Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! fórum

Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
288. 5c0313b0fc (válaszként erre: 282. - Chelsey)
2014. jan. 16. 10:54

Most jut eszembe, DM-ünk van, de oda elvből nem járok. Egyébként is, amikor megnyitott, akkor még csak tisztító- tisztálkodó és kozmetikai szereket árult, senkitől nem hallottam még, hogy kenyérféléket is árulna.

(Akkor mikor megnyílt, és bementem szétnézni, a 2 lábon járó "lopásgátló" kb. 2 m-re a hátam mötött úgy követett, hogy egy házőrző ebnek is tisztességére válna, ... szóval megsértődtem!)

287. Kantara (válaszként erre: 281. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 10:46
ha valaki megmarad a gabonafogyasztásnál (kenyér) érdemesebb otthon sütni, abszolút nem vacakolós, abban legalább nincs benne az a 11 féle adalékanyag amit a pékek belekevernek. Én is inkább megsütöm, a sörkifli receptjét, lesz belőle 4 bagett. A férjem mondta is hogy érdekes, a boltitól fáj a gyomra meg viszket a bőre, amit én sütök, attól meg nem. Szerintem még akinek nem okoz erős tüneteket, abban is hosszú távon jelentkezhet gond. És keverhetsz bele más lisztet is, nem fontos fehérből.
286. angyal78 (válaszként erre: 279. - 32fcc62d1f)
2014. jan. 16. 10:46
Tavaly a Norbi duci tréningel kezdtem mondjuk akkot kb96kg-rol de ahogy fogytam és teltek a hetek már nem volt elég,igy folytattam az elipszis tréneren ami azért jobban megdolgoztat mindenhol.Szerintem most azzal kezdem mert az kevesebb időt is vesz igénybe kb 15percel kezdem és állt 25-30perc amit utánna birok rajta.Aztán pedig csinálok még egy pár gyakorlatot amit a Norbi cd-ről szerettem.Ès kb ennyi napi 30-40percet vesz igènybe állt este felé amikor már a párom haza ér.Tavaly bevált ez a modszer remélem mosti is.
285. 5c0313b0fc (válaszként erre: 282. - Chelsey)
2014. jan. 16. 10:43

Kisvárosban lakok, nincs DM, nincs Spar, ami egyéb multi van, a város határán kívülre települtek, kocsi nélkül szinte lehetetlen megközelíteni őket. Ami viszonylag nagyobb üzlet a városban, egy P.ennyi, és kettő Co.op-é bolt, a többi kis egyszemélyes vállalkozó üzlete.

Ez van!

284. Chelsey (válaszként erre: 283. - 32fcc62d1f)
2014. jan. 16. 10:39
Igen, nagyon jókat válogattam össze. Még a tegnapi szörnyűségről is kiderült, hogy nem minden a külső. A hagymás karajhoz adott gyömbéres sült karfiol elég hülyén nézett ki. De rögtön rájöttem, amint megkóstoltam, hogy elhamarkodottan ítélkeztem fölötte. Ronda volt, de annál finomabb :)
283. 32fcc62d1f (válaszként erre: 280. - Chelsey)
2014. jan. 16. 10:31

Annyit már biztosan nem fog ugrálni. Eljön annak is az ideje.

Nagyon fincsi kajákat eszel, biztosan lesz látányos hatása!

282. Chelsey (válaszként erre: 281. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 10:30

Ezek a kenyerek tényleg becsapósak, ha valaki nem jártas a témában.


DM üzlet nem esik az utadba? Ott (is) lehet kapni német barna kenyeret, amit szinte biztos, hogy nem dézsmálna meg a család.

Mondjuk én azt is szeretem, rosszul vagyok összerakva :DDD

Ilyesmire gondoltam:

[link]


MOndjuk a csomagolásáról az Aldi jut az eszembe, lehet, hogy ők szállítanak az Aldi bio pultjára. De nem mindegyik bio ezek közül, van ami olcsóbb is és mégis jó.


Az Aldiban egyébként van nagyon jó rozskenyér a naponta frissülő pékáruk között is. A Lidlben pedig ott a Ludwig Mentesi nagyon jó tk kenyerekkel (www.jokenyer.hu).


A Sparban csak durum cipót szoktam venni nagy ritkán, de csak azért, mert fincsi :)))


A többiek kínálatát nem nagyon figyelem, mert általában az van, amit hallottál, sok helyen a barna kenyér csak malátával színezett és nem tk, vagy éppen magvas, de finomított lisztből van. Nem mondom, hogy egyik se finom, csak félrevezetők lehetnek, ha valaki nem mélyül el a témában.

281. 5c0313b0fc (válaszként erre: 278. - 32fcc62d1f)
2014. jan. 16. 10:16

Hát nálunk nincs ilyen kenyér-választék. Vagy veszek síma fehér-kenyeret, ha nyitásra (hajnalban) odamegyek, akkor talán kapok félbarnát. Rákérdeztem ezekre a többi korpás, meg rozskenyér és hasonlókra, még a pékségek saját üzleteiben is azt mondták: gyakorlatilag azok is fehér-lisztből sütött kenyerek, csak raknak a kenyér tetejére ilyen magvakat.


Cukor több évtizede nincs, sütit sem veszek, nem sütök, szóval ezekkel nincs gond. Gyümiből alma, narancs, ami esetleg, de nem minden nap 1-1 elfogy.

Majd látom!

280. Chelsey (válaszként erre: 275. - 32fcc62d1f)
2014. jan. 16. 10:08

Én szombaton szeretném látni, hogy mennyi vagyok. A hét elején több voltam, mint induláskor (január elsején), pedig előtte lement már 1.7kg. Aztán meg visszajött több, mint ami lement. Feltétezem leginkább a "vízszintem" változott.


Majd most, hogy kiegyensúlyozottan eszem (eddig hol sokat ettem, hol alig valamit), inkább mérvadó lesz a változás. De igazából akkor fogom elhinni, hogy fogytam, ha 4 kilóval kevesebb leszek. Annyit már nem ugrál még az én súlyom se pár nap alatt.

279. 32fcc62d1f (válaszként erre: 277. - Angyal78)
2014. jan. 16. 10:07

Köszönöm.

Pozitív változás csak annyi, hogy nem püffedek, nem nehezedek el étkezés után. Jó érzés!!!


Menni fog lefelé, csak okosan csináld! Majd kitapasztalod mi az ami belefér és mi az ami nem.

Mit fogsz tornázni?

278. 32fcc62d1f (válaszként erre: 276. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 10:04

Még sose néztem meg a kódok szerint.


Nem eszek fehér kenyeret, csak teljes kiőrlésű rozs, tönköly kenyeret, ma például tk. kiflit eszek.

Száműztem a cukrot.

Esetleg, ha olyan ételt főzök, akkor minimális mehet bele, de ehelyett van pötyis édesítő. Nyírfa cukrot akarok venni.


Mindent próbálok lecserélni olyanra, ami egészségesebb.


Nem vetem meg a gyümölcsöt, szoktam enni kekszet, nem gyakran, csak, ha már nem bírom édesség nélkül.

Az adagok kisebbek.


Részemről ennyi. Eddig működik.

277. angyal78 (válaszként erre: 275. - 32fcc62d1f)
2014. jan. 16. 10:02
Gratulálok ügyes vagy.Nekem még nem változott a sùlyom de ùgy érzem legalább nem akarok már szétdurrani kezdetnek ez is jo.De elkezdem a napi kis tornámat is akkor remélem nekem is csökken a sùlyom is.Szép napot mindenkinek!!
276. 5c0313b0fc (válaszként erre: 275. - 32fcc62d1f)
2014. jan. 16. 09:07

Ez szép teljesítmény, különösen ha előtte nem csináltál semmi más fogyót sem! Ugye azt tudjuk, hogy a fogyózás kezdetén, amik eltűnnek kb. 2-3 kg, az még csak "látszat-fogyás", mert a szervezet először méregtelenít, elereszti a korábban visszatartott vizet és egyéb salakanyagokat. A tényleges fogyás majd azok után indul be.


Te a 3-as kóddal jelölt kajákat eszed-e, vagy egyáltalán hogyan, miként, miket eszel, vagy miket zártál ki a kajálásodból?

275. 32fcc62d1f (válaszként erre: 246. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 08:59
január 4. 95,7 kilóról, ma reggel 94,0 voltam :)
274. 5c0313b0fc (válaszként erre: 264. - Mazsinka)
2014. jan. 16. 08:45

Ne haragudj, hogy nem nagyon tetszett!

Nem az volt a baj, hogy elmondod, neked mi vált be, és ezért te mit tartasz jónak, hanem az a baj, egyrészt amilyen stílusban előadod a saját, egyetlen igaznak vélt módszeredet, másrészt, ahogyan lehúzod, becsmérled (vagy legalábbis velem szemben tegnap ezt csináltad) mások által próbált utakat.

Sértő voltál, kötözködő, a másikat hülyének néző, ellentmondást, magyarázatot, indokokat el nem fogadó stb. stb. = kritikán aluli megnyilvánulásod volt. Legalábbis én így éreztem, és ha már itt tartunk, sikerült tisztességgel a lelkembe másznod!

No de nem vagyunk egyformák, ha te ilyen vagy, majd vagy megszoklak, vagy megszökök a közeledből. Bocsi, ez még kikívánkozott belőlem!

Egyébként mindenkinek (neked is!) további szép napot!

273. Chelsey (válaszként erre: 270. - Perseida)
2014. jan. 16. 08:11

A telefonra le lehet tölteni egy alkalmazást, ami egy vízmértéket szimulál (ha nem lenne úgy egyébként otthon), az segíthet kiválasztani a megfelelő helyet, ahol vízszintes a padló. Meg persze egy pár új elem se ártana :)


Egyébként meg igazad van, nem egy pár kihagyott mérlegelésen fog múlni a fogyásod.

272. Kantara (válaszként erre: 266. - Angyal78)
2014. jan. 16. 07:36

Viták biztos lesznek is még, ez természetes, a stílusra kell figyelni, hogy azért senki ne bántson meg senkit. És akkor marad energia a tapasztalatok cseréjére.

Én túl vagyok már húsz kilón, de még van hátra ugyanennyi. Bár úgy érzem, a tapasztalataimat az arra fogékonyaknak és befogadóknak szívesen átadom, biztos vannak még dolgok, amik nekem is jól jönnek. Nem a táplálkozás terén, mert az már kialakult és stabil, hanem a testmozgással kapcsolatban. Amikor időm van és energiám, DDP yogát csinálom, két napja reggel meg délután az öt tibeti jógát. Ez kevesebb idő és igazából csak energetizál. De hasznosnak érzem.

A baj velem az, hogy sokszor nem érzem a motivációt a mozgásra. Most jó szakaszban vagyok, de van, hogy hetekig semmi.

271. Kantara (válaszként erre: 261. - Chelsey)
2014. jan. 16. 07:29
Annyira nem vagyok képben testépítőtémában, egy-kettőtől olvastam ezt az infot. Férfiról nőről egyaránt. Úgy látszik, ebben is vannak eltérések.
2014. jan. 16. 07:03
A mérlegelést most hagyom egy ideig, mert kikészít :S Talán kezd merülni az elem, vagy valami baja lesz, de picit odébb mozdítva 2-3 kilókkal is eltérnek az eredmények. Eddig is volt egy pont bejelölve a szobában, ahol mindig áll a mérleg és az ott kapott eredményt tartom hitelesnek, mert kezdetektől észrevettem, hogy más részén mérve a lakásnak mást mér. De most már itt is zizi. Majd ha mondjuk 10-15 kilóval lejjebbi tartományban játssza ezt, akkor mindegy lesz, de a kezdeti, fél kilók legyőzésével vívott harcban örültem volna, ha kitart mellettem :((( Így elővettem a centit, múlt héten, igaz a mensi legpuffadtabb időszakában 106 centi volt a derékbőségem, most 104. Ez azért már egy kis eredmény.
269. Perseida (válaszként erre: 268. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 23:26
Szerintem is telitalálat :)
268. Mazsinka (válaszként erre: 267. - Chelsey)
2014. jan. 15. 23:02
Bingó.
267. Chelsey (válaszként erre: 266. - Angyal78)
2014. jan. 15. 22:38

Nekem jó ideje elegem van már ebből az egész túlsúlyosdiból. A legfrusztrálóbbnak azt találom, amikor minden észérvnek ellentmondóan eszem dolgokat. Lassan már disszertációt állíthatnék öszze az ilyen-olyan elméletekről és azok cáfolatáról, ugyanakkor van úgy, hogy összevissza eszem mindenfélét, mennyiségre fittyet hányva. Pedig tudom, hogy baromság és azt is tudom, hogy mit kellene helyette enni, tenni, de valahogy olyan, mintha mindegy lenne.


Baromira frusztráló, talán azért, mert szinte minden cselekedetemet a logika vezérli. De ebben semmi logika...

266. angyal78 (válaszként erre: 262. - 408020f45e)
2014. jan. 15. 22:21
Teljesen egyett értek veled azért inditottam ezt a forumot, mert ugy voltam vele nem csak én lehetek akinek elege van már a kövérségből.Ès szerintem azért annak ellenére hogy itt kisebb viták indultak el hogy melyik modszer lehet hatékonyabb elég jol indult.Ès remélem még sokáig kitartunk és tudunk beszélgetni megosztani egymással a tapasztalatokat.
2014. jan. 15. 20:35

Én is ezt csináltam.És senkit nem akarok rátukmálni semmire.Nekem az jött be.

Ma is volt edzés,jóga egészen pontosan.Olyan klasszul érzem magam utána.Vacsira sült csirkemellet ettem megint savanyúkáposztával,most fogyott el.Holnapra mást találok ki.

264. Mazsinka (válaszként erre: 262. - 408020f45e)
2014. jan. 15. 20:01

"De biztos vannak olyan apró fogások,ötletek, amik már bizonyítottak valakinél és szívesen megosztja, mások hasznára vagy okulására."


Pont ezt csináltam, csak nem nagyon tetszett.

263. Chelsey (válaszként erre: 262. - 408020f45e)
2014. jan. 15. 19:57

"Arról már nem is beszélve, hogy diétázni, majd életmódváltani csak lelkileg kiegyensúlyozottan lehet. Én pl. ha felhúzom magam azonnal valami édességet ennék."


Nekem ehhez még fel se kell húzni magam!!! :DDD

2014. jan. 15. 19:54

Látom lányok, még mindig megy a pro és kontra.

Pedig tudjátok, szerintem nem ezért indult a fórum!:)

Szóval, lehet most engem megkövezni és nem egyet érteni, de én úgy gondolom, hogy a kákáncsomótkeresés helyett, olyasmiket oszthatnánk meg egymással, hogy ki-mikor-mit edz vagy mit csinál amikor padlón van (hogyan kaparja össze a lelkét)vagy hogyan tervezi meg a mánapi vagy a heti kajáját... Szóval ilyen földhözragadt és megfogható egymásnak valóban segítséget ad(hat)ó nagyon egyszerű dolgokról lenne jó olvasgatni egy olyan fórumon, ahol azért aki jelen van, nyilván az alapproblémája mindenkinek ugyanaz. Magyarul, súlyproblémái vannak. Nincsen egyedül is egy üdvözítő megoldás, módszer! De biztos vannak olyan apró fogások,ötletek, amik már bizonyítottak valakinél és szívesen megosztja, mások hasznára vagy okulására.

Arról már nem is beszélve, hogy diétázni, majd életmódváltani csak lelkileg kiegyensúlyozottan lehet. Én pl. ha felhúzom magam azonnal valami édességet ennék.

Még nagyon az elején vagyunk és hosszú az út, amin elindultunk.

Én azt gondolom, hogy a telő hold is közrejátszik most abban, hogy egy kicsit kiosztottátok egymást.

Mivel, szinte mindenki más módszerrel halad, az elméletek helyett inkább a hétköznapi dolgokról beszélgessünk. Jó?

Mindenkinek további szép estét!:)

261. Chelsey (válaszként erre: 260. - Kantara)
2014. jan. 15. 18:58
Nyilván nagyon fontos szerepet játszik a fehérjebevitel a testépítésnél, de legalább ennyire nézik, hogy mikor mennyi szénhidrátot visznek be. Az étrendjükben nem igazán szerepelnek a gyümölcsök, se a magas szénhidráttartalmú zöldségek.
260. Kantara (válaszként erre: 259. - Chelsey)
2014. jan. 15. 17:48
azok a testépítők akik jó eredményeket érnek el, ne szénhidrátot tolnak hanem fehérjét. Szénhidrát meg van majdnem mindenben valamennyi, tehát aki eszik gyümölcsöt, nem kerül ketőzisba. Meg édesebb zöldséget.
259. Chelsey (válaszként erre: 258. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 16:50

Borzasztó nehéz szerintem választani, ha valaki tuttira akar menni, mert nincs igazán jó választás. Bökni kell valamire, aztán kipróbálni. Ha nem jön be, akkor kipróbálni mást.


Ez a szénhidrátosdi is érdekes. Egyesek szerint nem is kell, még jobb is a szervezetnek a ketózis. A másik brigád meg egyenesen életveszélyesnek titulálja a hosszú távú elhagyást.


Ez a kalóriaszámolás is úgy hülyeség egyesek szerint, mint amennyire elengedhetetlen mások szerint.


Viszont, azt látom, hogy a testépítők eredményt érnek el azzal, hogy viszonylag (arányaiban értem) sok szénhidrátot fogyasztanak és edzenek akkora súlyokkal, amikkel még szabályosan tudják kivitelezni a feladatot egy adott széria végéig.


Azt is tudjuk, hogy az ember túlélésre lett tervezve, ezért a legkisebb veszély esetén tartalékolásra kapcsol, lassítja az anyagcserét, amit állítólag csak úgy lehet elkerülni, ha anagyjából kiszámítható az időpont és a mennyiség/minőség, valamint kettőnél többször eszünk. Pontosabban lehet egyszer-kétszer is enni, de annak akár 60-70%-át is eltárolja a szervezet, míg a sokszor evőknél (összességében ugyanannyi kalóriabevitel mellett), csak 10% körül megy a zsírraktárba.


A fenti is egy elmélet, volt kontroll csoportos mérés is, de ugye nem voltunk benne, nem tudhatjuk, hogy nálunk is így működik-e pontosan, amíg ki nem próbáljuk... :)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook