Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés fórum

Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés

1 2 3 4 5 6 7 8 9
38. dumboci (válaszként erre: 31. - 1e8f358d6a)
2010. aug. 10. 11:24

Sajnálom, hogy neked ez jön le a cikkből. Pont úgy próbáltam megírni, hogy a mai világban tökéletesen kivitelezhető.


Szerintem nem kell azért annyira szélsőségesen reagálni, hogy barlang, meg bio cuccok!

2010. aug. 10. 11:22

Én sem értem, milyen érv az, hogy modern világ, meg hogy 90%-a az anyáknak nem ezt használja. Sajnos sokszor a nagy tömeg nem a legtudatosabb fogyasztó :(


Szerintem egyáltalán nem arról van szó, hogy 100 %-ig bionak kell lenni, viszont úgy gondolom, hogy amit egy ember tud vállalni, azt megteheti a környezetéért, a gyerekeiért. Ennek vannak fokozatai persze. Van aki többet tud vállalni ilyen szempontból, más kevesebbet, semmi gond ezzel. A mosható pelus egy lépés a környezettudatosság felé.


Aiket én is ismerek és csodálkoznak a mosható peluson, inkább azért nem mernek belevágni, mert tartanak a többletmunkától, a kényelmetlenségektől.

36. @IviBaba@ (válaszként erre: 35. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 11:21
bocsi ez is kicsit már téma :S
35. @IviBaba@ (válaszként erre: 31. - 1e8f358d6a)
2010. aug. 10. 11:18
valahol igazad van de tegyük hozzá a modern világ nem biztos hogy azt jelenti jobb is mint régen....mert amíg az anyucik mosták a pelust és kézzel mert centrizni tudtak csak és nem lehetett kaját rendelni hanem főzni kellett kevesebb depis ráérős anyuci volt
2010. aug. 10. 11:15

Mi is használjuk, én nagyon szeretem!! :)


Egy gyerekre napi 5 eldobható pelenka az egy hónapban 150 db!! ezt miért nem gondolják végig??

2010. aug. 10. 11:15

Nagyon jó cikk, örülök neki, hogy itt is ír eről valaki!


Mi kb. 10 hónapos kora óta moshatót használunk, most 2 éves múlt a gyerkőc. Tudtam róla korábban is, csak akkor szántam rá magam, hogy belevágjak. Alapvetően jó döntés volt, rengeteg előnye van, persze többlet fáradtsággal is jár.


Ami számomra nehézség volt ezzel kapcsolatban, az a megfelelő fajta és méret kiválasztása. Emiatt nagyon jó volt bújni a fórumokat, olvasni, kinek melyik vált be. Mert sajnos nem mindegyik fazon jó mindenféle alkatú gyerkőcre, néha a méretezésükkel is gond van. Az én gyerkőcöm elég sokat kinőtt sajnos hamarabb, mint ahogy a megadott kilóhatár szólt volna. De lettek jól bevált márkáink, azóta is használjuk őket, éjjelre is, elmenősnek is teljesen jó. Összességében nekünk megérte. Ráadásul most itt van a készlet, lassan már szobatisztul a gyerkőc, a megmaradt pelusok meg jók lesznek a kistestvérnek.

2010. aug. 10. 11:14
a mosódió sem olcsóság....vagy már megint rossz oldalon néztem? voltam boltban is igaz még nem próbáltam a kis csomag hány mosásra elég,de megint ott tartok hogy akik szegények nekik épp hogy az olcsó 300forintos öblítőre tellik - jó az ecet sem sokkal olcsóbb és ráadásul akinek mondjuk dohos a vizes falú lakása miatt a ruhája nem fog ecettel mosni,mert mint tudjuk az ecetnek semmi szaga szerencsétlennek had legyen már illatos valamije...
2010. aug. 10. 11:13

Na jó, látom itt csak és kizárólag mosható pelus-pártiak gyűltek össze, így inkább nem írok.

Nem ítélek el senkit sem, ha ilyet használ, nyilvánvalóan hosszútávon jóval olcsóbb is, mert csak egyszer kell megvenni, az eldobhatósakat meg szinte "zabálják" a gyerekek.

De én biztos nem fogok áttérni, mint ahogy az anyukák 90 %-a sem, nem feltétlenül lustaságból.


Modern világban élünk, ha valaki 100 %-osan környezettudatosan akar élni, az vonuljon vissza és éljen a családjával egy barlangban, mert máshogy nem kivitelezhető.

A "bio" őrület is baromi nagy biznisz lett, nagyon sokan profitálnak belőle, mert sokan csak azért vesznek meg egy bizonyos terméket, mert "bio",holott az esetek többségében egyáltalán nem készül/terem máshogy, mint a sima termék.

De most jól elkalandoztam, a fórum nem erről szól.


Szép napot mindenkinek!

30. @IviBaba@ (válaszként erre: 27. - Vvicus)
2010. aug. 10. 11:09

mert ügyes vagy :D

Na amúgy a férjem is olyan makacs nekem volt egy csomó ötletem,de aztán mindről lebeszélt(ek) mert a család is furán nézett rám :P na mindegy...amúgy a védőnőm mondta még mindig elkezdhetem...9hós a fiam...és ha minden jól megy lehet veszek egy csomagot :)

29. vvicus (válaszként erre: 21. - 1e8f358d6a)
2010. aug. 10. 11:09
Nem szabad öblítőzni, és lehet mosószódával is mosni... Az eldobható pelusnál pedig a legyártás folyamán kerültek komoly szennyező anyagok a környzetbe... Az is energiafelhasználás, hogy legyártsák!
28. 1e8f358d6a (válaszként erre: 23. - Dumboci)
2010. aug. 10. 11:06

Jujj, a mosódió a másik kedvencem.


Elég gyakran mosok, 5 hetes kisbabám van, szóval ez érthető is.

Az ő ruháit egyértelműen a miénktől elkülönítve mossuk. Feltételezem a kakis-pisis pelusokat te is külön mosod, még a gyerek ruháitól is.

Ez már plussz energiát jelent a mosógép gyakoribb indítása miatt, ha a mosószerre ilyen "környezettudatos" válasszal reagáltál, mint a mosódió vagy a mosószóda.

És igen, most jöhet az a válasz, hogy "A" kategóriás, energiatakarékos mosógép, nekünk is van, de attól még, hogy ilyen hiperszuper, ugyanúgy zabálja az áramot és a vizet, mi lenne még, ha külön programként még a pelusokat is mosnom kéne.

27. vvicus (válaszként erre: 4. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 11:06
Én akciók közben vásárolok, és látod, már jó előre elkezdtem a gyűjtését, hogy apránként adjak ki a pelusokra pénzt, és mire megérkezik a kislányom, fel legyek szerelve. Legutóbb egyet fizet, kettőt kap akció során vettem pelusokat.
26. @IviBaba@ (válaszként erre: 20. - Bettike2007)
2010. aug. 10. 11:05

amikor az én édes kisfiam bekakil van hogy a villamosmegállóban de vonaton is tettem már tisztába! És a nem eldobható pelust is külön kis zacskóba teszem,akkor már ebből a szempontból tök mindegy mosható pelus vagy nem mosható van a zacsiban! mindkettő büdös :D

Amúgy meg sokszor kuka sincsa közelben ahová dobhatnám...mo :)

25. dumboci (válaszként erre: 24. - 5befd1ebc8)
2010. aug. 10. 11:04

Ügyes!


Olyan jó olvasni, hogy azért vannak anyukák, akik meg tudják oldani és valóban mosható pelust használnak!

24. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 21. - 1e8f358d6a)
2010. aug. 10. 11:02
én pl a ruhákkal együtt mosom a pelust,és öblítő helyett ecetettel öblitek.a tesókra eddig nem szívesen adtam a fehér holmikat mert kevés fehér mosnivalónk volt és soká gyűlt össze egy csapat,kivéve a tél az atléták miatt...szóval most így kevesebb a szines mosásom mert a nagytesókra itthon is ráadom a fehér pólót,nacit stb...60fokon maximálisan jól kimosok mindent folyékony mosószerrel és esettel...előtte kicsit ecetes vízbe áztatom esetleg,de én naponta mosom a pelusokat...szóval mivel úgyis mosnék egyáltalán nem használok több energiát stb....
23. dumboci (válaszként erre: 21. - 1e8f358d6a)
2010. aug. 10. 11:00

Te milyen gyakran mosol? Csak úgy amúgy?


A cikkben van arról szó, hogy már lehet környezetkímélő, könnyen lebomló mosószerrel is mosni. Akár mosódszóda, akár mosódió.


Szerinten a "nem akarás"-t ne keverjük bele...

22. dumboci (válaszként erre: 20. - Bettike2007)
2010. aug. 10. 10:58

Szerintem nálunk többet senki sem közlekedik a gyerekkel 2 napos kora óta és még sosem éreztem cikinek a mosható pelenkát.


Sőt nem büdösödik.


Ellenben vasárnap az Ikeában, majdnem elájultunk, amikor kinyitottuk az eldobható pelenkás szemetest. Kegyetlen szaga volt, a műanyag és kaki keveredésének. Vagy 30 iszonyat büdös műanyag pelus tuti volt benne. :(

2010. aug. 10. 10:54
Nem akarok kötöszködni, de a környezettudatosság témakörébe szerintem az is beletartozik, hogy minél kevesebb vizet és energiát fogyasszunk, a mosópor és az öblítő káros kemikáliájáról már nem is beszélve. Így míg a mérleg egyik oldalán az áll, hogy kevesebb szemetet termeltél, a másikon már az, hogy val több energiát fogyasztottál el.
2010. aug. 10. 10:53
Hát én nem adnék mosható pelust rá,a mai rohanó világban alig van itthon az ember,ha a vonaton vagy a rendelőben bekakil hová tenném a pelust fél napig a zatyóban büdösödjön,és más is látná ez ma már kicsit ciki lenne...de csak az én vélemyényem..
19. dumboci (válaszként erre: 15. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 10:51
Örülök, hogy a végén csak erre jutottál! ;-)
2010. aug. 10. 10:51
A monapelnel van sokkal jobb es sokkal olcsobb is. Nezz be a forumba, ott a csajok tudnak segiteni, hogy melyiket erdemes kiprobalni. Rengeteg fele van mar a piacon.
17. @IviBaba@ (válaszként erre: 7. - Molyka)
2010. aug. 10. 10:51
:D végülis az a cél hogy ne legyen kényelmes nekik babáknak hisz így jön rá hogy majd bilibe jobb pisilni kakilni..
2010. aug. 10. 10:50
majd a kövnél hátha :) de viszont azt még hagy tegyem hozzá ha már a pelusok összegét kiszámoltuk akkor a plusz vízet-mosószert-áramot is számoljuk ki amit a mosható pelusoknál használunk! ügye...szóval lehet így is olcsóbb aztán meg kitudja...függ ez sokmindentől (mosógéptől pl)
15. @IviBaba@ (válaszként erre: 13. - Kostyi79)
2010. aug. 10. 10:48

ez igaz,de közben akkor eldobhatót is használsz :)

na mindegy,már párszor meg tudtam volna venni csak sokan a családban idegenkednek tőle,pedig tudom mennyi pénzt megspóroltam volna és mellette szerintem biztos jobb a popsinak is plusz környezetbarát :)

14. @IviBaba@ (válaszként erre: 6. - Dumboci)
2010. aug. 10. 10:45
a monapel( [link] meg hasonló pelusokból a legolcsóbbakat tettem össze külső és belsőből ami meg egybe van az drágább egy kicsit
13. kostyi79 (válaszként erre: 12. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 10:44
Nem kell egyszerre, meg lehet venni aprankent is.
12. @IviBaba@ (válaszként erre: 5. - Kostyi79)
2010. aug. 10. 10:43
igen,de ha nem tudod egyszerre kiadni azt a pénz tök mindegy hogy jobban megéri...
11. Molyka
2010. aug. 10. 10:38
Na nemáááár! :)
10. Molyka (válaszként erre: 8. - Dumboci)
2010. aug. 10. 10:38
:) Én idegenkedem tőle. Ettől függetlenül nem szeretném ha sokáig pelenkás lenne a fiam
9. kostyi79 (válaszként erre: 7. - Molyka)
2010. aug. 10. 10:37
En is moshatot hasznalok. Nem budos, mint az eldobhato, es ezerszer kenyelmesebb. Probald, ki, majd meglatod! ;)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook