 40 év munka után, de mire eljön az idő már nem biztos, hogy lesz.

Diploma nélkül is és diplomával is elég sok pénzt bedobok a közösben. Ha igaz a hír, hogy az orvosok keveset keresnek, akkor nem csak én, de még sokan, sokkal többet fizetünk a közösbe. Te és a többi orvos, a köznép felé közölt információ alapján minimálbér körül kerestek. Én és sokan ennél mindig sokkal többet kerestünk, azaz minket is kitermeltek, és mi fizetünk többet, és nem egy orvos. Tök jogos, hogy mi hamarabb mehetünk nyugdíjba.

Hm?

60. Bözsi néni (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2017. aug. 12. 21:39
Még jó, hogy többet fizet be, hiszen többet is vett ki a közösből, feltéve, hogy a képzése nem önköltséges volt.
59. Bözsi néni (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2017. aug. 12. 21:37

Azért elég rossz dolog, hogy kb. 10 évvel többet dolgozik az, aki nem diplomás. Ha mindenki diplomás lenne, ki végezné el a nehezebb munkákat?


Aki fizikai munkát végez, az sokkal jobban elhasználódik, mint aki irodában ücsörög, ezért is rossz dolog az egységes nyugdíjkorhatár.

58. Bözsi néni (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2017. aug. 12. 21:29

Azért, mert élni szeretnénk még kicsit, a gyereknevelés, a munka felelőssége és stressze nélkül.

Nem rögtön munkából az elfekvőbe vagy a temetőbe kerülni.


Miért baj ez?

57. Érdekes73 (válaszként erre: 53. - Channa*)
2017. aug. 12. 21:19
Sajnos rengeteg ember egészsége már nagyon labilis ebben a korban :( Sokan meg se élik a nyugdíjkorhatárt...
56. sanyinak (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2017. aug. 12. 21:13

Azért akarnak nyugdíjba menni, hogy legyen egy fix és állandó jövedelmük.

A fegyveresek is hogy felháborodtak, amikor elvették a kedvezményüket! Pedig a legtöbbjük ugyanúgy irodai munkát végzett mint más.

Elmentek nyugdíjba, hogy másik állást vállaljanak.

55. trapiti (válaszként erre: 54. - Channa*)
2017. aug. 12. 20:40
Én nem irigykedem. Csak nem értem hogy életerős, egészséges 60 alattiak miért igyekeznek annyira nyugdíjba. Egyébként erről lehetne beszélgetni, ha mindenki 18 évesen kezdene olyan munkát végezni amihez max. egy érettségi elég akkor ki végezné el azt amihez jóval képzettebbnek kell lenni? De ez elég messze vezet. Egyébként ahol mi élünk, ott igen, így van, aki 17-18 éves korában befejezi a tanulmányait, az is 67 éves koráig dolgozik és az is aki 25 éves koráig tanul. Igazságosabbnak tartom, mert természetes hogy a képzettebb munkaerő kitermeléséhez idő kell és jó eséllyel többet is fizet be a közösbe pl. adó formájában azzal együtt hogy kevesebb ideig dolgozik.
54. Channa* (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2017. aug. 12. 19:25

Igen, akik itthon nappalin végeztek főiskolát vagy egyetemet, azoknak a 40 év munkaviszony csak 65 éves koruk körül van meg. De nem kell irigykedni azokra, akik elmehetnek előbb, hiszen ők előbb kezdtek dolgozni, pont annyi évvel, amennyivel nektek tovább kell dolgozni. Jellemzően 17-18 évesen már dolgoztak sokan, így nekik meg van a lehetőségük, hogy elmenjenek nyugdíjba a 40 év munkaviszonyukkal 57-58 évesen, ellenben pl. veled, aki csak 25 évesen kezdett dolgozni, mert így neked a 40 éved pont arra az idpőntra esik, amikor amúgy is nyugdíjba mehetnél. Tehát, ne érezd azt, hogy neked de rossz, és de jó nekünk, mert kb. egyformák vagyunk, hiszen az is 40 évet dolgozik, aki 18-tól 58 éves koráig dolgozik és az is, aki 25-től 65 éves koráig, ugye?


Egyébként szerintem az az igazságtalan, hogy ha nem lenne a nők 40 éves nyugdíjazása, akkor mi, akik el kezdtünk dolgozni 18 évesen többet dolgoznánk, mint pl. te, nem?

53. Channa* (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2017. aug. 12. 19:18

Azért gondolom nem volt még olyan régen, hogy itthon éltél és itt képzelődtél, ugye?

Nálunk 65 év a korhatár, de a nők jelenleg elmehetnek 40 év munkaviszony után nyugdíjba, és sokan jobban járnak anyagilag, ha ezt teszik, illetve sokakat már kinéznek a kollégák a munkahelyről, mert szerintük inkább a fiataloknak kell a munkahely. Remélem még bele tudod képzelni magad az itthoni mentalitásba....:S

52. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2017. aug. 12. 17:37
Azt írtad, 41 évesen 2+14 éves mhelyed volt, tehát kb. 25 évesen kezdtél dolgozni. 67 éves korodra akkor -ha nincs kieső idő- 42 éved lesz, szóval nem sokkal több, mint 40.
51. Böce (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2017. aug. 12. 17:30

25 évig egyetem+40 munka= 65, 2 év a különbség, az nem sok.

2 évvel lesz több.

50. trapiti (válaszként erre: 49. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 17:23

Több lesz mint 40 addigra. Mivel az egyetem nem számít bele, így az orvosok nem mehetnek el előbb, hiszen 24-25 mire elvégzik az egyetemet (ami ugye sehová nem számít, oda mindenki a maga kedvtelésére jár, az más kérdés, hogy ha senki nem vállalná, nem lennének mérnökök-orvosok-tanárok stb).


Itt meg mindenki dolgozik 67 éves koráig, csak azok kapnak engedményt akik valóban nagyon veszélyes és egészségre ártalmas munkakörben dolgoznak, pl. halászhajókon, olajfúró tornyokban vagy pl. tűzoltók stb. De attól hogy valaki irodai munkát végzett 40 évig még nem lehet nyugdíjas.

49. Bözsi néni (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2017. aug. 12. 16:47

Itt is 65 év, vagy nőknél 40 év mviszony. Ennyi sztem akár férfi, akár nő, bőven elég.


De 67 éves korodra neked is kb. annyi lesz, nem? Vagy rosszul számoltam?

48. trapiti (válaszként erre: 45. - Évanéne)
2017. aug. 12. 15:07
Hát, ha ez biztos állás, határozatlan idejű szerződéssel és jól állnak az örökbefogadáshoz, akkor esetleg érdemes várni a váltással, ha belátható időben várható hogy sorrakerültök.
47. trapiti (válaszként erre: 46. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 15:06
Hát én hiába képzelek ilyet, itt már most is 67 év a nyugdíjkorhatár, senki nem nyugíjas 58 évesen hacsak nem beteg :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook