Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés fórum

Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés

1 2 3 4 5 6 7 8 9
68. a1baa7edcc (válaszként erre: 65. - Sookie)
2010. aug. 10. 12:02
Vannak eco betetek, ahogy pelenkak is (nem moshatoak, hanem konnyebben lebomloak)... szerintem tulliheged ezt a vitat itt.
67. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 31. - 1e8f358d6a)
2010. aug. 10. 12:00
én nem környezettudatosságból tértem át...a liberót nem bírta a gyerekem,pamperset használtunk,az jó volt a pospijának de sokat volt olyan nedves ázottan gyűrött a kis bőre nem tudom jobban leirni:)hordozókendőzünk és azon a fórumon sokan moshatóznak egyre jobban tetszett gy kipróbáltam hogy majd eladom ha nem válik be...olyan gyönyörűségesen szép pelusok vannak,imádom a kis rózsaszín csomagot a popóján,és a bőre ha nedves is a pelus nem olyan ázott gyűrött,szép rózsaszin igazi babapopsi:)úgy hogy most már nem használok semmi krémet rá,néha púderozom neki ha nagy a meleg vagy tudom hogy hosszabb útra megyünk....úgyhogy igyragadtunk moshatózni de nem azért kezdtem mert környezetbarát,most meg imádom,csodaszép,ruhadarabnak is beillik amellett hogy tényleg szép a kis bőre:))
2010. aug. 10. 12:00

Mosható pelus függőség, ne is mondjátok! :-)


Én is imádom őket, nekünk is rengeteg féle van, imádom őket ráadni a fiamra, egyik szebb, mint a másik. :-)

65. Sookie (válaszként erre: 62. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 11:58

Én csak azért írtam ezeket, hogy reagáljak a a nagy környezettudatosságra. Mert sokan, akik ezt hangoztatják, végig sem gondolják, hogy mi mindent csinálnak és használnak még, amivel ártanak a környezetnek.


Ha sztd lustaság, akkor legyen az SZERINTED.

Viszont akkor menseskor is váltsa ki mindenki a tampont, meg a betétet vmi moshatóra. :S

64. @IviBaba@ (válaszként erre: 61. - 470abc56d9)
2010. aug. 10. 11:58

igen utánanéztem,mert engem érdekelt és itt ahogy egy szimpi anyuka írja beleszeretett a mosható pelusokba :)

nagyon tetszenek nekem is :D

sőt a mosódiót is kipróbálnám,de nem csak én még a tv is ezzel foglalkozott párszor hogyan lehet otthonunkat vegyszermentesen tisztítani ruhákkal együtt -ecet,mosódió,mosószóda stb..

63. 470abc56d9 (válaszként erre: 60. - 5befd1ebc8)
2010. aug. 10. 11:57

Én is egybe mosok mindent!

Amelyik mosásba belefér, abba teszem a pelusokat!:)


Az ecethez meg annyit, nem tudom ki írta, nem akarok visszakeresni...lehet bele tenni pár csepp illóolajat és máris olyan illatúak a pelusok, amilyet szeretnél!:)

62. @IviBaba@ (válaszként erre: 53. - Sookie)
2010. aug. 10. 11:54

tv-t nincs időm nézni :) újságot sem veszek kb egy évben egyszer akkor is receptes nők lapját :)

mobilom van :D autóm is de jogsim nincs :D

de ne haragudj nem akarlak megbántani,észrevetted hogy a mosható pelusokról szól a cikk? és ehhez nem kapcsolódik a mobil,az autó az újság a laptop...


és én a pelussal kapcs írtam a modern világos érvet,ami számomra nem érv....csak a lustaság jelszava

61. 470abc56d9 (válaszként erre: 48. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 11:54

De nem is kell itt táborokra osztódni szerintem!

Van aki ezt használ, van aki azt és van aki felváltva mindkettőt! Ez egy cikk, ami a mosható pelenka előnyeiről szól, nem kell állást foglalni!


Tény, hogy sok előnye van a moshatóaknak, de pl engem senki nem fog meggyőzni arról miért jobb az eldobható, mert nem látok benne semmi előnyt...


Ettől még vannak akik azt használják, nem ítélem el őket, szívük joga! Csak azt nem szeretem, mikor valaki úgy ítélkezik, hogy fogalma sincs az adott dologról!

Márpedig ez itt sokakra jellemző!


Itt nem Rád gondolok! Te legalább vetted a fáradtságot és benéztél érdeklődni a mosható pelusos fórumba!:)

60. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 28. - 1e8f358d6a)
2010. aug. 10. 11:54
Edi,teszem fel ha a gyerek ruhája kakis vagy pisis ami előfordulhat,gondolon nem inditassz te sem külön programot el neki a gépen.ha a pelenkát előtte átdörzsölöm,mert nyilván nem tömény kakisan dobom bele,semmivel nem másabb mint ha az ő lekalkilt és átöblitett ruháját mosnám a többi rucijával.
59. Sookie (válaszként erre: 55. - Dumboci)
2010. aug. 10. 11:54
Az is tény, hogy nem nagy gusztusom lenne a kakadarabkák között nyúlkálni, már bocsásson meg érte a világ...
58. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 26. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 11:52
jogos,eszembe sem jutott de valóban én is zacsiba tettem mindig az eldobhatót kevés helyre lehet kidobni:(
57. dumboci (válaszként erre: 51. - 470abc56d9)
2010. aug. 10. 11:52
:-))))
56. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 24. - 5befd1ebc8)
2010. aug. 10. 11:51
eset azaz ecettel:))általában mikor este leveszem az utolsó pelust róla beindítok egy fehér mosást,mire elkészítem elaltatom stb a gyerekeket lejár a gép és éjjelre kiterítem fedett helyre kint az udvaron,reggelre a vastagabb betéten kívül meg is száradnak...télen ugyanez majd radiátor vagy kályha segítségével lesz gyorsabban száradó így kevesebb is elég és egyébként is mosnék minden nap...
2010. aug. 10. 11:50

Nyilván mindenki azt csinál, amit akar. Nem is azért írtam a cikket, hogy bárkit is elítéljek.


Csak hátha kedvet érez valaki kipróbálni és tenni valamit a környezetéért.


Már alapból az környezetszennyező, hogy emberek élnek a Földön, nyilván... de azért lehet tenni érte, hogy ne szennyezzük feleslegesen tovább.


Én megmondom őszintén, hogy lustaságnak érzem, ha valaki csak eldobhatót használ. Mondja nekem valaki, hogy nem a kényelméért, hanem a magas víz és energia felhasználás miatt használ eldobhatót!

54. 470abc56d9 (válaszként erre: 46. - Lola81)
2010. aug. 10. 11:49
Van itt egy mosható pelusos fórum, nézz be oda! Hátha tudunk segíteni!:)
53. Sookie (válaszként erre: 48. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 11:48
De remélem nem nézel tv-t, nem veszel soha egy db újságot, nincs mobiltelefonod, autód sincs, és akkor végülis azt sem értem, h a számítógépet miért használod? Tudod, hogy mennyi káros elekroszmogot termel? Na meg, mikor megcsinálták a szám.gépedet, amin épp írsz, nos az sem volt túl környezetkímélő,ahogy ismerem ezeket a gyárakat.
52. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 20. - Bettike2007)
2010. aug. 10. 11:48
van hozzá tároló zsák akár ami nem ereszti át a szagot sem.
2010. aug. 10. 11:48

Egy másik nézőpont:


Én például elsősorban nem a környezettudatosság miatt választottam a mosható pelust!

Persze, az is számít, de nekem bármennyire is megvettek miatta nem ez számított elsőként!


Hanem mert annyira szépek!:D De tényleg, én tisztára beleszerettem! Nekem a pelenkázás már egy rituálé! Imádom kiválasztani, hogy épp mit adok rá, és hogy mindenki megnézi az utcán(főleg ugye most jó időben), hogy milyen édes kis "bugyija" van!


A másik meg hogy egyáltalán nem kerül olyan sokba mint ahogy írjátok itt!

Az hogy nem minden babára passzol mindegyik, ez igaz! Na de az eldobhatóban is kísérletezgetni kell, hogy kire mi mükődik!


Mi próbáltuk az eldobhatót is, az elején éjszakára csak azt használtuk, de nem szerettem! Egyszerűen attól a műanyagtól kiráz a hideg...és moshatóból még nálunk sem kakilt ki a gyerek, eldobhatóból meg szinte minden reggel, amíg az volt rajta!


Ja és nem eszem biocuccokat, nem élek barlangban, sőőőt normális embernek tartom magamat, mégha annyira különc is vagyok, hogy mosható pelust használunk...:DDDD

50. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 7. - Molyka)
2010. aug. 10. 11:47
van abból is mosható:))
49. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 4. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 11:46
én nagyon olcsón alig használtakat vettem,többen kipróbálnak többfélét és ami kevésbé válik be eladják jó áron.nem feltétlenül nagyon használt ép csak kipróbált.ami az egyik babának nem válik be akár az alkata miatt a másiknak jó lehet.
48. @IviBaba@ (válaszként erre: 43. - Sookie)
2010. aug. 10. 11:44

ne haragudj de az neked logikus érv hogy modern világban élünk??


hm...akkor már sz..junk mindenre zsákmányoljuk ki a földet szennyezük a levegőt és vizeket tovább....aha :O érdekes megvilágítás....


én meg egyik tábort sem pártolom 100%ig...

47. @IviBaba@ (válaszként erre: 41. - Lola81)
2010. aug. 10. 11:40

hát igen ahhoz hogy teljes képet kapjunk mindent szóba kell hozni,a gyártással járó melléktermékeket amik szennyezik a környezetet és stb..

sokan kényelmesek...bevallom néha én is :) és ez nem túl jó!

Viszont pl a szelektív hulladékról meg tökre örültem neki mégis hozzánk nem jut el,miért nincs minden háznál és a másik azt se tudom mit hová kell dobni (jó valamit tudok) de fel kéne világosítani az embereket jobban,mert sokan nem tudatosan vásárolnak,hanem a reklámok és média után..

46. lola81
2010. aug. 10. 11:40
Bár tudom, hogy nem ez a témája a fórumnak, de hátha van köztetek valaki, aki tud ajánlani magas és normál alkatú babára AIO pelust nekünk P..-in V2-es van, de a 7 kilós 65 cm-es 3 hónapos fiam már az utolsó előtti méretnél tart! Valami hasonló minőséget kéne találnom lassan!
45. Clau26 (válaszként erre: 31. - 1e8f358d6a)
2010. aug. 10. 11:40
tökéletesen igazad van!!!
44. Sookie
2010. aug. 10. 11:34
S végigolvasva most már az összes hozzászólást, szánalmas, hogy csak is és kizárólag egyfajta vélemény lehet a helyes sokatok szerint.
43. Sookie (válaszként erre: 23. - Dumboci)
2010. aug. 10. 11:33

Regina Moore az én véleményet fogalmazta meg, úgyhogy én már nem írom le. Nekem is pont ugyanaz ugrott be, mikor megláttam a cikket.


Viszont dumboci, sztm nem kellene egyszerre "leoltani", mert más a véleménye! Teljesen logikus, amit leírt, és érvekkel is álátámasztott véleményt fogalmazott meg.

42. Clau26
2010. aug. 10. 11:32
Én 32ft/db ért veszem a pempers-t,45ft/darab igen drága..körül kell nézni alaposabban hol érdemes venni..én megvettem a moltex öko pelenkát..használhatatlan 35/db áron pedig az környezet barát..
41. lola81 (válaszként erre: 31. - 1e8f358d6a)
2010. aug. 10. 11:31

Itt nem a 100%-os környezettudatosságról van szó, hanem arról, hogy ha kis plusz munkával tehetünk a környezetünkért akkor azt tegyük meg pl.: szelektív hulladékkezelés stb.. Engem kifejezetten felháborít, ha mondjuk az 50 m-re levő szelektív gyűjtő helyett a kukába gyömöszölik a kedves szomszédok a PET palackot vagy a kartonpaírt.

Az eldobható pelenkának meg -ha veszed a fáradságot a rohanó világban- már a legyártásához (cellulóz) több vizet használnak el, mint a mosható pelenkák mosásánál, a mosószer meg öblítő helyett meg gondolkozz el rajta vajon honnan jönnek ezek a pelusok és ez hány kg Co2 stb. kibocsátással jár? És ez még mindig nem a teljes kép!

40. dumboci (válaszként erre: 37. - Gyopár)
2010. aug. 10. 11:26
Minden szavaddal egyetértek, szívemből szóltál!
39. dumboci (válaszként erre: 33. - Gyopár)
2010. aug. 10. 11:25
Örülök! :-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook