Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mostanában kezdem érezni egyre jobban magamon, és látom a... fórum

Mostanában kezdem érezni egyre jobban magamon, és látom a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

25. 33d9e639ec (válaszként erre: 22. - Lady Lavender)
márc. 26. 08:27

A genetika 5%-ban határozza meg az életkilátásokat (tudományos tény). A többi az életmód, azaz a stresszkezelés, sport, étkezési és ivási szokások, szabad levegőn tartózkodás, lelki egyensúly, éves szűrővizsgálatok stb. határozzák meg, ez a tudomány álláspontja már pár éve.


Aki 60+-osan halt meg, az sem élt sokáig, sőt, a várható élettartam előtt halt meg jóval.

24. Myra
márc. 25. 08:28
Ezzel nem vagy egyedül. Mindenki nehezen éli meg. Én is.
márc. 22. 08:14
ne zavarjon a korod hisz senkise maradhat 20 eves orokre!
22. Lady Lavender (válaszként erre: 17. - 55Judit)
márc. 22. 04:01

Mesenek jo, de kocsog a genetika.


Miert hullot ki mellolem 2 fit 1 nem artalmas-magara 40 elott? Aki 12 evesen kezdett cigizni, 40 evig napig ket piros Syphoniat szivott 40 evig csak 60+ evesen?

21. tien (válaszként erre: 18. - Timycat)
márc. 20. 18:21

Semmit nem érzek a klimaxból.

Talán volt egy-két melegebb éjszakám.

Talán volt egy-két érzékenyebb reakcióm .


Vagy b@szott szerencsés vagyok ,vagy nem tudom miért de nincs tüneteim.


Az arcom is elfogadható (még).

márc. 20. 18:13
71 éves vagyok pár éve kezd zavarni az arcomon a sok ránc nem mintha valaki miatt vagy is valakinek tetszeni akarnék csak nem tudom megszokni mintha ez nem én lennék .....pedig tudom rajtam kívül ez senkit sem érdekel mert úgy szeretnek vagy fogadnak el ahogy vagyok . mint én sem azért szeretek valakit mert fiatal vagy sovány mert lehet kövér vagy ráncos ha jó indulatú embert szerethető !!!
márc. 20. 02:36
sokan mar ha a 40- evuket betoltik is gyaszolnak?minek?az elet szep es elvezni kell!
márc. 19. 19:30

A fránya hormonok ahogy csökkennek megöregszik az ember lánya, változik a bőr, a tónus, a haj, köröm és még sok egyéb. Undorító. Egy ismerősöm esett túl pár hónapja komplett méh és a még megmaradt petefészek részének eltávolításán, ahogy beállt nála a teljes klimax szinte egyik napról a másikra vénasszony lett, optikailag is, fizikailag is 😕 Pedig csodaszép, minden lében kanál nő volt fiatalon és sokáig tartotta is magát, aztán most, pfff pedig nemrég múlt csak 45.


Pár éve még azt mondtam én nem fogok majd hormonpótlást kérni, már nem így látom, biztos hogy ha "kell" élni fogok vele.

17. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 14:18

Vannak praktikák, melyekkel lehet lassítani az öregedést, meg lehet előzni az idős kor krónikus betegségeit, a meglévőket pedig lehet mérsékelni, talán meg is szüntetni.

Őrizd meg a fittségedet, mert abban a korban amiben már én vagyok, egyre nehezebb. Bár, elszántság kérdése az egész. :)


Amikor gyalogolni megyek délutánonként, a következőt mantrázom: Alakom karcsú, járásom szép, tükörbe nézek, tetszik a kép.😉

Ezt a versikét évekkel ez előtt találtam ki, amikor belefogtam az életmódváltásba.

márc. 19. 14:13
Egy idő óta azt szoktam mondani: nem mi öregszünk, csak a gyerekek nőnek. :))
márc. 19. 14:05
Érdekes, én csak másokat látok öregedni.😀😎
14. 33d9e639ec (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 11:25

Ha neked öregedés a negyvenes évek, akkor a fejedben dől rossz irányba a dolog.

Nagyon rossz irányba :)

márc. 19. 11:03
Ja a körméret is :D de főleg az arc:( a stressz is teszi. Mi elmúltunk 40 pár évvel és eddig nem néztünk ki mi se annyinak, amennyi éppen voltunk.
12. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
márc. 19. 10:47

:) Elhiszem. Én mondjuk nem pánikolok! Nincs mitől! Már ezer éve ugyanazt érzem! 😃

Mintha megállt volna az idő! Nem értem mitől van ez? De jó! 😃

11. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
márc. 19. 10:44
40 körül éreztem legjobban magam, egy nő akkorra kiteljesedik, egyik legszebb korszakom volt. De 60 után tényleg idegesítem magam, sehogy sem jó.:((
márc. 19. 10:19
Aki nem hal meg fiatalon megöregszik. Lehet szépen is. Én örülök a koromnak.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
márc. 19. 10:10
De akkor!! valóban úgy gondoltam, hogy a 40 éves már öreg! Totál bepánikoltam valamikor úgy 38-39 éves korom körül. Persze ma már tudom, hogy nem elsősorban az évek számítanak. :))
8. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
márc. 19. 09:58
vénasszony? 40 évesen? Gondolom csak viccelni akartál. De szerintem annak rossz! 🤪
7. Anyagi (válaszként erre: 5. - Lady Lavender)
márc. 19. 09:56

Ez sajnos nagyon így van!

Nagyon át tud rendeződni az ember...

6. Anyagi (válaszként erre: 4. - Lady Lavender)
márc. 19. 09:55

Nem kell úgy venni!

Tényleg bölcsebb leszel!

5. Lady Lavender (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
márc. 19. 09:16

Nem illik "hivatalnokot" pofan rohogni, de olyan eltevesztett volt amikor 28-nak beajanlott volna par hete.

Szerintem a tukorben nem hazudik. Es nem is akarom.

A kormeret meg maradt.


A regi enek-zene-tanc tanarom mondta, akinek (sajnos) gyereke sem volt, hogy hiaba vagy 50 evesen is ugyanannyi kilo, a 20 eves ruhad nem lesz jo rad.

márc. 19. 09:07

Csak rosszabb lesz! :)

Vedd ugy, hogy bolcsebb leszel.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 09:03

Azt hittem megőrülök! Állandóan az járt a fejemben, hogy én nem akarok megöregedni, nem akarok 40 éves lenni!

És amikor mégiscsak eljött az a nap, első dolgom volt, belenézni a tükörbe. Kíváncsi voltam, milyen vénasszony lett belőlem. :)) És semmi változást nem láttam magamon.


Azóta eltelt másik majdnem annyi. Nem mondom, történt változás, csak nem egyik napról a másikra.

Arra a bizonyos "körméret-növekedésre" viszont érdemes odafigyelni, nagyon ragaszkodó társ tud lenni. :))

márc. 19. 08:56

Negyven küszöbén vagyok.

Èn se leszek fiatalabb,de engem nem zavar.

Rohanó világban rohanok èn is.

Nincs időm ezzel foglalkozni.

Engem a kilók zavarnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook